Wybór głośników

Kamil_89

Member
Możesz tak zrobic i dźwięk powinien być lepszy niż na tanich plastikach. Do tego oczywiście też trzeba mieć odpowiedni amplituner, a nie jakiś słaby wzmacniacz z zestawu All in One. Tylko najlepiej nawet kupując przyszłościowo te surroundy z myslą żeby je kiedyś dać na tyły, żebyś gdzieś odsłuchał dany typ/model kolumn. Wiesz że najlepiej jak wszystkie kolumny są jednego producenta?, więc kupując te podstawkowe też musi to być przemyślany wybór, żeby później dokupić podłogowe i centrala tego samego producenta i serii, czyli w tym przypadku F90-SL, C-90-SL, S-90-SL.

Mimo że na tym forum Sony nie jest popularną firmą, to amplituner w swojej klasie cenowej jest dobry (na zagranicznych portalach dobre oceny, i na CNET wybrany produktem roku 2013 - jako budżetowy AV oczywiście)

Z odsłuchem to się wstrzymam, nie wiem na 100% czy fronty i central kupię z Taga, być może te surroundy zostawię do jakiejś mini wieży :) aczkolwiek Taga wydaje się dobrym wyborem, wygląd może nie idealny ale też nie najgorszy ;)

PS: dzięki za pomoc
 
Ostatnia edycja:

Kamil_89

Member
potrzebuję waszej pomocy ponownie :)

powoli składam docelowy zestaw AV, na tą chwilę to co w stopce, chciałem dokupić central z Tagi, lecz przed zakupem chciałem odsłuchać i zobaczyć fronty z serii Platinum, niestety nigdzie w Krakowie ich nie ma, a co lepsze, sprzedawcy zapewniali mnie że w tej cenie zdecydowanie lepsze będą Pylon Audio Sapphire, a nawet Pearl

Czy naprawdę Pylon Audio będą lepiej grały niż Taga Harmony Platinum? Miał ktoś okazję porównać obie serie?
 

Kamil_89

Member
potrzebuję waszej pomocy ponownie :)

powoli składam docelowy zestaw AV, na tą chwilę to co w stopce, chciałem dokupić central z Tagi, lecz przed zakupem chciałem odsłuchać i zobaczyć fronty z serii Platinum, niestety nigdzie w Krakowie ich nie ma, a co lepsze, sprzedawcy zapewniali mnie że w tej cenie zdecydowanie lepsze będą Pylon Audio Sapphire, a nawet Pearl

Czy naprawdę Pylon Audio będą lepiej grały niż Taga Harmony Platinum? Miał ktoś okazję porównać obie serie?

wiem że był weekend, całkiem niezła pogoda, kończący się sezon piłkarski, ale nic? nikt nic nie napisze?
 

Henry

Active member
Bez reklam
wiem że był weekend, całkiem niezła pogoda, kończący się sezon piłkarski, ale nic? nikt nic nie napisze?
Ale czego oczekujesz po takiej zamianie?
Platinusy, to całkiem dobre kolumny, charakter brzmienia mają trochę inny od Pylonów, IMHO są lepsze niż Pylony...
Jeśli oczekujesz poprawy jakościowej, to pozbądź się tego Sony ;)
 

Kamil_89

Member
bardziej oczekuje od was informacji porównujących Platinum z Pylonami.
słuchałem Pylon Audio Sapphire 23 i grały fajnie, ale nie mam możliwości posłuchania Platinum, przez co nie mam jak porównać które grają lepiej, dynamiczniej i które bardziej sprawdzą się do kina.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Słyszałem jedne i drugie Pylony, ale na wzmacniaczu stereo, a to zupełnie inne granie niż na amplitunerze, nawet wysokim modelu....
Jeśli chodzi o kolumny, to w przypadku samego KD, Tagi Platinum są wystarczające, zwłaszcza biorąc pod uwagę amplituner, który posiadasz.
To on jest wąskim gardłem, i na twoim miejscu, skupiłbym się właśnie na tym elemencie, a nie wymienianiu jednych kolumn na drugie, zauważ, że są ze zbliżonego przedziału,
Kolejna kwestia, piszesz o KD, a nie stereo, gdzie różnice w brzmieniu między różnymi produktami są bardziej zauważalne i istotne, w KD te "subtelne" różnice się zacierają i tak wielkiego znaczenia nie mają.
Mowa oczywiście o kolumnach porównywalnych.

Ale to moje zdanie i nie musisz brać go pod uwagę ;)
 

Kamil_89

Member
ale ja nie chcę wymienić Platinum na Pylon, bo ich nie mam :)

po za tymi S-90 SL które są tylnymi mam Pioneera plastik-fantastik :) i docelowo je chcę wymienić na jakiś normalny solidny zestaw

amplituner w przyszłości też może zmienię
 

Henry

Active member
Bez reklam
To szukaj takich, aby cały zestaw był z jednej serii, przy KD jest ważne jest aby brzmienie było spójne.
Jeśli jednak KD traktujesz drugorzędnie, to wtedy możesz skupić się na wyborze najlepiej wg. Ciebie brzmiących w stereo frontów, a następnie znalezieniu pozostałych kolumn, które z tymi frontami nie będą się zbytnio "gryzły" ;)
Czyli jak napisałem wyżej najlepiej z tej samej serii, a przy najmniej od jednego producenta.

Proponuję Ci gdzieś posłuchać, Twoje ucho będzie lepszym doradcą niż setki recenzji i naszych postów :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pchelcok seria Sapphire od Pylon-a jest bardzo dobra. Niestety na razie są tylko fronty. Musiałbyś ich (producenta) podpytać czy będzie reszta do zestawu. Nie wiem jaki masz metraż? Model 23 to tak do pomieszczeń 15-18m2. Jak powyżej 20m2 to już można wstawiać 25. Co do brzmienia to musiałbyś odsłuchać. Grają dość równo i rzetelnie. Bas jest mocny i sprężysty, ale nie nadmiernie podkreślony. Ich żywe brzmienie może się podobać. Wykonanie też całkiem dobre.
 

Kamil_89

Member
Widziałem je i słyszałem i są ok, bardziej jestem ciekaw jak grają Tagi, niestety nie mam ich w okolicy. Docelowy metraż będzie wynosił 17m2
 

pawelko1978

New member
Witam chcialbym zakupic zestaw kolumn 5.1 oraz dobrac do tego amplituner, czy jest ktos zainteresowany pomoca i ewentualna sprzedaza? Od razu zaznaczam ze nie znam sie jakos specjalnie na sprzecie ( nie moja branza ) chcialbym to wstawic do salonu 32 m2 pod to podlaczyc tv oraz projektor . Głównie chcialbym wykorzystac to do ogladania filmow a muzyka przy ewentualnych imprezkach... Zainteresowanych prosze o wiadomosc, z gory dziekuje za pomoc
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No to kolego tylko używki, a i tutaj może byc problem z budżetem. Powiem Ci tak, dość dobrze grający subwoofer to koszt ok. 2k, już nie mówię o markach typu REL, Velodyne czy wyzszych modelach producentów kolumn. Amplituner pod ten metraż np. Marantz seria 6xx, Denon 3xx, Onkyo 7xx czy Yamaha 7xx kosztują ok. 3,5 - 4k, kolumny to minimum koszt 3,5k ale to przy metrażu ok. 25 mkw, gdzie przy niezbyt duzych wymaganiach taki zestaw też da radę w 30 mkw. Wieksze i mocniejsze kolumny to sporo wyższy koszt, więc juz masz ok 10 k za zestaw. Niestety, dla laika wydaje się że za 2-3 tys da radę prządnie nagłościć takie salon, ale trzeba wyłożyć sporo więcej i nie ma że boli:) Nawet uzywki jak ktoś ma porządne kolumny i zna ich wartość, to za pół darmo nie odda. Reszta sprzętu podobnie.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Za 2 k poszukac frontow + ampli np onkyo 828 lub 818. Oczywiscie uzywki.
Kolumny heco music style 900 sa na allee... Lub melodika bl40 dala by rade. Pozniej reszte.

Pzdr
 

Bob30

New member
Harman kardon aura czy HK go + play (model z 2016) bez wireless w nazwie? a konkretnie kroty lepiej gra, ma byc do uzytku domowego jakosc dzwieku jest najistotniejsza.
 
Ostatnia edycja:
Do góry