Zapowiedź nowej serii Samsunga 4 5 6 8

polls

Member
We Francji Samsung ceny ukształtował następująco

PS-42B450 - 799 €

PS-50B450 - 1099€

PS-50B550 - 1 399€

PS-50B650 - 1 599€
 

El Greco

New member
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Witam jezeli napisali ze tyle pobiera to penwie tyle bedzei samsung zawsze podawal maksymalny pobor a i w zapowiedziach bylo ze nowe plazmy maja mniej coagnac energi wiec pewnie bedzie to prawda , mnie tez ciekawi model seri 850 o grubosci 3cm ale cena bedze spora gdzyby jescze po kursie z tamtego roku to jescze jakos to by wygladalo a teraz to nie zaciekawie to wyjdzie z ta cena po aktualnym kursie.
 

El Greco

New member
timonek napisał:
Witam jezeli napisali ze tyle pobiera to penwie tyle bedzei samsung zawsze podawal maksymalny pobor a i w zapowiedziach bylo ze nowe plazmy maja mniej coagnac energi wiec pewnie bedzie to prawda , mnie tez ciekawi model seri 850 o grubosci 3cm ale cena bedze spora gdzyby jescze po kursie z tamtego roku to jescze jakos to by wygladalo a teraz to nie zaciekawie to wyjdzie z ta cena po aktualnym kursie.
No przeciez, jezeli ta 850-ka w wersji 50" kosztuje na poczatek 2000€, to duzo taniej niz obecny 756 jak wchodzil na rynek, do tego fakt, ze to rewolucyjny przelom tej technologii powoduje, ze cena wydaje sie byc jeszcze bardziej atrakcyjna. To kwestia czasu/ miesiecy, zeby ceny tego produktu spadly o kilkaset euro, gwarantowane;)Poza tym plazma chec/musi przekonac do siebie wszystkich tych, ktorzy wciaz kieruja sie przesadami, techniczne ulepszenia, atrakcyjna cena+ odjazdowy design, powinny przekonac nawet najwiekszych sceptykow. Co do wartosci zlotowki, no coz, to nie wina Samsunga, jedynie szkoda, ze to Czesi, a nie Polacy maj u siebie ta fabryke:???:
 

surfer

New member
Ciekawostką jest to, że załączone pliki z niemieckiego forum mają w stopce oficjalne dane samsunga de ale na stronie samsunga cisza na ten temat. Zresztą okazuje się, że nie tylko w Niemczech jest bałagan. Dzisiaj widziałem u nas w Media Markt najnowszą serię LCD Samsungów, czyli linię B650 o które na polskiej stronie nie ma nic (na niemieckiej zresztą również).

Porównałem teraz specyfikację modeli jakie będą dostępne na rynku z naszą 756. Jeśli niczego nie ominąłem, to różnica polega na jakimś module 600Hz poprawiającym obraz (niestety nie wiem jak to ma działać), innym panelem (jeszcze bardziej zwiększającym kontrast), innym formatem dźwięku (jakąś namiastką HD), tunerem DVB-T MPEG4 HD we wszystkich seriach no i przede wszystkim obsługą plików avi, mkv, asf, wmv, mp4, 3gp, vro, vob, mpg. A poza tym niższy pobór prądu (nie podają dla serii 680 i 850) na poziomie 250W (nieźle). Fajne, ze 850 ma grubość tylko 3 cm (czyli jak LCD).
Jak widać wielkich różnic nie ma ale....przyznam, że zastanawiam się czy nie oddać swojej 756 (zostało mi jeszcze kilka dni na odstąpienie od umowy) i nie poczekać na nowe plazmy. Tym bardziej, że nowa seria LCD B650 w wielkości 46" kosztuje w MM dokładnie tyle ile LED46" 786 (oba podpięte były pod ten sam sygnał i ... 640 świecił lepiej - ale nie bawiłem się ustawieniami).

PS El Greco - i co, oddajesz swoją 7-kę?, bo przyznam, że nie zrozumiałem Twojej odpowiedzi na niemieckim forum (zdecydowałeś się zostawić jednak 7-kę i poczekać na całkowicie nowe modele za rok?) :)
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
surfer napisał:
PS El Greco - i co, oddajesz swoją 7-kę?, bo przyznam, że nie zrozumiałem Twojej odpowiedzi na niemieckim forum (zdecydowałeś się zostawić jednak 7-kę i poczekać na całkowicie nowe modele za rok?) :)
Nie, nie oddaje, bo dwa tygodnie juz minely, a ja go mam 4 miesiace, poza tym tak mozna bez konca choc przyznaje, ze te zmiany jezeli beda wprowadzone jak obiecuja, to jednak mala rewlucja i tu sie z toba nie zgodze, ze nieiwelkie roznice. pobor produ fantstyczny nawet dla kogos jak ja, kto stawia to na dalszym miejscu, swieca mocniej, co zamyka usta tym ktorzy nie lubia korzystac z zaslon jak dawniej i modus dla graczy, a wiec zero problemu z wypalaniem i...czy ktos mowil, ze jest cos co ma LCD a nie ma plazma? Tak, gorszy obraz;) Ale na razie poczekajmy na pierwsze wrazenia.
Surfi, na twoim miejscu nawet nie zastanawialbym sie ze zwrotem, ale kupilbym dopiero w polowie lata, bo nawet zapowiadane niskie ceny spadna po wejsciu panasonikow.
 

surfer

New member
Cały czas się zastanawiam czy oddać swoją 7-kę. Na dzisiaj różnica w cenie w stosunku do 650 (bo niższy model mnie nie interesuje) w Niemczech (wg ofert internetowych) to około 500€, czyli około 2 tyś PLN (to dużo, bardzo dużo) więcej niż za 756. Czy to aż tak znaczny postęp by płacić za nowy model. Zgadzam się El Greco, że ma wiele fajnych nowych funkcji, mnie np kręci wejście USB Movie, ale cały czas się waham. A jeśli nowy soft do 7-ki umożliwi odtwarzanie mkv? o te 2 tyś można spokojnie przeznaczyć na prąd :) No chyba jak piszesz poczekać kilka miesięcy gdy stanieją. Tylko, że wtedy muszę wrócić do 21"
Ech, ciężkie jest życie chcącego dobrze wydać kasę
PS oczywiście zdaje sobie sprawę, że mogą wejść nowe modele, ale te to już naprawdę znaczący postęp w plazmach
 
Do góry