Zamiana Onkyo TX-SR505E na... 308/508? Inny?

killpit

New member
Jeżeli rozmawiamy o 1911 vs 608 to różnice w brzmieniu jest kolosalna na korzyść 608.
Dokładniej to w kontroli niskich tonów większej przestrzeni.Lepszego wykonanie front panel aluminium w Denonie plastik.
Onkyo ma auto-kalibracje THX,DSX,620W oraz nagrodę EISA 2010/2011 itd... brak USB
W wyborze amplitunera warto jest kupić wyższy model ponieważ w odsłuchu stereo daję nam większą przyjemność w słuchaniu muzyki itp...
 

benk07

New member
Jeżeli rozmawiamy o 1911 vs 608 to różnice w brzmieniu jest kolosalna na korzyść 608.

Czy te różnice objawiają się jakoś zasadniczo również w przypadku używania tego ampli głównie w kinie domowym (z zestawem głośników do k.d. właśnie)?
Pytam, ponieważ do stereo planuję coś innego. I być może w takim układzie 508 w zupełności wystarczy?
A czy różnica w brzmieniu 1911 vs. 508 jest w dalszym ciągu na korzyść Onkyo czy już w tym pojedynku Denon tak nie traci?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie rozumiem Twojego pytania. Chcesz porównać Denona za 2000 zł z Onkyo 508 za 1400 zł . A jaki to ma cel ? Porównuj już do 608 b to ta sama klasa cenowa.
 

benk07

New member
Już tłumaczę, killpit napisał, że warto wybrać model wyższy (mówimy o Onkyo), bo to zawsze się opłaci przy słuchaniu muzyki. Ale w kontekście tego, że w zasadzie nie będę amplitunera używał do muzyki (tylko filmy), to ta znacząca różnica w brzmieniu - na korzyść 608 - staje się dla mnie mniej istotna.
I w tym momencie pozostają na polu bitwy 2 amplitunery:
- Denon 1911, który ma być może gorsze brzmienie, ale głownie przy muzyce, więc pewnie tego nie usłyszę, a ma dla mnie taki plusik, że ma np. USB do iPoda (nie wiem, może ma jeszcze jakieś zalety...;)),
albo
- Onkyo 508, które ma zaletę w postaci sporo niższej ceny, a być może (tego nie wiem, pytam) brzmienie (w kinie domowym) wcale nie jest dużo gorsze od 1911 czy 608.
Oczywiście jest to już dzielenie włosa na czworo, ale może jeszcze jakieś opinie się pojawią w tym wątku.
Pozdrawiam.
 

killpit

New member
W kinie szczegółowość dzwięku jest też istotna nie tylko różnica pojawia się w muzyce ale w kinie także.
Jeżeli dla ciebie ważne jest USB to wez 1911 natomiast jeśli zależy tobie na jak najlepszym dzwięku to proponuję 608.
Pamiętaj jeśli ampli zagra dobrze w muzyce (stereo) w kinie zrobi to 2xlepiej.
 

benk07

New member
Jeżeli dla ciebie ważne jest USB to wez 1911 natomiast jeśli zależy tobie na jak najlepszym dzwięku to proponuję 608.

Kupiłem 608.
Opinie z forum i od jednego "speca", z którym gadałem osobiście, zadziałały.
Za jakiś czas - jak będę po montażu KD - podzielę się wrażeniami.
A co do USB, to pewnie sprawię sobie kiedyś osobną stację dokującą do iPoda.
Cóż, jednak lepsze opinie n/t Onkyo przeważyły nad tym jednm gniazdkiem USB w Denonie ;-)
 

killpit

New member
Możesz w przyszłości zakupić blu Onkyo 308 z wejściem USB i po sprawie a tak nawiasem to czekam na wrażenia bo wiem co to potrafi tylko inni się muszą przekonać na własnej skórze :)
 

benk07

New member
A co do finalnego wyboru Onkyo 608, to jeszcze jedna drobnostka zaważyła.
Chodzi o jego głębokość. Ten ampli jest "kompaktowy", o jakieś 5 cm krótszy od Denona 1911, nie mówiąc już np. o amplitunerach H/K, które są jeszcze dłuższe.
W moim przypadku to też miało znaczenie, ponieważ fajniej jest, jak sprzęt jakoś komponuje się na półce - nie wystaje.
 
Ostatnia edycja:

narwus

New member
Witam szanowne grono :)

Wlasnie skladam klocki do mojego pierwszego zestawu kina domowego. Potrzebuje amplituner i zestaw glosnikow 5.1

Po kilku dniach czytania specyfikacji i opinii o sprzecie wybor pada na Onkyo TX-SR508 oraz... no wlasnie... co do zestawu glosnikow nie jestem jeszcze zdecydowany. Zalozenie jest takie ze caly zestaw nie moze przekroczyc kwoty 2300zl.

Na poczatku bylem przekonany ze Koda AV-707 + SW-1000 beda dobrym wyborem, sugerujac sie testami w kilku czasopismach. Teraz czytam wiele niepochlebnych opinii na ich temat i sam juz nie wiem co wybrac... doplacac nie bede, 2300zl to maks jaki moge w tej chwili wydac i zamknac temat kina domowego na jakis czas.

Jest jakas alternatywa dla zestawu glosnikow ktory podalem, w tej samej cenie ale lepszej jakosci?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Sam poszukiwałem sprzętu w podobnych cenach i wybór padł na qq5000 + Onkyo 578. Przy obecnych cenach winienieś się wyrobić w 2300-2400, a efekt muzyczny będzie lepiej niż dobry. Pozdr.
 
Do góry