Xtreamer (Media Player & Streamer)

all999

New member
MrCheese napisał:
Sorry, wprowadzilem w blad piszac o zmianie aspect ratio. Chodzilo mi o zmiane rozdzielczosci na 1080p.

Oczywiście mi również chodziło o rozdzielczość na wyjściu. Problem rozwiązany, zamiast 60 Hz, mam 50:) Chcę kupić dysk 2,5", jaki parametr będzie najważniejszy, prędkość czy cache?
 
Ostatnia edycja:

MrCheese

New member
all999 napisał:
Oczywiście mi również chodziło o rozdzielczość na wyjściu. Problem rozwiązany, zamiast 60 Hz, mam 50:) Chcę kupić dysk 2,5", jaki parametr będzie najważniejszy, prędkość czy cache?

Najlepiej jedno i drugie :) Jesli chcesz stosunkowo szybko kopiowac duze pliki to 7200 obrotow sie przyda. Z kolei do dekodowania plikow z wysokim bitrate przyda sie duzy cashe aczkolwiek tego drugiego nie jestem pewien. Sprawdza sie to przy programach, ktore czesto korzystaja z okreslonych plikow i zeby zoaszczedzic czas na ich wgrywanie, sa przechowywane w pamieci cache. Nie wiem czy to dziala tez jak buffer. Teoretycznie tak. W praktyce X moze z tego nie korzystac. Sensownie by bylo gdyby jednak mial taka mozliwosc.
Roznice w cenie nie sa porazajace. Mysle, ze warto dac 60 zl wiecej i kupic porzadny dysk oszczedzajac sobie tym problemow w przyszlosci.
 
Ostatnia edycja:

Vision23

New member
Problem z Xtreamerem.

Witam wszystkich.
Wczoraj otrzymałem przesyłkę i niestety mam problem. Po rozpakowaniu i podłączeniu Xtremera pod tv nie udało mi się go uruchomić - wygląda to tak :
- podłączony przez hdmi do tv Panasonic PV80 P,
- dysk zewnętrzny na usb (obudowa welland , dysk WD Caviar 500gb) z własnym zasilaniem,
- antenka wifi,
Na urządzeniu zapala się czerwona dioda (niby wszystko ok), niestety nie reaguje na próbe włączenia z pilota (na pilocie miga dioda przy naciskaniu a X nie reaguje, zmiana baterii nie pomogła). Próba z podłącznym pendrivem zamiast dysku nic nie dała - nie reaguje.
I teraz najlepsze - przeniosłem X do innego pokoju do kompa żeby poszukać w necie rozwiązania problemu, wtykam do gniazdka (bez podłączenia do tv) naciskam pilota i .... działa.
Myślę sobie pewnie musi się wygrzać pochodził trochę więc ponowna próba podłączenia do tv i udało się . Odczytał bez problemu wszystko z dysku, sprawdziłem kilka filmów- ok, zdjęcia- ok, wrzuciłem nowy firmware 1.03.1 i zadowolony wyłączyłem sprzęt.
Dziś rano przed pracą myślę sobie obejrzę jakiś serial i zonk nie da się włączyć - nie reaguje
Miał ktoś może podobny problem ?
Już brak mi pomysłów .
 

MrCheese

New member
Vision23 napisał:
Witam wszystkich.
Wczoraj otrzymałem przesyłkę i niestety mam problem. Po rozpakowaniu i podłączeniu Xtremera pod tv nie udało mi się go uruchomić - wygląda to tak :
- podłączony przez hdmi do tv Panasonic PV80 P,
- dysk zewnętrzny na usb (obudowa welland , dysk WD Caviar 500gb) z własnym zasilaniem,
- antenka wifi,
Na urządzeniu zapala się czerwona dioda (niby wszystko ok), niestety nie reaguje na próbe włączenia z pilota (na pilocie miga dioda przy naciskaniu a X nie reaguje, zmiana baterii nie pomogła). Próba z podłącznym pendrivem zamiast dysku nic nie dała - nie reaguje.
I teraz najlepsze - przeniosłem X do innego pokoju do kompa żeby poszukać w necie rozwiązania problemu, wtykam do gniazdka (bez podłączenia do tv) naciskam pilota i .... działa.
Myślę sobie pewnie musi się wygrzać pochodził trochę więc ponowna próba podłączenia do tv i udało się . Odczytał bez problemu wszystko z dysku, sprawdziłem kilka filmów- ok, zdjęcia- ok, wrzuciłem nowy firmware 1.03.1 i zadowolony wyłączyłem sprzęt.
Dziś rano przed pracą myślę sobie obejrzę jakiś serial i zonk nie da się włączyć - nie reaguje
Miał ktoś może podobny problem ?
Już brak mi pomysłów .

Ludzie juz opisywali tego typu obajwy. Winny wszystkiemu najprawdopodobniej jest Twoj dysk USB. Odlacz dysk i zasilanie. Podepnij zasilanie na nowo ale juz bez dysku. Odpal X'a i zresetuj ustawienia. Ponownie go wylacz i wlacz. Jesli za kazdym razem bedzie sie uruchamial bez problemu to znaczy, ze masz jeden z tych pechowych dyskow :) Winne wszystkiemu jest pewnie zewnetrzne zasilanie dysku. Testowalem juz X'a juz na trzech roznych, przenosnych dyskach 2.5" bez zasilania zewnetrznego i normalnie dzialal.
 

qqlek

New member
x

Vision23 napisał:
Dzięki za radę, po powrocie z pracy spróbuję i napiszę czy pomogło.

a ja proponuję żebyś sprawdził z innym TV
albo wyłącz w TV jak masz inteligentny czujnik oświetlenia (miałem coś takiego z moim LG i WDTV)
czujnik sieje w podczerwieni i zakłóca pilota z eNki, WDTV itp.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
MrCheese napisał:
Najlepiej jedno i drugie :) Jesli chcesz stosunkowo szybko kopiowac duze pliki to 7200 obrotow sie przyda. Z kolei do dekodowania plikow z wysokim bitrate przyda sie duzy cashe aczkolwiek tego drugiego nie jestem pewien. Sprawdza sie to przy programach, ktore czesto korzystaja z okreslonych plikow i zeby zoaszczedzic czas na ich wgrywanie, sa przechowywane w pamieci cache. Nie wiem czy to dziala tez jak buffer. Teoretycznie tak. W praktyce X moze z tego nie korzystac. Sensownie by bylo gdyby jednak mial taka mozliwosc.
Roznice w cenie nie sa porazajace. Mysle, ze warto dac 60 zl wiecej i kupic porzadny dysk oszczedzajac sobie tym problemow w przyszlosci.

duze pliki zeby kopiowac to cache, chyba zarty, cache do duzej ilosci malych plikow
cache do kopiowania po sieci nic nie da, przeciez wystarczy 5400 i tak dysk bedzie sie nudzil, skad takie nowinki bierzesz, moze podac linka
 

all999

New member
Seba_Fan napisał:
duze pliki zeby kopiowac to cache, chyba zarty, cache do duzej ilosci malych plikow
cache do kopiowania po sieci nic nie da, przeciez wystarczy 5400 i tak dysk bedzie sie nudzil, skad takie nowinki bierzesz, moze podac linka

To za co odpowiedzialny jest cache? Prędkość 5400 wystarczy do plynnego odtwarzania filmów hd?
 

adimg19

New member
Oczywisice, ze wystarczy. Obojetnie jaki dysk wlozysz to spokojnie wystarczy do odtwarzania mkv czy plikow z blu-ray. Przy odtwarzaniu filmow wykorzystasz moze 10% mozliwosci takiego dysku, jesli chodzi o transfer.
 

MrCheese

New member
Seba_Fan napisał:
duze pliki zeby kopiowac to cache, chyba zarty, cache do duzej ilosci malych plikow
cache do kopiowania po sieci nic nie da, przeciez wystarczy 5400 i tak dysk bedzie sie nudzil, skad takie nowinki bierzesz, moze podac linka

Kolego, przeczytaj najpierw mojego posta dokladnie a potem komentuj. W ktorym miejscu napisalem, ze cache jest do kopiowania plikow? Pani w szkole powiedzialby Ci "czytaj ze zrozumieniem" :)
Napisalem wlasnie wrecz odwrotnie, ze do kopiowania duzych plikow przydaje sie 7200 obrotow i zapewniam, ze przy kopiowaniu 5 GB dysk nie bedzie sie nudzil :)
I skad wyczarowales kwestie kopiowania po sieci? Nawet nie bylo o tym mowy. Chyba mieszasz posty roznych uzytkownikow.
 
Ostatnia edycja:

MrCheese

New member
all999 napisał:
To za co odpowiedzialny jest cache? Prędkość 5400 wystarczy do plynnego odtwarzania filmów hd?

Do odtwarzania wystarczy jak najbardziej. Caly topic rozbija sie teraz o cache. Moim zdaniem duzy cache sie przyda a na pewno nie zaszkodzi.
 

MrCheese

New member
- czy sprzet radzi sobie z Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio
Ja mam podlaczone narazie tylko stereo. Z Dolby i DTS'a robi ladny downmix ale z teco co wyczytalem to Xtreamer nie ma licencji na ktorys z tych formatow wiec pewnie tez robi downmix i jakos to potem rozdziela. W kolejnych odslonach firmware zapowiadaja pelne wsparcie dla w/w formatow.
- czy napisy w filmach można przesuwać góra/dół
Tak, mozna.
- czy można zmieniać wielkość/czcionkę napisów
Obecnie mozna zmieniac wielkosc czcionki w dowolony sposob. Od malutkiej po taka co zajmuje caly ekrac. Font jest tylko jeden ale bardzo czytelny.
- w jaki sposób odtwarza obrazy Blue-ray (czy pokazuje menu płyty)
Wsparcie dla odtwarzania obrazow Blue-Ray zapowiadaja pod koniec pazdziernika i to tez nie jest pewne. Poki co sa z tym problemy. Udaje sie odpalic sam film, bez menu i dodatkow. Sam nie testowalem wiec informacja niepotwierdzona.
- czy przejścia pomiędzy kolejnymi plikami tego samego materiału są możliwe i jeśli tak to czy są widoczne
Nie bardzo rozumiem co masz na mysli. Jesli pytasz o przerwy podczas ladowania pomiedzy CD1 a CD2 jakiegos filmu to sa widoczne przez okolo sekunde lub dwie.
 

all999

New member
MrCheese napisał:
Do odtwarzania wystarczy jak najbardziej. Caly topic rozbija sie teraz o cache. Moim zdaniem duzy cache sie przyda a na pewno nie zaszkodzi.

No właśnie, na 4-letniej barracudzie z 8 MB cache co kilka, kilkanaście sekund zdarzają sie lekkie przycinki (720p, 1080 nie sprawdzałem jeszcze). Szukam więc dysku z 32 MB, dzięki.
 

satman777

New member
Absolutnie nie możliwe żeby to była wina cache lub transferu dysku, no chyba że jest uszkodzony. Tak jak wcześniej pisano, mkv nie jest w stanie zająć dysku bardziej niż na 10% jego możliwości. Inną sprawą jest współpraca dysków z X-em. Tu coś może zgrzytać.
 

MrCheese

New member
satman777 napisał:
Absolutnie nie możliwe żeby to była wina cache lub transferu dysku, no chyba że jest uszkodzony. Tak jak wcześniej pisano, mkv nie jest w stanie zająć dysku bardziej niż na 10% jego możliwości. Inną sprawą jest współpraca dysków z X-em. Tu coś może zgrzytać.

Tez prawda. Ja mam jeden film w 1080p gdzie w jednym miejscu mi tnie (widok chmary ptakow nad kontynentem przy odjezdzie kamery, im wiecej ich sie pojawia tym bardziej tnie) i wyglada to tak jakby X'owi nie starczalo mocy do zdekodowania obrazu ale przeciez on jest w stanie plynnie odtwarzac m2ts'y wiec czegos nie rozumiem. Byc moze mam akurat walniety plik w tym miejscu. Myslalem, ze moze duzy cache cos pomoze ale z drugiej strony skad dysk ma wiedziec, ze ma akurat zbuforowac ten fragment pliku?
 

all999

New member
Po przeczytaniu tego tematu: forum.xtreamer.net/viewtopic.php?f=67&t=3338 problem przycinania został rozwiązany. Mój samsung miał włączoną opcję movie plus która to powodowała. Teraz przycinek nie ma ale nie jestem zadowolony z płynności odtwarzanych filmów. Mało się znam na tym ale wygląda to tak jakby wyświetlana była co druga klatka. Widać to szczególnie kiedy kamera przesuwa się albo jak ktoś przechodzi w kadrze. Pliki .mkv ale divx tez nie wygląda dużo lepiej.
 
Ostatnia edycja:

ratat

New member
Xtreamer a mp3.

Witam!
Choć moje pytanie dotyczy raczej muzyki niż HDTV, tylko tu mogę chyba uzyskać kilka odpowiedzi... Chcę wykorzystać Xtreamera głównie jako "zarządcę" dysku zewnętrznego z kolekcją muzyki. Stąd kilka pytań:
1. Czy poradzi sobie bezproblemowo z zewnętrznym dyskiem 1TB (konkretnie WD Elements - pytanie do ew. posiadaczy tego dysku)? Już natknąłem się na opisy problemów z dyskami, ale raz piszą, że nie może uciągnąć dysku z własnym zasilaniem, raz zasilanego tylko z USB...
2. Jaka jest jakość dźwięku na wyjściu stereo? Chodzi mi głównie o jakiekolwiek szumy, pykania (np. przy przełączaniu), podbijanie pasm itp.
3. Czy bezproblemowo radzi sobie z listami m3u, w tym z względnymi odniesieniami do katalogów?
4. Czy można wyszukiwać konkretne pliki/katalogi za pomocą klawiatury ekranowej i w trakcie przeglądania dysku uzyskać szybki skok np. do litery B po dwukrotnym wciśnięciu '1'? Przy rozmiarach kolekcji jest to dla mnie niezbędne.
5. Czy w trakcie przeglądania zawartości dysku scrolluje długie nazwy katalogów (plików chyba tak, przynajmniej wg filmów z YT) i czy nie ma kłopotów z nazwami składającymi się np. z 50 znaków? Spotkałem się z DVD, który ignorował takie nazwy nawet ich nie skracając...
6. Czy polskie znaki w nazwach są odczytywane?

I pytanie dodatkowe - być może kiedyś dołączy do zestawu Squeezbox, czy można na X postawić slimserver??

Z góry dziękuję!
 
Do góry