Zamiana 42PV80 na 50".....!!!

adam.s

New member
ARTS - moja wyrocznio (!)- mozesz sie jakos odnieśc do mojego ostatniego postu? z góry dziekuje. dziekuje tez wszytskim ktorzy wyrazili swoją opinię - nabieram przekoniania, że przy lepszym sygnale cyfrowym jakość moze byc na tyle dobra zeby móc ogladać 50" z 3 metrów :smile:...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Robi. Jakość wykonania. W moim Samie daje się zauważyć przy brzegach ekranu ślady kleju lub substancji uszczelniającej. Nie wiem, co to jest, ale widać to z naprawdę bliska. Blacha z tyłu obudowy jest spasowana bez zarzutu.

Adamie. Dzięki za miłe słowa. :)

Moje źródło to przede wszystkim DVD Panasonic S53. Połączenie HDMI. Skaler ustawiony na 720p. Obraz bardzo dobry, jak na taki sprzęt. Jeśli zakupisz typowe kino domowe, zawsze możesz zdać się na skaler wbudowany w telewizor. Myślę, że powinno być co najmniej przyzwoicie. Telewizję odbieram przy pomocy Cyfry+, dekoder Philips SD, połaczenie Scart RGB. Jakość obrazu od dobrej do przeciętnej.

Co do terminologii HD Ready i Fuill HD, to ja używam HD Ready w rozumieniu 720 linii i Full HD w rozumieniu 1080. Bez względu na przeplot. Istotniejsza jest rozdzielczość. Tak naprawdę, jeśli sygnał 1080i powstaje poprzez utworzenie przeplotu z sygnału progresywnego, to efektem jego deinterlatyzacji (co za słowo mi strzeliło do głowy), czyli usunięcia przeplotu dostajemy na wyjściu początkowy sygnał progresywny bez żadnych strat jakościowych.

Jedna ważna uwaga. Jeśli kupisz telewizor HD Ready (w moim rozumienuu tego słowa), ustawiaj skaler na nie więcej, niż 720p. Skalowanie do 1080 i ponowne (w telewizorze) do 768 spowoduje niepotrzebną utratę jakości.

Riozmiar. Powiem Ci, że gdybym mógł sam oceniać, to i 60" na moje 2,7 m byłoby dobrze, ale tylko do DVD. Musiałem się jednak liczyć nie tylko ze sobą. A tak na serio: 42" uważam za rozwiązanie optymalne. 50" z pewnością mogłoby nieco przytłaczać. Ale może tylko się pocieszam?

ArtS :)
 

adam.s

New member
dzięki za szybką i jak zwykle przydatną wypowiedź (przeczytałem chyba wszytskie Twoje posty na intersujacych mnie forach i wybacz ze ci snowu słodze - duzo sie z nich mozna dowiedzieć). Mam 15- letni telewizor, ten ktory niebawem nabedę, przy mojej czestotliwości ogladania ( jeden, ale dobry film z DVD na 2 tygodnie + cos z discavery/planete... i jeszcze olimpiada co 4 lata) tez pewnie bedzie stał z 10 lat dlatego tak starannie wybieram. Rozumie ze w dvd masz mozliwosc ustawien skalera tak zeby podał sygnał 720? Planuje zakup kina panasonica (SC-PT860) z dvd skalujacym do 1080p, pewnie bedzie funkcja przeskalowania na HD Ready... Jeszcze raz dzieki.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Każdy skalujący DVD ma następujące tryby skalowania: 576i, 576p, 720p oraz 1080i i niektóre 1080p. Tak więc nie będzie problemu. Ja też zakładam, że telewizor posłuży mi przynajmniej kilka lat. :)

ArtS :)
 

robiw

New member
A ja już byłem zdecydowany na zamianę 42PV80 na 50A451 a teraz już sam nie wiem. Może to głupie ale wykonanie szczegółów mnie trochę zniechęciło :-(. Odległość od ekranu 3.8m. Szkoda, że 656 taki drogi bo piękny z niego typ ;-)... robiw
 

adam.s

New member
Robiw, gdybym ja miał 4 metry do ekranu to bym brał 50" sama lub panasa... do pełni szczescia brakuje mi metr. Nawet teraz chetnie zaryzykowałbym kupno 50" gdybym miał gwarancje ze piksele nie wpłyną na jakość obrazu.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
robiw napisał:
[...] Może to głupie ale wykonanie szczegółów mnie trochę zniechęciło :-(. [...]
Nie przejmowałbym się tym na Twoim miejscu. Z tego powodu panel raczej z ramki nie wypadnie. Z 1 m Samsung bije moim zdaniem Panasonika na głowę, jeśli chodzi o design.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie mam dobrego porównania. Na moim duszki widać, ale po przejściu na inny materiał po jakimś czasie znikają.

ArtS :)
 

robiw

New member
ArtS007 napisał:
A masz już Panasa? Bo jak nie, to poczytaj wcześniejsze posty.ArtS :)

No tak, to było przedwczesne. Żona ciągle katuje AXN i ładny znaczek został jak włączę czarny ekran ;-). Pewnie niebawem zniknie a swoja droga to mało mnie to jakos obruszyło. Jest, trudno, przecie zniknie - taka właściwość technologii - na normalnym ekranie nie widać choć zastanawiam się czy jakby tak w kółko oglądac AXN to czy nie zostanie na zawsze ;-). Muszę ją przyzwyczaić do Zoom1 ;-). Panasa przecie mam bo się zastanawiam na zamianą na tego Sama - przecie byłem juz prawie pewien a tu zagwostka z jakością wykonania Sama ;-). robiw
 

robiw

New member
A może zmienić 42PV80 na Panasa 50PV8 (zamiast Sama 50A451) jeśli ten Panas nie ma tej powłoki antyodblaskowej jak PV80? Co Wy na to?
 
Do góry