Zestaw do pokoju 15 m. kw.

crazzie

New member
ile od sciany trzeba odstawic glosniki z tylnym bassreflexem?

mnie bardziej interesuje chyba klasyczny zestaw tj 2xfront i 2xsurrond w wersji "malej"

no i wlasnie chyba jestem zdecydowany na jamo bo z tego co widze ludzie pisza o nich w miare pozytywnie, a cenowo sa idealnie sie wpasowuja

tylko teraz jesli nie te S506 to co? (jesli ten reflex okazalby sie problemem)
czy sa jakies mozliwosci ze glosniki firmy x nie lubia sie z firma y? czy generalnie mozna do woli przebierac i zawsze bedzie wszystko grac?

co z tanszymi jamo? np s426?

co sadzicie o ampli yamaha rx-v 467 + s506? lub onkyo 607 + s506? z tym, ze ten drugi drozszy i to juz mi lekko przeracza mojego maxa.. ale moze warto?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Odstawienie głośników od ściany to nie jest prosta regułka, którą można zamknąć w jednym zdaniu.

Zależy jak zostały zaprojektowane kolumny, z czego sa wykonane ściany, jak duże jest pomieszczenie i w końcu jak podoba się klientowi bas w różnych odsunięciach od ściany.
 

schwarz

New member
Dokładnie nie ma na to reguły. Każde pomieszczenie ma inną akustykę. Wiesz ja generalnie też nie chciałem odstawiać od ściany z powodu miejsca i wyglądu a teraz są odsunięte po ok 1m od tyłu i z boku bo tak grają super. Różnice są zauważalne. Szczególnie jeśli chodzi o wszystko co związane z basem. Suba też mam prawie na środku pokoju bo basu i tak jest ogrom a jakość jego zupełnie inna niż przy ścianie albo w rogu. S426 ja bym odpuścił. S506 to jest to.
 

Krzych_c

New member
Nie polecajcie kolumn Jamo 506 do tego metrażu, bo skończy się bieganiem po pokoju i ustawianiem, bo w takiej pozycji dudni, a w takiej nie ma basu, a kolega i tak wystawi 5 gwiazdek i nie przyzna się że to po prostu nie gra. Każdy kto słyszał kino domowe budowane na takich samych monitorach, nigdy już nie wróci do pełnowymiarowych kolumn z przodu, i malutkich świstaków z tyłu. Taki zestaw robi firma Roth - Oli2. Cena dużo wyższa niż Jamo, ale za to z subwooferem. Ten zestaw na takim metrażu bardzo zawstydziłby Jamo....
 
Ostatnia edycja:

crazzie

New member
dzieki za opinie

jak wiecie 15m^2 to nie jest duzo, wiec zonglowanie glosnikami po pokoju jest bardzo ograniczone, bo jesli odstawie je gdzies od sciany to za chwile bede je mial przy sofie ;)

poki co waham sie miedzy yamaha rx-v 467, a onkyo tx-sr 607, z nastawieniem na ten drugi, chociaz roznica 300zl jest..

do tego poczytalem troche i zauwazylem, ze do onkyo warto rozpatrzec quadral quintas 5000 (w interesujacym mnie przedziale cenowym), one nie maja bass reflexu z tylu wiec moze to chociaz troche poprawi usytouowanie glosnikow, chociaz jak widac, niekoniecznie ;)

rowniez decydujac sie na onkyo przekrocze swoj budzet 2,5k, wiem ze nie mozna na takich rzeczach oszczedzac bo pozniej bede siedzial i sie wkurzal ze cos mi trzeszczy czy pierdzi, ale te tematy sa tak rozglegle, ze jesli nie ustawi sie na sztywno budzetu to mozna ostro poplynac, a i tak znajdzie sie cos drozszego

ide dzis odsluchac jakies sprzety, z nastawieniem glownie na te dwa ampli, chociaz szczerze mowiac nie widzialem ich w marketach dla idiotow, bo juz sie troche rozgladalem wczesniej... ale moze odslucham co innego, albo jakies glosniki.. chociaz sluchanie glosnikow na innym ampli nie bedzie pomocne

czy zestaw 607 + qq5000 bedzie ok?
 

Krzych_c

New member
Będzie ok, tylko pamiętaj o dobrej wentylacji dla Onkyo 607;-). A jak już będziesz na odsłuchach, to zwróć uwagę na takie zestawy kolumn jak : Magnat Quantum 553+551+C, Mission M32+M30+C, Wharfedale Diamond 10.2+10.0+C. Amplituner Denon 1611, i mocno nie naciągasz budżetu:)
 

crazzie

New member
bylem w saturnie, niestety 607 podobno nie jest juz w sprzedazy, przez co nie moglem go przesluchac, byly qq5000 ale sluchanie ich na innym ampli wg mnie jest bezsensowne, moze byc to prawda bo na allegro tez za duzo 607 nie ma...

jestem tez lekko w kropce z glosnikiem centralnym, bo meble beda usytuowane tak, ze tv nie bedzie na samym srodku sciany, a lekko po prawej, nie bardzo mam co zrobic z glosnikiem centralnym, ale mysle i kombinuje jakies rozwiazanie..
 

crazzie

New member
ponieważ 607 jest ciężko dostępny w jedynym słusznym - czarnym - kolorze to muszę wybrać między wyższym 608 lub niższym 508, pomożecie?

Chce to połączyć z Quadral Quintas 5000 ponieważ głośniki z tylnym bassreflexem odpadają, czy jedno (508) z drugim (QQ5000) dobrze się zgra?

Przejrzałem specyfikację na stronie onkyo i jest kilka różnic, ale w takich miejscach gdzie nie wiem czy warto dopłacić do 608..

Który zestaw będzie lepszy na ok 15-16 m2?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz brać 508 ale większą dynamiką dysponuje 608 i jak już docenisz wartość 508 to może zabraknąć Ci właśnie dynamiki. Lepiej dopłacić bo zakup na lata.
Dopytaj Blackninja to i pewnie cenowo coś skubniesz.
 
Do góry