Zakup kina domowego - co kupić?

mintokur

New member
Witam!
Mam zamiar zakupić zestaw kina domowego w komplecie lub też każdy element osobno. Niestety, nie dysponuje odpowiednia wiedzą i nie wiem co wybrać. Mam do wydania maksymalnie 4000 zł. Proszę o informacje co jeszcze mam określić, abyście pomogli mi w wyborze sprzętu? Proszę o pomoc.

pozdrawiam
Rafał
 

armi

New member
Bez reklam
standardowo :)
jakie wymiary pokoju ?
na czym 'grasz' obecnie ?
ile % kino, a ile muzyka (i jakie preferencje muzyczne) ?
pod co to podpinasz ? TV / rzutnik ?
duże/małe głośniki ?
jaki kolor głośniki / elektronika ?

ot takie tam :)
 

mintokur

New member
armi napisał:
jakie wymiary pokoju ?
pok. ma około 20m2 ze skosem, pod którym stanie sprzęt. wymiary pokoju za regularne zbliżone do kwadratu

armi napisał:
na czym 'grasz' obecnie ?
na niczym, sam tv

armi napisał:
ile % kino, a ile muzyka (i jakie preferencje muzyczne) ?
w dzień raczej muzyka, radio, cd
wieczorem tv, dvd
tak więc 70% audio
preferencje muzyczne mam bliżej nieokreślone, wsio co leci np. w radiu wykluczając muzykę klasyczną, metal

armi napisał:
pod co to podpinasz ? TV / rzutnik ?
podłącze pod tv, na chwile obecna crt 100mhz Panasonic Quintrix, lecz niebawem też zdecyduję sie na zmiane na LCD FHD

armi napisał:
duże/małe głośniki ?
jaki kolor głośniki / elektronika ?
raczej nie chcę zbyt dużych rozmiarów, skłaniam się ku bardziej dyskretnym głośnikom, kolor czarny zdecydowanie

to wsio, pozdrawiam
Rafał
 

emte

New member
Witam wszystkich,
w najbliższym czasie planuje zakup kina domowego. Nie mam upatrzonego konkretnego modelu ani marki. Budżet to ok. +/- 4000-4500 zl.
- będzie podłączone do TV (jeszcze go nie ma ale raczej to będzie plazma)
- głównie telewizja - sygnał z UPC (z opcją C+ HD), filmy DVD, muzyka (house, proggresive, itp.), może czasem jakaś gierka z podpiętego kompa :)
- zestaw 5.1 chyba wystarczy
- kolor zestawu i głośników CZARNY
- podobają mi się "wąskie" kolumny ale "zwykłe" też mogą być

TV będzie raczej wisiał na ścianie. Odległośc TV do ściany za sofą to 5,2 m.

Dwie kolumny będą stały po obu stronach sofy, subwoofer też przy sofie, central raczej pod TV i dwa głośniki będą wisiały w narożnikach ściany za TV (tak chyba będzie najlepiej).

Niestety nie mogę dodać linka ze zdjęciem pokoju, ale jakby co mogę wysłać na PM.

Prosiłbym o ewentualne sugestie sprzętu, bo rozmieszczenie głośników jest chyba dobre.....

Dzięki pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
mintokur
H/K avr 255 + HKTS 11
H/K avr 255 + infinity beta HCS - tylko nie wiem czy są w czarnym kolorze

emte
H/K avr 255 + Jamo s606 + Jamo sub250 lub sub 300

obaj powinniście być bardzo zadowoleni
 

emte

New member
Dzięki armi
Kolejnym krokiem będzie odsłuchanie tego zestawu ;)

PS. Mógłbyś jeszcze zaproponować jakieś DVD do kompletu ??
 

qura12

Member
Bez reklam
@BoDeX jak sie nie znasz to się nie wypowiadaj na tym forum -_-


Za 4k z czystym sumieniem mogę polecić ci 2 zestawy

1) Onkyo tx sr606 + Onkyo DV-SP406 + JAMO s606

2) Yamaha RX V663 + Yamaha S661 + WHARFEDALE DIAMOND 9.4/9.0/9CC

Zawsze możesz wziąć wyższe modele amplitunerów a tańsze głośniki leczy myślę że taka konfiguracja jest najbardziej optymalna ;]
 

BoDeX

New member
qura12 napisał:
@BoDeX jak sie nie znasz to się nie wypowiadaj na tym forum -_-


Za 4k z czystym sumieniem mogę polecić ci 2 zestawy

1) Onkyo tx sr606 + Onkyo DV-SP406 + JAMO s606

2) Yamaha RX V663 + Yamaha S661 + WHARFEDALE DIAMOND 9.4/9.0/9CC

Zawsze możesz wziąć wyższe modele amplitunerów a tańsze głośniki leczy myślę że taka konfiguracja jest najbardziej optymalna ;]


Znawco ! ! !

606 = 1800
Jamo 5.1 = 2 200
Dvd = 700

RAZEM 4700 pln.

No i jeszcze takie uwagi-kto w czasach HD poleca DVD , albo
amplituner z dekoderami HD do zwykłego DVD, a jeszcze lepszym HITem
jest, aby wydać większość na lepszy amp, a słabsze głośniki .
Długa droga przed Tobą - Qura 12 to chyba od wieku !

Człowiek jak sam zaznaczył jest laikiem i szuka sprzętu nieskomplikowanego, nowoczesnego , kompletnego i za rozsądne pieniądze
Wskazany przeze mnie zaestaw spełnia te wymagania z nawiązką .
7.1 + BluRay + wydajne wzmacniacze w klasie D + przyzwicie grające głośniki - to wszystko za 950 Euro ( ~ 3000 pln. ) zostaje mu 1000 na
inne przyjemności i jest zadowolony "po pachy" :)
 

qura12

Member
Bez reklam
po 1 Człowieku skąd ty wziąłeś te ceny??

606 - 1500-1600zł
JAMO s606 - 1900-2000
dvd - 500

razem ok. 4000

po 2 takie zestawy dvd + amplituner należą do jednych z najczęściej polecanych na tym forum i to przez dużo lepszych specjalistów niż ty czy ja.

po 3 jak byś umiał czytać napisałem że jest taka MOŻLIWOŚĆ że można wziąć inny amplituner i inne głośniki bo miałem okazje słyszeć np. Denona 2308 + qq500 i powiem że efekt był tak samo dobry jak v663+s606. Do wyboru do koloru.

po 4 ja mam swoje zdanie na temat plastikowych zestawów i zmienić go nie zamierzam

po 5 nie każdemu potrzebny jest blu-ray

po 6 wyraźnie jest napisane że zestaw ma być za ok. 4000 ale z tego co zauważyłem wcześniej masz problemy z czytaniem więc się nie czepiam -_-


ps. a nick się wziął od maila... samo qura było zajęte więc zostało qura12 :p
 
Ostatnia edycja:

dinderi

New member
BoDeX napisał:
No i jeszcze takie uwagi-kto w czasach HD poleca DVD , albo amplituner z dekoderami HD do zwykłego DVD,
Wydaje mi się, że człowiek rozsądny i trzeźwo myślący. :)
Zawsze łatwiej wymienić dvd, niż resztę systemu KD.
4000 zł to nie jest jakiś powalający na kolana budżet, ale da się zrobić juz coś ciekawego. Jak na początek w zupełności wystarczy. A może efekt będzie na tyle dobry, że i na bardzo, bardzo długo wystarczy. A żeby kupować napęd HD, trzeba się zastanowić, jak wiele filmów przez najbliższe 4 lata obejrzę w tej jakości i czy będę miał na czym, wogóle. Bo z tego co się doczytałem, minokur ma prawdopodobnie tv CRT i nie pisze nic, by miał w tej kwestii coś zmieniać, na obecną chwilę.

Mintokur, kieruj się najpierw słuchem, potem ceną :)
Weź również pod uwagę np.:
Maestro II 180 (tyle, że nie ma w czerni) + np. polecany ampli Yamahy (powinieneś wyrobić się w 4 kzł a efekt zadowolenia murowany).
Albo trochę droższy zestaw:
wspomniane Onkyo 606 + Siesta + jakiś sub
(w sklepach internetowych, można te zestawy kupić taniej niż bezpośrednio w sklepie producenta.)

Napęd DVD kupuj taki, jaki rzeczywiście Ci potrzebny. Jesli nie wiesz co to DVD_Audio i SACD, nie ma co kupować napędu co to odtwarza. Jak i nie ma sensu kupować napędu HD, jeśli nie masz TV HD.
 

mintokur

New member
dinderi,
dziękuję za podpowiedź.

tv mam crt, ale wspomniałem, że mam zamiar zakupić lcd fhd - ale o tem potem. kiedy? sam nie wiem - wykańczam mieszkanko, więc może uda się w ciągu następnych 6 m-cy.

filmomaniakiem nie jestem, ale lubię już korzystać z dobrego sprzętu. Więcej oczywiście będzie muzy. Z pewnością skieruję się tu ku głośnikom w obudowie drewnianej. Co do dvd i amplitunera będę bazował na Waszych sugestiach.

pozdrawiam
 

mintokur

New member
Koledzy!

po długich poszukiwaniach sam zdecydowałem się na taki zestaw:

ampli - Yamaha RX V661
głosniki - JAMO S606 HCS + SUB 200 lub Jamo A 407 HCS 5.

Nie dokonałem jeszcze wybrou co do DVD, ale tutaj raczej się wstryzmam aż zakupię TV z HD.

Proszę wieć o Wasze opinie co do mojego wybotu.

pozdrawiam
Mintokur
 

armi

New member
Bez reklam
widzę że pomysł z małymi dyskretnymi głośnikami w miarę studiowania forum poszedł w niepamięć - i wg mnie słusznie :)

głośniki s606 śmiało mogę polecić bo sam używam, ampli lepiej 663 - nowszy model, chyba że na 661 masz jakąś wyjątkowo korzystną ofertę

ogólnie ciekawe, godne polecenia zestawienie
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Sa 3 opcje:

a) Nie aktualizuja zbyt czest a to nie swiadczy dobrze o sklepie;
b) Maja wysaka marze, ale znowu bez przesady... :]
c) Sa bankrutem, a tylko strona zostala :p

A gdzie kupowac ??. Pewnie u Blackninjy :). Sam bym tam kupil gdybym nie znalazl sklepu w mojej okolicy... I rowniez zdecydowanie polecam Yamahe 663 :). Chocby ze wzgledu na nowe dekodery dzwieku...

ps. Dinderi - wpelni popieram twoja wypowiedz :)
Bodex - troche przesadziles :]
 
Ostatnia edycja:

sempik

New member
źrebak napisał:
ceneo.pl/591104 skad ta rozbieznosc cen? Zastanawiam sie gdzie najlepiej kupic ten amp
Ja kupiłem w zeszłym tygodniu w tym drugim od góry, z full'em w nazwie.
Podjąłem ryzyko, bo gwarancja na 3 lata ale tylko "sklepowa". Jak coś, to kurier na ich koszt a oni do Niemiec. Mam nadzieję, że nie będę musiał sprawdzać jak to działa.

Jakby nie limit kasy związany z WAF;), to pewnie pukałbym do blackninja...
Sprzęt ogólnie super.

pozdr,
sempik
 

pralf1

New member
Znawcy

Jestem tu świerzy ,pozatym niebardzo w temacie ale co powiecie na zestaw z jednego klocka Harman Kardon hs 350 ???
Czy będzie to dobry wybór?Martwi mnie to ze będzie jeden klocek .
Pokój mam 7x3m,do tego lcd Sharp 42 cale 100hz.
pół na pół /muzyka i kino.
Dziękuje za podpowiedz z góry.
cena w media w Niemczech 1299 euro
 
Do góry