Wybór TV 46 cali , Sharp 46LE730, warto?

Marrf

New member
Witam

Mam pytanie odnośnie wyboru tv ponieważ nie mogę się zdecydować.
Bardzo zastanawiam się na Sharpem LC 46LE730

Zaznaczam że pokój mam bardzo nasłoneczniony. Tv bedzie wisiał na ścianie a okna walą bezpośrednio na telewizor.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3m na 5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2/3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? wprost i bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? słońce swieci bezpośrrednio na TV
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE40Nb
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? obsługa filmów z napisami z usb, raczej z wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? telewizja N, kablówka , hd z notka
10.Jakie urządzenia ? komp/laptop, asus oplay odtwarzacz
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 8 godzin ? róznie
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej matową bo słoneczny pokój
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sport, programy z N
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie mam cisnienia, jak bedzie to ok
15.Czy zamierzasz grać w gry - NIE
16.Preferencje co do marki ? brak niechęć do LG
17.Preferencje co do wielkości ? 46'
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smuzenie, katy boczne
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? po południu
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500 kloca
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie koniecznie , jak bedzie to ok


Czy ten sharp ma matową matryce?
Może mi ktos pomóc w wyborze? Myslałem o samsungu es6100 ale on ma bardzo odbijajaca matryce i nie wim czy przy moich warunkach sie sprawdzi.

Poyatzm jaka jest rnica pomidyz Sharp 46Le630 a Sharpem LC 46LE730 ?


Bardzo prosze o pomoc bo szczerze mówiąc czy więcej czytam ty większy mętlik mam w głowie.:roll:
 

Maurício

New member
Witam. Też zastanawiam się nad kupnem tego telewizora. Waham się miedzy nim, a LG 47LW5400. Może ktoś coś doradzić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym wybrał do tych potrzeb Sharpa
Napisz na PW dostaniesz więcej info.
 

Marrf

New member
Zamówiłem tego Sharpa 46Le730 , jak juz bede po pierwszych testach dam znać. Mam nadzieje że sie nie rozczaruje :)
 

Marrf

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem Sharp 46Le730.
Odrazu dodam że okularów nie ma w komplecie.

Pierwsze wrażenie pozytywne, solidnie wykonany . Matryca półmatowa, w dzien jak słonce wali prosto na tv to tak średnio na jeża można oglądać, żaluzje muszę opuścić. Ale przynajmniej nie odbija się jak w lustrze. Obraz hd rewelacyjny, naprawde mnie zachwycił, zwykła kablówka to w zależności od sygnału jeden lepiej drugi troche gorzej. Ogólnie do zniesienia, pod warunkiem ze nie siedzimy 1,5 metra przed tv. W przeciwnym wypadku trochę pixeloza może się rzucić w oczy, ale to chyba wszystkie większe tv tak mają.
Clouding widoczny raczej podczas przełączania między programami na całkowicie ciemnym tle i nie jest to jakoś szczególnie mocne ale wprawne oko na pewno zauważy. W trakcie oglądania praktycznie nie widzimy żadnych plamek, przy ciemniejszych scenach także się nie dopatrzyłem. Dziś jeszcze pod tym kątem potestuję. Kąty boczne co mnie najbardziej interesowało okazały się całkiem do zniesienia, jedynie jak staniemy całkiem z boku to widać jak z czarnego robi się tak troche blado-niebiesko. Ale wiadomo ze nikt nie ogląda z tak dużego kąta. Jeżeli chodzi o 3D to nie testowałem bo nie mam okularów, może pożyczę od kogoś i zobaczę jak to się sprawuję.

Ogólnie raczej jestem zadowolony, jeszcze będę testował. Jak są jakieś pytania to chętnie sprawdze i dam znać.

Mam także pytanie. Mianowicie jak mam najlepiej skalibrować ten tv? Czy jest może jakis kalibrator który można nabyć drogą kupna, czy też jakaś inna metoda która pozwoli mi na osiągnięcie najlepszego obrazu. Jakieś wskazówki, podpowiedzi gdzie szukać, czym się kierować przy ustawieniach
obrazu do warunków które mam? itp, itd... Każda pomoc będzie bezcenna :)

Pozdrawiam Marcin
 

Maurício

New member
Dzięki kolego za pierwsze wrażenia. Do mnie też przyszedł dziś ten TV, ale dopiero rozpakuje go za parę dni z racji tego, ze przebywam na obczyznie:]
Okulary kupię dwie sztuki, bo znalazłem, za 190zł za sztukę z odbiorem osobistym, więc pasuje. Do tego dokupię adapter Wi-Fi(150zł).
Dziel się wszystkimi przemyśleniami w tym temacie, bo za dużo nie można w necie wygrzebać o tym szkiełku.
Myślę, ze w tej cenie nic lepszego nie można było kupić. Pozdrawiam.
 

streko

New member
Ja utargowałem w poniedziałek ten model za 3700zł w EURO z 2 parami okularów.
Obraz niezły ale nie mogę się dogadać z odtwarzaniem po USB - chyba robię coś nie tak?
 

Marrf

New member
Ja utargowałem w poniedziałek ten model za 3700zł w EURO z 2 parami okularów.
Obraz niezły ale nie mogę się dogadać z odtwarzaniem po USB - chyba robię coś nie tak?


W moim przypadku odtwarzanie po USB poszło bez większych problemów. Podłączyłem dysk 2tb pełen filmów, odtwarza full hd bez zająknięcia. Natomiast problem pojawił się z napisami i odtwarzaniem dźwięku audio w niektórych filmach. Gdzieś na tym forum jest rozwiązanie, wystarczy jakimś programem przekonwertować film i wszystko będzie śmigać. Jak znajde dam linka.
 

Maurício

New member
Panowie, jak tam się sprawują TV?

dokupiłem moduł AN-WUD630 - 150zł
2 sztuki okularów AN3DG20B - 195zł/szt
uchwyt na ścianę Vivanco WT 4735 - 80zł
 
Ostatnia edycja:

Marrf

New member
Panowie mam problem z podłączeniem do internetu. Wydawało mi się to bardzo proste. Podłączyłem za pomocą kabla, Automatyczna konfiguracja oraz "test połączenia z siecią" powiodło się. Jak klikam przycisk "NET" na pilocie, pojawia mi się tylko dostęp do YouTube oraz widzę nazwę mojego routera. W jaki sposób mam dodać jakieś inne aplikację ???
Z tego co wiem to powinna być także otwarta przeglądarka. Także nie wiem jak ją zlokalizować.
Proszę bardziej zorientowanych użytkowników o pomoc, bo jestem zielony w tej kwestii.
 
Do góry