Zdjęcia na plaźmie

Jak wyglądają zdjęcia na plaźmie


  • Total voters
    0

Dziura.m

New member
@ Jarmalik
Czy mógłbyś opisać procedurę jak tworzysz taką biblioteke na komputerze?
I po czym to śmiga jak działa.
Jeszce nie posiadam PS ale to bardzo ciekawa sprawa co piszesz Jezeli to twój pomysł to rewelacyjny i gratuluję. Prosiłbym o większe zagłębienie w ten temat. No chyba że to jakaś tajemnica handlowa ;)
Pozdrawiam
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Właściwie to powinniśmy przenieść się do wątku o PS3, ale odpisuję tutaj. Ta biblioteka to po prostu zwyczajne foldery nazwane w taki sposób, abym wiedział co w nich jest. PS3 czyta ich nazwy (bez polskich liter póki co:( ) i tak je wyświetla zachowując strukturę drzewa folderów. Jednak konsola nie widzi tej struktury czytając zwykły folder udostępniony w sieci. Do tego celu musi być na kompie zainstalowany i uruchomiony serwer DLNA w którym dopiero udostępnia się foldery do streamingu w sieci. Takimi serwerami są np. Windows Media Player 11.0, Tversity czy też Nero Media Home oraz Windows Media Connect.
 

mars869

New member
s_trebor napisał:
Nawiązując do głównego tematu wątku to pooglądałem wczoraj swoje zdjęcia na plaźmie Samsung PS50A656 i muszę stwierdzić, że nie byłem zachwycony.
Przede wszystkim zdjęcia wyświetlane na 656 są nienaturalnie przekolorowane, np.
- trawa traci szczegóły (zalewa ją kolor zielony),
- niebo jest zbyt intensywnie niebieskie.
- woda na basenie wychodziła niebieska jak w często widzimy w katalogach reklamowym.

W rzeczywistości tak przecież nie wygląda. Oglądając te zdjęcia na monitorze LCD nie mam takiego "poprawiania" fotki.

Najgorsze jest to, że nie można zmienić żadnych ustawień wyświetlania tych zdjęć, chyba, że nie wiem jak, ale w czasie wyświetlania zdjęć opcje regulacji obrazu są niedostępne.

Potwierdzam - zdjęcia wyświetlane przez USB (WISELINK) na plazmie PS50A656 są mocno podrasowywane i nie mozna tego w żaden znany mi sposób zmienic. A może komuś się jednak udało (np. przez menu serwisowe.) ?
 

XoR

New member
Zdjęcia to w sumie tak jak filmy, skoro na plaźmie wyglądają lepiej to i zdjęcia będą wyglądały lepiej :)

Playstation3 ma świetną przeglądarkę zdjęć, fajnie zrobiona i szybko działa :eek:k:

No i chciałem zauważyć, że jeśli się zamierza TV używać do oglądania zdjęć to warto kupić TV już z FullHD, bo 1920x1080 to 2.6x więcej pikseli niż 1024x768...
 

rafciuk

New member
Zdjęcia na plaźmie - moje wrażenia

Wczoraj przyszli teściowie i chcieli zobaczyć nasze zdjęcia z wakacji. Ponieważ posiadam 42pv80 dopiero od tygodnia (między innymi dzięki Wam, drodzy forumowicze!), wcześniej nie miałem okazji pobawić się z wyświetlaniem zdjęć na tv. Przyniosłem płytę, włożyłem do dmr-eh58 (też panas) i o mało się pod ziemię nie zapadłem :( Po prostu porażka, złe skalowanie, mozaika, itp. Teściowie co prawda nic nie zauważyli (albo nic nie mówili, bo co mieli mówić na nasz nowy tv), ale ja byłem załamany. Dopiero dziś olśnienie! Nagrałem szybciuktko te same zdjęcia na kartę sd i od razu lepiej się poczułem - obraz jak żyleta, piękne kolorki, właściwe skalowanie, po prostu miodzio!!! Lecę do sklepu powiększą kartę! Pa!
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Szczerze mówiąc to jeszcze z płyty fotek nie oglądałem na tv zazwyczaj albo z aparatu, albo z karty albo z laptopa..... hmm ciekawe czemu tak ci słabo poazywało te fotki? Podwójne jakieś skalowanie, czy jakieś złe zgranie....
 

mars869

New member
Chciałbym powrócić to tematu: czy może ktoś już wie jak zmienić nastawy parametrów obrazu podczas wyswietlania jpg-ów bezpośrednio z USB (WISELINK) w plazmie 50PS656. Czy nowy soft dostępny na stronie Samsunga na to pozwala? I tak z ciekawoiści - czy WISELINK PRO dostępny w plazmach i LCD serii 7 (np 756) daje taką możliwość?

Pozdrawiam
 

XoR

New member
@up
Jest to może i wątek o plazmach ale bardziej w sumie Panasonica 8)
Chociaż kto wie, może ktoś wie i odpowie akurat ;)

Na swoim 37pv80 oglądam zdjęcia z kompa (bo mam i nie muszę męczyć telewizora 8)) go podłączonego, i używam normalnych nastawów czyli kontrast 100%, jasność i kolor domyślne (50%), ostrość 0%, balans bieli normalny, wszelkie odszumiacze wyłączone a poprawa koloru zazwyczaj też, czasami sprawdzam jak się zmienia zdjęcie z i bez tej funkcji i czasami lepiej jest ją włączyć. Nie jest to Samsung lecz pewnie podobnie trzeba ustawić czyli wyłączyć upiekszacze i ostrość tak aby nie wyostrzała ani rozmywała zdjęć. Co do ostrości to ja tam nie lubię maski wyostrzającej, nawet na rozdzielczości aż tak mi nie zależy, ważne są kolory bardziej i realność odwzorowywanego na ekranie zdjęcia, a podbita ostrość tą realność niszczy. Nie wiem jak jest z matrycą w Samsungu i przedewszystkim jak jest z przestrzeliwywaniem skali 0-255 jak się da kontrast na 100% więc proponuję w razie co sprawdzić tym testem http://www.lagom.nl/lcd-test/white.php przy jakim maksymalnym nastawie kontrastu nie giną detale (widać te szachownice) :eek:k: Przykładowo u brata w LCD Sharpie 37x20e jak jest kontrast na 32 jest ok a 33 już gubi część detali bo przestrzeliwywuje zakres, a u mnie jest ok na 100% kontrastu. Znaczy różnice są mało widoczne i trzeba się dobrze przyjżeć przy ostatnich kwadratach ale w sumie jako tako detali nie gubi a i różnica tonalna pomiędzy 255 a 254 ma być bardzo mała :eek:k:

BTW ostatnio oglądam sporo zdjęć na plazmie i jest git. Przy dobrych zdjęciach widać że np. pory na skórze giną, bo mam PV z marnym 1024x720 :( No ale jakość kolorów w porównaniu z monitorem LCD któy obok stoi całkowicie to rekompensuje :krol: Choć i tak ten Dell ładnie odwzorowuje barwy, ma tylko słaby kontrast (1000:1 wg. producenta i jakieś 700:1 wg. niezależnych testów). Brata Sharp zmienia barwy dużo mocniej, chociaż jako że daje dość nasycony w barwy obraz nie wygląda to źle, poprostu nieprawidłowo imho :roll:
 
Ostatnia edycja:

mars869

New member
Dzięki za informację, chodzi jednak o coś innego. W moim Samsungu przy podłączeniu z PC przez kabel też mam mozliwość regulacji parametrów obrazu. Nie ma ich jednak przy wyświetlaniu jpg-ów bezpośrednio z USB telewizora (WISELINK). Menu wtedy nie działa.
 

stapoz

New member
Może ktoś wie dlaczego Panasonic nie wyświetla zdjęć z podziałem na foldery, tylko wszystkie na jednym poziomie. Mam ponad 1000 zdjęć, w różnych podfolderach - jak mi to wszystko wyswitlił wymieszane to normalnie porażka - nie ma możliwości znależć cokolwiek...
 

mexxmen30

New member
A ma ktos moze jakies zdjecia wzorcowe, wiem ze gdzies na forum były ale szukalka nie znajduje mi nic, a chetnie bym se cos porownał jak to na moim panasku wyglada
 

rgomez

New member
stapoz napisał:
Może ktoś wie dlaczego Panasonic nie wyświetla zdjęć z podziałem na foldery, tylko wszystkie na jednym poziomie. Mam ponad 1000 zdjęć, w różnych podfolderach - jak mi to wszystko wyswitlił wymieszane to normalnie porażka - nie ma możliwości znależć cokolwiek...
Witam. Jestem po świeżym teście na wyswietlanie zdjęć w folderach, i u mnie wyświetla jak należy. Trzeba tylko posortować zdjęcia według daty ( opcja w menu przeglądarki panasa )
 

darzur

New member
Tzn. wyświetla ci strukturę folderów czy wyświetla wszystkie zdjęcia naraz? Bo moim zdaniem ta przeglądarka to porażka, a szkoda bo jakość jest super i z DVD zdjęcia już dużo gorzej wyglądają..
 

nom73

New member
darzur napisał:
z DVD zdjęcia już dużo gorzej wyglądają..

Z DVD dużo gorzej (u mnie cyberhome podłączony po componencie) niż z komputera (mam PV8, nie mam wejścia na SD). Z komputerka kabelkiem DVI->HDMI w rozdzielczości 1280x720 (nie wiem czemu ale w rozdz. 1024x768, a więc natywnej, latają mi po ekranie cienkie poziome kreseczki, może wina kabla, bo ma 3 metry a kosztował tylko 20zł :) ).
 

Vilmar

New member
Zdjęcia puszczane z karty SD na G10 wyglądają fenomenalnie - odkrywa się je zupełnie na nowo. Wyglądają po prostu doskonale i plazma sprawuje się wielokrotnie lepiej niż jakiekolwiek inne urządzenie (CRT, LCD) którego używałem do przeglądania zdjęć w przeszłości.

Nawet nie wiedziałem że potrafię robić takie zdjęcia ;)
 

Vilmar

New member
SierzantHarris napisał:
A pod jakim względem wyglądają one lepiej niż na lcd? I jak zmierzyłeś tą wielokrotność?
Pod każdym - ostrości, kontrastu, nasycenia, różnorodności i naturalności kolorów. Spodziewałem się znacznie gorszego obrazu na tak wielkim ekranie, a zdjęcia wyglądają po prostu urzekająco.

Wielokrotność zmierzyłem linijką :/
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
A Ty przed wydaniem takiej oceny zdawałeś sobie oczywiście sprawę z tego że są różne rodzaje i modele plazm oraz lcd, różne ich rozdzielczości, zdjęcia można oglądać z różnych zródeł (np pc,usb itp) a także że tiviki posiadają różne możliwości ich ustawienia itp? Sądzę że jednak nie bo czytając twóje kategoryczne osądy mam wrażenie że generalizujesz jak gdybyś widział na własne oczy ze trzy tv na krzyż.
 
Do góry