Zestaw do pokoju 15 m. kw.

Theseus

New member
Witam serdecznie i proszę o pomoc przy wyborze pierwszego, dobrego kina domowego do pokoju 15 m kw (5 x 3), a dokładnie, czy ma to być Harman Kardon AVR 260 + HKTS 20 BQ czy Onkyo 608 + Jamo s606 + SUB210? Telewizor (TX-P50G20e) wisi w połowie dłuższej ściany (5 m), środek telewizora na wysokości wzroku (110 cm od podłogi), na wprost telewizora kanapa w odległości 2.5 m. Fronty będą rozmieszczone po obu stronach telewizora w odległości 220 cm od siebie, centralny 10 cm nad telewizorem. Tylne głośniki z tyłu po obu stronach kanapy w odległości 180 cm od siebie. Podobają mi się białe Jamo, ale nie wiem, czy w moich warunkach nie będzie dla nich za ciasno - odległość, w której ustawione będą naprzeciwko siebie fronty i tyły wynosi 3 metry, a te głośniki są duże, więc odległość się jeszcze zmniejszy o pół metra.
Zestaw będzie wykorzystywany przede wszystkim do oglądania filmów z dekodera cyfry HD i filmów mkv z HD playera . Bardzo proszę o szybką pomoc, bo chciałbym kupić zestaw przed świętami.

Czy komplet Harman Kardon AVR 260 + HKTS 20 BQ jest lepszym zestawem kina domowego niż Onkyo 608 + Jamo s606 + SUB210 na małej powierzchni? Cena jest taka sama i nie wiem który wybrać, gdyż jestem laikiem. Proszę o pomoc.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krisder

New member
Bez reklam
Po pierwsze, postaraj się odsłuchać oba zestawy. Napiszę bierz Onkyo i zacznie się jazda ze strony wielbicieli HK.
Po drugie, głośniki przy takim rozstawieniu jednak mniejsze. W miarę możliwości tylne trochę szerzej i najważniejsze - centralny pod telewizorem.
 

Theseus

New member
Niestety tylnych szerzej rozstawić nie mogę z powodu przesuwnych drzwi na ścianie, mogę przysunąć do siebie frontowe, tak żeby odległość między nimi była mniejsza niż między tylnymi (150 - 170 cm). Centralny pod telewizorem byłby na wysokości 50 cm. W związku z tym chyba jednak Jamo ze względu na ich wielkość odpadają - fronty byłyby zbyt blisko telewizora. Czy te HKTS-y to naprawdę dobre kolumny, czy przepłaca się za markę? Czy wybierając zestaw Harmana zamiast Onkyo z Jamo będę miał gorszy (choć nieco droższy) system? bo to przecież nie są duże "drewniane" kolumny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy takiej wielkości pokoju i głównej potrzebie do kina to zestaw Harmana będzie bardzo dobry. i z pewnością nie przepłacasz.
 

Theseus

New member
Mam jeszcze pytanie, czy lepiej wziąć komplet Harmana, czy jednak do kina domowego lepszy i łatwiejszy do ustawienia i obsługi przez laika będzie Onkyo 608 lub Denon 1911 z kolumnami Tannoy SFX 5.1 - Jutro mam jechać do sklepów posłuchać w jednym Harmana z HKTS 30 za 4500 PLN a w drugim Onkyo lub Denona z Tannoy SFX 5.1 za 3500 + słuchawki, jeśli wezmę Denona. Dużo bliżej mam do tego drugiego i jest 1000 złotówek taniej. Czy jak pojadę i spodoba mi się brzmienie, to czy mimo wszystko jechać sprawdzić Harmany, czy brać Denona ze słuchawkami / Onkyo z THX + Tannoyki?
 

Theseus

New member
Kupiłem Onkyo 608 i HKTS 60, niestety po podłączeniu w amplitunerze słychać ciche pykanie i głośniejsze pykniecie przy przełączaniu trybów :( Zatem ampli do wymiany. W sklepie, w którym kupiłem zestaw nie mają już tego amplitunera i będą mieli dopiero po nowym roku, mogą wymienić z niewielką dopłatą na Harmana AVR 260 w poniedziałek. Czekać czy wymieniać. I skąd to pykanie?!
 

krisder

New member
Bez reklam
To pykanie to sprawa przekaźników. Jest to normalne zjawisko pojawiające się podczas zmiany sposobu dekodowania dźwięku, o ile owe pyknięcia nie przenoszą się na głośniki. Jeżeli te ciche pyknięcia Cię denerwują to bierz tego HK gdyż nowy Onkyo będzie zachowywał się podobnie. Być może w Harmanie również będzie tak samo.
 

Theseus

New member
Amplituner wymieniłem na H/K 255 i nie ma tego pstykania, jest cichutki i mi bardziej odpowiada niż Onkyo, jest bardziej "czysty" ale mam kolejny dylemat czy zostawić HKTS 60BQ (które po autokalibracji, jak dla mnie, grają niesamowicie) czy dalej kombinować i bawić się w odłączanie kabli i przesuwanie mebli i wymienić na:

1. KEF 2005.3 (ta sama cena a wg. niektórych na tym forum deklasują HKTS 60 - czy to prawda i dlaczego i czy komplet Harmana nie jest, jakby to powiedzieć, bardziej "dedykowany".

2. JBL Northridge Cine Pack (trochę droższe, jednak w zasięgu, jedyny problem to czy nie za duże do opisanych wcześniej w tym poście warunków w pokoju i czy fronty muszą być odsunięte od ściany i czy mogą stać na stabilnej szafce 50 cm. nad podłogą?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, gdyż mam czas na ewentualną wymianę do jutrzejszego przedpołudnia!
 

Theseus

New member
Dylematu już nie ma. Zamiast przeglądać recenzje i opinie i marnować nerwy, zaktualizowalem soft w amplitunerze i zautokalibrowałem głośniki. Obejrzany koncert wprawił mnie w zachwyt, zaś dwa filmy (horror i kino akcji) to był dla mnie odjazd! - wszystko obejrzane w Dolby PLII. I jeszcze jedno, ten zestaw gra świetnie zarówno bardzo głośno, jak i bardzo cicho i doskonale, a przy tym dyskretnie się prezentuje. Harman Kardon AVR 255 + HKTS 60BQ - super zestaw do małego mieszkania. Dzięki za pomoc :)
 

picku

New member
podepnę się pod temat

Powierzchnia mojego pokoju jest porównywalna bo ok 17m^2. Rozkład mebli rownież z tą różnicą, że kanapa jest trochę przesunięta w prawo w stosunku do szafki z OTV z powodu drzwi. Miejsce na kolumny podłogowe znalazło by się po bokach szafki aczkolwiek wtedy niemożliwe byłoby umieszczenie tyłów szerzej niż przodów. Rozwiązaniem jest faktycznie zakup zestawu głośnikowego z serii HKTS tym bardziej, że jak wynika z powyższych postów do tak małem powierzchni będę wystarczające. Dodam, że pod amplituner będą podpinane po hdmi: dekoder telewizji kablowej, laptop (90% filmy, 10% gry i myzyka), w przyszłości planuje zakup odtwarzacza blu-ray. W ten sposób pozbywam się starej wieży stereo (podpięta pod STB) i zestawu głosników 5.1 do laptopa. Na koniec wywodu lamerskie pytanie: czy jest jakakolwiek przewaga kupna całego zestawu z HK (razem z bluray w przyszłości) czy przesłuchiwać zestawy mieszane np z Onkyo578 czy Denon 1911?
 

crazzie

New member
Hej!
Jak zwykle bywa jestem nowy bla bla... ale kupno sprzętu nie jest proste więc wolę zaczerpnąć rady osób, które mają większe pojęcie ode mnie w tym temacie..

Podpinam się pod ten temat ponieważ metraż mam podobny tzn. 15,2 m2 (3,8x4,0). Miałem sprecyzowany wybór co do amplitunera, nie do końca głośniki, patrzyłem przede wszystkim na Jamo, bo dużo się o nich pisze a cenowo są dość atrakcyjne, ale oczywiście pytań jest sporo.

Pokój wygląda mniej więcej tak, na ścianie 3,8m będą szafki na których postawię telewizor (LCD 37" Samsung), do tego właśnie chcę dokupić amplituner z prawdziwego zdarzenia, bo moje pierdziawki z zasłużonego już zestawu TEAC :)D) z dekoderem dolby, w czasie remontu chciałbym z pokoju usunąć. Na przeciw będzie stała kanapa więc odległość do TV to jakieś ~3m. Sprzęt, który chciałbym podpiąć to na pewno PS3 i XBOX360 (no niestety, takie hobby..), oraz do przemyślenia jakiś laptop/ipod/ew. 2odtwarzacze i mikser

Oglądałem przede wszystkim Yamahę i Onkyo, tylko pytanie, który konkretnie model będzie dla mnie odpowiedni? Minimum te 3 HDMI bym w moim przypadku potrzebował.

Głośniki? No właśnie.. tu też kłopot, bo nie wiem czy ma to być zestaw 2xfront, 2xsurround i centralny, czy jeszcze do tego kupować subwoofer? Widziałem też głośniki frontowe z zamontowanym głośnikiem niskotonowym, ale to chyba tyczy się zestawów stereo?

Przepraszam jeśli są jakieś nieścisłości ale naoglądałem się tego dość sporo i mam mętlik w głowie. Przesłuchiwałem różne modele w sieciowych sklepach, jednak jest to kłopot, bo oczywiście wszystko fajnie gra, ale w takim sklepie różnicy w zasadzie nie słychać bo gwar, który otacza dookoła skutecznie psuje cały efekt.

Budżet 2,500 PLN, tylko tyle, bo niestety remont też trzeba zrobić..
 

schwarz

New member
Do takiego metrażu przy budżecie to polecam Jamo S506 5.0. Za ok 1200-1300 zł powinieneś je mieć w domu na 15m2 wystarczy ci basu i mocy bez problemu, wiem bo mam na 16m2. Jak będziesz kiedyś potrzebował mieć doznania ekstremalne związane z basem albo zmienisz pokój na znacznie większy to dokupisz suba. A jeśli chodzi o ampla to chcesz na nim też słuchać muzyki w stereo? Jeśli tak to ile %?
 

pkomp

New member
zanim polecisz to się dopytaj gdzie mają stać kolumny i co ma stać obok nich - bo jak mają być wciśnięte w szafki to....nie muszę chyba pisać....

do tego jamo mają bassrefleks z tyłu co też powoduje że musisz je odstawić od ściany - a jako że głębokość też mała nie jest to zajmują naprawdę sporo miejsca.....
 

crazzie

New member
muzyki będę słuchał sporadycznie, jakieś 20% pewnie, nie jest to priorytet, chociaż gdyby grał fajnie to byłoby całkiem nieźle, lepiej mieć niż nie mieć ;)

głośniki będą stały na ziemi obok szafek tzn po lewej i po prawej od nich, tylne surroundy będę chyba wieszał na ścianie lub na stojakach..

generalnie znacznych różnic między amplitunerami w tym samym zakresie cenowym nie widać, jeden ma taki bajer drugi ma inny, chociaż dla mnie to czarna magia, jakieś dolby hd... :) z tego co widzę to większość ampli na allegro to 7.1, mnie interesuje 5.1 jeśli można na tym przyciąć kasę, bo 7 głośników na pewno nie podepnę

problem na pewno będę miał z centralnym głośnikiem, ale chyba go podwieszę nad telewizorem..
 

Krzych_c

New member
Do Twojego metrażu, i wymagań proponuję cztery takie same, niekoniecznie drogie kolumny podstawkowe, central i koniecznie subwoofer - niezastąpione efekty przy grach i filmach. Amplitunera szukaj z tyloma HDMI ile potrzebujesz, i żeby coś na zapas zostało:) Spójrz na mój zestaw, to nie jest moje pierwsze kino, ale to co wyprawiają cztery takie same głośniki przy filmie i grach,to naprawdę szczęka opada. Miałem kiedyś małe kolumienki z tyłu - standartowy zestaw kina, czyli duże fronty małe tyły, i miało się to nijak do tego co teraz. A i muzyka, czy koncert wielokanałowo, też brzmi lepiej. Przemyśl.
 
Do góry