Yamaha RX-V775, czy HK AVR 270, a może HK AVR 370?

Witam

Stoję przed dylematem kupna amplitunera do kina domowego (muzyka, filmy, PS3). Już prawie miałem wybrać Yamahe + Jamo 606 HCS3, ale gościu ze sklepu audio powiedział, że dźwięk będzie za ostry i nie bardzo te Jamo z RX-V775. Jeszcze wcześniej miałem kupić ten ampli z Taga 606v3 na początek. Ale też mi odradzono, że za mocny ampli. Więc pomyślałem, czy nie skusić się na AVR 270, ale jest droższy od V775, nie mówiąc już o AVR 370. Co polecicie do granicy 3700zł.?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do Jamo też bym Yamahę odradzał. Harman to dobry pomysł. Z tego co kojarzę nie ma dużej różnicy z cenie miedzy avr270 i avr370 więc lepiej zainwestować w 370-kę. Tylko aż się proszą lepsze kolumny do tego amplitunera. Napisz jeszcze jaki metraż?
 
Co do cen na np. redcoon.pl RX-V775 - 2350, AVR270 - 2600, AVR370 - 3000.
Budżet to max 3700zł. Jak bym miał większy to bym kopił na pewno lepsze głośniki. Wyszedłem z założenie, że lepiej kupić lepszy ampli + tańsze kolumny, potem dokupić lepsze niż na odwrót. Pokój ok. 18m2. Odległość od TV ok 2m.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisz do blackninja ma na pewno lepszą cenę niż 3000zł na avr370. Zazwyczaj się kupuje lepsze kolumny i gorszy amplituner. Elektronika się szybciej starzeje (mówię o amplitunerach kd) i częściej się ją wymienia.
 
Zazwyczaj się kupuje lepsze kolumny i gorszy amplituner. Elektronika się szybciej starzeje (mówię o amplitunerach kd) i częściej się ją wymienia.

Hmmmm. To mi ćwieka zagiąłeś. Ale jak się zastanowić to faktycznie prawda. A gdyby nie było mnie stać na AVR 370 to lepiej brać 270 czy Yamaha? A jak ogólnie oceniasz Yamahe kontra 270, 370. Lepsza niż 270, gorsza niż 370?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Yamaha 775 to odpowiednik avr370. Z tych dwóch ja bym wybrał Harmana ze względu na lepsze stereo (ma cieplejsze brzmienie) przez co amplituner jest bardziej uniwersalny. Yamaha gra ostrzej i przestrzennie przy filmach jest ok, ale w stereo moim zdaniem już tak sobie. Oczywiście to jest moje subiektywne odczucie. Miedzy 775 i avr270 już bym się bardziej zastanawiał. Harman avr270 nie ma pre-out. Yamaha już ma co daje szanse rozbudowy zestawu o wzmacniacz stereo. Wszystko zależy od kolumn. Mimo wszystko do Jamo 606 bym wybrał chyba Harmana. Nie chcę Ci mieszać, ale ciekawą propozycją jest jeszcze Marantz 5007. Jak ja kupowałem to chodziły po 2500-2700zł. Tylko nie wiem czy są jeszcze dostępne.
 
A czy Tagi 606v3 to przyzwoite kolumny? Widziałem w zestawie z 775? Jeszcze pytanie dotyczące Obsidianów. Mają otwór bass reflex z tylu, więc muszą stać od ściany pewnie więcej niż 10 cm. A jakie jeszcze polecał byś kolumny pod Yamahe? Takie w tych cenach.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Hmmmm. To mi ćwieka zagiąłeś. Ale jak się zastanowić to faktycznie prawda. A gdyby nie było mnie stać na AVR 370 to lepiej brać 270 czy Yamaha? A jak ogólnie oceniasz Yamahe kontra 270, 370. Lepsza niż 270, gorsza niż 370?

A czemu ograniczasz wybor do Yamahy i HK ? Tak jak mowi Pawel, Harman ma cieple basowe brzmienie, gora pasma nie jest tak eksponowana jak u Yamahy. Innym to pasuje, inni znowu powiedza ze przez to brzmienie muli i brakuje szczegolowosci. Yamaha ma wiecej bajerow w wyposarzeniu, HK zawsze byl zacofany pod tym wzgledem do konkurencji. Marantz tez na twoim miejscu bym sprawdzil, o ile jeszcze zlapiesz 5007, ew cos z Denona np. x2000 tez jest muzykalny. Dosc jasny ale bez przesady, wg mnie najbardziej wyrownany miedzy mulastym harmanem a ostra yamaha.
 
Na początek dzięki za odpowiedzi. Dlaczego Yamaha lub HK? Szczerze to takie dawne marzenia mieć ampli tych marek :). S5007 widziałem za 3 tys. A dziś wsklepie sprzedawca polecił mi x3000, co myślisz?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
To pawel sz85 mowi ze za 2500 chodzily. X3000 to juz chyba cena powyzej 3k wiec wchodzimy w inny segment. X3000 tez fajny, wiesz ja lubie Denony. Najlepiej to idz do sklepu, wez swoje plyty ktore iwesz jak brzmia. Wlacz Harmana, Yamahe i Denona w tryb Pure Direct tak aby uslyszec faktyczne brzmienie samego amplitunera bez systemow poprawiajacych i wybierz tego ktory dla ciebie najlepiej gra. W domu zrobisz kalibracje, zalaczyc rozne optymalizacje to brzmienie bedzie jeszcze lepsze.
 
Do góry