Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

enocyl

Banned
Ja wymieniałem po kolei, aż zatrzymałem się na S4 z którego przeskoczyłem na S7 Edge, przynajmniej odczułem ten skok jakościowy. Aktualnie nie myślę o zmianie, na pewno nie na S8, ale od ładowania indukcyjnego bateria faktycznie traci żywotność.
Ja z Note 3 na S7E. Bateria to rzeczywiście głupia sprawa. W każdym telefonie wymieniłem ją po roku na nową. Tutaj nie ma takiej opcji bez udziału serwisu :/
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oglądam, wszystkie przecieki się potwierdziły.
Tu na żywo:

https://www.youtube.com/watch?v=aFqcjgikO5I

No i po prezentacji.
Nie ma co prawda przycisku "home", ale jest coś co będzie mierzyło siłę nacisku w miejscu przycisku "home".
Przynajmniej tak zrozumiałem, poniekąd jakieś rozwiązanie.
Będzie wysyp opinii redaktorków którzy właśnie testują więc się dowiemy.
Czytnik linii papilarnych z tyłu, nie podoba mi się to, ale z uwagi na ekran zrozumiałe.

Sam w sobie telefon - z tym ekranem, ja dla mnie bomba.
Wielkość się nie zmieniała, ale ekran urósł sporo.
Mi trochę brakuje powierzchni w obecnym, a nie chcę większego telefonu.
Ten będzie jak znalazł. Pomyślimy o ile ten nowy "home" jakoś się sprawdzi.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gość pitoli przez kilka minut, a telefonu nie widać.
Przeleciałem wyrywkami i nie zauważyłem słuchawki.
Także fajna "premiera", a Lewandowski w rybaczkach który pieprzy od rzeczy za pieniądze jaki to produkt jest "super" mnie nie interesuje.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lipa prezentacja ale patrząc co ta firma robi przez kilka lat to naprawdę jestem pełen podziwu i nie dla tego ze akurat mam smartfona tej firmy( bo dzisiaj mam a za rok-dwa mogę mieć co innego) tylko generalnie że potrafiła przez kilka lat dobrze wejść w rynek i będąc obiektywnym za dobre pieniądze przyzwoite słuchawki robi. Ja na razie od czerwca ur z P9 nie mam żadnego problemu i oby tak dalej..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Każda konkurencja jest dobra dla klienta.
Gdyby nie taki Samsung, to kto wie czym by dzisiaj był iPhone i jak się panoszył, a tak? Szybszy rozwój, więcej innowacyjnych rozwiązań, lepsze ceny.... wróć, tutaj akurat nic się nie zmieniło, bo 3500zł za telefon to deko za dużo, także te wszystkie Xiomi i Chuweje są dobrą alternatywą i miejmy nadzieje, że nie będą chciały aspirować do "premium" także cenami, a ściągać resztę w dół.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja myślę podobnie że oni chcą być konkurencyjni ale nie chcą zastępować samsunga czy też "ajfona" - to ma być alternatywa dla tych którzy chcą mieć fajny smartfon przyzwoicie zrobiony z przyzwoitymi bebechami za rozsądne pieniądze.. A to z koeli zmusza tych najlepszych żeby robić naprawdę maksymalnie jak najlepiej bo inni depczą im po piętach.. i nie mogą zejść z pewnego poziomu ... a kto wie może kiedyś też będą tańsze;;; aczkolwiek rożnie z tymi cenami może być.. bo jak są ludzie
dla których 3,5 tys jak chcą w sklepie kupić nie jest to jakiś super wydatek to ceny będą w tych okolicach i przy następnym modelu.. ale jedno jest pewne dzięki tym kilku firmom chińskim muszą trzymać poziom co jest dobre dla potencjalnych klientów "sama" czy "ajfona"
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Samsung też kiedyś nie chciał, czy nie mógł raczej konkurować z iPhonem.
Z czym do ludzi, z tym tandetnym plastikiem przypominającym mydelniczkę?
A zobacz teraz. Zamiatają.
Dobrze, żeby taki xiomi i podobnie mieli podobne aspiracje.
Może z czymś wyskoczą za jakiś czas i wkroczą z buta do pierwsze ligi.
Na razie muszą być konkurencyjni cenowo, tak jak kiedyś Samsung z TV.
Pamiętasz jak wchodzili na markety i generalnie rynek.
Każdy chciał tv Sony (jak ja), ale obok już stał 2x tańszy Samsung, który dodatkowo dobrze wyglądał (czyt. błyszczał się i miał dobry marketing).
Ludzi to łykali.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ciekawe jakie te zdjecia beda.

Bo ze swojego p8 jezeli chodzi o zdjecia to jestem bardzo niezadowolony.
Jezeli mam sfotografowac ruchomy cel to sie nie da :p
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Samsung też kiedyś nie chciał, czy nie mógł raczej konkurować z iPhonem.
Z czym do ludzi, z tym tandetnym plastikiem przypominającym mydelniczkę?
A zobacz teraz. Zamiatają.
Dobrze, żeby taki xiomi i podobnie mieli podobne aspiracje.
Może z czymś wyskoczą za jakiś czas i wkroczą z buta do pierwsze ligi.
Na razie muszą być konkurencyjni cenowo, tak jak kiedyś Samsung z TV.
Pamiętasz jak wchodzili na markety i generalnie rynek.
Każdy chciał tv Sony (jak ja), ale obok już stał 2x tańszy Samsung, który dodatkowo dobrze wyglądał (czyt. błyszczał się i miał dobry marketing).
Ludzi to łykali.

Oczywiście aspiracje to dobra sprawa oby tylko nie przesadzić.. tylko druga sprawa to powiem Ci uczciwie że patrząc na tel pierwsze od Chińczyków, a jak sobie przypomnę pierwsze tel. od samsuga to te od chińczyków lepiej wyglądały .. :)
Trzecia sprawa z tel. chyba jest deko trudniej jak z tv.. bo patrząc na to co ludzie oczekują od tv to jakość tego obrazu to druga/trzecia sprawa - pierwsza sprawa to gadżety itp sprawy.. i dlatego samsung i lg dobrze sobie z tym poradziły... dawały więcej bajerów niż Sony, Panasonic czy Sharp.. nikogo nie interesowało że obraz w nich były cukierkowe, plastik tandeta .. ważne ze miały bajery i były dużo tańsze..

A z tel. jest jeszcze coś takiego jak ..."trzeba mieć dobry smartfon..." bez względu na wszystko.. i nawet jeśli np Huawei dogoni z trzeciego miejsca samsunga który byl na drugim miejscu to i tak grupa pewna wybierze samsunga czy "ajfona" bo trzeba mieć Armanig lansowy smartfon dla pewnych ludzi.. :) co się słyszy na mieście nie raz.. i żeby było śmieszniej nawet od tych starszych.. czego już nie potrafię zrozumieć jak można być takim debi.. żeby tak podchodzić do życia.... Bo są tacy ludzie jak choćby Ty czy Piramida i pewnie kilku innych którzy używacie naprawdę dużo tych tel. i to jest ok - rozumiem,,, ale jak można kupić tylko po top żeby lepiej wyglądało.. jak słyszę takie zdanie że " nie wypada mieć nic poniżej S7 jak się jeździ dobra furą, bo poniżej to obciach..." ręce Kolego opadają....

Tak przy okazji mój Brat zna pewnego sławnego prof. i On raz w roku słuchajcie jeździ na pewne konferencje po całej Europie i tam ludzie przyjeżdżają za każdym razem innym wozem (tak podobno jest) - wiadomo jakimi... :) a że ten Gościu nie lubi jakoś specjalnie zmieniać to żeby wyglądało lepiej to wypożycza raz w roku samochód (za każdym razem coś innego) na taką konferencję.. bo jak twierdzi nie wypdaa inaczej - ??? MOzna ?? MOzna.. :)

Coś podobnego słyszałem o naszych lekarzach prof że jak jeździ jednym samochodem 3 lata to znaczy że kiepski prof. :) mam nadzieję że to nie wszystkich dotyczy..
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kto bogatemu zabroni...

Jak kogos stac co 3 lata wymieniac auto to w czym problem. Tez znam ludzi "w niemczech to juz bardzo modne" kozystajacych z "wynajmu dlugoterminowego" biezesz super fure, placisz za km przejechany plus prowizje co miesiac i jezdzisz. Po 2 - 3 latach wybierasz sobie nowe auto stare zabieraja.

Avis Leasing - Wynajem Długoterminowy 2 lata+

Jak taki profesor czy doktor w sumie ma pewna posadke (prywatke) wie ile zarabia miesiac wi miesiac to spokojnie sobie takie autko moze wynajac.

Dla mnie taniocha jest kupienie kolejnej 2zl do kolekcji :) A dla drugiego taniocha jest kupienie kolejnego smartfona do kolekcji hehe. (Roznica tylko 3 zer) :)

W mojej mysli maksymalny pieniadz jaki jestem w stanie wydac na smartfona to 1500zl, na nic drozszego po prostu nie mam ochoty i uwazam to za zbedne. Mam prawo tak sadzic i tak sadze.
 

enocyl

Banned
Każda konkurencja jest dobra dla klienta.
Gdyby nie taki Samsung, to kto wie czym by dzisiaj był iPhone i jak się panoszył, a tak? Szybszy rozwój, więcej innowacyjnych rozwiązań, lepsze ceny.... wróć, tutaj akurat nic się nie zmieniło, bo 3500zł za telefon to deko za dużo, także te wszystkie Xiomi i Chuweje są dobrą alternatywą i miejmy nadzieje, że nie będą chciały aspirować do "premium" także cenami, a ściągać resztę w dół.
Xiaomi tak, ale nie Huwawei. Ten drugi swoje flagowce wycenia drożej niż Samsung. Przykład Mate 9 będący gorszą kopią S7E, jest od niego droższy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko Huawei ten konkretny to 5.9 cala to dlatego jest dosyć drogi.. parametry ma spoko - nie ma czego się wstydzić.. tyle że pewne osoby bez względu na wszytko i tak wybiorą samsunga.. do tego weźmy pod uwagę że cena sklepowa do ceny jaka jest przy zawarciu umowy u rożnych operatorów jest jednak dużo bardziej znacząca ( mam na myśli huawei jest tańszy w stosunku do samsunga i to jest ta alternatywa) niż to jest w sklepach..
 

enocyl

Banned
Co ma wielkość ekranu do ceny? Druga sprawa to jak ktoś lubi przepłacać i często przy tym mieć brandowany soft to wybiera telefon od operatora.
 
Do góry