Wzmacniacz(N,PS3,sub) do MA BX6 - 3.000żł

Lesiu83

New member
Witam w dziale kino domowe założyłem wątek i jeden z kolegów napisał , że do wzmacniacza stereo można podłączyc dekoder N oraz PS3 czy to prawda ? Jeśli tak to proszę zaproponujcie jakieś wzmacniacze do 3k zł tak abym mógł zacząc szukac już sklepu. Najlepiej jakby można było do niego podłączyc jeszcze ipoda np i suba. Zainteresowałem się tym tematem ze względu na to ze głośniki lepiej zagrają ze wzmacniaczem stereo niż z amplitunerem. Czy jest w ogóle sens interesowac się wzmacniaczem jeśli muzyka w większości będzie pochodziła z dekodera Nki ?

Edit: Przepraszam za głupi błąd w temacie wątku .

Panowie jestem w stanie wydac nawet do 5k na tez wzmacniacz , najwyżej wezmę różnicę na raty, tylko powiedzcie mi pod jaki wzmak stereo lub amplituner stereo mogę bez problemu podłączyc dekoder Nki i PS3 , bo jeśli takiego nie ma to jestem jednak skazany na amplituner AV. Muzyka w większości będzie pochodzic z tych dwóch źródeł , może po czasie jeśli stwierdzę , że potrzebuje CD to dokupię. Jeszcze nie byłem na żadnym odsłuchu bo nawet nie wiem czego szukac.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

prodigy

New member
Nie wydawaj tyle. Wydaj więcej na kolumny. Audiolab 8000 S a najlepiej SE. To mój typ. Polecam. Zależy też od rodzaju muzyki jaki słuchasz. Pod Monitorami gra super ja mam MA RX8. Może coś używanego.
 
Ostatnia edycja:

Lesiu83

New member
Będzie to mój pierwszy zestaw także sam nie wiem jaki powinien byc podział czy droższe kolumny czy wzmacniacz , a może po połowie. Na początku myślałem o kinie ale i tak jak na razie nie chcę więcej niż fronty z powodu braku miejsca, dodatkowo naczytałem się , że z amplitunera nie wyciągnę wszystkiego z kolumn także to mnie zmartwiło , bo po co wydawac na coś kasę jeśli się tego nie wykorzysta. Problem jest w tym , że co nie patrzę to każdy wzmak stereo nie ma wyjśc cyfrowych i tu się pojawia pytanie jak mam podłączyc PS3 i dekoder N bo to będą główne źródła dźwięku. Miło by było jakby można było podłączyc jeszcze sub jeśli basu będzie mi za mało. Pomieszczenie to około 15m2 , a kolumny które mi się spodobały to MA BX6. W sobotę troszkę pojeżdżę i może coś się uda odsłuchac. Używany sprzęt odpada lubię nowe rzeczy, a muzyka to różnie wszystkie MTV i temu podobne kanały lecą u mnie od 16 do 20 minimum , a w weekendy to od samego rana. Zależy mi też na tym, że jak dziecko pójdzie spac to sprzęcik ma grac cicho ale ładnie i wyraźnie, przy głośniejszej muzyce chciałbym aby mnie trochę otaczał :] sam nie wiem jak to napisac. Myślę , że mogę wydac na wszystko max 7k jeśli będzie mniej to też się nie obrażę ...
 
Ostatnia edycja:

prodigy

New member
Ja kupiłem cały zestaw ampli, wzmacniacz, kolumny i Dac. Na razie słucham tylko wzmacniacza, Dac-a i kolumn. Wrażenia niesamowite.
W skrócie wygląda to tak:
Jeżeli chodzi o muzykę - najlepiej wzmacniacz i kolumny (DAC to przetwornik czyli jak masz dobry odtwarzacz CD to ma on już wbudowany przetwornik)
Jeżeli chodzi o kino, radia internetowe, gadżety - amplituner
Jeżeli chodzi o jakiś kompromis to - Ampli + wzmacniacz jako końcówka mocy. Wtedy kino i stereo będzie lepsze niż sam ampli, niestety stereo będzie gorsze niż sam wzmacniacz.
 

Lesiu83

New member
No mi na bajerach właśnie nie zależy, ale podłączenie Nki i PS3 to raczej podstawa bo co mi po wzmacniaczu i głośnikach jak nie mam nawet jednej płyty :] , a mój 16 miesięczny syn uwielbia wszelakie programy muzyczne. Mnie już po prostu męczy dźwięk jaki wydaje telewizor ...
 

prodigy

New member
Na Audiolabie mam 6 wejść i 3 wyjścia (ale wyjścia pewnie nie będą interesujące). Zastanawiam się tylko czy pod PS3 nie lepszy byłby amplituner. Chodzi o efekty w gierkach. Wybuchy i takie tam ponoć są lepsze na 5.1. Nie wiem nie gierkuję. Ja niedługo interesuję się tym tematem na pewno są ludzie, którzy znają się lepiej. Pisz na priv do ludzi, którzy się udzielają i wg Ciebie mają wiedzę. Na pewno Ci pomogą.
 

Lesiu83

New member
Grac tez można na systemie 2.0 , a PS3 to nie tylko gry ale także Blue Ray oraz zastępczy CD. A dekoder jak przekaże dźwięk na głośniki to na pewno będzie dużo lepiej niż TV i muzykę przyjemniej będzie posłuchac. No właśnie to dziwne , że mam pisac na PW , coś mało ludzi się tu udziela i chce pomóc albo mam takie tylko wrażenie. Chyba będę skazany na amplituner , a jeśli tak to jaki do 5k ?
 

prodigy

New member
Odsłuchy doradzam. Dużo zależy od tego czego słuchasz. Każdemu podoba się co innego. Powtórzę to co mi się udało wyczytać na tym forum "Nie opłaca się wydawać na ampli 5000 zł lepiej wydać 2000 na wzmacniacz i 3000 na ampli. Jakość i w kinie i w stereo super".
 
D

Deleted member 121090

Guest
Panowie jestem w stanie wydac nawet do 5k na tez wzmacniacz , najwyżej wezmę różnicę na raty, tylko powiedzcie mi pod jaki wzmak stereo lub amplituner stereo mogę bez problemu podłączyc dekoder Nki i PS3 , bo jeśli takiego nie ma to jestem jednak skazany na amplituner AV. Muzyka w większości będzie pochodzic z tych dwóch źródeł , może po czasie jeśli stwierdzę , że potrzebuje CD to dokupię. Jeszcze nie byłem na żadnym odsłuchu bo nawet nie wiem czego szukac.
Harman Kardon HK990. Kupisz chyba poniżej 4400zł za nowy. Ma wejścia cyfrowe więc nie będzie żadnego problemu z połączeniami o których piszesz i nie będziesz musiał kupowqać dodatkowego Daca. Wszystko obsłużysz jednym pilotem. I dodatkowo wyjścia na dwa suby. W tej cenie i przy tej funkcjonalności poza konkurencją.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

prodigy

New member
Nie uważacie, że stosunek cena kolumny/wzmacniacz powinien być minimum 2/1 a nie odwrotnie? Szkoda by było nie wykorzystać potencjału Harmana. Taka koncepcja.
 

Lesiu83

New member
Czyli jakbym kupił tego Harmana to z kolei głośniki by były za słabe? Prócz tego HK nie ma na rynku innych wzmacniaczy co by miały wejścia optyczne tak aby bez problemu podłączyc Nkę i PS3 ? Rozumie , że ten Harman jak leci film w 5.1 czy też gram w PS3 to dekoduje do sygnału 2.0 ? Sorka za tak głupie pytania ale jestem zielony i staram się coś dowiedziec. A jakbyście ocenili tego Harmana do głośników MABX6 ? Ewentualnie prosiłbym abyście podali inne propozycje głośników do tego HK lub odwrotnie do MABX6 inny wzmacniacz z wejściami optycznymi . Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak masz już BX6 to taki HK990 zagra z nimi lepiej niz tańsze. Kolumny jak będzie Ci brakowało jakości to będzie następna zmiana. Downmix potrafi robić PS3 i nka.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jak już kupisz HK990 to lepsze kolumny oczywiście by się przydały. Np. Klipsch RF-82 obecnie do wyjęcia za 3800zł. I to już by było COŚ.
 

Lesiu83

New member
Nie mam jeszcze nic :] Po prostu poczytałem popatrzyłem i spodobały mi się te BX6 także sprawa jest otwarta. Jeszcze tak zapytam czy jeśli utwory będą leciały poprzez dekoder N to będzie różnica między amplitunerem, a wzmacniaczem np. wspomnianym HK990 ? Trzeba jeszcze pamiętac , że pomieszczenie to nie więcej jak 15m2 tak aby nie przesadzic z tym wszystkim.
 

don111

Banned
Jak już kupisz HK990 to lepsze kolumny oczywiście by się przydały. Np. Klipsch RF-82 obecnie do wyjęcia za 3800zł. I to już by było COŚ.
akurat Klipsch RF jakością dźwięku jak i wykonania odstają od MA BX...
chyba że chodzi bardziej o moc, to wtedy zgoda... na tym polu ciężko je przebić

jest jeszcze coś takiego:
Kolumna podłogowa MISTRAL ADS world wide BOW-A2
opinie tutaj (MA BX są świetne w swojej cenie ale być może warto zaryzykować z mniej znaną marką)
Lubuskie - odsłuchy. - Audiostereo.pl - strona 59
Lubuskie - odsłuchy. - Audiostereo.pl - strona 71

odnośnie HK 990 to nie będzie "za dobry", po prostu ma taką moc że spokojnie poradziłby sobie z o wiele bardziej wymagającymi kolumnami, jakościowo to raczej nie będzie jakieś cudo w porównaniu do nieco tańszych wzmacniaczy (zwłaszcza tych ze wschodu)
bardzo ciekawy jestem jakby wypadł w porównaniu do mojego Sansui BA-F1 :)
 
Ostatnia edycja:

Lesiu83

New member
Don najpierw osłucham głośniki , jeśli się uda odsłucham również RX6 i RX8 z amplitunerami bo może się okazac , że mi to wystarczy. W sumie sam nie wiem czego się spodziewac. Do wydania mam 1600funtów także postaram się odsłuchac tańszych wzmacniaczy z dobrymi głośnikami i odwrotnie. Na temat Harmana 990 jest naprawdę niewiele w sieci ...

Byłem dzisiaj na pierwszym odsłuchu tam gdzie były monitor audio BX6 i RX6 gościu nie chciał nic puścic a szkoda , z wyglądu to spodziewałem się dużo większych kolumn. Za to w innym sklepie udało mi się odsłuchac głośniki KEF Q900 z yamaha a-s700 ta konfiguracja mi się spodobała bardzo ładnie to zagrało , później te same głośniki tylko z HK980 i ta konfiguracja wypadła dużo gorzej według mnie , bass był może i lepszy ale reszta juz nie, następnie odsłuchałem głośniki B&W 683 z HK980 i po tym co usłyszałem podziękowałem nie ma co porównywać z KEF. Teraz powiedzcie mi czy te połowe mniejsze głośniki BX6 lub RX6 są porównywalne czy dużo gorsze ? Teraz również wiem , że lepiej poszukac lepszych głośników i tańszego wzmacniacza. Sprzedawca również powiedział mi , że do tych wzmacniaczy bez problemu można podłączyc i ps3 i dekoder poprzez wejscia analogowe a wzmacniacz sobie zdekoduje dalej czy to prawda ? Jak byście wy ocenili te KEFQ900 ? I co jest półką porównywalną w innych firmach ?

Dodam jeszcze , że cena na te KEF Q900 to 960 Funtów to około 4.300 zł także jedego faworyta do wyścigu już mam. Z czym najlepiej by było to jeszcze odsłuchac ? W Anglii w tej cenie znalazłem jeszcze RX8 jestem ciekaw jak one się mają do KEF Q900 oraz DALI lektor 8 , Dali IKON 6 mk2 , Monitor Audio GS20.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Lesiu83.
Jak już masz faworyta w głośnikach to dobrze. Tylko jak słuchałeś HK980 to nie ma on nic wspólnego z HK990. Tylko wizualnie są zbliżone. Jeśli uda Ci się go odsłuchać z wybranymi kolumnami to wtedy poczujesz różnicę.
 
Do góry