wybor sprzetu (ampli + głośniki) do 6.000 tyś

raven31

New member
Witam,

chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze sprzętu: Amplituner + kolumny/głośniki do kwoty 6.000 tyś.

w większości będzie to jednak wykorzystane do filmów BL, tv HD, gier z PS3 ale słucham też sporo muzyki.

Jak czytam te wszystkie specyfikacje to mam wrażenie, że trzeba skończyć politechnikę, żeby się połapać :) ... z takich bardziej przyziemnych moich oczekiwań to:
- Ethernet do odłsuchu radia internetowego,
- USB (ale nie koniecznie do Iphona, tylko np. do zwykłego dysku lub pendrive),
- tak się zastanawiam nad możliwościa podłączenie bluetooth ... poki co może nie będę tego dużo wykorzystywał, ale na przyszłość może się przyda (tak myślałem o podłączeniu głośników bluetooth w drugim małym pokoju lub łazience)

generalnie to jestem na etapie zastanawiania się czy przypadkiem nie wystarczy kupić takie głośniki: HARMAN KARDON HKTS 60BQ, a lepiej doinwestować w amplituner lub ewentualnie zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć od razu na odtwarzacz Blu-Ray?

z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałość :)
pozdrawiam
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Jeżeli chcesz korzystać i z kina i z muzyki, to zastanów się nad: Onkyo TX-NR609, lub Yamaha RX-V671 i do tego kolumny Klipsch F-3, lub doinwestuj do RF-52. Harmany fajne do kina domowego, ale w muzyce w porównaniu z pełnogabarytowymi kolumnami (drewnianymi) w podobnej cenie grają badziewnie. Jeżeli masz miejsce na duże kolumny to bierz duże, jeżeli nie masz miejsca, to Harmany są jakąś tam alternatywą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w tej klasie dostaniesz sprzęt który spełni Twoje potrzeby .
Jaką masz wielkość pokoju ?
 

raven31

New member
jeśli chodzi o pokój to jest on połączony z kuchnią i niestety ma dość nietypowy układ - bo jest trochę ścięty :(

pokój wraz z częścią ściętą ma 23 m, kuchnia 7 .. ale ta część "kwadratowa" ma już tylko ok. 13 m

ile kosztuje usługa prezentacji sprzętu w domu na terenie Warszawy? i na jakich zasadach? proszę o kontakt raven31(at)o2.pl

zrobiłem na szybko rysunek :) z rozkładem oraz miejscem gdzie ewentualnie myślałem postawić głośniki.

http://img69.imageshack.us/img69/2135/salonp.png

pokój wraz z częścią ściętą ma 23 m, kuchnia 7 .. ale ta część "kwadratowa" ma już tylko ok. 13 m

z góry dzięki za pomoc
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

raven31

New member
hehe :) nie ... TV na szafce RTV jest ustawiony trochę pod kątem ... może wydawać się to dziwne ale daje radę ...
rozważałem ustawienie sofy na środku pokoju ale ...trochę przez rozkład mebli i komfort poruszania się po pokoju niestety jest to prawie niemożliwe
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Chcac cieszyc sie dźwiekim z 5 kolumn musiz siedziec +/- na przeciw telwizora. Może oczy dadzą rade, ale słuch juz nie. Innej opcji niema.
 

raven31

New member
odswieze watek ....

byłem dzisiaj w jednym "salonie Hi-Fi" po poradę i Panowie doradzili mi abym zweryfikował moje oczekiwania i raczej zastanowił się nad kupnem dobrego sprzętu stereo aniżeli jakiegoś wielokanałowego onkyo ...

i tak zaproponowali taki zestaw:
- wzmacniacz: Music Hall A 15.2
- odtwarzacz: Music Hall CD 15.2
- 2 kolumny: DynAudio DM3/7

powiedzieli też, że w cenie 6000 - 7000 tyś to nie podejmują się złożenia dobrego zestawu wielokanałowego kina domowego ...

co Wy na to?
czy faktycznie taki Onkyo TX-NR609 nie umywa się do tego stereo?

proszę o opinię i radę :)
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Zaraz...Szukasz kina, ale ci panowie zaproponowali ci jednak zestaw stereo? Bo bedzie gral lepiej w kinie niz onkyo z zestawem 5.0? Pogratulowac wyboru sklepu...Nie wiem jak sie maja Polskie ceny ale za 6.000 raczej dostaniesz niezly sprzet...
 

raven31

New member
generalnie zaczęło się od tego: czy ja faktycznie potrzebuję kina, bo:
1. na wielokanałowym amplitunerze NIGDY nie uzyskam takiej jakości muzyki jak na stereo,
2. na PS3 to podobno mało która gra ma wiele kanałów (większość to tylko stereo) a sztuczne puszczanie takich gier na wiele kanałów to może tylko pogorszyć doznania :)
3. filmy na dobrym (takim jak zaproponowany) zestawie stereo będzie lepsze aniżeli w KD
4. większość ludzi napala się na wielokanałowe KD a później po jakimś czasie okazuje się, że w większości to i tak gra TV (stereo), czasami posłuchają jakiejś muzyki jak przyjdą znajomi, a film jak oglądają to i tak rzadko kiedy wykorzystują 5 kanałów ... po pewnym czasie przychodzą i mówią, że wszystko fajnie, ale tych wielu kanałów to oni "nie słyszą" a w stereo ta muza "coś słabo gra" i wtedy wracają do punktu wyjścia i zakupu zestawu stereo.

tak została mi przedstawiona ta sytuacja ... oczywiście Panowie do nieczego mnie namawiali, tylko przedstawili swoją opinię i sugerowali żebym to przemyślał, bo do prawdziwego kina domowego, to trzeba mieć oddzielny pokój i sprzęt powyżej 10.000 a do takiego zwykłego salonu to KD za 6000 się nie nadaje

i co o tym wszystkim myśleć?


btw ... sklep to "nie w kij dmuchał" :) a właściwie "salon hi-fi"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
prawda leży po środku. Jeśli masz dużo kasy to ok.
Ale jeśli masz mniej musisz iść na kompromis .
Stereo zestaw oczywiście zagra lepiej do muzyki niż zestaw kina domowego. Ale nieprawda że za musisz mieć kino za 10.000 zł bo inne zgra fatalnie. Dostałeś sprzęt ja dla audiofila.
Ale nie rozumiem bo przecież byłeś na odsłuchu i wiesz jakie są różnice. Chyba że kina nie słuchałeś.
 

raven31

New member
1. nie miałem możliwości odsłuchu, akurat pokój odsłuchowy był zajęty ... zresztą tak jak już pisałem - Pan powiedział, że w moim budżecie (6-7 tyś) nie jest w stanie zaproponować mi żadnego kina domowego

2. "Jeśli masz dużo kasy to ok" - nie ma aż tak dużo kasy, żeby robić oddzielnie zestaw KD i stereo, zresztą nawet warunków "mieszkalnych" do tego nie mam

3. mam za to 6 - 7 tyś do wydania na zakup w miarę sensownego sprzętu i okazuje się, że to jakoś przy mało. Tylko im bardziej się w temat zagłębiam tym mniej wiem i okazuje się, że trzeba dokładać kolejne tysiące.

Zastanawiam się tylko jak to jest, że jak ktoś ma budżet 1,5-2 tyś to jakoś jest w stanie sobie coś wybrać, a jak ja mam 3x większy budżet to jest problem :)


Ktoś poleci dobre sklepy w Warszawie, w którym mógłbym się umówić na dosłuch, doradzenie w wyborze i w miarę sensowne ceny?
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Nie jest prawdą, że w tej cenie nie da się zrobić fajnego kina, ale zależy jakie ma się potrzeby.
Ja posiadam zestaw kolumn Kefa z serii C (C7, C6, C3, C4) i ampli H/K avr 255 i jestem bardzo zadowolony z kina, a i w stereo nie jest źle (oczywiście moim zdaniem ;] ). W tej cenie zmieściłbyś się z podobnym zestawem, ale dopóki nie posłuchasz to nie dowiesz się czego tak naprawdę chcesz...

Jeśli będziesz miał możliwość to przesłuchaj zaproponowany przeze mnie zestaw.

Pozdrawiam
 

wasylhh

New member
Bez reklam
2. na PS3 to podobno mało która gra ma wiele kanałów (większość to tylko stereo) a sztuczne puszczanie takich gier na wiele kanałów to może tylko pogorszyć doznania :)
3. filmy na dobrym (takim jak zaproponowany) zestawie stereo będzie lepsze aniżeli w KD


btw ... sklep to "nie w kij dmuchał" :) a właściwie "salon hi-fi"

odp2. Tu mnie zaskoczyles! Kto ci tak powiedzial? KAZDA, potwarzam KAZDA gra jest w Dolby 5.1 lub DTS. KAZDA!
3. To juz bzdura. Nie ma jak slyszec kazdy kanal, no chyba, ze nastawiasz sie na ogladanie filmow na TVNie. Jesli chcesz ogladac Blu Ray to tracisz mnostwo efektow! Zacznijmy od tego, ze jesli kupisz stereo to mozesz zapomniec o dzwiekach DD THD, DTS HD MA. Jesli kupisz ampli do kina bedziesz je mial.

Jak na moje oko to jakis Harman i JBLe by rozwialy twoje watpliwosci. A propos specjalnego pokoju do kina to juz kompletna glupota. Owszem ze to bedzie sie lepiej prezentowalo, ale gwarantuje ci, ze 97% ludzi maja kina porobione tam gdzie jest TV. I jakos nikt nie narzeka. Panowie chcieli ci wcisnac sprzet dla audiofila i tyle.
 
Ostatnia edycja:

raven31

New member
Ad.2 - drugi "Pan" z salonu powiedział, że gra na PS3 i wg. niego żeby korzystać w pełni to trzeba mieć gry wielokanałowe, a to nie jest takie oczywiste i jak powiedział przy sztucznym rozdzieleniu kanałów "wybuch granatu, który miał być słyszalny w lewym tyle nagle słychać z prawej strony" :)

jakieś propozycje odnośnie Harmana (z USB i ethernetem)? a najbardziej to prosze o pomoc w wyborze modeli kolumn JBL.

pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

raven31

New member
spoko, tylko:
1. w generalnej specyfikacji piszą tylko o aktualizacji firmawre przez USB
2. ściągnąłem manuala w PDF i czytam, że zarówno via USB jak i DLNA odtwarza tylko mp3 i wma ..... a inne formaty np. FLAC?

taki sprzęt za taką kasę nie potrafi tego co Onkyo za niecałe 2000 (NR-609)

słabo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Amra Lew

New member
Bez reklam
Czymś trzeba do siebie klienta przyciągnąć a najlepiej płasko grającym i wszystko mającym amplitunerem takim jak Onkyo 609.Wprawdzie porównywałem z Harmanem AVR460 którego posiadam a to inna półka cenowa.Idąc tym tokiem rozumowania powinienem mieć według Ciebie dwukrotnie tańsze ale lepiej wyposażone Onkyo.
Bez urazy dla posiadaczy tego modelu Onkyo.
 
Do góry