Xtreamer (Media Player & Streamer)

Ratkes

New member
Nie mam możliwości podłączyć głośników cyfrowo więc muszę się zadowolić dźwiękiem 5,1 i shitem z netu 720p. I tu moje pytanie, czy z tego urządzenia uzyskam dobry dźwięk 5,1 przy wejściu analogowym audio, czy to będzie sztucznie rozbity na wszystkie głośniki. Chcę kupić sobie taki odtwarzacz i zastanawiam się jeszcze nad Novatronem NTD37L który ma wejście analogowe 5,1 ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych opinii na jego temat.
 

pitates

New member
Nowe firmware 2.1

Witam ja już jestem po aktualizacji jak narazie super chociasz nie miałem dużo czasu na sprawdzanie,wentylator jak by ciszej chodził jak sie ustawi ręcznie przy 80 prawe go nie słychac nie wiem jakie wtedy na obroty no i ma kilka dodatków na razie pozytywnie u mnie:D

Pozdro
 

andrewawa

New member
Wczoraj wgrałem F2.1, ale dopiero dzisiaj zacząłem sprawdzać. Powiem krótko
jestem wk....!!! :evil: Nie dość, że nie widzę żadnej poprawy ogólnej pomijając
kilka ułatwień w funkcji napisów, to skaszanili totalnie funkcję przesyłania
dźwięków po toslinku. Jakim wielkim zaskoczeniem dla mnie było jak włączyłem
film ze ścieżką 2.0 a z głośników nie dochodził żaden dźwięk! Dodam, że zawsze miałem ustawione w menu A/V wyjście dźwięku 5.1 Po chwili jak emocje opadły włączyłem film z dź 5.1 i zaczęło grać. Okazuje się, że teraz jest tak, że jak mamy film 2.0 trzeba wchodzić i ustawiać w menu AV wyjście 2.0, a jak mamy film ze ścieżką 5.1 znowu trzeba wejść do menu i zmienić na wyjście 5.1. Totalna porażka!!!!!!!!!!! Sprawdźcie u siebie. Jesli tak jest, wracam do poprzedniej wersji. Jak tak dalej pójdzie, to tylko się powiesić:(
 

Ciasteczkowy

New member
joylukas napisał:
Mam film w .mkv plus audio po polsku w .ac3. Czy Xtreamer ma możliwość odtworzenia filmu i podpięcia polskiego audio??
Nie, ale dodanie audio do twojej matroski to kwestia chwili (może dziesięć minut to trwa). Pobaw się mkvmerge.

A, się pochwalę: dzisiaj złamałem antenkę od Xtreamera, kiedy chciałem ją obrócić o nieco więcej niż 180 stopni. Niby wszystko działa, ale obudowa jest pęknięta od USB do anteny, kręcenie antenką (wokół własnej osi) działa bez żadnego oporu a i zasięg jakby mniejszy.

I jeszcze jedna sprawa: specjalnie kupiłem Xtreamera przed 1 listopada, aby dostać zniżkę na eTRAY-z. Wydawało mi się, że zniżka jest bezterminowa - o ile pamiętam w FAQ eTRAY-z pisało, iż nie ma znaczenia, czy kupię to dziś, czy w styczniu. Niestety, nie mogę znaleźć tego fragmentu. Niespodzianka, okazuje się, że to całe odliczanie do 30 listopada dotyczyło właśnie tej zniżki.
 
Ostatnia edycja:

pitates

New member
andrewawa napisał:
Wczoraj wgrałem F2.1, ale dopiero dzisiaj zacząłem sprawdzać. Powiem krótko
jestem wk....!!! :evil: Dodam, że zawsze miałem ustawione w menu A/V wyjście dźwięku 5.1 Po chwili jak emocje opadły włączyłem film z dź 5.1 i zaczęło grać. Okazuje się, że teraz jest tak, że jak mamy film 2.0 trzeba wchodzić i ustawiać w menu AV wyjście 2.0, a jak mamy film ze ścieżką 5.1 znowu trzeba wejść do menu i zmienić na wyjście 5.1. Totalna porażka!!!!!!!!!!!


Witam u mnie jest podobnie ale nie na wszystkich plikach to występuje tylko na mpeg a na reszcie jest ok z szybkiego testu.

Pozdrawiam :D
 

andrewawa

New member
pitates napisał:
Witam u mnie jest podobnie ale nie na wszystkich plikach to występuje tylko na mpeg a na reszcie jest ok z szybkiego testu.

Pozdrawiam :D


filmy ze ścieżką 5.1 Dts i DD grają dźwiękiem przy ustawieniu wyjścia A/V 2.0
ale odwrotnie już nie. Sprawdzałem to na różnych divxach plikach muzycznzych mp3 i radiu intenetowym. Przy ustawieniu wyjścia 5.1 dXwięku brak!!!
 

ziupo

New member
Ależ, na TV marki Sharp działa i to obojętnie czy wybiorę 2.0 czy 5.1 w ustawieniach, ważne żeby było włączone HDMI Audio.
Kabel jakiś niskobudżetowy mam.
 

andrewawa

New member
ziupo napisał:
Ależ, na TV marki Sharp działa i to obojętnie czy wybiorę 2.0 czy 5.1 w ustawieniach, ważne żeby było włączone HDMI Audio.
Kabel jakiś niskobudżetowy mam.

Miałem na myśli dźwięk wielokanałowy przesyłany optykiem. Y mnie przez
HDMI na soniaku też wszystko słychać, ale przecież nie o to chodzi :confused:
 

sbrzuc

New member
andrewawa napisał:
Miałem na myśli dźwięk wielokanałowy przesyłany optykiem. Y mnie przez
HDMI na soniaku też wszystko słychać, ale przecież nie o to chodzi :confused:

Potwierdzam. Skaszanili to w tym sofcie maksymalnie. Poczytalem po forum xtreamera i bardzo fajnie się tłumaczą:
"bo w beta wersji tego nie było a nasi testerzy dostali FW na kilka godzin przed releasem i nawet to odkryli ale juz było za późno na cofnięcie publikacji..."
Pewnie szybko pojawi się 2.1.1 z poprawką tego.
 

andrewawa

New member
sbrzuc napisał:
Potwierdzam. Skaszanili to w tym sofcie maksymalnie. Poczytalem po forum xtreamera i bardzo fajnie się tłumaczą:
"bo w beta wersji tego nie było a nasi testerzy dostali FW na kilka godzin przed releasem i nawet to odkryli ale juz było za późno na cofnięcie publikacji..."
Pewnie szybko pojawi się 2.1.1 z poprawką tego.

Zatem czekamy z niecierpliwością na wersję 2.1.1 :eek:k:
Poza tym zauważyłem, że uruchomiona stacja radiowa ładuje się znacznie dłużej.
 

rickrysz

New member
Xtreamer a HDD

Witam wszystkich !
Mój X połączony jest z kompem siecią po kablu.Filmy HD 1080 mkv /1920x800/
lecą bez problemu.Natomiast 1920x1080 m2ts cały czas rwie.Gdy ustawię na 720p-nie szarpie,ale widać podczas ruchu spowolnienia.Wnioskuję,że to ma związek z transferem.Pytanie- czy dokupując wewn.HDD,sytuacja ulegnie poprawie .Pytanie drugie, czy z kolei zewn.dysk /praktyczniejszy/ coś by zmienił?.
Mój soft to 2.02
pozdrawiam rickrysz...
 

trzyczasowy

New member
napisy xtreamer

panowie problem napisy prze konwertowane na srt i w srt1.4 próbowałem także w subtitle tool i w subtitle workshop i dalej wyświetla tak : /Czasem listy sš od osób,
/które mówiš, że się za mnie modlš.
co może być help
 

redhub

New member
andrewawa napisał:
Zatem czekamy z niecierpliwością na wersję 2.1.1 :eek:k:
Poza tym zauważyłem, że uruchomiona stacja radiowa ładuje się znacznie dłużej.
Jest firmware v. 2.1.1

Bugs fixed:

1. When pass-through option is selected, Mp3 playback with optical output doesn't work. Fixed.

2. Black screen appears on some TVs in HDMI 1080P output mode. Fixed.

3. Hebrew MKV embedded subtitles are not shown in order. Fixed.

- Select Hebrew in “Subtitle/ID3tag”

4. NAS mode cannot be started from Web UI. Fixed.

5. Can’t see folder for Music/Photos/Movies tabs from Favorites menu. Fixed.

6. Zoom Settings are not saved correctly. Fixed.

7. “Add to Favorites” removed from “FUNC” menu for “Media Library->Net”.

8. “Add to Favorites” removed from “FUNC” menu for “Media Library->Network Shares”.

- Folders can be added to favorites

9. In “Favorites” menu thumbnail don’t work in “Photo” tab. Fixed.
 

pitates

New member
etrayz

Witam dzisiaj dostałem paczke powiem tak pudełko z zawaroscią wygląda super ale reszta to tak na szybko to kicha przynajmniej konfiguracja brak polskiego jezyka i UWAGA !!!!!!!!!!!! przy instalacji nie pyta się czy może sformatować dysk tylko formatuje bez pytania ??????:twisted:
to tak na szybko nie sprawdzałem jeszcze na playerze

Pozdrawiam !!!!:mrgreen:
 

edekzkk

New member
Ja jeszcze czekam, ale mam kiche z innego powodu. Na śledzeniu z niemieckiego DHLa skończyło się na wysyłce za granicę. Sprawdziłem ten sam numer na Pocztexie i kończy się tak samo a jak zadzwoniłem na infolinię to mi powiedziała kobieta, że to jest zwykła paczka ekonomiczna! 40 euro za Xa+eT i idzie paczką ekonomiczną! Wysłane 11.XII, ale biorąc pod uwagę idące święta to jak zobaczę paczkę po nowym roku to będzie dobrze (o ile zobaczę :p).

Kiedy Twój był wysłany? DHL czy GLS?

Żeby chociaż deko w temacie - jak jest z HDMI-DVI na nowym FW?
 
Do góry