Yamaha RX-V673

bananagb1

New member
v673

Podłączasz kabel ethernet do obu urządzeń i działa a jak nie chcesz kabla to coś takiego YWA-10 i też działa


Cena powala na kolana za ten gadzet :))). Czyli zostaje kabel problem tylko w tym że router mam w drugim końcu mieszkania i nie ma możliwości dyskretnie pociągnąć skrętkę bo to ze 30 metrów po listwach.
a jakby podłączył skrętką laptopa do amlitunera i w lapku zrobił udostępnianie internetu?????
I jeszcze mam pytanie zainstalowałem ten AV controler w telefonie ale jak go połączyć z amlitunerem tak żeby przesyłać muzykę i sterować urządzeniem?????

Ewentualnie czy zadziałał by taki myk żeby w telefonie włączyć udostępnianie internetu przez USB (samsung ACE) i podłączyć go przez USB do amplitunera?????
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
a jakby podłączył skrętką laptopa do amlitunera i w lapku zrobił udostępnianie internetu?????

Tak na pewno nie zadziała potrzebujesz IP bramke itd.....

I jeszcze mam pytanie zainstalowałem ten AV controler w telefonie ale jak go połączyć z amlitunerem tak żeby przesyłać muzykę i sterować urządzeniem?????

AV musi być w sieci tej samej co smartfon


Ewentualnie czy zadziałał by taki myk żeby w telefonie włączyć udostępnianie internetu przez USB (samsung ACE) i podłączyć go przez USB do amplitunera?????[/QUOTE]

Nie

Zawsze zostaje możliwość postawienia drugiego rutera jeśli nie chcesz 30 m kabla wlec
 

bananagb1

New member
zrobilem tak ze rj45 podlaczylem pod lapka i ustawiłem udostępnianie netu. Działa jak malina :)))) zestaw Lap z win wista + rj45
na marginesie z fona nie zadziało

PS zrobilem update i oczywiście sie
zesrało ROM ERROR 2000 ale na stonie jest info że tak się może robić wiec update z pena i jest ok
uwielbiam takie rzeczy zarąbista zabawa (najpierw szok zrąbałem sprzęt za kilka K a potem radość że sie udało zrobić)

Jak możesz prześlij mi ten program na maila qwe80@o2.pl bede wdzieczny bo lubie wyzwania i doświadczenia.
Na marginesie super że pomagasz takim laikom jak ja
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Działa na jakiej zasadzie z poziomu amplitunera grzebiesz w zasobach dysku ? czy z komputera wysyłasz dane do AV?

Czy net radio działa czy tylko masz możliwość pobrania aktualizacji ?
 
Ostatnia edycja:

kusy78

New member
Najtańsza opcja podłączenia internetu do amplitunera mając w domu wifi, to postawić 2 routery z funkcję bridge. Jeden nadaje sygnał, drugi odbiera. Ten co odbiera stawiamy przy amplitunerze i podłączamy się do niego kablem rj45.
Chyba, że ktoś woli kabel po chałupie ciągnąć!
Najtańsze routery tworzące most po zmianie softu kosztują w granicach 50 zł. Np. DIR-300, które sprzedawali w biedronce. Nie wszystkie mogą pracować jako bridge.
 

werf

Active member
Bez reklam
Dzial net radio ale serwer nie, pobranie aktu tez dziala

Tak też myślałem że zasobów dysku brak a to najważniejsze

Najtańsza opcja podłączenia internetu do amplitunera mając w domu wifi, to postawić 2 routery z funkcję bridge. Jeden nadaje sygnał, drugi odbiera. Ten co odbiera stawiamy przy amplitunerze i podłączamy się do niego kablem rj45.
Chyba, że ktoś woli kabel po chałupie ciągnąć!
Najtańsze routery tworzące most po zmianie softu kosztują w granicach 50 zł. Np. DIR-300, które sprzedawali w biedronce. Nie wszystkie mogą pracować jako bridge.

Pisałem już o dwóch ruterach ale to nie jest idealne rozwiązanie
Kilka ładnych lat temu robiłem takie próby bywały problemy ze zrywaniem połączenia itd
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

cyrric

New member
Witam
wlasnie zbieam sie do zmiany mojego amp`a z RX-V457 na RX-V673 co myslicie o tym sprzecie, warto go zmieniac? kolumny najprawdopodobnije zostawie te same czyli NS 50 i 60 + sub. jak ten sprzecik gra i w jakiej cenie moge go dorwac? widzialem w Euro za 1900 zl.

co sadzicie?
 

aros1975

New member
Napisał bananagb1
Dzial net radio ale serwer nie, pobranie aktu tez dziala
Tak też myślałem że zasobów dysku brak a to najważniejsze
Z każdego urządzenia sieciowego udziały sieciowe będą działać bez problemu, nawet z tak podłączonego laptopa, o ile na laptopie zainstaluje się server DLNA i w nim wskaże te katalogi, których zawartość ma fruwać w tak stworzonej sieci.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Właśnie podłączyłem z ciekawości po RJ45 AV-Labtop faktycznie działa są zasoby dysku
Odtwarza pliki Flac i MP3 ale nie chcę ruszyć plików DTS
 

demografik

New member
Z każdego urządzenia sieciowego udziały sieciowe będą działać bez problemu, nawet z tak podłączonego laptopa, o ile na laptopie zainstaluje się server DLNA i w nim wskaże te katalogi, których zawartość ma fruwać w tak stworzonej sieci.


Mnie się udalo postawić taki serwer ale jedyne co mi dziala to mp3. Filmy niestety juz nie.
Dlaczego?

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
 

bayer

New member
Cena powala na kolana za ten gadzet :))). Czyli zostaje kabel problem tylko w tym że router mam w drugim końcu mieszkania i nie ma możliwości dyskretnie pociągnąć skrętkę bo to ze 30 metrów po listwach.
a jakby podłączył skrętką laptopa do amlitunera i w lapku zrobił udostępnianie internetu?????
I jeszcze mam pytanie zainstalowałem ten AV controler w telefonie ale jak go połączyć z amlitunerem tak żeby przesyłać muzykę i sterować urządzeniem?????

Ewentualnie czy zadziałał by taki myk żeby w telefonie włączyć udostępnianie internetu przez USB (samsung ACE) i podłączyć go przez USB do amplitunera?????

Proponuje przepuścić net przez sieć elektryczną, ja tak mam tv podłączony i jest git. Kupiłem D-lan za 100 i śmiga bez problemu.
Powodzenia.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
bayer: czy możesz coś więcej napisać na ten temat??

U mnie jest taki problem, że nie mam jak pociągnąć kabla internetowego. Zakupiłem dongla UWF-1 (Onkyo za 200 zl), ale coś widzę po 3 dniach testów, że ma on problem z odbiorem sygnału... chyba jest za mały (za małe możliwości zbierania słabego sygnału). Router jest jakieś 5m dalej (po drodze jedna ściana, a sam router stoi w szafie) a amplituner zgłasza moc około 50%. Laptop i smartfon w tym samym miejscu mają 90%. Efekt taki, że co chwila jest buforowanie radia internetowego, więc słuchać się często-gęsto nie da... A akurat gniazdek "prądowych" mam w okolicy routera i amplitunera dostatek. Może to jest rozwiązanie.... :)

Pisz co i jak :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Jest o ile gniazdka są w jednej fazie
Multiroom N miałem tak kiedyś podłączony działał bez problemu
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Panowie, ja jestem w tym temacie kompletnym laikiem. Jest jakaś strona nt. temat? Potrzebuję bardziej elektryka czy informatyka? Ogarnę temat sam? Jaki potrzebuję sprzęt?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Upewnię się, że dobrze rozumuję.

Jeden adapter wpinam w gniazdko obok aktualnie użytkowanego routera wifi Belkin. Łączę oba kablem internetowym (w adapterze mam jedno gniazdo, a w Belkinie podłączam do jednego z 5 gniazd do których można podpiąć komputery, chcąć uzyskać dostęp do Internetu). Drugi adapter wpinam w gniazdko obok amplitunera Onkyo i łączę oba drugim kablem internetowym. Oba mają po jednym gnieździe, więc problemu w wyborem nie ma. I to będzie działać od razu czy trzeba jeszcze jakieś ustawienia wprowadzać gdzieś (w Onkyo to wiem, ale pytam o jakieś dodatkowe laptopy). I ogólnie czy dobrze rozpisałem połączenia. Co do faz to zakładam, że mój Tata jako elektryk sprawdzi zgodność faz w gniazdkach ;P
 
Do góry