Zastanawiam się nad kupnem amplitunera i prosze o radę

Jakiej firmy byście wybrali amplituner


  • Total voters
    0

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszyscy lubimy to co mamy, w większości lubimy. W końcu czy ktos kiedyś się przyznał, że wydał grosza kawał i ma wątpliwości.
pozdrawiam.

Ja zawsze pisze jak jest, jak wydam 10k na sprzet a potem okazuje sie ze mnie nie do konca zadawala to glosno o tym pisze, co przewaznie skutkuje odzewem troli ktorzy za ostanie pieniadze kupili sprzet bazujac czesto tylko na opiniach innych pseudofachowcow i tak sie koncza obiektywne opinie a fora robia sie smietniskiem bardzo czesto.
Fora maja to do siebie szczegolnie w Polandi, obserwuje to zjawisko od poczatkow gdzie fora powstawaly na swiecie i nic sie nie zmienilo, taka mentalnosc nasza niestety.
Tracimy na tym wszyscy.

Do KD jest dedykowany ampli, do stereo powinien byc wzmak aby w pelni wycisnac z odpowiednio dobranych glosnikow wszystkie soki - to oczywiste. Aczkolwiek zaskoczony jestem ampli do KD Marantza 6006 ktory w stereo gra naprawde dobrze, stwierdzam to na podstawie porownania z dedykowanym wzmacniaczem do stereo 7004 Marantza. Na szczescie nie jestem audiofilem i nie slysze roznicy w kablach glosnikowych 50zl mb a 500zl mb.
 
Ostatnia edycja:

ranczo

New member
Bez reklam
Do tak dużego pomieszczenia AVR460 wcale nie będzie za duży.
W stereo gra bardzo ładnie, był u mnie brat z Emotivą (DAC XDA-1, procesor dźwięku XDA-1 i końcówką mocy XPA-2) i na MA RX8 różnica była minimalna, przynajmiej nie taka, która uzasadniała by zastosowanie trzykrotnie droższej elektroniki.
Spokojnie mogę polecić AVR460 do kina jak i stereo.
 
Ostatnia edycja:

Sławo

New member
HKvsMarantz.

Niestety wywaliło mi stronę a tyle się opisałem....Kolumny, które zakupiłeś są dedykowane do HK, to zestaw firmowy. Ja poszedłbym w wyższy model (AVR460)- ale musisz zasięgnąć opini u Kol. Black Ninja-jest fanem i znawcą Harmana Kardona. W sprawie Marantza przydatna będzie opinia Kol. Piotra818,który pracuje w serwisie elektronicznym i dobrze wypowiadal się nt. niezawodności i trawalości Marantza. Maranz o ile pamiętam gra podobnie do Yamah, HK gra potężnym basem. Koniecznie trzeba żebyś posłuchał obu zestwów. Do "muzyki" kup odtwarzacz CD z systemem odtwarzania SACD-to extra klasa wśród CDków. Jeśli masz TV Panasonica-rozważyłbym jeszcze Yamahę serii RXV10XX,20XX lub RXA2010. W tych zestawieniach to i tak każdy z nich jest bardzo dobry. Przyjrzyj się gwarancji bo dzisiaj wszystko się psuje. Ten wątek powinien rozwiać wątpliwości Kolegi wahającego się pomiędzy AVR360 a 460 (odsyłam do BN, ew. opinie na Ceneo...). Do Usłyszenia.
 
Do góry