Yamaha RX-V663 czy Denon 1909??

darek24111

New member
ampli do stereo 60% i kina 40%

Witajcie...
Najpierw miałem kupić Pioneera 918 - ale niezbyt dobre opinie, brak nowych dekoderów HD, więc szukałem dalej...
Do dzisiaj rozważałem Yamahę 663 kontra Onkyo 606 (+ prawdopodobnie Jamo 606), jednak rozmawiając dzisiaj telefonicznie z gościen ze sklepu (chciałem zapytac o mozliwość posłuchania tych ampli), kiedy powiedziałem, że szukam ampli z nowymi dekoderami HD w większości do stereo i dobrego przy cichym słuchaniu muzyki (rock, pop) to gośc odparł następująco:
"do tego celu w klasie cenowej do ok 2000 PLN polecam po kolei:
HK 255,
potem Denon 1909,
a na końcu Onkyo 606..."

Więc teraz doszły: Denon 1909 i HK 255 (to max mozliwy wydatek do mnie bo i tak juz przesadziłem :) )

Co sądzicie na takie stwierdzenie?
 

muzyk219

New member
Odpowiem Ci tak:Jak sam wymieniłeś,m.in. chcesz amplituner AV do słuchania rocka,pop. Zakąłdając że chcesz mieć sposród ampl. AV dobre stereo to z tych wymienionych przez Ciebie(sklepikarza) pozycja 1 czyli HK255 zgadzam się.Co do kolejnego miejscaw klasyfikacji to czy Denon czy Onkyo czy Yamaha równie dobrze grają w stereo.Co prawda w wielu zestawieniach,opinaich,testach w czasopismach z branży Denon gra troszke lepiej od Yamahy.Sam posiadam RX-V 663 oraz do tego Denona DVD 1920 + Jamo606 5.0 Mieszałęm sie w wyborem pomiędzy Denonem 1909 i Yamahą.Słuchałem tego stereo i słuchałem bo słuchaM DUŻO MUZYKI ALE TEŻ I DUZO FILMÓW.I wiesz co? Takie róznice które występują w tym zestawieniu w kwestii brzmienia stereo są tak znikome ze wręcz niezauwazalne podczas niezbyt długiego testowania.Owszem,może i ten Denon zabrzmiał ciut lepiej w stereo ale ta różnica nie przekonała mnie do Denona choć z całym szacunkiem bo miałem przez ponad 8 lat amplituner stereofoniczny Denona właśnie.Przekonała mnie za to magia wielokanałowego grania przez Yamahe!Tu wkońcu dało sie słyszeć róznicę i to sporą jak dla mnie.Mam ją od ok. pół roku.Kwestię dzwięku stereo rozstrzygnę poprzez zakupienie w dalszym czasie Cambridge Audio Azura 640 + albo Kef IQ7 albo Elac. Co do Onkyo sie nie wypowiadam bo nie znam.Słyszałęm wiele pozytywnych opinii ale w kwestii wielokanałowego brzmienia.Tak więc reasumując jeśli koniecznie musisz słuchać stereo na amplitunerze AV to faktycznie HK jeśli masz dobrze wyczulone ucho n aróżnice w ampl AV. Po dwuch latach zabawy z amplitunerami AV a kochając STEREO zaczynam sie na poważnei zastanawiać nad osobnym ale DOBRYM zestawem wzmacniacz+CD+tylko dwie kolumny! Że to dodatkowy wydatek i więcej miejsca na stoliku RTV?Cóż... po dwóch latach tak, WARTO! Pozdrawiam.
 

darek24111

New member
czy ta Yamaha sprawdza sie podczas cichego słuchania czy raczej HK255

Muzyk - dzięki za opinię.
Jedno pytanie: jak sprawuje się ta Yamaha 663 podczas cichego słuchania stereo?
Pytam bo lubię czasem (a czasem muszę :) ) cichutko posłuchać dobrej muzyki, a słyszałem, że Yamaha dobrze zaczyna grać jak jest głośniej.
A mnie zależy również na cichyn słuchaniu...
 

muzyk219

New member
To prawda. Yamaha lubi gdy się ją mocniej podkręci ale w Yamasze jest tryb Enhanced Music,w wersji 2ch oraz 7ch.Dedykowany on jest do odtwarzania z plików skompresowanych by wydusić z nich to co zostało utracone podczas kompresji.Umówmy sie że jeśli coś obetniesz to juz nie odzyskasz tego tak więc w parktyce to wygląda tak ze poszczególne skraje pasm są delikatnie podbite ale szczerze mówię,nie jest to zbyt kłujące w uszy.Naprawde da sie tego słuchać po cichu i bardzo wyraźnie.Sam to stosuje gdy idę spać,nastawiam wyłączenie czasowe i włączam ten tryb w 7ch by lepiej słyszeć przy poduszce... Myślę ze żaden amplituner AV nie zapewni ci pełnego komfortu przy cichym słuchaniu muzyki.A te różnice jakie są w poszczególnych klockach różnych marek to nie jest taka różnica która da jednoznaczną odpowiedz co wybrać.
 

darek24111

New member
Muzyk - kolejny raz dzięki.
Czytałem wiele pozytywnych opinii dot strefy stereo dot HK255 i juz się zacząłem przymierzać do "Heńka" ale po przeczytaniu kilku postów nt problemów z HK 255 (pukanie w głośnikach, głośne wentylatorki, TYLKO 1 roczna gwarancja :(, i inne) to mnie troche zmroziło i odstraszyło...
Może Denon 1909...
 

muzyk219

New member
Słyszałem o tych problemach z HK. To faktytczni enie nastarja optymistycznie.Bardzo podoba mi sie HK ale mając taka samą obawę nie wiem czy bym go wybrał.A Denon,cóż... mam do niegoduży sentyment.Kiedyś amplituner stereo a dzisiaj odtwarzacz SACD/DVD-Audio. Słuchałęm go ale dla mni eróżnica w stereo była zbyt mała .Yamaha ma o wiele więcej trybów pzrestrzennych.Lubię sie nimi bawić .Improwizowac podczas słuchania koncertów poprzez "udawanie" sal lub klubow.To mnie urzekło choć naprawde bardzo mocno sie wachałem.Jako że Yamaha m alepsze kino niż Denon i więcej trybów pól dzwiękowych wybrałem ją a ze stereo postanowiełm poczekać aż kupię osobny pełnowartościowy klocek 2ch bez żadnych efektów.Jeśli Ci nie zależy na większej ilości kształtowania dzwięku pomyśl więc o Denonie.Jest jeszcze Cambridge Audio Azur 540 także amplituner AV który gra zdecydowanie lepiej niż wszystkie wcześniej wymienione ale kosztuje chyba ok. 2200zł,mniej-więcej.Ja na Yamahę wydałem 1515zł i to był wtedy mój górny pułap cenowy na Amplituner AV .Gdybym rozważał ok. 2000zł to juz bym wtedy chyba dołożył te 200zł i cieszył sie czym innym.To również nie jest idealne stereo ale lepsze niz Denon czy Yamaha i Onkyo.Ale róznica 700zł... ehhh
 

arekw99

New member
nie slyszalem zadnego z tych ampli wiec swoimi wrazeniami sie nie podziele - wiem natomiast ze na stronce what hifi ampli Yamahy 763, 863 i 1900 zajely 3 najlepsze miejsca w tym roku w swoich kategoriach cenowych. Chwalone sa za rewelacyjne brzmienie w stereo, i co najmniej bardzo dobre w kinie domowym . . .

ale to oczywiscie tylko jeden z testow

EISA Award zdobyly w tym roku konstrukcje Sony z serii ES

ia Onkyo bylo najlepsze w zeszlym roku

itd. . .
 

Ferrari95

New member
Ze swojej strony polecam odsłuch w stereo ampli Marantz'a model SR 5003. W podsumowaniu testu zamieszczonego w listopadzie na łamach miesięcznika Audio został on określony jako "Amplitunerowy audiofil"! Naprawdę to słychać szczegłnie w trybie "Pure source".

Jedynym minusem może dla Ciebie być cena wynosząca ok. 2500zł.
 

darek24111

New member
Do testów what hifi podchodzę z dużą rezerwą. Niektóre tak chwalone tu ampli otrzymały tam średnie noty... (np HK255, Onkyo606, ...)
 

SławekSS

New member
Bez reklam
konwersja sygnału Video w rxv663 a 863

Witam.
Mam takie pytanie, jak wyglada konversja sygnału video w amplitunerze RXV663? a dokładniej jaka jest na tym polu róznica pomiedzy modelem 863?

663-"obsługujący w pełni formaty HD,
z konwersją HDMI i usuwaniem przeplotu"

863-"Dodatkowo skalowanie sygnału
HD video w górę do 1080p, 3 wejścia HDMI ver. 1.3, tryb Pure Direct" oraz "Skalowanie w góre analogowego sygnału video (480i/576i lub 480p/576p) do pełnego HD 1080p"

co w takim razie robi model 663 z sygnałem analogowym(tym podłączonym do gniazd video i S-video)"

Pozdrawiam
Sławek
 

muzyk219

New member
Właściwie to nic!Sam sie zdziwiłem po zakupiew/w klocka bo jednym z kryteriów było konwersja analogu,np. s-Video do postaci HDMI i wysłanie w takiej postaci do wyświetlacza.863-ka już to potrafi,663jeszcze nie:( To co jednynie umie to przerobienie analogowego sygnału wejścia Composite,S-Video do postaci Component i wysłanie tylko z tegoż wyjścia do wyświetlacza.Próbowałem mimo to jakiś "cudem" uzyskać wizje z wyjścia HDMI ampli podłączając dvd do ampli poprzez wejście S-Video i niestety.HDMI nic nie pokazało.
Nie wiem jak to możliwe że wielogodzinne studiowanie danych niedało mi wystarzcającej wiedzy o tym że 663-ka tego nei potrafi.Bardzo chciałem mieć taką możliwość w amplitunerze.Myśle że tu jest po częsci winna moja nagorliwość a po części troche umyślne opisywanie co urzędzenie potrafi przez danego sprzedawce(producenta) Niby że "urządzenie potrafi konwertować sygnał video" a to nie jest to co MY uwarzamy za to czego oczekujemy,że podłączamy jakieś starsze urządzenie tylko z wyjściem video i wysyłamy to przez HDMI.
Jutro a właściwie już dzisiaj dołącze rysunek z instrukcji obsługi.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
dzieki muzyk219
W zasadzie to prawie tak zrozumiałem. Szkoda, ze nie wysyła tych sygnałów na hdmi, zawsze to byłaby łatwiejsza obsługa i mniej kabli :). A z drugiej strony czy to potrzebne? Obecnie źródeł tego typu jak na lekarstwo. Sam mam tylko odtwarzacz DVD gdzie sygnał wysyłam po RGB prosto do TV(chyba żaden amplituner nie przyjmuje takiego sygnału), CD nie wysyła obrazu, blu-ray to w zasadzie hdmi, kontenery multimedialne-hdmi, komputer-obraz po hdmi i dzwiek po coaxialu lub optyku, dekodery n-ki lub C+ tez hdmi (nie mam, wiec moge sie mylić). Wychodzi na to, ze scaler zbedny a za mało wejść hdmi :)

To jeszcze jedno pytanie, troche zapewne nie na temat. Czy te dekodery DD truHD oraz DTS-HD High Resolution Audio i DTS-HD Master Audio sa az tak potrzebne? Tu gdzie mieszkam (a nie zanosi sie na zmiane) nie mam jak postawić 7 głosników i raczej nigdy ich nie bedzie, żródeł z takim dzwiękiem też jak na lekarstwo.
Co o tym myslicie?
 

muzyk219

New member
Właściwie to masz racje z tą konwersją.Wczeniej gdy rozglądałęm sie za ampli. brałem bardzo poważnie pod uwagę tą możliwość.Teraz natomiast... hmm. Tak jak mówisz.Żródeł z tymi wyściami wideo jak na lekarstwo.A więcej wejść czy też wyść HDMI napewno by sie przydało.Mi wystarczy.Mam 4 wejścia w tv LG i dwa wejścia w ampli.więc generalniemogę podłączyć 5 zródeł po HDMI i kilka po Component więc obraz HD można uzyskać bez problemu.
Co do nowych dekoderów to powiem tak: Myślę ze to potrzebne ze względu na formy kodowania dzwięku na płytach Blu-Ray.Owszem czasami są takze zwykłe ścieżki AC-3 czy też DTS ale jeśli nowe formaty zapewniaja wyższą jakość dzwięku to dlatego w to wszedłem.Opinie na temat wyższości pod kątem jakości dzwięku nad poprzednimi formatami są jednoznaczne.Nie posiadam jeszce odtwarzacza Blu-Raya bo jeszcze za wcześnie na to jak dla mnie choc sie juz rozglądam i czytam opinie i dane.
Co do zródeł z tymi formatami to oczywiście raczej tylko i wyłącznie właśnie "blureje",chyba że z czasem niektóre platformy cyfrowe podadzą taki dzwięk.Choć nie wiem czy to w ogóle jest możliwe z dekoderów cyfrowych?
 
Ostatnia edycja:

SławekSS

New member
Bez reklam
No to reasumując, scaler jest zbedny :D
Dekodery może i się przydadzą, zwłaszcza, jesli ktos zamierza kupic blu-ray'a i kupować lub wypożyczać płyty BD.
Czy platformy cyfrowe zarówno naziemne jak i satelitarne wprowadzą dzwiek DD truHD albo DTS-HD MA, to watpię. Jeszcze duzo wody upłynie zanim wprowadzą wizje HD i dzwięk DD nie wspominając o DTS a co dopiero te wcześniej wspomniane.

Wracając do tematu, to czy wybrać denona czy yamahe, to należałoby posłuchać tego w pełnym zestawieniu z kolumnami jakie bedziemy posiadać i używać. Zdawanie sie na opinie innych to takie troche samobójcze, bo każdemu pasuje co inego, a na dodatek zmiana głosników bedzie miała duży wpływ na całość brzmienia.
 

muzyk219

New member
Dokładnie tak!Sam nie tak dawno słuchałem tzn. kilka miesięcy temu gdy dokonałem wyboru głośników do Yamahy.
Przesłuchałem Wharfedale Diamond9.5 , Tannoye F3 ,KODA AV 702 v2 oraz te które mam obecnie Jamo.Bardzo się zdziwiłem jak spore są różnice pomiędzy tymi głośnikami.Dla mnie było to niemalże natychmiast odczuwalne i dla przykładu po wstępnym przesłuchaniu Tannoy'ów gdy podłączono mi w sklepie Kody to tychże słuchałem dosłownie 30sekund by natychmiast zrezygnować z ich dalszego słuchania.Odstraszyły mnie skutecznie od siebie pomimo tego iż zdobyły dość wysokie noty w testach w czasopismach audio.Diamondy oceniłem pod kątem wykonania zew. na 5 ale brzmienie z Yamahą było zbyt natarczywe mimo że naprawde interesujące.A to własnie sprawa tego iż Yamaha jest dość dynamiczna w brzmieniu a w połączeniu z Diamondami mi takie zestawienie nie odpowiadało.
Tannoy'e natomiast będąc bardziej ciepłymi głośnikami stworzyły bardzo przyjemne brzmienie dla mojego zaznaczam ucha.Inny ktoś mógłby stwierdzić że za mało czegoś a za dużo czegos innego.A że wybrałem Jamo, to dlatego iż była kolejna róznica w kwestii takiego brzmienia jakiego sie szuka.
Tak więc dziś wiem jedno.Warto szukać,nawet jeśli trzeba wybrać sie do innego miasta.Jeśli jest gdzieś w "innym" mieście dobry sklep to napewno mają podobny lub taki sam wzmacniacz czy też odtwarzać i nie trzeba zabierać swojego choć to zawsze lepiej ,jeśli ma sie własny transport.Umówić sie telefonicznie,pojechać ,posłuchać -KONIECZNIE pomyśleć i kupić.
 
Ostatnia edycja:

gildor

Member
Przesłuchałem Wharfedale Diamond9.5 , Tannoye F3 ,KODA AV 702 v2 oraz te które mam obecnie Jamo.
z Twojego zestawu nie słuchałem Jamo, ale zamiast nich słuchałem Dali Concept 6 i te wybrałem. fakt, że mi najbardziej podobaly sie własnie Diamondy, ale za mało słały basu, przy bardzo ładnym sopraniku. czyściutki taki był. tannoye odrzuciłem z racji jakiejs takiej szorstkości. a concepty wybrałem jako w zasadzie, kompromis. niemniej, ja mam sprzęt w salonie, który jest prostokątem i przestrzeni jest ze 40m2, a sprzet stoi w czesci waskiej prostokata. wiec concepty u mnie grały marnie, niestety. jak postawiłem na kolcach i podpiąłem suba, to jest lepiej i już osiągnąłem to, co podobało mi się w Dali w salonie, ale to dopiero przy głośniejszym odsłuchu muzyki.
niestety, ale kolumny to trzeba wybierać nie w salonie audio, a we własnym pokoju. tak zrobiłem dopiero w subem wybierając JBL250. aż żałuje, że nie zrobiłem tego z kolumnami, bo concept 6 zwyczajnie jest dla mnie za mały, ale i tak grają ładniej niż tannoye i mają wiecej basu niż diamondy.
oczywiscie wszystko to odsluchiwane na rxv663.
 
Do góry