Zamiana Onkyo TX-SR505E na... 308/508? Inny?

pewu

New member
Witam ponownie!

Układ w pokoju troszeczkę się zmienił, ale ogólnie koncepcja będzie zachowana. Najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu dokonam zakupu, więc mam jeszcze jedno zasadnicze pytanie.

Czy kolumny Quadral Quintas 5000 pozwolą na uzyskanie w muzyce w jakimś stopniu separacji, sceny, itp.? Pytam, bo jeszcze troszkę się waham co do zakupu QQ5000 na poczet samych frontów za porównywalną cenę (1200zł). Oczywiście jeśli da się kupić coś co mimo wszystko za tę cenę da już poczucie sceny i separacji.
Jeśli jednak byłaby to np. kwestia innego amplitunera, to odpada, bo jestem raczej zdecydowany na onkyo 508.

Do muzyki raczej preferuję słuchawki, jednak jeśli dałoby się mieć coś lepszego w temacie stereo mieszcząc się w tym samym budżecie, to zostawiłbym na razie (pewnie jednak na dłużej) centralny i tylne ze starego zestawu.

Pozdrawiam!
 

crux

New member
Zakup

Witam
Podłączę się do tematu.
Zdecydowałem się na zakup ONKYO TX-SR508. Mam ograniczony budżet a więc czy z tym amplitunerem głośniki KODA AV707 v3 będą dobrze grać? ~2200zł to maksymalna kwota, którą mogę przeznaczyć na zakup.
Pozdrawiam
 

pkomp

New member
apropo nowych onkyo

Dear customer

It has been brought to our attention that under certain circumstances the left and right channel output of AV receiver models...

TX-SR308, TX-SR508, HT-R380, HT-R538, HT-R580, HTX-22HDX

...is reversed for the surround speakers.

This only occurs when the audio output of the source device (e.g. Blu-ray player) is set to "multichannel PCM" mode.

If you experience swapped surround channels as described above, please contact the ONKYO Service at


info ze strony onkyo
w skrócie: podczas odtwarzania wielokanałowego pcm tylne kanały sa zamienione - lewy jest prawym i na odwrót
 

killpit

New member
Co do ampli 508 to na pewno co do Kody to jednak b.niska pólka głośników ale aż tak tragicznie nie jest :)
W tym przedziale cenowym przyzwoicie grają głośniki TAGA 606 i szczerze wolałbym je od KODY a może JAMO 416.
 

pewu

New member
apropo nowych onkyo

Dear customer

It has been brought to our attention that under certain circumstances the left and right channel output of AV receiver models...

TX-SR308, TX-SR508, HT-R380, HT-R538, HT-R580, HTX-22HDX

...is reversed for the surround speakers.

This only occurs when the audio output of the source device (e.g. Blu-ray player) is set to "multichannel PCM" mode.

If you experience swapped surround channels as described above, please contact the ONKYO Service at


info ze strony onkyo
w skrócie: podczas odtwarzania wielokanałowego pcm tylne kanały sa zamienione - lewy jest prawym i na odwrót
Hmmm... mam ps3 podłączone do 508 (5.1) i na początku miałem włączony dźwięk PCM. W grze Wipout HD jest test audio, który po włączeniu testował mi dźwięk wielokanałowy. Okazało się, że sygnał jest puszczany na dwie pary kolumn z tyłu. Oczywiście mam tylko jedną parę kolumn z tyłu, więc te "dodatkowe" były słyszalne przez te "standardowe". Właśnie wtedy miałem taką sytuację, że jedne z tych tylnych kolumn z testu miały zamienione kanały - prawy z lewym.
Domniemam, że to właśnie ten problem.
Ciekaw jestem jak go serwis naprawia, bo w sumie nie używam teraz PCM, i jeśli wymagałoby to wysyłania im sprzętu, to chyba sobie daruję.
 

crux

New member
Dzięki za odpowiedzi dotyczące głośników. Skoro KODA nie jest tak dobra to może QQ5000 ale na początku 2.0? Czy może inne głośniki stereo do których dokupię później surround oraz centralny? Kwota maksymalna to 700zł za parę.
 

crux

New member
Ok to jeszcze jedno pytanie. Czy naprawde warto dolozyc 300zl (33% wiecej) za QQ5000 zamiast KODA 707 v3? Czy uslysze duza roznice? W teorii to roznica jest w pasmie 28-22000 do 42-20000 we frontach i 60-20000 do 70-20000 w pozostalych. Decyzje o zakupe pewnie podejme we wtorek.
Pozdrawiam!
 

killpit

New member
Jeżeli pytasz o różnice miedzy Kodą a Quadralem to zdecydowanie Quadral zwycięzca i uwierz mi usłyszysz różnice.Głośniki to podstawa więc nie warto na tym oszczędzać sam się przekonasz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie rozumiem jak chcesz porównać Koda z Quadralami - to przepaść jakości na korzyść QQ 5000.
 

crux

New member
Sprzęt kupiony! Onkyo 508 + QQ5000. Wszystko pięknie gra czy to BD, MKV, MP3 czy Gry. Budżet został przekroczony o 600zł (calość 2600zł), ale było warto.
Dziękuję szczególnie dla killpit'a za pomoc jak i dla całego forum za ciekawą lekturę.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Podłączę się dosłownie na chwilę.

Kolega crux jest jak widać bardzo zadowolony z zestawu Onkyo 508 i QQ5000. Ja też myślę o podobnym zestawieniu.

Mam tylko pytanie (bo nie jestem trak ograniczony kwotowo jak crux)- czy kupienie do tych quadrali zamiast 508-ki 607-ki coś zmieni in plus w kwestii jakości dźwięku? Jeżeli niewiele, to 300zł piechotą nie chodzi i może nie warto dopłacać do 607?

PS. dziś na iboodzie-hunt był Onkyo 607 za 1276zł! Ale niestety jutro wyjeżdżam na wczasy i z tego powodu nie byłem w stanie go kupić, bo wczasy mogłyby się nie udać.
 

killpit

New member
W muzyce odczujesz różnice nie powalające ale zawsze coś a w kinie raczej wątpie.
Jeżeli zależy ci tak samo jak na kinie to warto dołożyć przynajmniej ja bym tak zrobił.
 

benk07

New member
Też się podłączę pod ten temat.
Jestem w trakcie modernizacji swojego kina domowego i decyzja o zakupie SR508 już chyba zapadła. Mam teraz tylko problem z doborem zestawu głośników 7.1. Generalnie to system będzie w 95% wykorzystywany do oglądania filmów i do grania (sporadycznego raczej). Co do muzyki mam zupełnie inne plany.
Z racji usytuowania (salon) głośniki powinny być estetyczne i możliwie niezbyt duże. Nie wchodzą w grę głośniki (wyłącznie) stojące - fronty mają być zawieszone po bokach a centralny pod telewizorem. Jako referencję podam na przykład taki zestaw Tannoy:
TANNOY ARENA 5.1 - Kino domowe,stereo- DENON, HARMAN KARDON,JBL,MONITOR AUDIO, KEF,LOEWE,SHARP
Nie ma zamiaru wydawać na głośniki do KD tyle kasy ile życzy sobie Tannoy, ale może ktoś z forum zechce podać mi jakieś inne rekomendacje z tego zakresu gabarytów i stylistyki (czyli z przynajmniej jakimś designem niż bez niego w ogóle).
Z góry dzięki za pomoc
 
Ostatnia edycja:

benk07

New member
Ten zestaw KEF bardzo fajny. Podoba mi się. Tylko, ta cena...to identyczny poziom jak ten Tannoy:?
Przyznam, że idealnie byłoby, gdybym znalazł coś za połowę tej kwoty. I niekoniecznie musi to być nowy sprzęt.

EDIT:
@killpit, no chyba, że mnie jakoś nakierujesz na super ceny tego KEFa ;-)
 
Ostatnia edycja:

benk07

New member
Kilka postów wyżej napisałem, że decyzja o zakupie Onkyo 508 "chyba" już zapadła, ale jednak jeszcze się zastanawiam. M.in. dlatego, że zacząłem spoglądać na wyższy model, czyli 608-kę.
Poradźcie, warto zwiększyć budżet, czy to, co więcej oferuje 608, warte jest tych pieniędzy?
Kiedy zacząłem rozważać trochę wyższą półkę cenową amplitunerów, to zwróciłem też uwagę na Denona 1911, który jest sprzedawany za podobne pieniądze jak 608.
W tym Denonie podoba mi się np. wejcie USB dla iPoda/iPhone'a i opcja automatycznej kalibracji głośników. Natomiast in minus działa skromniejsza paleta wejść z tyłu:-(.
 

Soff

New member
Witam :)

Kilka postów wyżej napisałem, że decyzja o zakupie Onkyo 508 "chyba" już zapadła, ale jednak jeszcze się zastanawiam. M.in. dlatego, że zacząłem spoglądać na wyższy model, czyli 608-kę.
Poradźcie, warto zwiększyć budżet, czy to, co więcej oferuje 608, warte jest tych pieniędzy?
Kiedy zacząłem rozważać trochę wyższą półkę cenową amplitunerów, to zwróciłem też uwagę na Denona 1911, który jest sprzedawany za podobne pieniądze jak 608.

Nareszcie znalazłem kogoś kto ma podobny problem, z niecierpliwością czekam na odpowiedzi :)
 
Do góry