Yamaha RN500 wrażenia

Whiplash

New member
Bez reklam
Oba klocki sie nie wlacza bo niby jak? Ampli sie wlacza przez HDMI a wzmacniacz podlaczasz analogowo. Kalibracje przeprowadzasz w ten sposob ze ustawiasz wzmacniacz na jakas tam glosnosc i system wszystko ustawia. Potem juz tego nie zmieniasz i jakos to gra, ja takiej konfiguracji nigdy nie mialem, nawet nie widzialem wiec wiecej nie powiem.

A czemu pionek? Skoro masz zestaw Yamahy to wzmak tez yamahy 500 jest b. dobra w swoich pieniadzach.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Oba klocki się włączają jak są tej samej firmy, a jak innej to nie wiem (raczej nie)
Nie kupuj tej Yamahy w ciemno, posłuchaj ją z Pioneerem A30, bo jak dla mnie nie ma lepszego wzmacniacza do 1500zł
 
Oba klocki sie nie wlacza bo niby jak? Ampli sie wlacza przez HDMI a wzmacniacz podlaczasz analogowo. Kalibracje przeprowadzasz w ten sposob ze ustawiasz wzmacniacz na jakas tam glosnosc i system wszystko ustawia. Potem juz tego nie zmieniasz i jakos to gra, ja takiej konfiguracji nigdy nie mialem, nawet nie widzialem wiec wiecej nie powiem.

A czemu pionek? Skoro masz zestaw Yamahy to wzmak tez yamahy 500 jest b. dobra w swoich pieniadzach.

No właśnie wolałbym as 500 ale ona nie ma main in a Pionek ma. Chyba dopiero as 1000 ma main in ale to już nie jest w moim zasięgu.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Main in czy Power Amp Direct daje ta zalete ze sygnal idzie bezposrednio, nie dziala galka volume i nie ma potem problemu ze jak nie chcacy ja ruszysz to kalibracja od nowa aby zgrac poziom amplitunera i wzmaka.

Z drugiej strony masz wysoki model Yamahy, nie jestes zadowolony ze stereo? Zalezy czego oczekujesz bo moze byc tak ze nie uslyszysz roznicy miedzy ampli a wzmakiem lub bedzie to roznica na tyle mala ze nie warta 1500zl
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Różnica będzie znaczna na korzyść wzmacniacza, a i amplituner też lepiej będzie brzmiał w połączeniu ze wzmacniaczem.
Nie kupuj wzmacniacza bez Power Amp Direct, bo za tydzień będziesz tego żałował ;)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Whiplash, pisałem Ci abyś nie brał tego wzmacniacza, bo go słuchałem i porównywałem z innymi.
Problemem na tej stronie jest coś takiego, że np. większość opiera się na słowach sprzedawcy co on poleca, a czego nie.
Mam w rodzinie byłego sprzedawcy artykułów RTV więc wiem na czym to polega i za co dostawał większe premie.
Weź np. BN (pomijając to, że ma najlepsze ceny na rynku) jak mu zadasz pytanie (nie podając firmy) jaki wzmacniacz, amplituner, kolumny kupić to nieważne czy podasz kwotę 2K czy 5K będzie to zawsze HK i JBL ;)
Najlepszym doradcą jest odsłuch, a później jak chcesz kupić taniej to zamawiasz u BN ;)
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale ja tam jestem zadowolony z Denona wiec w czym problem? Kwestia brzmienia wyjasnila sie w innym watku i przyczyna jest akustyka pokoju. Widzisz a ja tam nie jestem zwolennikiem HK, nigdy mnie te sprzety szalenie nie krecily. Wole inne firmy, do tego dochodza czeste opinie o wadach i usterkach. JBL lubilem od dawna, jeszcze zanim trafilem na BN :) Lubie dynamiczne kolumny, grajace konturowo bo w rocku i metalu one sie sprawdzaja i tyle. Co do Yamahy to wg. mnie jest to fajny wzmacniacz, pionka nie sluchalem wiem tylko z opini ze brzmienie raczej dynamiczne z zaznaczonymi konturami.

P.S na tym forum generalnie sa takie osoby, ktore nie przyjmuja słów krytyki pod adresem swoich zestawow. Np. za pioneer'a chca mnie tu zjesc bo wyrazilem swoje krytyczne zdanie. Nie wiem moze sa sprzedawcami lub przedstawicielami pionka. Ja jestem osoba prywatna i nie mam zadnego interesu w pisaniu opnii na temat firmy X czy Y.
 
Ostatnia edycja:

Pierek

New member
Mnie się udało ustawić na moim amplitunerze YAMAHA RX-V765 dzwięk HI-END i wzmacniacz stereo wymięka ;) Dopóki nie kupisz wzmacniacza stereo to się nie dowiesz czy będzie lepiej czy nie. Spróbuj kupić używany wzmak ewentualnie jak nie spasuje to sprzedasz w podobnych pieniądzach. Ja tak zrobiłem i mam mieszane uczucia co do tej lepszości wzmacniacza stereo. Dobrze, że nie kupiłem nowego bo bym się chyba załamał.To tyle ode mnie.
 

Scrollek

New member
Mnie się udało ustawić na moim amplitunerze YAMAHA RX-V765 dzwięk HI-END i wzmacniacz stereo wymięka ;) Dopóki nie kupisz wzmacniacza stereo to się nie dowiesz czy będzie lepiej czy nie. Spróbuj kupić używany wzmak ewentualnie jak nie spasuje to sprzedasz w podobnych pieniądzach. Ja tak zrobiłem i mam mieszane uczucia co do tej lepszości wzmacniacza stereo. Dobrze, że nie kupiłem nowego bo bym się chyba załamał.To tyle ode mnie.

To niesamowite!!!, Powiedz jaka kombinacja klawiszy to spowodowała, co muszę nacisnąć by uzyskać dźwięk HI-END, co jeszcze mogę z takiego ampli wycisnąć......
Człowieku nie kompromituj się. Temat jest o zakupie wzmaka STEREO a Ty z ampli wyjeżdzasz i jeszcze dzwięk HI-END... masakra
 
Rozejrzę się za sklepem który wypożycza sprzęt, bo to najlepsza opcja, żeby zobaczyć czy będę zadowolony z poprawy. Właśnie dlatego pytam się na forum bo sprzedawcom nigdy nie wierzę.
 

Pierek

New member
nad c 352 jeszcze dobrze nie przetestowałem, ale narazie szału nie ma.


Rozejrzę się za sklepem który wypożycza sprzęt, bo to najlepsza opcja, żeby zobaczyć czy będę zadowolony z poprawy. Właśnie dlatego pytam się na forum bo sprzedawcom nigdy nie wierzę.

a to są takie?:D
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Kolega pewnie wlaczyl wszystkie mozliwe bajery w amplitunerze, zrobilo sie umc umc i sadzi ze to jest Hi END. Wzmacniacz zagral naturalnie, szczegolowo a przez to mniej efektownie i stad takie teorie gloszone na forum ;)
 

Lukas-L83

New member
Ja tam jestem zadowolony z mojej RN500, ustawić można całkiem dobrze, głośno nie słucham, po miesiącu użytkowania jestem w pełni zadowolony.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 
nad c 352 jeszcze dobrze nie przetestowałem, ale narazie szału nie ma.




a to są takiesię?/QUOTE]

Nie, no zapłacę:-oi W ciagu 14 dni bez żadnych pytań mogę zwrócić. Sprecyzuję tylko że mieszkam w UK gdzie obsługa klienta w porównaniu z Polską jest o niebo lepsza.

Jeśli chodzi o słuchanie muzyki z tymi bajerami z amplitunera. Funkcja pure direct w moim przypadku wogole mi podchodzi. Nie wiem czy poprostu nie ma co oczekiwac tego od amplitunera i to się tylko sprawdza we wzmacniaczach czy poprostu mam inny gust niż reszta kolegów na forum. Pewnie z takimi preferencjami to pewnie nie mam co się nie rzucać na wzmaka bo pewnie i tak wyjdzie że ampli bardziej mi podpasuje. Poza tym kwestia wygody. Moja żona też słucha muzykę więc jak jeszcze jeden klocek byłby podłączony i musiałaby to obsługiwać to już wolę oszczędzić sobie marudzenia :-o
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Pure Direct brzmi dobrze w odpowiednich warunkach. U mnie np. nie brzmi, w sali odsluchowej jest miod. W pure jest brzmienie bez zadnych ingerencji wiec gra surowo, jak sluchamy cicho, akustyka kuleje i kolumny tez sa slabe to brzmi to plasko i sluchac sie nie da. Pozatym trzeba lubic takie brzmienie, nie wszystkim odpowiada taka forma przekazu muzyki.
 

Pierek

New member
Kolega pewnie wlaczyl wszystkie mozliwe bajery w amplitunerze, zrobilo sie umc umc i sadzi ze to jest Hi END. Wzmacniacz zagral naturalnie, szczegolowo a przez to mniej efektownie i stad takie teorie gloszone na forum ;)

Witam, niektórzy się poprostu nie znają na żartach :) Wiadomo że dzwięku HI-END nie osiągnąłem to była taka przenośnia, że jest dobrze wyciągnąłem max co się dało z amplitunera. Kolejne wnioski jakie wyciągnąłem to że DAC w yamaha cd-n500 jest kiepski i potrzebuje czegoś lepszego i wtedy myśle, że ten wzmacniacz dopiero pokaże na co go stać. Jak pisałem poprzednia wiadomość to miałem go dopiero przez 30 min i jeszcze dobrze nie przetestowałem. Teraz mam trochę czasu na odłuch i czym dłużej go slucham to tym bardziej się do niego przekonuje, że warto było go kupić. Ogólny wniosek DAC ma znaczenie.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No ja bym powiedzial ze akurat DAC w CD N500 to jest bardzo dobry, sluchalem tego CDka i dla mnie bomba ;)

Ja np. teraz powoli zaczynam sluchac muzyki w pure direct. Dzis testowalem Blu Ray Panasonica vs. DVD Yamahy pod wzgledem dzwieku analogowego RCA i Yamaha osmieszyla Pansa. Z yamahy brzmienie bylo pelne, wyrazne z kazde pasmo ladnie trzymalo forme i tworzylo ladny obraz dzwieku a z Pansa niby wszystko na miejscu ale jednak czegos brakowalo tak jakby czesc pasma gdzies zostala wycieta. Testowane na DVD S&M Metallica
 
Do góry