Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

kaminskakl

Active member
Bez reklam
"Tylko w maju sprzedaż smartfonów chińskiego giganta na świecie tąpnęła o 40 proc., a kierownictwo firmy przyznaje, że jej przychody mogą spaść o 30 mld dol. Takie są efekty sankcji nałożonych na Huawei przez Waszyngton.

Zaskoczenie jest olbrzymie, bo dotychczas Chińczycy wielokrotnie zapewniali, że żadna krzywda im się nie dzieje i przekonywali, że Huawei jest samowystarczalne technologicznie"

Ciekawe co dalej będzie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zapewne muszą założyć swój sklep z apkami, albo SO stworzyć, nad który podobno od kilku pracują.. natomiast ludzie też panikują, bo te modele, które są dzisiaj w sklepach z nimi będzie wszystko ok tak jakby nie było sankcji.. ewentualnie deczko pewne rzeczy będą później na tych smartfonach.. Ja w przyszłym roku tel będę zmieniał i jak uda się wyrwać dobrego Huaweia w rozsądnej cenie to kupię, oczywiście coś z tych modeli co są już dzisiaj na rynku, a nie te , które wyjdą w listopadzie.. .
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No to ladnie dostal huawei po dupie.... Ale spadek o 40%?. Tak to mozna firme rozlozyc na lopatki. Bo sprzedaz mniejsza o 40% a wyplaty ludzia i produkcje trzeba utrzymac bo co? Na urlopy bezplatne wysla?

Niech dadza promocje na laptopy 50% kupilbym ze dwie sztuki. Wczoraj ogladalem sie za jednym Matebook to nawet ok, cieniutkie 14 cali akurat pod reke. Tylko cena od 2400 do 6000zl za wersje pro xD


Lolek. Huawei swoj sklep juz wypuscil Masz dwa posty wyzej screeny z mojego telefonu. Jeszcze aplikacje googla sie tam znajduja.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Moja stara poszła pod prąd i w sobotę kupiła sobie jakiegoś huaweia w markecie. W sumie to dobra strategia w razie jakiejś wpadki zawsze można poigrać z MM z ustawy konsumenckiej.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Moja stara poszła pod prąd i w sobotę kupiła sobie jakiegoś huaweia w markecie. W sumie to dobra strategia w razie jakiejś wpadki zawsze można poigrać z MM z ustawy konsumenckiej.

No calkiem calkiem.

Za niecale 2 lata skozysta z rekojmi za brak wsparcia USA i dostanie kase spowrotem heheh... xD

Nawet nie glupie xD
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko to nie takie proste, bo po pierwsze trzeba by było dostać oficjalne jakieś potwierdzenie, że pracownik sklepu powiedział iż na model kupujący, który jest już w sprzedaży będzie cały czas otrzymywał aktualizację. Bo trzeba pamiętać, ze jakby doszło do sprawy w Sądzie to słowo przeciwko słowu, pracownik będzie mówił , że ostrzegał o problemach z Huawei.. :) Jak na piśmie się nie ma to może być ciężko. Natomiast nie ma szans już na to, aby ktoś coś ugrał jak wyjdą nowości w listopadzie..
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Tylko to nie takie proste, bo po pierwsze trzeba by było dostać oficjalne jakieś potwierdzenie, że pracownik sklepu powiedział iż na model kupujący, który jest już w sprzedaży będzie cały czas otrzymywał aktualizację. Bo trzeba pamiętać, ze jakby doszło do sprawy w Sądzie to słowo przeciwko słowu, pracownik będzie mówił , że ostrzegał o problemach z Huawei.. :) Jak na piśmie się nie ma to może być ciężko. Natomiast nie ma szans już na to, aby ktoś coś ugrał jak wyjdą nowości w listopadzie..
Dokładnie. Ewentualnie jakiś zapis w dokumentach Huwawei o dostępie do usług Google itd. Podejrzewam, że o to będzie ciężko.
 

werf

Active member
Bez reklam
Lolek nie chodzi tu o żadną aktualizację do przodu .Wystarczy, aby coś od Googla wyparowało wtedy automatycznie urządzenie staje się niezgodne ze specyfikacją co otwiera furtkę rękojmi.
Huawei nie jest w tym przypadku stroną sporu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek nie chodzi tu o żadną aktualizację do przodu .Wystarczy, aby coś od Googla wyparowało wtedy automatycznie urządzenie staje się niezgodne ze specyfikacją co otwiera furtkę rękojmi.
Huawei nie jest w tym przypadku stroną sporu.

Ok, ale musi coś "wyparować', a na tę chwilę to co mówią w mediach nie ma szans, aby coś takiego się stało, czyli wszystkie modele, które dzisiaj są na rynku będą miały aktualizację wszystkich "gadżetów" od google. I na razie tak jest, nie ma żadnych problemów z tymi smartfonami, które dzisiaj mamy na rynku.

A mało tego jeśli byłby zapis np na zwykłej kartce papieru z MM mówiący o możliwościach problemów z gadżetami od google w związku z tym co się stało i to byłoby wsadzone w pudełku ze smartfonem to można im skoczyć.. tylko tego nie zrobią, bo wiadomo, ze część ludzi by nie kupiło tych tel.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Lolek nie chodzi tu o żadną aktualizację do przodu .Wystarczy, aby coś od Googla wyparowało wtedy automatycznie urządzenie staje się niezgodne ze specyfikacją co otwiera furtkę rękojmi.
Huawei nie jest w tym przypadku stroną sporu.
Jesteś pewny, że Huawei ma to zapisane w specyfikacji?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek a gdzie jest napisane ze musi być aktualizacja do Google
Lub do nowego Antka ?

Nigdzie nie ma, ale kupując smartfona Huaweia dzisiaj masz gadżety od google i wszyscy mówią w tv, w necie, w radio, że do tych, które są będą aktualizacje o ile takowe będą. A tutaj chodzi o to, że jeśli dzisiaj kupisz Huaweia i masz te gadżety, po czym np. po tygodniu budzisz się i nagle nie chodzą Ci mapy, poczta (gmail) itp. I wtedy już sprzedawca ma problem, bo kupiłeś smartfon o pewnych parametrach z pewnymi "gadżetami", które nagle przestały działać.. więc taka osoba powołuje się na Ustawę konsumencką na niezgodność towaru z umową i jest duża szansa, że sprzedawca będzie oddawał kasę.
Aczkolwiek ja jestem tego zdania, ze ze wszystkimi , które dzisiaj są już na rynku będzie wszystko ok, tylko z tymi nowościami z listoapda będzi eproblem o ile takowe wyjdą. Mam na myśli nowe "Mejty 30" :) Pożyjemy zobaczymy..
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Lolek !
Jakoś to wszystko słabo wygląga !
Cena tego Telefonu rośnie co roku BARDZO i jak się śmieli TU na Forum że APPLE powala z cenami
(niestety) to niestety Ta firma dobija do Kosmicznych cen i niestety to nie jest fajne !
Teraz jak zwykle EKONOMIA zrobi bałagan !
Dziwię sie Tobie jak piszesz że kupisz nowy Telefon w nowym roku jak nie wiadomo co będzie ?!
Nigdy Wojna na kaskę nie skonczyla sie dla Nabywców ciekawie ?!
Te kolosalne procęcy na minus po miesiącu nie zwiastuja ciekawie !
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem to tak, Ty nie jesteś pewny, że np kupując obecny model Huaweia w przyszłym roku powiedzmy w czerwcu, aby zobaczyć jak to będzie w praktyce (czyli rok od zamieszania), myślisz , że ludzie mogą mieć problemy z usługami od google, pomimo zapewnień, że takowych nie powinno być , oczywiscie z modelami, które wyszły do czerwca 2019 r. O to Ci chodzi ?

Natomiast co do cen to rosną w szczególności te z najwyższej półki, bo zobaczyli, że ludzie kupują, ale huawei wg mnie nie zrobił kasy na topowych modelach, tylko na średniakach i tych z najniższej półki co widać na ulicach.. i tam cena jest dosyć dobra w stosunku do konkurencji inaczej ludzie by nie kupowali.. Ale jak coś nie wymyślą to huawei będzie miał problemy i to nie małe..

Wczoraj byłem w MM i teraz znowu fala chwalenia idzie na Oppo :) całkiem nieźle wyglądają trzeba szczerze powiedzieć.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A teraz z innej beczki, ma ktos z Was, albo wśród Waszych znajomych np coś takiego ? Ewentualnie inną "zabawkę" od tego Producenta.

[youtube]pNuZJMkS-ks[/youtube]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ok dzięki na tablecie piszę, a 10 cali to już chyba dla mnie za mały rozmiar.. :) Ale tak jak napisałem, mnie tez pewne rzeczy z tego co napisałeś bolą, ale dopóki będą chętni na na niektóre te badziewia, to złodziejstwo dalej będzie się szerzyć. Bo tam ludzie na maksa są wyzyskiwani, aby gość mógł kupić IC siltecha trzy korony za ok 5 tys zł, gdzie w oryginale kosztuje 80 tyś.. tylko pytam się po co chwalić się czymś co nawet nie leżało koło siltecha.. nie kumam takich ludzi..
 
Do góry