Zestaw do 2500zł

iMarekPL

Member
Hey.

W związku ze zmianą planów poszukuję zestawu kolumn 5.0 + amplituner do 2500zł. Cena raczej nie do przekroczenia. Chyba, że niewiele.
Fajnie jakby do tego był jeszcze subwoofer w cenie.

Zacznijmy od tego, że nie jestem audiofilem, a moje 5-cio czy 6-cio letnie kino LG jak dla mnie gra wystarczająco dobrze. :) Gdyby nie remont i zakup projektora to KD pewnie bym nie zmieniał jeszcze długi czas.

Amplituner musi koniecznie posiadać funkcję 3D. Tu zorientowałem się, że do wyboru mam:
- Pioneer VSX-420 i modele z tej serii cenowo w górę
- Yamaha RX-V367 i modele z tej serii cenowo w górę
- Onkyo TX-SR308 i podobnie jak poprzednio modele z tej serii cenowo w górę
- Denon AVR-1311 i modele...
Liczę, że kupię coś w cenie 900-1000zł.

Więc zostanie 1500-1600zł na resztę.

Pokój około 20m2.
Muzyka 60%, gry PS3 20%, filmy 20%.
Gatunki muzyczne: rap 90%, zupełnie różne inne 10%.

Jakieś sugestie?

Aaa, i z odsłuchem to raczej problem będzie bo w mojej mieścinie jest aż jeden sklep audio, a żaden RTV nie ma drewnianych zestawów w ofercie.
Chyba, że gdzieś w Łodzi...

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

iMarekPL

Member
Zastanawiałem się nad Yamahą RX-V467 za około 1050-1100zł lub Pioneerem VSX-520 za około 1000zł, przy czym skłaniał bym się w kierunku Pioneera. Nie wiem czy to dobra droga?

Do tego Jamo S506 za 1250-1300zł plus jakiś sub Jamo np sub210 za 500zł.
Wychodzi około 2800 za zestaw z Pioneerem

Ewentualnie Jamo S606 za 1600zł, ale wtedy chyba nie dam rady dokupić na chwilę obecną subwoofera.

A może coś innego niż Jamo? Patrzyłem również na Quadral Quintas 5000.

Który z tych zestawów przy zastosowaniu i metrażu podanych wcześniej?
Może coś innego?
 

schwarz

New member
Kolego podałeś dużo propozycje które różnie grają. Ważne jest co tobie się podoba i wizualnie i słuchowo. 520 od Pioneera to ciekawa propozycja, jak na tani ampli ma automatyczną kalibrację. Jeśli chodzi o głośniki to możesz kupić S506 i zobaczyć jak grają. Jeśli uznasz, że nie wystarcza ci basu (u mnie na 16m2 dają radę bez problemu bez suba) to dokupisz wtedy suba. Ale ja polecę ci coś co nie tylko doda kopa ale też poszerzy ci pasmo. 210 schodzi do 40Hz a to słaby wynik jeśli chodzi o suby (fronty S506 też schodzą do 40Hz...Producent podaje 45Hz ale sprawdzałem i do 40Hz zero straty). Rozsądnie jest jak jest sub ma chociaż 30Hz przy -3db. Wtedy faktycznie odczujesz różnicę i będziesz widział co sub wnosi do zestawu.
I tak 520+S506 wyjdzie cię ok 2300 zł. Jak będziesz chciał suba to dołożysz sobie kasy za miesiąc czy dwa i kupisz np Jamo sub 250 czy 300 za 700 lub 1000 zł. A jeśli będzie ok to masz zestawik i zostaje ci kasy;-)
 

Krzych_c

New member
DO Twojego metrażu i preferencji muzycznych, oraz ceny, najlepsze będą Quadral Quintas. Spróbowałbym zestawić je z Onkyo 508, lub Denonem 1611. Pioneer 520 jest nieźle wyposażony, ale tu już polecałbym odsłuch choćby w markecie, bo musisz wybrać coś, co z tymi kolumnami zagra najlepszym basem.
 

iMarekPL

Member
Może jeszcze zadam moje pytanie w trochę inny sposób. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie pomożecie mi w wyborze najlepiej grającego sprzętu bo to kwestia indywidualna.

W sumie dla mnie chyba nie ma większej różnicy czy będę słuchał z Kody, VK, Jamo czy Quadrala. Naprawdę nie mam potrzeby mieć jakiegoś super wypasionego sprzętu.
Ale skoro już postanowiłem wyłożyć ten któryś tysiąc chciałbym wiedzieć, że cena sprzętu, który kupię jest adekwatna do jego jakości.
Nie chcę kupować więc totalnej chińszczyzny jak Koda, VK itd... Chociażby dlatego, że w razie gdybym chciał zmienić kiedyś na coś innego to będę miał problem ze sprzedaniem ich. Kto kupi taki używany zestaw skoro może mieć nówkę w nowszej wersji i to za kilkaset złotych? Na dodatek Allegro zalane jest aukcjami tego typu "marnych" zestawów.
Jeśli się nie mylę to wcześniej wspomniane Jamo i Quadrale to już w miarę dobrej jakości sprzęt?

Dlatego spytam czy cena Jamo S506, S606 czy Quadrali 5000 jest adekwatna do ich jakości?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
cena jest adekwatna do ich jakości.
I myślę że przy dobrej konfiguracji Denon 1611 i Jamo 506
a za nie wielką opłatą 606 to optymalny zestaw.
 

iMarekPL

Member

Przeglądałem już ten wątek. Niestety niewiele rozjaśnia. Porusza głównie temat zestawu Tonsil i zawiera sporo "niepotrzebnej dyskusji" na temat tej marki. :)

Kusi mnie ten zestaw Jamo s606. Wydaje się być dość ciekawy, a do tego atrakcyjny wygląd i 4 kolory do wyboru (w s506 są dwa).
Ewentualnie jaki subwoofer Jamo do tego zestawu? Widzę, że fronty już mają 8-calowy głośnik niskotonowy i z tego co czytałem to sprawdza się naprawdę nieźle?

A gdyby zaszaleć...
s608 nie nadaje się na mój metraż? W jakimś wątku widziałem, że najlepiej od 25m2 w górę?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
absolutnie nie prawda że od 25m2.
Spokojnie możesz brać do 15 m2 i nie chodzi o moc ale głównie o dynamikę dźwięku.
 

iMarekPL

Member
Przejrzę to jutro jeszcze na spokojnie. Postaram się we wtorek podskoczyć do jakiegoś sklepu w Łodzi, ale wątpię żebym np w takim MM znalazł to, czego akurat poszukuję.
 

Krzych_c

New member
Nie chcę kupować więc totalnej chińszczyzny jak Koda, VK itd...

Akurat Koda K-5300 lub 5200, w moim subiektywnym odczuciu spiszą się dużo lepiej w muzyce niż Jamo 506 itp.
 

iMarekPL

Member
To jeszcze pytanie natury technicznej. Dla mnie audio to naprawdę czarna magia.

Jamo S606/S608 (HCS3) + Yamaha RX-V467/Pioneer VSX-520.

Chodzi mi o to, czy coś tu dla siebie nie jest zbyt słabe/zbyt mocne. Czy to będzie ze sobą bez problemów "grało" i czy nie będę miał jakichś problemów w czasie użytkowania np. nie będę mógł podkręcić głośności na maxa czy coś innego.

Ewentualnie w dość dobrej cenie znalazłem Denona 1611, ale kupując S608 i tak już sporo przekraczam budżet.


Nie chcę kupować więc totalnej chińszczyzny jak Koda, VK itd...

Akurat Koda K-5300 lub 5200, w moim subiektywnym odczuciu spiszą się dużo lepiej w muzyce niż Jamo 506 itp.

Ale wyjaśniłem dlaczego nie chcę. Chociażby dlatego, że będzie to ciężko sprzedać. Wystarczy spojrzeć na Allegro ile jest aukcji tego typu zestawów.
 
Ostatnia edycja:

Krzych_c

New member
Wyjaśniłeś niewiele, bo jak myślisz gdzie są produkowane Jamo ? Tak jak i wiele innych markowych kolumn, za większą kasę. Nie zdziwiłoby mnie to, że właśnie w fabryce Kody:lol: Jakbyś zobaczył zwrotnice Jamo, i jakość tego, czego nie widać to naprawdę zdziwiłbyś się. Chociaż z zewnątrz całkiem, całkiem...A i allegro zapcha się Jamo, chociaż jest już i tak pełne. Wracając do tematu to widzę że już wybrałeś, więc napiszę że będzie grało bez problemów, czy to Yamaha, czy Pioneer. Jak podkręcisz na maxa to grać też będzie, najwyżej zadziała zabezpieczenie ampli. Co do Denona 1611, to byłbym jak najbardziej za. Dołóż lepiej trochę kasy na amplituner, a zjedź z kolumn, do Jamo 606, lub Quadral Quintas. Ja z tego wszystkiego wybrałbym Jamo 606 + Yamaha 467 lub wspomniany Denon.
 

iMarekPL

Member
Wyjaśniłeś niewiele, bo jak myślisz gdzie są produkowane Jamo ? Tak jak i wiele innych markowych kolumn, za większą kasę. Nie zdziwiłoby mnie to, że właśnie w fabryce Kody:lol:
Domyślam się, że Jamo są produkowane w Chinach albo innym kraju gdzie robią to za śmiesznie niskie pieniądze. Ciężko znaleźć sprzęt, który nie jest. Choć oczywiście i takie się jeszcze zdarzają. :)
Ale mimo wszystko uważam, że można rozróżnić w tym wypadku "totalną" chińszczyznę i "lepszy" sprzęt produkowany w Chinach. Jamo jednak wyrobiło sobie markę więc musi być to w miarę dobrze grający sprzęt, a na pewno lepiej niż te najtańsze komplety. Kodzie nigdy się to nie uda. Zawsze będzie to sprzęt z najniższej półki.

Wracając do tematu to widzę że już wybrałeś, więc napiszę że będzie grało bez problemów, czy to Yamaha, czy Pioneer.
Tzn wybrać jeszcze nie wybrałem. Nie spieszy mi się jakoś bardzo. Mam na to powiedzmy najbliższe 3-4 tygodnie. Ale nie ma też co czekać zbyt długo. Jeszcze przypadkiem cena skoczy ze stówkę do góry i będzie niemiło. ;-)
s606 i s608 naprawdę bardzo podobają mi się pod względem wizualnym. Są trochę podobne z frontu do Samsunga HT-C555, którego wcześniej zamierzałem kupić. Szkoda, że s608 nie ma w wenge.


Jak wytrzymasz na dłuższą metę Jamo czy QQ to je kup.
Bez odsłuchu zasilisz allegro szybciej niż myślisz.
Na jakiś odsłuch wybiorę się jutro jak będę w Łodzi. Mam nadzieję, że trafię na sprzęt, który akurat mnie interesuje.
Poza tym ja naprawdę nie mam wielkich wymagań. ;-)
 
Ostatnia edycja:

Krzych_c

New member
Zgadza się że Jamo ma markę lepszą niż Koda i trudno tu dyskutować, nawet jeśli owa Koda, a przynajmniej te modele co wymieniłem zagrają lepiej. Każdy zaczyna od niewielkich wymagań, zwłaszcza kiedy wyznacznikiem jest cena. A akurat u Ciebie wybór jest dość prosty, bo rozstrzyga się pomiędzy dwiema markami, dość dobrze dostępnymi do porównania ich między sobą. Odsłuchaj Denon + Quadral i Yamaha + Jamo. Nie bierz w ciemno, bo jakby nie było jest do wydania troszkę kasy, a wiem po sobie że najtrudniej jest coś wybrać właśnie w tym przedziale cenowym. To że jest to klasa budżetowa sprzętu, to nie znaczy że nie możesz mieć z tego satysfakcji, i tego życzę;-)
 

killpit

New member
Na pewno warto ich posłuchać dać im szanse chodzi o KODĘ od VK uciekajjjjjj....
Posłuchaj ampli Denon 1611,Pioneer 520 i Onkyo 578 uważam że mocna maszyna.
 

iMarekPL

Member
OK, to żeby nie przynudzać już za bardzo ostatnie (mam nadzieję) pytanie w kwestii technicznej. Odpuszczając już ten odsłuch itp, który niestety będzie mi ciężko zrealizować.

Zestaw 5.0:
- Jamo S606 (jest opcja w kolorze wenge)
- Jamo S608 (jest wyższym modelem więc szczerze mówiąc wolę dołożyć to 200zł, niestety brak wenge, ale raczej przeżyję i kupię je w czarnym - będą uniwersalne do wszystkich mebli)
Czarny niestety nie podoba mi się w ogóle. No ale cóż poradzić...

A teraz kwestia amplitunera. Podam najwyższe modele na jakie mogę sobie pozwolić. Niestety nie ma opcji zakupu czegoś lepszego. I tu pytanie. Czy do, któregoś z tych amplitunerów warto kupić s608/s606? Czy są one stanowczo zbyt słabe i lepiej jednak wybrać gorsze kolumny?

- Jamaha RX-V467
- Pioneer VSX-820
- Denon AVR-1611 (ktoś mi potwierdzi, że ma dwa HDMI OUT/wyjściowe?)
- Onkyo TX-SR308

Nie chcę mieć problemów z wyłączającym się ampli przy zbyt dużej głośności, przegrzewającym się, czy coś w tym stylu.
Więc jeśli jednak, to który z nich najlepiej poradzi sobie z S608 (ostatecznie S606)?

Mam nadzieję, że nie zagmatwałem za bardzo. :-?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak będziesz głośno słuchał to wszystkie będą się grzać.
W kolejności od możliwie najgłośniejszego:
AVR-1611
TX-SR308
RXV-467
VSX-820
 

iMarekPL

Member
Tzn. nie zależy mi na głośnym słuchaniu na co dzień. Po prostu nie chcę, w razie gdybym kiedyś chciał "zaszaleć" mieć niemiłej niespodzianki w postaci wyłączającego się ampli przy dźwięku na poziomie 90%. Czy co gorsza uszkodzenia go gdy przez dłuższy czas będę chciał tak posłuchać.

Zastanawiam się, który będzie najbardziej sensowy do S608 pod względem technicznym.

Jamo S608 zamówione w dość ciekawej cenie a na oryginalnej gwarancji Jamo/Konsbud. No i odbiór osobisty możliwy. Mam nadzieję, że wpakuję do auta. Niestety musiały być czarne bo ta jabłoń w ogóle by nie pasowała do wnętrza.

Teraz pozostała kwestia tego ampli za około 1400zł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nexers

New member
Witam!
Przymierzam się do zakupu kina domowego i nie bardzo wiem co wybrać. Szczerze to mało się na znam na kinach domowych. Kwota jaką mogę przeznaczyć to 2400 zł i jest maksymalną ostateczną granicą. Kino będzie mi służyć jako kino oraz chciałbym również na nim słuchać muzyki.
Myślę nad:

Yamaha BD-S667, RX-V367, Prism Audio ONYX 100

Yamaha Orion 120 DVD-S663, RX-V365, Prism Audio ONYX 100


Co możecie polecić innego dobrego lub jakie macie zdanie o tym co zaproponowałem ...?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kiepskie zdanie - na Twój wybór.
Kolumny chociaż zmień.
Rozumiem że głównie do kina domowego ?
 
Do góry