Zestaw do 2500zł

iMarekPL

Member
Zależy mi na 3D więc musi to być, któryś z tego typu modeli. Niestety Denon 1911 stanowczo przekracza budżet. Już i tak te, które podałem w poprzednim poście przekraczają patrząc na początkowe założenia.

Cenowo Onkyo 608 / Pioneer 920 to ostateczność.
 

iMarekPL

Member
Może jeszcze jakaś sugestia dotycząca wyboru między:
- Jamaha RX-V567
- Denon AVR-1611
- Onkyo TX-SR608
- Pioneer VSX-920

Jutro rano wybieram się po odbiór głośników i przy okazji wezmę już może jakiś ampli. Czułbym się trochę pewniej mając jeszcze jakąś odpowiedź w tym temacie. :)

Wydaje mi się, że w tym wypadku wybór między Pioneerem a Onkyo? Przy czym pioneer 150zł taniej, a ja już sporo przekroczyłem budżet... Denon i Yamaha to chyba trochę niższe modele niż pozostałe?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
chcesz kupić tylko taniej czy raczej lepiej ?
Z Twoich do potrzeb Onkyo 608.
Ale jeśli większość do muzyki to raczej Harman i Marantz.
 

iMarekPL

Member
OK. Zakupione Jamo S608 i Onkyo TX-SR608.

Teraz pytanie jakie kable do tego?
Nie chodzi mi o jakieś super wypasione tylko w miarę normalne. Sprzedawca proponował 2,5 albo 3mm miedź beztlenowa. Na coś zwracać uwagę przy zakupie?

I jeszcze pytanie. Czy to normalne, że Jamo mają zaraz po wypakowaniu spoooro mikrorysek na tej frontowej części? Taki urok tego typu plastiku jak w PS3 Fat?
 
Ostatnia edycja:

tobas

New member
Witam,
Również szukam zestawu kina domowego - amplituner + 5 głośników. Główne przeznaczenie do oglądania filmów (40%), słuchania muzyki (10%), TV (50%). TV oglądam najczęściej ale tam raczej tego nie wykorzystam :) Bardziej licze na filmy formatu BR.
Mój sprzęt do odtwarzania to Xtreamer SideWinder.
Oglądałem w sklepie Marantz NR 1501 + JAMO S606 lub JBL E80.
JBL lepiej brzmiał jak dla mnie, wyraźniejsze wysokie tony.
Przyznam że nie nie znam się na tym kompletnie, nie wiem jakie dekodery itp. są potrzebne w amplitunerze żeby cieszyć się dobrym dzwiękiem.
Doradzicie coś? Czy NR1501 jest OK głównie do filmów? Czy potrzebny mi np. NR1601?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czyli praktycznie do filmów a tylko 10 % do muzyki.
To zostań przy 1501 i kolumnach JBLa
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
widać że nie czytałeś całego wątku w kolejności.

iMarekPl - napisz proszę swoję wrażenia.
 

tobas

New member
a czy ktoś się orientuje czy w NR-1501 można regulować opóźnienie dźwięku? Obecnie mam dźwięk podłaczony po analogu do starej wieży, a obaz do TV po HDMI i dźwięk na wieży jest szybciej niż obraz w TV.
Słyszałem że niektóre ampl. mają możliwość opóźniania dźwięku żeby uniknąć takich rozbieżności
 

Krzych_c

New member
Rozbawiliście mnie tą propozycją Onkyo. Wszędzie piszecie, że Onkyo do stereo bee a tu chłopakowi Onkyo polecili :-D Moim zdanie po miesięcznym wertowaniu rożnych forum i testów fatalnie wybrałeś.

A moim zdaniem wybrał dobrze, bo poszedł o klasę wyżej niż na początku. Kto pisze że Onkyo do stereo bee ? Posiadacze 308 ? Moim zdaniem przy doborze odpowiednich kolumn Onkyo 608 spisuje się dobrze w stereo, oczywiście jak na amplituner. I dopóki sam zainteresowany nie napisze jakie ma wrażenia to możemy sobie gdybać...
 

tobas

New member
Skoro Onkyo nie do muzyki to jak oceniacie Marantz NR 1501 + Yamaha NS 8900 + Yamaha NSP 8900 jako zestaw kina domowego? Głównie do oglądania filmów, muzyka w 20%
W sklepie trudno ocenić dlatego pytam czy ktoś może ma taki zestaw i użytkuje
 

schwarz

New member
Krzychu dumny posiadaczy 608, podłącz sobie w domu 308 ustaw i zobaczysz jaka jest różnica. W ślepym teście nie trafisz:-D:mrgreen::twisted:
 

Krzych_c

New member
Krzychu dumny posiadaczy 608, podłącz sobie w domu 308 ustaw i zobaczysz jaka jest różnica. W ślepym teście nie trafisz:-D:mrgreen::twisted:

Schwarz, e tam od razu dumny:) A tak serio to dla mnie różnica była słyszalna, wynika to chociażby z tego że to całkiem inna konstrukcja toru audio i zasilania oraz użyciu lepszych elementów typu kondensatory filtrujące itp. Słychać to i w kinie, i w muzyce.
A swoją drogą to też nie lubię przepłacać:)
W AreaDvd masz ciekawe testy z pełnym przeglądem tego co siedzi pod klapą.
 

schwarz

New member
Ciekawy jestem jak ci to gra. Swoją drogą pokazał się test S608 na audio.com.pl i dosyć pozytywnie się wypowiadają o nich... Ciekawy jestem co powiedzą wielcy przeciwnicy Jamo;)
 
Do góry