WTYKI BANANOWE - czy ma to sens?

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja tak mam w drugim KD, które jest w sypialni :) ale spoko nie narzekam na te bananki.. nic złego u mnie się nie dzieje..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tez je mam. Jezeli chodzi o te banany jak je wetkniesz i nie bedziesz ruszal to ok.

Ale jak lubisz testowac, wkolko wpinasz i wypinasz to dostaja luzow. U mnie lataja juz na boki. Wiekszosc juz mam powymieniane na inne.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
KRZYSZTOF, pytanko. Widzisz to. Podpowiedz , czy ty zostawiasz tę "koszulki termiczne" na takie długości , czy lepiej zrobić krótsze? Czekam na oplot mały , na tę mniejsze przewody, w tym samym wzoru. Nie chcę zrobić za dużo "biżuteryj". Wole "po Włosku". Jednolitę , spójne, bez dodatkowych bajerów oraz w jednym wzoru.
A pro-po. Może komuś przyda się mój patent na oploty.
Podaję przykład. Kupujemy na Allegro tani, naprawdę Chiński kabel HDMI. Nam chodzi tylko o oplot. KABEL HDMI _ FULL HD 3D 4K _ 2160p _ 1.4b / 5m (6697132395) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
KABEL HDMI 5 METRowy z oplotem nylonowym (6020490552) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Nożyczkami odcinamy końcówki kabla, wyciągamy oplot, resztę wywalamy. Mamy 5 metrów oplotu za małą kasę. Tu nie chodzi o kasę, a o dużo większą możliwość w wyborze wzorów. Na przykład, niebieski, złoty , i td. Tylko trzeba pamiętać , że kabli HDMI nie są bardzo grube , ale 5 metrów bardzo dobrego oplotu za 20-30 zt , to normalna cena. Pozdrawiam
KR, oraz inne , czekam na Wasze opinie, bo ja z kablami głośnikowymi jeszcze nie jestem na "dzień dobry". Podpowiedzi miłe widziane. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jeśli pytasz o tę stronę od grubszego kabla, to staram się by w kablach głośnikowych koszulka termo nie była widoczna. Wg mnie splitter ma ją właśnie maskować. Staram się robić jak najdłuższą, ale tak, by nie była widoczna spod splittera.
Na początku sklejałem oploty taśmą klejącą, potem kapkę kleju i na to splitter, by nic nie było widać. Teraz jednak do przymocowania oplotu używam koszulki termokurczliwej i również maskuję splitterem:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1342410-post62.html
Koszulkę na widoku zostawiłem jedynie przy bananach (ale to ze względu na oznaczenia) i w kablach zasilających:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1369236-post181.html

Mam nadzieję, że w ciągu kilku dni ogarnę koleją wersję kabli ;)
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Moja koncepcja.
Wnioski są takie: nigdzie więcej koszulek od ViaBlue. Myślałem że Niemcy , to bardzo mądry naród. Po tych "koszulkach" zmieniam zdanie. Jaki idiota wymyślił koszulkę szerokością 12 mm ??! Serio, qorwa? Może mi któż pokazać kabelek 10 mm szerokości? W tym wypadku jesteś skazany na dodatkowe koszulki albo rurki , aby pogrubić kabelki. Nonsens.
Splittery mogą być . Ale mam inne pytanie. Czy qorwa naprawdę zaciski ( śrubki) muszą być z niestandartową główką ?!! Serio? Nie może być gwint z normalną ludzką wkrętką? Ja muszę mieć śrubokręt z okrągłą końcówką. To taki masochizm Niemiecki , tak? Bo muszę pojechać do Castoramy i kupić spec-śrubokręt , bo jakiś debil wymyślił okrągłą końcówkę? Serio?!
Więcej nic z ViaBlue. Nieprzemyślana, słaba koncepcja tej firmy. Oploty są dobrej jakości. Reszta przereklamowany chłam. Czołem.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jakie mają wkręty, żeś się tak zdenerwował :)
Nie na śrubę to na co, na imbusa? Co tam siedzi?
Kabelek Ci super wyszedł.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Jaki idiota wymyślił koszulkę szerokością 12 mm ??! Serio, qorwa? Może mi któż pokazać kabelek 10 mm szerokości?

Musisz i masz. Tzn prawie... ;)
Jutro znajdę Ci taki, bo mam jeszcze jakieś resztki na strychu.
Żeby nie było wątpliwości,chodzi o pojedyncza żyłę k.glosnikowego, a nie koncentryka. Dostałem od Niemca z głośnikami, to chyba niemiecka robota. Najwyraźniej wolą dać 2x więcej miedzi i plastiku, niż odrobinę srebra.
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
A jakie mają wkręty, żeś się tak zdenerwował :)
Nie na śrubę to na co, na imbusa? Co tam siedzi?
Kabelek Ci super wyszedł.
Nu własnie że imbusowe. Mało tego , z okrągłą główką . Powiedz mi , dla czego tak wszystko muszą skomplikować?! To taki "światowy trend", tak? Bo tak i już. Dla mnie zwykły debilizm.
Musisz i masz. Tzn prawie... ;)
Jutro znajdę Ci taki, bo mam jeszcze jakieś resztki na strychu.
Żeby nie było wątpliwości,chodzi o pojedyncza żyłę k.glosnikowego, a nie koncentryka. Dostałem od Niemca z głośnikami, to chyba niemiecka robota. Najwyraźniej wolą dać 2x więcej miedzi i plastiku, niż odrobinę srebra.

Wow! To ty nie kabel głośnikowy masz, a jakiś kabel dla rur :D.
Że co , żyła grubości 10 mm? Serio? :blagam: To jakiej grubości sam kabel? 100 mm?!!:D:D:D
Chcę go zobaczyć. Ja takich nie spotkałem. Ale mówimy tutaj cały czas o kablu głośnikowym . ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Taka porządna firma, a Ty imbusa nie masz?
Przecie to podstawowe narzędzie :D

Ja Ci powiem, że jak miałem we wtyczce "banan" normalną śrubkę, to jak spadł śrubokręt (mały cienki i ostry) na palucha to tryskało krwią jak w Teksańskiej masakrze piłą mechaniczną, to ja już wolę imbusa :)
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Porządne wtyki bananowe lub widełki to tylko na grube śruby przykręcane kluczem imbusowym, a nie jakaś tam pojedyncza mikroskopijna śrubka krzyżakowa. Sam posiadam banany jak i widełki firmy Jantzen i bardzo sobie chwalę.
477-907-thickbox.jpg
 

Drunk

New member
Bez reklam
Śruby na imbus są po prostu grube, bo mogą takie być ze względu na brak łebka. Trzeba wziąć do łapy i samemu sprawdzić, ja porównanie już mam i wyrobiłem sobie opinię. Z poprzednich wtyków jak brałem kable do recyklingu to druty wyjmowałem bez odkręcania śrubki. Natomiast jak grubą śrubę, a nawet dwie dopie.....sz imbusem to nic tego nie ruszy.
 

Kamil_89

Member
Ja Ci powiem, że jak miałem we wtyczce "banan" normalną śrubkę, to jak spadł śrubokręt (mały cienki i ostry) na palucha to tryskało krwią jak w Teksańskiej masakrze piłą mechaniczną, to ja już wolę imbusa :)

dokładnie tak, raptem kilka razy skręcałem banany ale już się zdarzały takie sytuacje jak piszesz

jak już kupię pełny set to na pewno wymienię banany na jakieś "łagodniejsze" :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Trzeba by było w pierwszej kolejności lubić wykonywać taki zawód :) nie każdy nawet ma predyspozycje.. cierpliwość i spokój do podstawa w takim zawodzie...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Też mi śrubokręt wbijał się w paluchy do krwi, ale nic mi tam z Via Blue nie przeszkadza, no może poza ceną...
Dziś składam Dali Wave/Furez/XLO
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Czy Wy wogole czytacie, to co Napisałem?!! Nie przeszkadza mi ze zastosowali śruby imbusowe! Ja tylko cicho pytam: jaki debil wymyślił OKRAGLE gniazdo na tej śrubę?
Dla mnie to totalna głupota. Koszulka szerokością 12 mm, to też głupota. Nu może tylko na kabel dla stacji kosmicznej. Wsio. Amen.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Chodzi ci o kable 12mm?

Wiekszosc kabli 4x4mm ma srednice ww granicach 12mm wiec nie rozumiem dlaczego nie pasuje ci ta srednica :)

KLOTZ LSC440
Solidny przewód z wysokiej jakości miedzi OFC 99.96%
przekrój przewodu 4x4mm2
Geometria: 4 przewodniki skręcone ze sobą w celu eliminacji własnych interferencji
Średnica zewnętrzna 12mm
Impedancja żył < 4,5 Ohm/km
Pojemność (1 kHz) 78 pF/m
Indukcyjność (1 kHz) 4,5 ľH/m
Waga 255g/m
Wytrzymałość napięciowa 2000 V
Zakres temperatury pracy: -25 °C / +70 °C
izolacja czarna PVC
Cena : 1szt = 1 metr

KABEL GŁOŚNIKOWY KLOTZ LSC440 4x4,0mm2 OFC TWINAX (6353545069) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 
Do góry