Wzmacniacz do Monitor Audio RX8

miethod

Member
Ehhh Arcama A32 czarnego też trudno w PL złapać...
Ze (znacznie) starszych Arcamów znalazłem jeszcze: Arcam Alpha 9. Nie wątpie że zagra gorzej od A32, ale może lepiej od A18?
 

poker7000

New member
Jeżeli zdecydujesz sie bez regulacji barwy to polecam Naim nait5i lub 5i/ łamane.Super wzmacniacz i podobał mi sie bardziej niz uwazaj miałem Anthem225, Arcam FMJA32, AA Map308, Exposure 2010s.
Wygląd to zależy jednym sie podoba drugim nie.
Naim ma kopa czytaj dynamike i piękną pastelową barwe na średnicy.
Jego 50Wat które ma z kapci wyrywa bo to prawdziwe 50wat.
Naima miałem z RX2 wiem co pisze ;d pozdr.
 

miethod

Member
Regulacja barwy w moim przypadku to konieczność.
Raczej się zdecyduję na jakiegoś angola, typy które zostały w finalnej trójce to arcam a32 (lub a22), bardzo podoba mi się również Cambridge Audio 840 v2 (ponoć kopie mocnym basem - może ktoś potwierdzić?) lub ewentualnie HK990.
 

miethod

Member
kurczę, w mojej głowie cały czas mam dylemat: czy dołożyć wzmaka do stereo czy nie zamienić Yamahy RX-V775 na lepiej grającego w stereo amplitunera, z nowych do wyboru wchodzą w grę chyba tylko Arcam AVR-380, Cambridge Audio 651R, lub Anthem MRX-510

jest praktyczniej, mnie kabli, pilotów, mniej zużytego prądu etc.
nie słucham muzy jakoś mega głośno (powiedzmy jak słucham przez Airplay to nie przekraczam poziomu głośności Yamahy -15db, (czyli jakieś 80% maksymalnie)

który z powyższych najdynamiczniej rozbujałby RX8?
 

miethod

Member
Niestety, zarówno Arcam AVR380 jak i Cambridge Audio 651R nie przepuszczają sygnału HDMI w trybie Standby (ta opcja u mnie jest niezbęda) więc skłaniałbym się w kierunku Anthema 510. Czy jest na rynku jeszcze jakaś konkurencją dla MRX 510 w stereo? (z przepuszczaniem HDMI w Standby?).

Yamaha Avantage RX-1040 lub ewentualnie jakiś Marantz? Chyba nie ta liga?
 

miethod

Member
Testuję od kilku tygodni HK990…

Funkcjonalność oczywiście genialna - jestem również mile zaskoczony dźwiękiem.
No nie powiem - mocy jest spoooooro - nadmiaru tyle że aż się prosi o zamianę RXów na Goldy lub Platinum, ale póki co nie przesadzajmy :)

Po kalibracji (na EQ1+EQ2) to basu jest tyle, że nawet nie przypuszczałem że te kolumny są go w stanie w takich ilościach wygenerować :)
Jak dla mnie bajka - mogę jedynie polecić.
 

xgutti

New member
Bez reklam
HK 990 potężny klocek :) wart uwagi. Z moimi JBL LS też super daje radę :)
 
Ostatnia edycja:
P

PlayStation

Guest
Miethod....
A gdzie dorwałeś HK 990
Jakie masz źródło ?
Co do kolumn...fajnie że Tobie się podobają.

Jeżeli " lubisz " kolumny Monitor Audio polecam....Monitor Audio Silver RX 10
Będziesz Pan zadowolony ;)
A jak masz więcej kasy na kolumny.. Monitor Audio GX300 :shock:

Harman Kardon HK 990 " dobrze się czuje " w niskim basie " Wysterowanie najniższych rejestrów "
Podłączanie kolumn do HK 990, które nie schodzą poniżej 35 hz...to marnotractwo potencjału wzmacniacza Harman Kardon HK 990
 

miethod

Member
A gdzie dorwałeś HK 990
Jakie masz źródło ?

Od czasu do czasu można go znaleźć na allegro… oczywiście używkę bo nowych już niestety nie produkują.
Muzykę (we flac-u bądź aac) streamuję przez Airplay. Mam do HK podłączonego Airport’a przez optyka. W moim przypadku CD to już przeżytek do którego nie powrócę.
 
P

PlayStation

Guest
Xgutti ;)

Wystarczy... Monitor Audio GX 300 Nie przesadzaj.
No chyba że znajdzie się jakiś wariat :p " Tyż bedzie " :eek:k:
Monitor Audio Silver RX 10 też będą się nadawać.

Łokej...Jeżeli chcesz się pchać dalej na wyższy poziom, to wolę osobiście " troszeczkę "
:lol: inne granie.

Ja wolę referencyjne wstęgi, także głośniki Qms minimum 8
Raczej nie wiesz o co mi chodzi, ale nie martw się przyjacielu.

Lubię także głośniki berylowe / ceramiczne, ale do wstęgi to im jeszcze daleko.
Oczywiście mogą konkurować, ale to nie będzie poziom referencyjnych wstęg.
Wstęgi to jeszcze wyższa półka.
Bardzo mało producentów stosuję taką konfigurację, ponieważ... :D
 
Do góry