Xtreamer (Media Player & Streamer)

hatson

New member
0kili0 napisał:
A ja mam jedno pytanko. Mam podłączonego x'a do amplitunera przez hdmi - zarówno obraz jak i dzwięk. Czy bedzie lepiej jak dzwięk podłącze przez optyka ?

Nie bedzie lepiej. Hdmi ma szybszy przesyl i do kodekow HD jest wymagany. Optyk sie przy nich nie wyrabia.

Pozdro
Pawel
 

hatson

New member
To ja dodam cos od siebie po jednym dniu zabawy.
Zamowilem 3 pazdziernika, na 10 byla zaplanowana wysylka, a juz 11 mialem go w domu ale mieszkam w Berlinie, wiec pewnie dlatego.

Wiatrak cichy nie jest ale mi absolutnie nie przeszkadza. Zagluszaja go inne urzadzenia w domu, chocby akwarium ,ktore mam w pokoju. Moze mam juz nowszy model albo poprostu nie jestem tak w razliwy.

Pilot jest faktycznie do dupy. Przyciskie gumowe i trzeba dobrze celowac, tak jak napisali inni.

Troche slabo widac ta diodke, sygnalizujaca stan odtwarzacza. Przy zapalonym swietle nie widac, czy jest wlaczony, czy nie. No ale to pierdola.

Szybkosc po LAN na ftp nie przekroczyla u mnie 3 MB/s., wiec troche za wolno. Kopiowanie z USB na dysk wsadzony w Xtreamera jest ok. Nie podaje transferow ale 30GB filmow, lecialo moze z 10 minut.

Gdyby nie pilot, to obsluge moglbym porownac do XBMC na starxm Xbox'sie
Wszystko ladnie i szybko sie przelacza. Zawsze mozna wrocic jednym przyciskiem do glownego menu.

Co do plynnego przewijania, to faktycznie jakos sobie z tym nie radzi.Przewijanie filmu 1080p przy predkosci 6x od 32x chyba sie niczym nie rozni. No ale przeskakiwanie o 30 sekund, czy o 3 minuty, jest ok. Odrazu film jest odtwarzany, a nie jak to bywa na innych sprzetach, ze obraz "dochodzi" po paru sekundach.

Ogladanie zdjec, faktycznie miodzio. Do tego mozna sobie zapodac jeszcze muzyczke, podczas ogladania.

Ogolnie, pudeleczko robi, to co mialo robic i jest ok. Nie przychodzi mi nic do glowy, co by w nim brakowalo. No oczywiscie po za kodekami, na ktore nie ma licencji . Mogliby zrobic jeszcze jakies efekciki przy odtwarzaniu mp3.

Osobiscie zamowilem z antenka bo byla promocja ale kabel, to kabel.

Pozdrawiam
Pawel
 

hatson

New member
cactusek napisał:
czy ktos moglby odpowiedz chociaz na czesc moich pytan pare postow wyżej ?

No przeciez ci odpowiedzialem na kilka pytan.

Jak chcesz w kolejnosci, to prosze bardzo.

1. Predkosc po Lan przez otoczenie sieciowe i FTP nie przekraczala u mnie 3MB/s Przelicz sobie wiec to przez czas i objetosc filmu i ci mniej wiecej wyjdzie, czy da rade. Wifi mam tylko 54Mbps wiec nawet nie probowalem. Pewnie nie da rady.

2. Mozesz ogladac udostepnione zasoby. Predkosc - patrz pkt. 1

3.Ja zamawialem 3 listopada. Wiatrak slychac ale naprawde moim zdaniem to nie problem. W koncu nie ogladam filmow z wyciszonym dzwiekiem. Lubie ogladac z dosc glosno podkreconym ampli. Chyba niektorzy sa zbyt przewrazliwieni.

4.Jezeli dysk ma wlasne zasilanie i jest bez usypiania, to nie. Ja mam drugi dysk z "usypiaczem", ktory, gdy nic sie z nim nie dzieje, sam sie wylacza.
Dodatkowo warto wsadzic do srodka jakas 2.5"

5. Nie wiem

6. No to pytanie juz chyba zadales na poczatku. Co to za roznica, czy przez router, czy krosem. Wogole predkosc zalezy przeciez od szybkosci wifi ,czy routerow / kart sieciowych. Nic o tym nie napisales.

7. Nie sprawdzalem ale gdzies czytalem, ze mozna.

8. hmmm - Pilot
 

qqlek

New member
pytania

1. przy karcie 802.11n w kompie film w HD chodzi z kompa, w MB ci nie podam bo nie mierzyłem, czekam na router w tym standardzie
2. tak
3. różnie, ja mam głośny - przerobiłem conieco
4. tak, 2,5"
5. nie wiem, przerabiam w SRT 1.4
6. tak, jak masz szybką (N) kartę wifi
7. chyba muszą być takie same
8. wiatrak/pilot/za blisko gniazda USB - jak wepniesz kartę WIFI to ciężko wcisnąć coś jeszcze
 

cactusek

New member
Bez reklam
dzieki za odpowiedzi :)
Teraz tylko oczekiwanie na zamowienie.
Waham sie czy kupowac bezposrednio u zrodla, za 500zl mam komplet z wi-fi czy z allegro, ta sama kasa ale bez wifi ale za to szybciej i z PL.
 

wrx

New member
Bez reklam
Poprosze o pomoc.

1. Jak podlaczyc nieoryginalna karte Wi-Fi?
Sprawdzilem 3 i zadna nie dziala z X'em.
EDIT: Podobno dziala tylko z oryginalna karta... :(
2. Dlaczego X nie widzi praktycznie zadnych napisow (maja ta sama nazwe co plik z filmem)?
Co ciekawe, w jednym z filmow (Rockenrolla) te napisy zobaczyl, a byly, jak reszta, w formacie .txt.
EDIT: Pomaga konwersja do formatu .srt.
 
Ostatnia edycja:

czaras

New member
witam happy userow X'a
Kilka uwag ode mnie, moze na cos sie przydadza.

-zauwazylem, ze po wlaczeniu filmu divxa czy mkv czy innego czesto jest tak ze po kliknieciu na subtitles widac w okienku, ze napisy sa zaladowane ale sie nie wyswietlaja i wtedy pomaga wcisniecie OK by sie podswietlily i znow OK by wyjsc, i juz wtedy sie pokazuja napisy
-moj X jest podpiety kablem do rutera, a ruter komunikuje sie przez wifi w standardzie G z laptopem i ku mojej wielkiej radosci X odtwarza mi z laptopa wiekszosc plikow full hd z dzwiekiem 5.1 bez zadnych ciec, sprawdzone na plikach typu koncert Madonny w 1080p, wyjatkiem ktory spotkalem byl film Apocalypto 1080p z bitrate'em 11,2 Mb/s, generalnie mozna obejrzec, ale co ok.10sek wprawne oko zauwazy minimalny przeskok w plynnosci obrazu. Mysle, ze jak bede zmienial laptopa na nowego i bedzie mial wifi w stand.N to juz nie ma bata, zeby wystepowaly jakiekolwiek ciecia.
-ktos narzekal na cienkie napisy lub zlewajace sie z tlem, moja rada: kolor zmieniacie na zolty, a jak ktos chce miec grubsze napisy to ustawiacie sobie tez Zarys na taki sam kolor jak podstawowy i w efekcie jest az troche za grubo, ale dopasowac mozna wielkoscia czcionki i jest git
-wiatrak mam wylaczony i nic mi sie nie tnie,wiec halasu ni ma, a nawet jak mialem wlaczony na poziom sredni to naprawde byl to zupelnie akceptowalny szum

Minusy jak dla mnie:
-koniecznosc napisow w formacie srt (ozloce jak ktos wskaze mi program, ze moge wskazac caly katalog z filmami i mi automatycznie wszystkie napisy przerobi na srt, rowniez w podkatalogach)
-brak torrentow -istnieje tutorial na forum Xtreamera jak je odpalic, ale mimo prob mi sie to niestety nie udalo. czy ktos z was odniosl sukces i faktycznie dzialaja mu te torrenty ? wspomne tylko, ze nie mam wewn. hdd tylko wpinam pendrive'a
-pilot nie jest idealem, choc lepszy od tego co mialem w WD HD, mysle o zakupie Logitecha 555, bo juz mam 7 pilotow w domu ;d czy ktos uzywa tego logitecha z X'em i moglby napisac czy jest dobrze ?
 

adimg19

New member
czaras napisał:
-koniecznosc napisow w formacie srt (ozloce jak ktos wskaze mi program, ze moge wskazac caly katalog z filmami i mi automatycznie wszystkie napisy przerobi na srt, rowniez w podkatalogach)

Subtitle Workshop 2.51 - wybierasz opcje batch, katalog z filmami i gdzie maja byc zapisane napisy, ilosc klatek 23,976 (wszystkie filmy HD i seriale, jakie mialem wlasnie tyle mialy), konwersja do SupRip i jedziesz :)

Niestety jest mala wada. Przekonwertowane napisy laduja w jednym katalogu, czyli potem musisz je do odpowiednich wrzucic

Takze czekam na ozlocenie
 

siwyyy77

Member
czaras napisał:
-pilot nie jest idealem, choc lepszy od tego co mialem w WD HD, mysle o zakupie Logitecha 555, bo juz mam 7 pilotow w domu ;d czy ktos uzywa tego logitecha z X'em i moglby napisac czy jest dobrze ?

Mam logitecha 875 działa b.dobrze
 

cezus

New member
czaras napisał:
Heh no jak dopiszesz do tego programiku jeszcze skrypt, ktory umiesci przerobki w tych samych katalogach z ktorych pochodzily txt'y, to spelnisz warunki do ozlocenia ;)

Rozwiązaniem jest zastosowanie się do rozwiązania kol.fantika z forum xtreamera w temacie "pliki tekstowe *txt ??". Próbowałem wkleić opis ale niestety za każdym razem forum hdtv wywala mi monit "UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi. "-odechciewa się pisania. Patent polega na zastosowaniu txt2srt.jar i mediainfo-działa bardzo dobrze- pobiera fps z filmu, konwertuje i zapisuje do tego samego katalogu co film. Za pomocą total commandera możemy odszukać wszystkie pliki *txt na dysku, skopiować ich ścieżki i przeprowadzić błyskawiczną konwersję do *srt.
 

piterrrr

New member
Witam

Witam podłączyłem do xtreamera zewnętrzny czytnik bluray,niestety odtwarza tylko filmy DVD, po włożeniu płyty blurey nie widzi jej!! może przy następnej aktualizacji? szkoda też że w otoczeniu sieciowym widziane są tylko dyski, niestety użądzeń zewnętrznych nie widzi podłączałem zewnętrzne DVD jak i Bluray może ktoś wie coś na ten temat? był bym wdzięczny, Ogólnie same pozytywy odtwarzacz odpala wszystko iso, obrazy płyt, obraz bluray co prawda bez menu,chociaż nie widzi obrazów z granych alcoholem:oops:
 
Ostatnia edycja:

siwyyy77

Member
Mam film, audio w formacie DTS HD MA, Xtreamer podpięty do Onkyo 507 po HDMI a na wyswietlaczu mam format audio DTS (bez HD) czy to wina Xtreamera, nie wspiera jeszcze formatów HD:confused:
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
cezus napisał:
Rozwiązaniem jest zastosowanie się do rozwiązania kol.fantika...niestety za każdym razem forum hdtv wywala mi monit...
http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php?f=27&t=1176&start=20

@sivyyy77
Nie wspiera, podobno rzekomo będzie miał wspierać. Ale coś długo im to zajmuje.

@piterrr
Na takie mecyje to bym raczej nie liczył (odtwarzanie BD przez X'a). Co do udostępniania DVD (zainstalowanego w kompie) w sieci, to rzecz działa jeśli się nie mylę, poszukaj na forum X'a
 
Ostatnia edycja:

marwac

Member
no wiec zakupilem zestaw eTRAYz + Xtreamer Complete Set, czaekam z niecierpliwoscia na to cudo. czy ktos juz z forumowiczow posiada eTRAYz-a?
 

mm5266

New member
piterrrr napisał:
Witam podłączyłem do xtreamera zewnętrzny czytnik bluray,niestety odtwarza tylko filmy DVD

ja podłączyłem nagrywarkę DVD USB z zewnętrznym zasilaniem i da się odtwarzać tylko filmy DVD. Nie da się przeglądać zawartości płyt DVD, odtwarzać z nich na przykład mp3 czy zdjęć :cry:może komuś się to udało to niech da znać.
 
Do góry