Zastanawiam się nad kupnem amplitunera i prosze o radę

Jakiej firmy byście wybrali amplituner


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ankieta wypełniana przez użytkowników u góry wskazuje na Harmana
Ale oczywiście warto odsłuchać własnych preferencji.
 

alef

New member
jestem po kilku łykach wina więc pozwolę sobie na offtop...werf i Rym...piszecie, że na TYM forum panuje "lobby Onkyo i HK"........to powiedzcie mi dlaczego w tematach typu "proszę o pomoc w doborze AV..." nie podajecie (Wy ani nikt inny z ostatnio pojawiających się "podjudzaczy") jako wartych zastanowienia i odsłuchu zestawów opartych na Denonie, Yamasze (wiem ze nie po polsku ;-)) czy Sony, skoro być może macie ze sprzętami tych marek większe/lepsze "doświadczenie"???
póki co wygląda to tak: Onkyo nie...bo nie, HK nie....bo nie....i na tym KONKRETNE argumenty się kończą...a szkoda
 
Ostatnia edycja:

Hegemon28

New member
Nie rozumie niektóry jak jest ankieta i gość który ja założył to chyba mu chodzi o te marki a wy mu doradzacie jakieś inne czy wy wo gule czytacie te posty ze zrozumieniem robicie tylko zamęt i wprowadzacie ludzi w błąd.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx- nie na temat
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem o co właściwie kruszy się kopie.
Ale Ci którzy głosowali wypowiadają się raczej wg swoich spostrzeżeń.
I wyniki są proste do odczytania
 

Cyborg65

New member
Zwracam uwagę, że od kilku lat prym wiedzie w każdym audio-segmencie ONKYO.
Ich najnowsze linii 2010r. są stosunkowo tanie.
Zaś technologia temże wsadzona wyprzedza konkurencię o rok.

Czasy kiedy to "brandy" czarowały miłymi dla ucha algorytmami to przeszłość.
W dobie HD Audio podstawa to absolutna liniowość plus sprawny system zestrajania przez amp posiadanych kolumn w danym pomieszczaniu.
pozdro
Witam
Naprawdę nigdy nie zadałeś sobie pytania dlaczego Onkyo ma wszystkie dekodery najwyższą moc wyjściową i "wyprzedza konkurencię o rok" mimo niskich cen
Czyżby każdemu głupkowi robili prezent i dokładali.
A o słowie brzmienie to pewnie nawet nie słyszałeś.
Nie powtarzaj ujadania marketingu, używaj mózgu jeśli posiadasz taki narząd
Pozdrawiam:fool:
PS
No kiki to mnie normalnie ostatnio rozwala, albo skończył osiemnastkę ( co w najbliższym 20to leciu nie grozi kol killpit) ,,albo wypisał się z klubu Onkyo. To nie złośliwość ale twoja niedawna zajadłość graniczyła z fanatyzmem a teraz to. I na własne oczy widziałem jak komuś Pionka polecił a teraz to.
Normalnie szacun.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

musicman

New member
przed zakupem kina odslucham wszystko o czym piszecie - pionka, onkyo, yamahe, denona, marantza i hk. Jesli chodzi o samo kino to mozna sie spierac ale jesli chodzi o to, jak amplitunery do KD zagraja w stereo to moim zdaniem licza sie tylko i wylacznie firmy wymienione przez autora postu... Reszta po prostu gra słabo w stereo - jest robiona typowo pod KD
 

cezar1972

New member
ja nigdy nie slucham firmy tylko konkretnego modelu. onkyo z wysokiej półki gra przyjemniej niz marantz z niskiej
To chyba oczywiste, że sprzęt z wysokiej półki (droższy) powinien grać lepiej niż sprzęt z dolnej półki (tańszy). Za to chyba się więcej płaci?
Osobiście uważam że Marantz ze średniej półki gra przyjemniej niż Oknyo z wysokiej półki. O wysokiej półce Marantza celowo nie wspominam, bo w tym segmencie przewaga Marantza (przynajmniej dla mnie) jest bezdyskusyjna.
A tak na marginesie - jeżeli ktoś po przesłuchaniu amplitunerów firm na O, D, Y, H, M, R, CA, A, itp, itd twierdzi, że Onkyo jest super, to ma z pewnością rację, ale jeżeli ktoś kupił Onkyo bo się naczytał danych w tabelkach na stronie producenta oraz było najtańsze w promocji w hipermarkecie i twierdzi, że to najlepszy sprzęt to pie...li jak potłuczony. I tyle w temacie. Czy czujecie tą subtelną różnicę?
Ja mam wrażenie, że osoby zachwycające się Onkyo w zdecydowanej większości należą do tej drugiej opisanej przeze mnie kategorii.
 
Do góry