Yamaha RX-V671 czy Pioneer VSX-921

aa11bb22cc33

New member
Witam.
Mam problem. Otóż, wygospodarowałem 2000 zł na zakup amplitunera. Po przeczytaniu wielu wątków dotyczących KD na placu boju pozostały dwa urządzenia: RX-V671 i VSX-921. No i teraz nie wiem co wybrać. Oba mają DLNA (na czym bardzo mi zależy), a pozostałe parametry są podobne. I stąd moje pytanie do doświadczonych kolegów - co wybrać? Używane będą w pomieszczeniu 30m2 (salon z otwartą kuchnią) i przeznaczone w 60% do oglądania filmów, a w 40% do słuchania muzyki. Od kolegi (zamiast zwrotu pożyczonej forsy) mogę wziąć kolumny - do wyboru JBL Studio 190 lub Tonsile Maestro II. Jak myślicie, która z czterech kombinacji (kolumny-amplituner) będzie najlepsza?
 

aa11bb22cc33

New member
Na głośniki nic nie będę wydawał - jak pisałem w pierwszym poście, kumpel jest mi winien pieniądze których nie ma. Ma natomiast dwa zestawy kolumn - JBL Studio 190 i Tonsile Maestro II. Mogę sobie wybrać, które wezmę w rozliczeniu.
 

lidi

New member
Na głośniki nic nie będę wydawał - jak pisałem w pierwszym poście, kumpel jest mi winien pieniądze których nie ma. Ma natomiast dwa zestawy kolumn - JBL Studio 190 i Tonsile Maestro II. Mogę sobie wybrać, które wezmę w rozliczeniu.
Jak już się na coś zdecydujesz to daj znać. Też mnie interesuje DLNA i sterowanie z tabletu całego sprzętu. Pionieer ma fantastyczne oprogramowanie do AMP również na android. Nie potrafię ci pomóc w sprawie wyboru AMP. Ja wiele lat mam AMP DENON ale tym razem chyba inny AMP kupię. Czytałem testy i DLNA pracuje w DENONIE najsłabiej.
 

robix1

New member
Witam
Ja mam yamahę 671 i tonsil maestro II 180 5.0. U mnie na 19 m jest ok suba jak na moje wymagania nie trzeba, ale na 30m to bez suba ten zestaw nie da rady
 

aa11bb22cc33

New member
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Kupiłem sobie Yamahę RX-V771 a kolumny wziąłem JBL Studio 190 (dzięki blackninja za radę). Jako, że jest to mój pierwszy zestaw KD nie potrafię zbyt precyzyjnie ocenić jakości tego połączenia - natomiast najważniejsze jest, że jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku:-D Natomiast wybór tego modelu podyktowany został dwoma względami - pierwszy to DLNA. Mam w domu Synology 1010+ podłączone do sieci i udostępniające zasoby. Z poziomu amplitunera mogę odtwarzać pliki muzyczne, chociaż moja kolekcja jest niestety wyłącznie w mp3 - zawsze myślałem, że taka jakość mi wystarczy, a teraz dopiero wiem jak bardzo się myliłem. Drugim powodem było to, iż jest to najtańszy model posiadający 2 wyjścia HDMI. Mam zamiar w przyszłości dokupić projektor i nie będę musiał stosować żadnego dodatkowego splittera.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 

Jares3

New member
Osobiście testowałem różne gatunki muzyki na takim zestawie: Amplituner AV Yamaha RX-V671 + JBL Studio 190 [i jeszcze kilku innych kolumnach ]. Na odsłuchu w sklepie, a trwało to ponad 2h testowałem najlepsze rozwiązania do 4tyś. z możliwością późniejszej rozbudowy. Ten zestaw jest moim faworytem i został zakupiony[preferuję muzykę clubową i dla tego co słucham jest ok] - nie testowałem na innym amplitunerze bo jak uruchomiłem na iPhonie program do obsługi tego amplitunera wszystko wydało się tak proste że dalej nie szukałem. Obsługa amplitunera dźwięków w stereo i KD na b.dobrym poziomie przy tej kwocie. Co do dźwięku - naprawdę dobrze sobie radzi ze słabymi nagraniami a o HD nie wspomnę :)Wysokie i średnie dźwięki miękkie i przejrzyste a niskie glebokie. Dla fanów kina domowego, zalecam subwoofer co nie znaczy że bez niego jest źle , jest dobrze nawet b.dobrze. Całość oceniam na 4,5 na 5 w skali produktowej do 4tyś. Oczywiście kable do głośników[bez przesady cenowej]. Na kable wydałem kilkaset złotych[głośniki, hdmi plus listwa], - warto. Oczywiście zalecam przed dokonaniem zakupu iść na odsłuch, by ukierunkować swoje predyspozycje słuchowe. Opinie opiniami, ucho uchem :) pozdrawiam
 

gonz

New member
Pytanie do użytkowników Yamahy RX-V671. Próbował ktoś podłączyć dysk zewnętrzny USB i może się podzielić wynikiem. Z tego co widziałem w katalogu jest zaznaczona obsługa z Androida?

Dzięki i pozdrawiam,
 

gonz

New member
Specyfikacja podaje że obsługuje dyski sieciowe. W salonie bawiłem się chwilkę i nie było problemu z odczytem danych z sieci. Ale bardziej interesuje mnie obsługa zwykłego dysku zewnętrznego przez USB.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MasterD23337

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam posiadam kolumny Jamo S 606 Hcs 3. Jaki wybrać amp do tych kolumn. Który będzie lepszy?: Yamaha RX-V671 czy Pioneer VSX-921. Kino/muzyka: 60:40 %. Proszę o rzetelne opinie.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Pioneer ma sporo mocniejszy zasilacz , ale ponoć bardziej gra średnicą i wysokimi tonami niż basem , może to kwestia ustawień
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MasterD23337

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi. FFooXX5 powiedz mi a jaka znacząca jest różnica pomiędzy rx-v671 a rx-v771. bo może bym miał tyle kaski
 
Do góry