Wzmacniacz do Monitor Audio RX8

Whiplash

New member
Bez reklam
Tylko jak jest kiepska akustyka, to podbicia tez nic nie pomogą. To nie amplitunery KD z systemem kalibracji:grin: Chociaż chyba Marantz PM serii 7 ma jakiś tam system korekcji?

Krzysiu nie mowie o korekcji typu audyssey, ale jak np. gdzies nam ucieka bas w pokoju to jak sie zalaczy loudnes czy podkreci regulacje basu to w jakims stopniu mozna ten feler zniwelowac.

Ja w sklepie jakbylem na odsluchu w salce to zawsze wzmaki byly w pure direct i nawet na tanich wzmacniaczach i monitorach bylo sporo basu a u mnie w domowym pokoju mam podlogowki i musi byc zalaczony loudnes bo w Direct jest kaszana straszna w porowaniu do odsluchu sklepowego.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Niech każdy tam sobie słucha jak lubi, i tyle:) Loundness tak, ale ja nie jestem zwolennikiem podbijania basu na wzmaku. To już nie ta zwiewność i przejrzystość dźwięku.
 

miethod

Member
HK990 to ma, dodatkowo ma kalibrację i można sobie wybrać z jakie części pasma owa kalibracja ma się zabrać :)

Wiem że HK990 to ma, dlatego jest obecnie moim faworytem... gdyby nie ta cena która stoi w miejscu od kilku lat :(
Tak to jest, że niektóre sprzęty nie tracą na wartości (przykładowa ampli Yamahy RX-V775 rok temu kosztował 3099 a teraz można go wychaczyć za 1899).

Mam nietypowe pomieszczenie, salon z kuchnią na długość to 12 metrów, na szerokość 4 z hakiem do tego skosy i bez dodatkowej kontroli tonów nie zaryzykuję wzmaka bez opcji regulacji tonów.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Generalnie wzmacniacze stereo te "lepsze" nie maja loudnesu, ew. regulacje bas/treble bo prawdziwy audiofil dostaje bialej goraczki jak tylko pomysli ze moglby wprowadzic zaklocenia w torze audio korzystajac z regulatorow :D

Na twoim miejscu zabralbym do domu jakis wzmacniacz bez regulacji i sam sie przekonal jak to gra w pokoju. Byc moze brzmienie Ci sie spodoba i po problemie. Generalnie mowi sie ze jak wzmacniacz ma zapas mocy to nawet przy cichym odsluchu slychac bas, oki ale praw fizyki i naszego sluchu nie da sie oszukac. Niskie tony przez nasze uszy sa slyszalne duzo ciszej niz reszta pasma. Jak ktos jest przezwyczajony do brzmienia z zaznaczonym basem to raczej takie neutralne brzmienie mu nie podejdzie.
 

miethod

Member
regulacje bas/treble bo prawdziwy audiofil dostaje bialej goraczki

zapewne tak:)
ja raczej nie zaliczam się do szacownego grona audiofili...

kolejna istotna kwestia jaka mi przyszła na myśł, przykładowo:

a) NAD 356 - wyciągam zworki i podłączam ampa do "main in" - sprawdza się jeśli chodzi o kino ale wtedy już sobie nie podłącze żadnego źródła do "cd in" w NADzie bo nie będzie działać (musiałbym z powrotem założyć zworki?)

b) HK990 - nie muszę się bawić zworkami, bo podłączam ampli do "processor in" w przypadku kina, a niezależnie mogę bezpośrednio do HK990 podłączyć inne źródła dźwięku i tylko wybieram sobie odpowiednie wejście zgadza się?
 

miethod

Member
Mam do kina starego suba jamo 200, poruszyłeś bardzo istotną kwestię:

Czy mogę wykorzystać suba zarówno do kina i stereo?
Przykładowo HK990 ma wejście na suba. Jeśli dobrze rozumiem, to do wejścia suba w HK990 podłączyłbym wyjście suba z amplitunera i wtedy sub pracował by zarówno w kinie (włączony ampli i wzmak), jak i stereo (włączony sam wzmak, ampli wyłączony)?

znalazłem info na anglojęzycznej stronie:

"The RCA input labeled "Processor" is basically a home theater bypass and passes the incoming signal directly to the HK 990s amplifier section at full strength. There are two subwoofer inputs that can be utilized with the home theater bypass functionality as well."

Czyli wygląda na to że się da, coraz więcej argumentów za HK990 :)
 

venom200

Member
zapewne tak:)
ja raczej nie zaliczam się do szacownego grona audiofili...

kolejna istotna kwestia jaka mi przyszła na myśł, przykładowo:

a) NAD 356 - wyciągam zworki i podłączam ampa do "main in" - sprawdza się jeśli chodzi o kino ale wtedy już sobie nie podłącze żadnego źródła do "cd in" w NADzie bo nie będzie działać (musiałbym z powrotem założyć zworki?)

b) HK990 - nie muszę się bawić zworkami, bo podłączam ampli do "processor in" w przypadku kina, a niezależnie mogę bezpośrednio do HK990 podłączyć inne źródła dźwięku i tylko wybieram sobie odpowiednie wejście zgadza się?

Mowie kup audiolab ten 8000 a jest teraz za 1100 na allegro do kupienia a sprzęt ma regulację barwy dźwięku jak chciałeś i tryb AV in więc nic nie będziesz musiał przepinac.
A audiolab gra świetnie z Monitor audio

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2
 

miethod

Member
w dwudziestokilkuletni sprzęt za tą cenę bym się raczej nie pakował, do tego brak pilota trochę go dyskwalifikuję,

ktoś miał doczynienia z Pioneer’em A-70?
Ma wejście pod ampli, fajny wygląd, “Loudness”a :) i nawet coaxiala, tylko czy by się zgrał z RX8...
 

miethod

Member
jedyne czego brakuję A-70 to wyjście na aktywnego suba przez pre out,
znalazłem jeszcze Arcam FMJ A18, ma kontrolę tonów i wejście processor na ampli, ale czy A18 da radę z RX8 czy może mu trochę brakować “pary”?
 
Do góry