Yamaha RX-V775, czy HK AVR 270, a może HK AVR 370?

Dzięki za pomoc. Już chyba mogę dokonać zakupu zestawu. Man nadzieję, że nic nowego nie znajdę :), bo znowu będę zawracały gitarę.

Jeszcze jedno pytanie, bo Jbl mają tylny bass reflex, a od ściany mogę odsunąć max 20cm. Czy to starczy? I czy autokalibracja by trochę nie zredukowała wtedy dudniacego basu?

Może dla pewności powinienem poszukać JBL Northridge E 80? Mają przedni bass reflex.

Witam.

Zakupiłem oczywiście hk370 plus jbl studio Cinema, 5.0 bez suba. I pytanie, czy zakup suba wplynie na granie w stereo, czy będzie miał jednak głownie zastosowanie w kinie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja mam studio 180 i stoja 30cm od sciany, bass jest ladny bez buczenia. Na probe postawilem je prawie na samej scianie i tez nie buczaly wiec spokojnie. Subwoofer jesli do stereo to przydalby sie zamkniety, bass reflex bedzie mial taki rozciagniety bas. Zazwyczaj slucham bez sub'a ale czasem lubie posluchac takich kluchów basowych i go wlaczam.
 
"kluchów basowych" hahahaha. Dobre. A jeszcze pytanie, można bardziej polepszyć odtwarzanie flackow?Chodzi o to, że dobre odtwarzacze cd poprawiają jakość grania, a jak to zrobić z plikami flac? Jakiś DAC, czy co innego?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No moze i smieszne ale taki jest bas z subwoofer'a otwartego w przypadku sluchania muzyki z CD, ciagnie sie po podlodze ale ma to tez swoj urok.
Co ty chcesz poprawiac we flacu? Przeciez to jest plik z jakoscia oryginalu. Odtwarzacze CD dokonuja upsamplingu dzwieku ale znowu te za normalne pieniadze nie czytaja FLACów tylko CD/MP3/WMA
 

gerus6

Active member
Bez reklam
"kluchów basowych" hahahaha. Dobre. A jeszcze pytanie, można bardziej polepszyć odtwarzanie flackow?Chodzi o to, że dobre odtwarzacze cd poprawiają jakość grania, a jak to zrobić z plikami flac? Jakiś DAC, czy co innego?

Przecież pliki flac możesz odtwarzać przez DLNA bezpośrednio na amplitunerze.
 
Spoko, rozumiem, że mogę przez usb lub dlna, ale właśnie chodzi o upsumpling. Odtwarzacz cd go dokonuje do np. 32 bit 176 kHz. A ampli z flackiem tak nie robi, prawda? Chodzisz różnicy bym i tak nie usłyszał :).
A co do flackow 24/96 to mam trochę i zauważyłem ze są cichsze od odpowiedników cd 16/44, to normalne?
A co do suba to myślałem o jbl 140p. On jest zamknięty, bo nie ma bass reflexu tak?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
JBL studio 140p jest jak najbardziej otwarty, bass reflex ma w podloge. Ale CD dokonuje upsamplingu z CD/MP3/WMA Flac nie czytaja zazwyczaj CDplayer'y. USB w amplitunerze to bajka rzecz bo odczytuje sporo formatow od Flac do Mp3, jakosc tez jest bardzo dobra bo za obrobke brzmienia odp. DAC w amplitunerze a sygnal nie jest narazony na Jitter tak jak w przypadku przesylania dzwieku PCM Stereo po HDMI czy Optyku. Dlatego uzywajac np. Blu ray do odczytu CD zaleca sie uzycie lacza analogowego RCA.

DAC jest to przetwornik cyfrowo-analogowy. Muzyka na plycie czy USB jest w formie cyfrowej.
 
Obcykany jesteś. A jak bym miał taki DAC Asus Xonar Essence to mógłbym jakoś go podłączyć po ampli HK AVR 370 i go wspomóc przy odtwarzaniu muzyki z usb?
 
Ok. Dzięki za informację pomocne dla mnie. A jaki byście mi polecili wzmacniacz stereo do HK 370? Ze stajni HK sa dwa HK 980 i HK 990. Czy 980 za 1,5k cos poprawi czy będę skazany na 990 za 5k? Ogólnie chciałbym podłączyć gramofon.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Pod Pre Out musialbys podlaczyc wzmacniacz ale po co? Stereo w HK jest dobre jak na amplituner. 980 czy 990 to juz zalezy od grubosci Twojego portfela ;)
 
Ale HK 370 nie ma wejścia na gramofon. A wzmaki mają. Portfel nie jest za gruby :). Interesuję mnie czy dużo zyskam podlanczajac ten za 1,5k, lub może różnica będzie dopiero po podpieciu pod ten za 5k.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Roznica napewno bedzie na korzysc tego drugiego ale pytanie czy dla ciebie na tyle istotna ze warta 3500zl ;) Jesli stereo z AVR ci nie lezy to kupuj wzmacniacz ale nie podlaczaj go przez pre out tylko osobno, kolumny na banany i przepinaj kable :) Z tego co slyszalem pre out troche kastruje brzmienie.
 
Do góry