Zestaw do 6000 zł (+/-1000zł) - pomocy

JaBrzoza

New member
Witam forumowiczów!

Tak jak w temacie, mam prośbę o pomoc w zakupie zestawu ampli A/V wraz z kolumnami. Jak na razie moim typem padła kombinacja:

Onkyo TX-NR808 wraz z Jamo s 608 HCS 3 + SUB 250

ale wszelkie inne propozycje zestawów są mile widziane :)


Na wstępie może napisze na czym mi zależy i co będę chciał podpiąć pod zestaw, wiec...

IN:
- Playstation 3 - HDMI
- Laptop SAMSUNG R580 - HDMI
- Polsatowski SAGEMCOM ESI-88 - HDMI
- ewentualnie Iomega ScreenPlay HD Multimedia Drive - HDMI

OUT:
- SAMSUNG UB40B6000

Chciałbym aby zestaw posiadał również:
- obsługę dysków sieciowych (możliwość odtwarzania muzyki, video z zasobów sieciowych)
- radio internetowe (mieszkam za granica i słuchanie RMF, ZET, ESKI itp. bez użycia kompa jest bardzo wskazane :) )
- obsługa i kompatybilność z iPhone

I w związku z tym pojawia się kilka pytań...
czy warto kupić ten amplituner...?
czy lepiej jaki niższej klasy (tańszy) ampli i dodatkowe urządzenie do obsługi sieci i radia internetowego...??
czy warto kupić ten zestaw głośników...?
jeżeli warto to brać z SUBem czy sam zestaw 5.0 już zrobi robotę...?
jak to zagra taka kombinacja...? (nie mam okazji odsłuchania tego nigdzie - ubogość zielonej wyspy, Irlandii)
czy może kupić coś innego w tych pieniążkach...?

Docelowo (2-3 lata) sprzed będzie nagłaśniał pokój dzienny ok 30-35 m2 i będę chciał rozszerzyć zestaw do 7.1 wiec amplitunery 5.1 odpadają - nie chce zmieniać ampli w przeciągu kilku kolejnych lat :smile::smile:


Bardzo proszę o opinie osoby, które miały/mają styczność z tym akurat sprzętem.

Komentarze typu "nie słyszałem nigdy TX-NR808 ani S608, ale... kup amplituner i głośniki XXX model YYY bo ja go mam i jest super" mogą zostać od razu pominięte :wink::twisted:



PS. Jeszcze pytanko do właścicieli TX-NR808:
Wiem ze ten ampli zawiera dwa wyjścia HDMI - czy to znaczy ze można podpiąć dwa TV pod niego i wyświetlać nie tylko dźwięk dla drugiej strefy ale tez i obraz ???




Pozdrowienia dla wszystkich miłośników dobrego dźwięku i obrazu :popcorn:

Rozpisałem się tak, ze nikomu nie chce się tego czytać...

Może chociaż ktoś się podzieli doświadczeniami z tym sprzętem ??


Plizzzzz! :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mat74

Well-known member
Bez reklam
mieszkajac w Irlandi masz dostep do sklepow z dobrymi ofertami calkiem fajnych zestawow kolumn angielskich producentow- przemysl wiec dobrze zakup Jamo.....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dźwięk do tego zestawu powinien być bardziej subtelny coś w kierunku kolumn Dali, Infinity, JBL, Paradigm , KEF - ale nie Jamo .
 

hector

New member
Mam 808 od niedawna, gra z Monitor Audio BR6 i jest fajnie. Ampli z serwera czyta tylko pliki audio, radio internetowe fajne, ale nie zauważyłem wymienionych przez Ciebie (większość to radia tematyczne: metal, soul, jazz, itp.) Jak podłączysz dwa TV to na obu będziesz miał to samo.
Jak coś pomyliłem to poprawcie. Na stronie europejskiej Onkyo jest instrukcja po angielsku, można się trochę dowiedzieć.
Głośniki, tak jak koledzy polecają, posłuchałbym raczej innych.
 

dancan

Klub HDTV.com.pl
VIP
Między innymi z powodu 4Ohm frontów, też chyba będę nabywał powyższy amplituner, mogę prosić o dobór głośników tylnych i suba do 2-2,5 zł za komplet. Pomieszczenie 20 m2. Na pewno robiliście już jakieś porównania, jest duża różnica w kinie pomiędzy 608 i 808 na dobrych kolumnach ???
 

JaBrzoza

New member
mieszkajac w Irlandi masz dostep do sklepow z dobrymi ofertami calkiem fajnych zestawow kolumn angielskich producentow- przemysl wiec dobrze zakup Jamo.....


Hmmm i tutaj wlasnie wychodzi szydlo z worka ;]
Irlandia czesto gesto jest postrzegana jako kraj wysoce rozwiniety, jednakze oprocz zarobkow i dobr osiagnietych wlasnie swobota wydawania pieniedzy nie ma tutaj nic!! Objezdzilem miasta CORK i LIMERICK (dwa z 4 najwiekszych w IRL) i lipa... najwyzszy model, ktory spotkalem to TX-SR608. Dodatkowo w jednym ze sklepow pan sprzedawca smial twierdzic, ze model ONKYO TX-SR-608 jest to najwyzszy z modeli ONKYO wypuszczonych na rynek w tym roku ... wyszedlem z siebie... i ze sklepu...


Wracajac do konkretnego tematu i patrzac co hektor napisal, to chyba zmnienie zdanie co do amplitunera i pomysle nad TX-SR608 lub czyms podobnym plus jakies urzadzonko, ktore posłuzy jako radio internetowe...


Jeszcze co do kolumn... Co jest nie tak z Jamo s608 ?? słyszalem sporo dobrych i negatywnych opinii na ich temat. Nie wiem komu wierzyc :p
 

JaBrzoza

New member
Im więcej czytam, tym mniej wiem... :D

Zrobiłem sobie małe zestawienie ampliyunerów i wytypowałem "finalnie" dwa amplitunery Onkyo TX-NR708 i Pioneer VSX-2020.

i do tego raczej zestaw Jamo s608 HSC3 + SUB 250 (co jest z tymi głośnikami ?? Czytałem o nich mnóstwo pozytywnych, jak i negatywnych opinii :fool:)

Który z amplitunerów polecacie, z którym mieliście lepsze doświadczenia? Przyznam, że cały czas chodzi mi po głowie początkowy wybor TX-NR808, ale nie wiem czy jest sens dopłacać to parę stówek. A może w ogóle olać radia internetowe w amplitunerze i zakupić po prostu TX-SR608 i np WD TV live (które odtwarza radia, audio i video) albo jakieś inne urządzenie tego typu...??? masaaaaakra:-(

:blagam::blagam::blagam:pomóżcie mi:blagam::blagam::blagam:
 

JaBrzoza

New member
zestaw jak podał hector jest naprawdę obiecujący, ale... w kwocie, która podałem muszę jeszcze zakupić amplituner :( a tutaj sam zestaw 5.1 Monitor Audio BR6 kosztuje prawie 7k zł :cry:

za samo TX-NR808 muszę liczyć ok 3500 zł z przesyłką do IRL wiec na głośniki zawrotna suma juz nie zostaje :neutral: Ewentualnie jak zejdę w dol do TX-NR708 to dojdzie extra jakieś 600zł...

Może jakiś tańszy zestaw głośników 5.1 ktoś poleci :idea:
 

kom1

New member
Witam wszystkich

Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów - co sądzą o następującym zestawie - Yamaha RX-V767 + Jamo 608 HCS 3 - pokój 20m otwarty na kuchnię, źródła sygnału Cyfra +HD, PS3. Zestaw przede wszystkim do kina 80%, muzyka 20%.
Z góry dzięki za odpowiedź lub ewentualne rady co do zmiany elementów zestawu. Budżet w granicach 4.500. Pozdrawiam
 

Raco

New member
Witam, JaBrzoza jesli mieszkasz w IR to proponuje zagladnac na strone Superfi Online - UK's best supplier of hifi equipment including separates, systems and accessories. Purchase Home Cinema Equipment, DVD players, minidiscs, amplifiers, cassette decks, CD players, Digital recorders, personal stereos, speakers, turntab - jest to sieć sklepów w uk. Maja tam ciekawe ceny, ja sam kupowalem u nich HK AVR460 - w tym momencie badzo dobra cena. Z tego co wiem to koszty wysylki do IR to 10 Ł. Może akurat cos znajdziesz dla siebie, a tak dla informacji to moj hk avr 460 gra z Jamo s608 -ja jestem zadowolony, oczywiscie wszystko zalezy od wlasnych upodoban :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
zestaw jak podał hector jest naprawdę obiecujący, ale... w kwocie, która podałem muszę jeszcze zakupić amplituner :( a tutaj sam zestaw 5.1 Monitor Audio BR6 kosztuje prawie 7k zł :cry:

za samo TX-NR808 muszę liczyć ok 3500 zł z przesyłką do IRL wiec na głośniki zawrotna suma juz nie zostaje :neutral: Ewentualnie jak zejdę w dol do TX-NR708 to dojdzie extra jakieś 600zł...

Może jakiś tańszy zestaw głośników 5.1 ktoś poleci :idea:

e....tam.... cos zle szukales....

HiFi 4 Less | Hi Fi Dealer, Hifi Speakers, Hifi Systems, Mini Hifi, Micro Hifi, Home Cinema, Hi Fi Cabinets and Stands, Hifi Furniture, Audio
Roy Jowett Home Cinema

poszperaj chocby na tych stronach
 

killpit

New member
Kolego w cenie tej Yamahy od Blackninji kupiłem dla swojego klienta Onkyo TX-NR806 za 2500zl. i z tego co wiem to ponoć ma jeszcze więc proponuję ten model.
Kwestia głośników to spokojnie Jamo 606 wystarczą albo Klipsch F2 lepiej F3 ale to już inna kasa.
Yamaha 767 to bez polotu ampli lepszy wyborem będzie H/K lub Onkyo
 

kom1

New member
Killpit - dzięki za propozycję ale mina mojej żony jak zobaczyła te Klipsch- e bezcenna :) więc pozostanę jednak przy Jamo. Pozdrawiam
 

JaBrzoza

New member
witam po dłuższej przerwie i dłuuugich poszukiwaniach,

Podjąłem decyzje, że zakupie ONKYO TX-NR708

(nie ma chyba sensu pchać się, w aż tak wysokie progi jak TX-NR808 i dodatkowo dorzucać sporo więcej PLN/€/$ za extra 1 wejście optyczne i 10W/kanał więcej) tym bardziej, ze NR708 znalazłem za dobrą cenę €675 z wysyłką do IRL (€15 wysyłka) co daje jakieś 2690PLN

tylko teraz nurtujące pytanie... Kupować to teraz, czy poczekać na ewentualne promocje poświąteczne - ale czy w ogolę takie będą w sklepach internetowych??

A do tego głośniki... :( szukam zestawu MA 5.1 z BR6, ale trafiam przeważnie w "out of stock" albo w kosmiczne ceny... może macie jeszcze jakieś propozycje ??

Brzoza, jak dobrze pokombinujesz to za 7 tys znajdziesz nawet BX6 5.1 i to z amplitunerem.

podal bys mi jakies namiary gdzie moglbym znalezc ten zestaw w takiej cenie :?: plizzz ;)
 

d3n13d

New member
Ja zaproponowałbym kef'y serię iq. Jak dobrze poszukasz to zmieścisz się w budżecie. Mam osobiście i jestem niesamowicie zadowolony.
 
Do góry