Yamaha RN500 wrażenia

ciernik83

New member
R-n500

Witam wszystkich użytkowników i zainteresowanych zakupem tego sprzętu.

Posiadam r-n500 wraz z cd-s300 + tonsil maestro 180 II od tygodnia. Celowalem w r-n602, ale dostałem od zony w prezencie własnie r-n502. Główne różnice to brak BT i wiFi, ale na chwilę obecną tego nie potrzebuje. Nie wiem jak z dzwiekiem na r-n603.

r-n500 w pełni mnie satysfakcjonuje. Dźwięk, dynamika, szczegółowość na wysokim poziomie. Podstawowa zasada to dobre źródło do odtwarzania. Pliki Flac z Pen-driva 32 GB czyta świetnie, a ich jakość odtwarzania tak samo jak z oryginalnych CD jest wyraźnie lepsza niż mp3, pliki z youtouba itd.
Radio FM dobrze odbiera, a po podłączeniu kablem do gniazda antenowego znajduje więcej stacji. Radio net to niezły wynalazek dla miłośników muzyki.

Obsługa sprzętu bardzo prosta, intuicyjna. Pilot OK- steruje także cd. Fajna aplikacja np controller. Mam w telefonie darmowego tidala premium z play i bez problemu przesyłam sygnał po wifi (dlna) do sprzetu. Potrzebna jest tylko darmowa aplikacja bubbleupnp. Pliki z tel. takze bez problemu odnajduje i odtwarza.

Biorac po uwage cene tego amplitunera (ok. 1700 zł) - myślę że można spokojnie polecić ten sprzęt osobom, które szukają czegoś uniwersalnego, wszechstronnego, dobrze grającego w rozsądnej cenie. W razie potrzeby można dokupic BT (300 zł).

W razie pytań służę pomocą.

Pozdrawiam,
 

tagis

New member
Potwierdzam opinie @ciernik83, u mnie r-n500 śmiga z kolumnami Pylon Audio Pearl 25, kable CHORDa, gra to wyśmienicie, bogactwo radia internetowego i intuicyjna obsługa sprawia że słuchanie muzyki to coś pięknego.

ps: Instrukcja po polsku w opakowaniu, ja kupowałem w MM.
 
Ostatnia edycja:

dandan123456

New member
DO desperadzio

Podajemy numer wpisany w Naszym sprzęcie (SETUP/Network Setup/Information/vTuner(długi numer)


NIE WPISYWAĆ MAC numer tylko vTuner.
Pozdrawiam.
 

kapiszi

New member
Yamaha rn500 + airplay

Cześć,

jestem posiadaczem tego amplitunera od kilku miesięcy. Jednak dopiero teraz chciałem wykorzystać airplay. Mam jednak z tym mały problem, Itunes zainstalowany na komputerze łączy się bez problemu z amplitunerem, problem pojawia się gdy chce połączyć się za pomocą IPada (brak ikony Airpaly)
Ktoś z Was korzysta z tej opcji i mógłby mi pomóc?
 
Ostatnia edycja:

Hep

Member
Cześć.

U mnie na IPad strumieniowanie działa bez problemu.
Np. przy odsłuchiwaniu Spotify wskazuje urządzenie Yamaha. Amplituner automatycznie przełącza na AirPlay.
Dodatkowym plusem IPhona i IPada jest fakt, że muzę darmowej wersji Spotify strumieniuje na Yamahę właśnie po AirPlay. Niestety na urządzeniach z Androidem jest to niemożliwe. Chyba, że będziesz posiadaczem konta Spotify Premium, co kosztuje....
Pozdrawiam.
Hep
 
Do góry