Yamaha R-N500 czy warto?

corduroy

New member
Witam,

Kojarzycie Yamaszkę R-N500? Warto się nią interesować? Zależy mi na cyfrowych wejściach audio, funkcje sieciowe to też duży plus (zwłaszcza radio internetowe).

Początkowo planowałem zakup Yamahy RX-V775, a w przyszłości podłączenie wzmaka przez pre-out do muzyki. Ale codziennie mam inny pomysł i w tej chwili stanęło na tytułowej Yamasze a ewentualnie kiedyś jakieś zintegrowane kd, bo póki co filmy w stereo mogę spokojnie oglądać jak do tej pory, a na muzyce chyba zależy mi bardziej. No chyba, że to niewypał i między R-N500 a RX-V775 różnicy w brzmieniu nie będzie:)

Pytanie więc brzmi:

Jak się ma R-N500 do RX-V775/475 w stereo, a może i do Denona AV-X2000 i skoro już pytam to jak by wyglądały na tle Yamahy RX-497 (którą mam obecnie ale planuje sprzedać).

Głośniki to Jamo s606 do wymiany w przyszłości.
 

corduroy

New member
O twn Hk 3770 wyglada ciekawie. Tylko widze ze chyba jeszcze nie jest dostepny. Teraz mam jeszcze wiekszy dylemat. Yamaha czy HK? I jakie kolumny do HK? Di yanahy polecono mi melodika BL40 (tansze) lub Paradigm Monitor 9v7(drozsze). Co do HK? Pokoj 20m2, glownie rock i metal.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obie kolumny dobre, ale brzmią inaczej. Bl40 zagrają ciepło i z mocnym miękkim basem. 9v7 maja mocny bas ale juz twardszy. Najwiejsze różnica jest w wysokich tonach. Paradigm mają dość wyraźne i ostre wysokie. Raczej z Yamahą lepiej zagrają Bl40. Harman to nowość wiec nie wiem jak gra.
 

corduroy

New member
Naszła mnie inna opcja, sorry że tak marudzę;)

Może np HK 3490? Za jakiś czas kiedy zdecyduję się czy kupować kd czy nie mógłbym albo kupić ampli kd z preout i pdpiąć go po tego HK lub zamiast kd jakiś fajny odtwarzacz sieciowy.

Nie była by to lepsza opcja? Jeśli tak to jakie kolumny by pasowały do tego HK? Najlepiej takie żeby w przyszłości w razie czego dokupić resztę zestawu do kd (lub łatwo było coś dobrać). Może te Melodiki by grały dobrze?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale HK 3490 to jest amplituner Stereo wiec zadna rozbudowa potem juz nie wchodzi w gre. Jezeli priorytet dla Ciebie stanowi muzyka to kup wzmacniacz stereo lub amplituner stereo, jakosc dzwieku bedzie nie porownywalnie lepsza od amplitunera 5.1 za 2000zl.
 

corduroy

New member
Cofam mój poprzedni post, przyszła mi do głowy jeszcze ostatnia opcja:

HK 3490 + Yamaha CD-N500 +Melodika BL40

Da radę? coś zmienić? HK 3490 bo a wbudowanego DACa, niemal niezbędny mi. CD-N500 bo ma wszystkie funkcje sieciowe które chciałem + CD który i tak zamierzałem kiedyś kupić.

Zgrało by się to razem i ma sens? Czy lepiej na prawdę nie kombinować bo nic to nie przyniesie w jakości i brać R-N500 + BL40 i dokupić jakiegoś CDeka do tego?
 

corduroy

New member
Wiadomo kiedy beda dostepne? W sumie w gre wchodzi 3770 jesli juz :) nic nie zrobie dopoki staroci nie zagospodaruje/sprzedam wiec troche czasu mam
 

Vex

Member
Bez reklam
U mnie gra Yamaha AS500 z RX2 i według mnie oraz znajomych, którzy mnie odwiedzają rewelacja. Większość poleca NAD'a do MA. Słuchałem, też był niezły, ale zależy komu na czym zależy. Według mnie Yamaha gra krystalicznie czysto innym się to nie podoba, mnie bardzo. Musisz posłuchać.
 

ferry

New member
Dzisiaj od jedynego słusznego sprzedawcy dotarł do mnie zestaw Onkyo TX-8050 z Melodika BL-40. Później zdam szerszą relację ale jak na początek gra to dynamicznie i...szczęka pęka. Słucham trance najwięcej, bas jak i wokale są b.dobre.
 
Do góry