wybor sprzetu (ampli + głośniki) do 6.000 tyś

raven31

New member
Czy różnicę w klasie pomiędzy Yamaha RX-V671 i H/K AVR265 dostrzegę dopiero przy odsłuchu?

Bo póki co jest różnica w cenie i specyfikacji (możliwości np. bluetooth, FLAC,, ...) na niekorzyść AVR.
 

raven31

New member
odświeżam wątek .... po urlopie :)
zawęziłem krąg poszukiwań. Jeśli chodzi o ampli to na polu boju zostały:

- Onkyo TX-NR609
- Harman AVR 265

Kolumny:

jeśli chodzi o gabaryty to kuszą mnie:
- Harman Kardon HKTS60BQ

lub naczytałem się sporo dobrego o:
- JBL Northridge E80 zestaw 5.1 (E80,E20,EC25,E150)

ewentualnie:
- Dali Concept 6 + 1 + Center 1 +Concept Sub

albo ..... no właśnie, wszystkiego odsłuchać się nie da :-?

jakieś sugestie/podpowiedzi ?:hmm:
 

raven31

New member
a jak twoim zdaniem mają się one do tych: JBL Northridge E80

w ogóle brać je pod uwagę?

a jak jest bass-reflex z tyłu to KONIECZNIE muszą stać w jakiejś odległości od ściany?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Graja sporo lepiej od Northridge i ES. To ile kolumna musi stać od ściany zależy od pomieszczenia (materiału z jakiego wykonano ściany i kubatury).
 

blackbrother

New member
Jeżeli chodzi o ampli to bym wybrał ONKYO 609 bardziej dynamicznego ampli w tej cenie moim zdaniem nie ma chodzi jak rakieta a co do glosników wybierałbym między dali concept 6 a Tannoy mercury v4
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Dużo razy się spotkałem z opinią, że H/K 265 jest niedopracowany. Że między innymi jego waga jest dużo mniejsza niż poprzedników co ma niekorzystnie o nim świadczyć.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Ale gdzie słyszałeś?Jakieś źródła podaj:)Jakoś np:Onkyo sukcesywnie od lat odchudza swoje amplitunery i wszyscy przechodzą nad tym do pożądku dziennego.Poza tym waga AVR 265 jest niemal identyczna jak tego Onkyo 609.No ale jak dla kogoś ten parametr w amplitunerach jest ważny to nie mam więcej pytań.Blackninja na forum dał do zrozumienia wyraźnie,że nie slychać tego,że Harman odchudził sprzęt a AVR265 gra wyraźnie lepiej od AVR260.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Niedopracowany :) dobre. AVR265 to pierwszy ampli w którym widzę złocone gniazda na tyle obudowy, bo w innych takowe widniały tylko na zdjęciach w necie. Poprawili też moc zasilacza, teraz 420watt.
 

raven31

New member
cześć,

z reguły tak jest, że za ceną idzie jakość (i chyba na odwrót też) ... ale czy ktoś może mnie oświecić dlaczego głośniki TAGA Carmine (TAGA CARMINE TSW-90 - Ceneo.pl) są tak tanie?

w opisach, nawet w Audio 03/2011 opisywane są one jako całkiem niezłe .... tylko jakoś tak za tanio :)

ktoś miał przyjemność (ewentualnie przykrość) ich słuchania?
 

raven31

New member
byłem na odsłuchu i decyzja już prawie podjęta. Decyduję się na:
- amplituner: Onkyo TX-NR609
- kolumny: Tannoy Mercury V4 + VC + V1 + ......

no właśnie z subem jest zagwozdka. Nie wiem czy decydować się na Tannoy TS1001 czy tez kupić coś tańszego np. coś z JBL?

Może ktoś coś doradzić? Coś zaproponować?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na początek kup bez suba, poczekaj aż się wygrzeją, posłuchasz jak mocny basu brakuje, a może nie brakuje i dobierzesz suba.
 

raven31

New member
tak się zastanawiam czy to dobre rozwiązanie, bo podczas wczorajszego odsłuchu na polu boju zostały dwa zestawy: Dali Concept 6 i Tannoy Mercury V4 (odpadły H/K HKTS 60, JBL ES)

W Dali było fajne to, że jak pojawiał się w muzyce bas to był on fajnie wyczuwalny, natomiast same dźwięki były jakby stłumione, mniejszy zakres był tych dźwięków.

Z kolei po podłączeniu Tannoy to partie muzyczne były o niebo lepsze od Dali ale brakowało mi tego uderzenia basu.

Dopiero jak Pan ze sklepu podłączył suba to:
- w Dali już było tego za dużo .... generalnie muzyka była "stłamszona"
- w Tannoy ..... no to było to czego szukałem :)

podłączony SUB był jakiś JBL (bo akurat suba Tannoy nie mieli).

Stąd to nastawienie na potrzebę suba. Chociaż nigdy nie kupowałem tego typu sprzętu i nie wiem czego (ile dodatkowego basu) mogę się spodziewać po wygrzaniu kolumn.

PS. nie wiem jak dla innych, ale dla mnie opisanie wrażeń z słuchania muzyki/dźwięki jest dość trudne, więc sorry za te moje określenia :) próbowałem napisać tak, jak to czułem :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry