Wybór kd- muzyka- w granicach 3 tys.

Rosanne

New member
Mam kabel hdmi, ale niestety nie pasuje on do laptopa. Czy istnieje jakaś przejściówka? Czy trzeba zakupić inny kabel? Czy trzeba użuyć Jack-2RCA, czy jest możliwość połączenia cyfrowego?
 

Cyborg65

New member
Witam

Przejściówka DVI-HDMI
Nie wiem dokładnie czy robią przejście z kabla DVI wer D na HDMI ale jeśli nie to osobnym kabelkiem sam dźwięk ale i tu jest masa rozwiązań
Pozdrawiam:eek:k:
 

pejotpe

New member
Bez reklam
No tak, dobrze słyszeć, że ze sprzętu można coś jeszcze wykrzesać.
Po prostu spotykając się z reakcją użytkowników- 'to był zły wybór', 'jeśli muzyka to tylko stereo, kino to strata pieniędzy', 'i tak nie uzyskasz takiego dźwięku jak ze stereo' myślałam, że popełniłam duży błąd. W innych tematach, które przeglądałam też, kiedy ktoś chce stereo doradzają zupełnie inne zestawy...
Skoro jednak mówisz, że zestaw stereo da mi ten sam efekt za te pieniądze i nie warto już się tym zajmować...

Rachunek (ekonomiczny) jest prosty. Za 1500PLN kupisz bardzo przyzwoity wzmacniacz stereo albo bardzo przeciętny amplituner. Za 3000PLN kupisz fajne kolumny stereo, albo tylko przyzwoity zestaw 5.0 (bo w przypadku 5.1 zestaw będzie już tylko bardzo przeciętny). Do muzyki zwykle trzeba jeszcze doliczyć dedykowany CD (albo wypasiony amplituner - ze względu na przetworniki DA).
Wniosek: aby KD grało tak samo w stereo jak stereo musi ono kosztować mniej więcej trzy razy tyle, co to stereo (zamiast 6kPLN trzeba dać 15-20kPLN: ok. 6kPLN+ za ampli, 7-8 kPLN za kolumny 5.0 i ze 3kPLN za suba).
Osobiście zrezygnowałem ze słabego KD (opchnąłem je znajomemu) na rzecz wystarczającego dla mnie stereo (muzyka była priorytetem), a potem, po stwierdzeniu, że jednak brakuje mi efektów w KD dorzuciłem resztę bebechów do KD - przy czym były to komponenty oczko niżej niż reszta do stereo. Mnie takie połączenie usatysfakcjonowało zarówno jakościowo, jak i cenowo (stereo za 6kPLN, reszta bebechów do KD za jakieś 2,5-3kPLN, potem jeszcze sub za 2,2kPLN i tor audio było gotów). No i łatwiej było przekonać żonę do wydatków na sprzęt w etapach zamiast jednego dużego wydatku.
Przy budżecie rzędu 3-4kPLN nawet nie myślałbym o KD do muzyki tylko przejrzał oferty sprzętu stereo do muzyki, bo po kupnie ampli za 3kPLN niewiele by zostało na kolumny, które są NAJWAŻNIEJSZĄ częścią zestawu (zarówno dobry wzmacniacz, jak i kolumny mogą "przeżyć" dziesiątki lat, ale amplitunery starzeją się "moralnie" w ciągu 2-3 lat).

Co do radia - w moim mieszkaniu FM odbiera całkiem przyzwoicie w kuchni i fatalnie w salonie (po przeciwnej stronie bloku) - aby go słuchać lepiej kupić antenę zewnętrzną, albo przerzucić się na radio internetowe.
Co do mp3 - przy dobrym sprzęcie słychać wszystkie niedostatki tego formatu (wycinanie górnych i dolnych części pasma, które SŁYCHAĆ na przyzwoitym sprzęcie).
Co do sygnału AV z lapka do ampli:
- jeśli masz wyjścia cyfrowe, to wystarczy tylko prosta przejściówka z DVI-D na HDMI i S/PDif do audio, jeśli masz tylko wyjścia analogowe, to przejściówka na wejście cyfrowe jest raczej nieopłacalna, bo wymaga całkiem sporej części elektronicznej, zatem pozostaje analog.

Aha, ZAWSZE radzę przesłuchać sprzęt przed kupnem (najlepiej w pomieszczeniu zbliżonym parametrami do pokoju, w którym sprzęt będzie użytkowany). Inaczej narażamy się na zbędne wydatki, które można było spożytkować na przykład na nowy zestaw płyt CD...
 

Cyborg65

New member
Czy trzeba użuyć Jack-2RCA, czy jest możliwość połączenia cyfrowego?
Witam
Napisz co to za lapek sprawy są nieraz dość zawiłe a opisywanie mija się z celem.
Bywa np tak
HDTV Centrum Polska > Technologia HDTV > Pomoc Techniczna > Brak obrazu na TV po podłączeniu laptopa przez amplituner, Toshiba + Harman + Sony Bravia
Jak wiadomo linki na tą stronę nie działają
PS
pejotpe
DVI wer D przesyła również dźwięk tylko nie trybię dlaczego tak mało osób zwróciło na to uwagę i smarują bzdury że DVI przesyła tylko obraz, taki stan występuje tylko w pozostałych dwóch wersjach DVI.... (TAŃSZYCH)
O grozo
Pozdrawiam:lol:
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
PS
pejotpe
DVI wer D przesyła również dźwięk tylko nie trybię dlaczego tak mało osób zwróciło na to uwagę i smarują bzdury że DVI przesyła tylko obraz, taki stan występuje tylko w pozostałych dwóch wersjach DVI.... (TAŃSZYCH)
O grozo
Pozdrawiam:lol:

Dźwięk w DVI-D jest opcją i nawet obecnie, stosunkowo niewiele kart graficznych go wysyła (może dlatego, że w RTV zdecydowanie króluje bardziej kompaktowe HDMI). W przypadku odbiorników z DVI-D (głównie monitory) praktycznie żaden nie wspiera dźwięku z DVI (co nie jest prawdą dla HDMI).
 

Cyborg65

New member
Witam

To raczej oczywista oczywistość dwa gniazda w standardzie DVI wer D plus kabelek DVI wer D przez żadną inną opcję dźwięku niet i nie budziet jak mawiają Amerykanie. No i się nie gotuj siedzisz na forum i wiesz co mam na myśli moja wypowiedź to nic osobistego jeśli tak to odebrałeś to
Soooory :blagam:
A jak czytasz to wiesz że dni HDMI są raczej policzone.
Pozdrawiam
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Lepiej zacznij od dobrego stereo i powolutku rozbudujesz sobie do kina.
Na początek jakis przyzwoity amplituner nawet z drugiej ręki + jakies dobre monitorki fronty, z czasem dokupisz central i sub'a, na tyły mozna dać coś tanszego gorszego.
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
To raczej oczywista oczywistość dwa gniazda w standardzie DVI wer D plus kabelek DVI wer D przez żadną inną opcję dźwięku niet i nie budziet jak mawiają Amerykanie. No i się nie gotuj siedzisz na forum i wiesz co mam na myśli moja wypowiedź to nic osobistego jeśli tak to odebrałeś to
Soooory :blagam:
A jak czytasz to wiesz że dni HDMI są raczej policzone.
Pozdrawiam


Ktoś się gotuje? :D

Każdy standard przemija. Na razie w RTV ewoluuje HDMI 1.4, w PC wchodzi nieśmiało Display Port, ale może poddać się HDBaseT (100 metrów kabla za niewielką cenę w porównaniu z HDMI, który po 12-15 metrach już potrzebuje wzmacniacza robi wrażenie)... W kolejce jeszcze Light Peak i inne...

Każde rozwiązanie aby stać się dominującym standardem w sprzęcie potrzebuje jednego - pieniędzy pompowanych przez korporacje. Dla użytkowników dobry jest jeden standard - wtedy wiadomo, jakie urządzenia kupować (i dlaczego najszybciej starzeją się amplitunery)...

Pzdr
 

Cyborg65

New member
Witam

Całkowicie popieram wypowiedź PeterMac podpis pod pomysłem.
pejotpe
Mam osobiste przekonanie że co do HDBaseT rekiny poczuły krew, pewnie niedługo się o tym przekonamy. Sama lista zainteresowanych jest dość wymowna. Jak wiesz lista zalet jest znacznie dłuższa, ale niestety trzeba jeszcze poczekać.
Pozdrawiam:lol:
 
Do góry