Wypalanie plazmy, a jakość obrazu

Kadajo

New member
Bez reklam
Raczej ich nie widzisz a nie "brak". Na kazdej plazmie powstaja powidoki to niedoskonalosc tej technologii.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

lm648

Banned
Raczej ich nie widzisz a nie "brak". Na kazdej plazmie powstaja powidoki to niedoskonalosc tej technologii.

Problem nie polega na występowaniu powidoków ponieważ są one wpisane w tą technologię, lecz na ich szybkim znikaniu :) bądź [o zgrozo!] na utrwalaniu :) - i po tym można ocenić jakość panela PDP :)
 

robertw65

New member
Ufając temu, że technika poszła do przodu i problem powidoków nie istnieje w nowych TV, "załatwiłem" sobie P55VT30 oglądając przede wszystkim eurosport i tvn24. Telewizor mam 10 miesięcy i o ile po zaprzestaniu oglądania tvn24 oraz ciągłej higienie białym paskiem powidoki planszy tvn24 już prawie nie istnieją, to ślady po eurosporcie jeszcze są - niedawno je odświeżyłem oglądając w sposób minimalny roland garros. Pozostaje mi w dalszym ciągu oglądanie przede wszystkim "białego przesuwającego się paska". Jeżeli ktoś pisze, że problem powidoków nie istnieje, to nie ma racji.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Problem nie polega na występowaniu powidoków ponieważ są one wpisane w tą technologię, lecz na ich szybkim znikaniu :) bądź [o zgrozo!] na utrwalaniu :) - i po tym można ocenić jakość panela PDP :)
Niby tak, na moim PV350 powidoki dosyć szybko się pojawiają (LG jest z tego znane) ale równie szybko jak nie szybciej znikają.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Raczej ich nie widzisz a nie "brak"
Oczywiście :fool:, na prawidłowo używanej plazmie powidoki nie powstają. Na załączonym białym pasku w GT30 też nie widać, więc ich nie ma i skończ biadolić.

Na Kuro miałem jakiś powidok chyba RTL, bo kupiłem go w Niemczech, ale on chodził 12h na dobę na tym kanale przez jakiś czas, zlikwidowałem go i teraz nic się nie pojawia.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Oczywiście :fool:, na prawidłowo używanej plazmie powidoki nie powstają. Na załączonym białym pasku w GT30 też nie widać, więc ich nie ma i skończ biadolić.

To raczej ty nie wprowadzaj ludzi w błąd, powtarzam to ze ich nie widzisz nie znaczy ze nie powstają i to jest istotna różnica, bo potem osoba kupuje plazmę zobaczy nawet delikatny powidok i wpada w panikę bo przecież miało nic nie być.

Powidoki to normalka w technice PDP, odsyłam do technicznych aspektów działania tej technologi.
I jeszcze te "na prawidłowo używanej plazmie" a jakie to prawidłowe, może gdzieś licencje można wyrobić ? To TV a nie Cessna, i w instrukcji jest wszytko napisane, łącznie z tym ze dłuższe wyświetlanie statycznego obrazu może zostawić po sobie ślad a zbyt długie trwale uszkodzić panel.
 

lm648

Banned
Szanowni Panowie
charakter tej dyskusji zaczyna przybierać formę "wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi" bądź odwrotnie, chyba już wystarczy o powidokach, jedni maja, drudzy nie mają, inni nie widzą a jeszcze inni nie chcą widzieć :) itd itp
Jak zauważyłem w szczególności widzą je użytkownicy Panasów, natomiast w LG jakoś występują krótkotrwale. A więc dajcie już spokój, jest rada: przyjąć to takim jakim jest, bądź zmienić TV, proponuję na OLED-a w okolicach 65 cali :)
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Oczywiście :fool:, na prawidłowo używanej plazmie powidoki nie powstają.
Prawidłowo używanej?
Chodzi Ci o taką eksploatację, w czasie której nie ogląda się tych kanałów telewizyjnych, które mają jakieś loga (znaki firmowe)?

g30e.jpg


Jedno jest pewne: ani powidoki, ani wypalenia nie powstają gdy się plazmy w ogóle nie włącza. Może o taki, poprawny sposób używania plazmy Ci chodziło?
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Szanowni Panowie
charakter tej dyskusji zaczyna przybierać formę "wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi" bądź odwrotnie, chyba już wystarczy o powidokach, jedni maja, drudzy nie mają, inni nie widzą a jeszcze inni nie chcą widzieć :) itd itp
Jak zauważyłem w szczególności widzą je użytkownicy Panasów, natomiast w LG jakoś występują krótkotrwale. A więc dajcie już spokój, jest rada: przyjąć to takim jakim jest, bądź zmienić TV, proponuję na OLED-a w okolicach 65 cali :)

Uważam ze trzeba walczyć z wprowadzaniem w błąd innych nieświadomych użytkowników, szczególnie na takich forach jak te.
Można pisac ze na plazmach Panasa czy Pionieera powidoki trudniej powstają czy są mniej widoczne ale pisanie ze "ich nie ma" to jest po prostu nie prawda i może wprowadzić w błąd potencjalnych nabywców.
Trzeba zrozumieć wady technologi i próbować je wytłumaczyć innym a nie udawać ze ich nie ma.
 

taschoon

New member
Moja stara plazma LG /około 4 lata ma/ pokazuje powidoki ale jak już ktoś wspomniał szybko znikają. Telewizor wisi teraz u dzieci i one nie widzą nic poza fajnym obrazem bajek HEHE. Żona też nie bardzo widziała tzw obraz szczątkowy. Obecnie wisi na ścianie Panas 55ST50, czy warto dogrzać czy nie warto to się nie będę mądrował bo nie jestem ekspertem jednak LG polatał na minimalnych ustawieniach i gra do dzisiaj bardzo ładnie. Panas bije go na głowę albo i dwie choć jak na razie też się "dociera".
Problem technologiczny istnieje jednak porównując stary TV i nowego Panasa to w menu obrazu jest sporo funkcji aby ten problem zminimalizować, bo wykluczyć się nie da, wszystko zależy od użytkownika. Jak się uprze to udowodni, ze da się zepsuć.
Pozdrawiam.
 

alebum

New member
pozwolę sobie odświeżyć wątek

po pięciu latach "niemania" telewizora (w ogóle) przez przypadek stałem się posiadaczem modelu LG 50PN6500.

Nic przy nim nie robiłem w stylu docieranie itd, bo szczerze mówiąc nie miałem o tym pojęcia. Jedyne na co zwróciłem uwagę to żeby nie trzymać go długo na statycznych obrazach bo powidoki, przepalenia itd...

No właśnie - telewizor generalnie mało był używany do momentu, w którym nie ściągnąłem młodemu WOT-a na Xboxa (ściągnąłem młodemu, ale gram ja :) )

Na ekranie zaczął być od jakiegoś czasu widoczny HUD w postaci okręgu - mimo że gra nie wyświetla go cały czas (granie trwa kilka-kilkanaście minut, potem wizyta w garażu i HUD znika).

No i teraz pytanie - czy ta plama na ekranie to powidok, czy wypalenie?
Długo w tę grę nie gram, bo nie mam tyle czasu, ale zdażyło się w jakiś weekend ze 3 godziny ciągiem...

Znalazłem informację, że powidoki szybko znikają, ale co to znaczy szybko? To jest kwestia minut/godzin/dni? Mi to kółko w prawym dolnym rogu nie znika od kilku dni (widoczne jest na szarym tle) i się zastanawiam, czy poczekać aż się rozmyje, czy już się do niego przyzwyczajać :)
No i czy to się nie pogłębi, jak będę dalej strzelał do czołgów :)

Jeśli chodzi o higienę użytkowania sprzętu, to włączyłem orbitera, zmniejszyłem kontrast i jasność do 50 - czy coś jeszcze powinienem zrobić, żeby uniknąć tego typu przygód w przyszłości?

Z góry dziękuję za pomoc
 

m@rcin

Member
a co z tym śladem po HUD-zie? rozmyje się za jakiś czas?
Ty nam napiszesz za jakiś czas. :mrgreen:
U mnie trwało to kilka tygodni. Już myślałem że to wypalenie. Ale w nowym tv, z małym przebiegiem?
Zjechałem z ustawieniami, co jakiś czas pasek puszczałem, format obrazu zmieniałem i po powidoku nie ma śladu. Ale co jakiś czas teraz sprawdzam ekran.
 
Do góry