Wszystko o serii 50b850 oraz 58b850

pantek

New member
Zamiast Wlan proponuję kupić dysk twardy na USB :D[/quote]


właśnie dziś kupiłem, będę testował...
A z WLAN'em... może masz rację, szkoda pieniędzy...

PS przepraszam za błąd ort. nie sprawdziem co napisałem
 

pantek

New member
Witam ponownie.
Niestety Tv nie odtworzył mi dźwięku w formacie dts. Film z podpiętego dysku w formacie mkv.
Czy wiecie co można z tym zrobić ?? Strasznie się zirytowałem, bo obraz.... bajka.
W innym przypadku, gdy dźwięk w filmie był kodowany na AC3 odtwarza...
Bardzo proszę o poradę
 

zajka

New member
klaus71 napisał:
wydaje mi się że dobrym testem jest tvn i program "Taniec z gwiazdami"
po każdym tańcu kamera jedzie z prawej na lewo po widowni, wtedy wyłazi wiele artefaktów związanych z FalseContouringiem i Posteryzacją (w serii A samsunga), a z opisu na avforums (o ile dobrze pamietam) wynika że chyba poziomy ruch kamery sprzyja temu zjawisku.
tylko sygnał powinien być z tunera sat wyprowadzony w 50hz (czyli np. 1080i50) - chociaż dvd też chyba jest ok.

Rozumiem, ze ty nie masz tego TV, ze stopki wynika, ze masz 5090:) . Ja się bardzo mocno zastanawiam nad nim-podoba mi się obraz, a kwestia 50hz nie daje mi spokoju-to dopiero wyjdzie "w praniu" i o to się boję szczerze. Co do ruchu kamery to masz rację, niemniej jednak nie jestem pewien czy to wyjdzie w tańcu z gwiazdami, ponieważ problem dotyczy białych obszarów, których tam może nie być za wiele. Ja testowałem na dysku testowym z avforums-tam to było-ale jak wiemy to tylko test. Następnie wrzuciłem inne DVD (film cast away) wszystko przez pioneera 420 (output na 1080p) i tu się troszkę przyglądając zauważyłem mimowolnie ten problem przy samym początku odtwarzania-kamera przejeżdża przez białe logo wytwórni Dreamworks i szarpało napis. Pytanie czy z 3 lub 4,2 metra (tak mam dwie kanapy) to będzie widoczne. Męczę temat bo przyznam, że z tego co widziałem do tej pory nie potrafię podjąć decyzji. Wolałbym w sumie plazmę, ale mój pierwszy wybór (v10 lub g10 panasonic) nie daje się potwierdzić w ocenie na żywo. Według mnie obrazpanasonica SD jest znacznie gorszy, a HD mało ostry. Ten samsung naprawdę ma ciekawy obraz, niemniej jednak rwanie może być sporym mankamentem.
 

wolk13

New member
pantek napisał:
Witam serdecznie.
Jestem od kilku dni szczęśliwym posiadaczem 50B850.
czytając wcześniejsze wypowiedzi dziwią mnie uwagi kolegów o bzyczeniu telewizora.
Mój jest cichutki i nawet przy wyłączonym głosie nie słychać żadnych niepokojących dżwięków.
Dodam iż telewizor wisi na wieszaku i wgrany ma najnowszy soft ze strony producenta....
Muszę jeszcze przetestować filmy w formacie mkv. Jak i dokupić modół WLAN....
Będę się dzielił spostrzezeniami....
Paweł

PS ile czasu powinienem ją "wypalać" ? bo na skastrowanych ustawieniach obraz jest dobry, lecz nie najlepszy.....


Uwielbiam takie uwagi.:blagam: Tak buczenie sobie wkręciliśmy bo nam słoń na ucho nadepnął. Czy na forum padło sformułowanie że ten problem dotyczy każdego egzemplarza. NIE!!!!! Tylko dotyczy to poszczególnych egzemplarzy. Ciesz się że właśnie cichy egzemplarz trafił do ciebie. Problem jest i Samsung musi się z tym uporać
 

pantek

New member
wolk13 napisał:
Uwielbiam takie uwagi.:blagam: Tak buczenie sobie wkręciliśmy bo nam słoń na ucho nadepnął. Czy na forum padło sformułowanie że ten problem dotyczy każdego egzemplarza. NIE!!!!! Tylko dotyczy to poszczególnych egzemplarzy. Ciesz się że właśnie cichy egzemplarz trafił do ciebie. Problem jest i Samsung musi się z tym uporać


Nie miałem na celu irytowania innych użytkowników, co jak widać nastąpiło.
Czytałem wcześniej iz może to być problem obudowy. Ktoś sugerował żeby go rozkręcić i gumki poumieszczać pod nią. Wiecie, ja go od razu powiesiłem, może dlatego u mnie to nurtujące zjawisko nie występuje. Może wieszak dociska obudowę ??????
Można to przecież prosto zweryfikować: dwa płaskowniki sztery śruby i zobaczyć, a nóż widelec okaże się to rozwiązaniem ??
 

klaus71

New member
Bez reklam
zajka napisał:
Rozumiem, ze ty nie masz tego TV, ze stopki wynika, ze masz 5090:) . Ja się bardzo mocno zastanawiam nad nim-podoba mi się obraz, a kwestia 50hz nie daje mi spokoju-to dopiero wyjdzie "w praniu".
tak z sentymentu śledzę ten watek bo rok temu kupiłem samsunga a656 i po pół roku sprzedałem bo nie podobał mi się jakoś obraz i nie mogłem się do niego przyzwyczaić (FC, posteryzacja i szara biel). w sumie tv nienajgorszy ale już od pierwszego dnia coś z nim mi nie pasowało.
dla Ciebie chyba najlepsze rozwiązanie to kupić w sklepie który dopuszcza zwrot (albo w internetowym) i dać mu szansę przez kilka dni.
 

zajka

New member
klaus71 napisał:
tak z sentymentu śledzę ten watek bo rok temu kupiłem samsunga a656 i po pół roku sprzedałem bo nie podobał mi się jakoś obraz i nie mogłem się do niego przyzwyczaić (FC, posteryzacja i szara biel). w sumie tv nienajgorszy ale już od pierwszego dnia coś z nim mi nie pasowało.
dla Ciebie chyba najlepsze rozwiązanie to kupić w sklepie który dopuszcza zwrot (albo w internetowym) i dać mu szansę przez kilka dni.

Do tego samego dziś wniosku doszedłem, mi wystarczą pewnie dwa, trzy dni. Nie wiem tylko czy jak się ogląda przez parę godzin tv z otwartego kartonu to można zwracać. Tak jak najbardziej powinno być tylko nie znam przepisów które precyzują takie sprawy.

Tak na marginesie powiem tylko, że dorwałem dziś obraz z Panasonica 42v10 (z pewnością bez kalibracji więc jest margines błędu) i moje wnioski w porównaniu z 850 są nastepujące:

-szara czerń w v10
-wypłukane kolory w v10
-obraz mało ostry w v10 w por. do 850 (HD, SD nawet nie ma co porównywać)
-spore refleksy ekranu na v10
-ogólnie obraz zdecydowanie mniej "pop" niż w samsungu.
-świetna płynność ruchu (HD)
-średni i wg mnie budżetowy design (na zdjęciach wygląda znacznie lepiej) choć to może najmniej ważne

Poszukuję odpowiedzi na pytanie czemu v10 ma takie noty w rankingach i testach.Nie wiedziałem, że wybór tv to taka trudna sprawa. Jak na razie moi faworyci to 850 lub UE7000 (szkoda że nie ma 50", brak wyjścia audio i trochę za plastikowe kolory). Gdyby firmware z 850 zmienił kwestię tego szarpania to bym miał tv w domu. Z drugiej jednak strony pamiętam jak wybierałem pierwszą lustrzankę cyfrową-był sprzęt, który robił super ostre zdjęcia, ale był obarczony możliwością występowania tzw mory. Zaryzykowałem i powiem wam, że mora pojawiła się ekstremalnie rzadko. To "ryzyko" było warte...setki zdjęć na prawdę ostre i udane. Być może z 850 jest podobnie. Choć z pewnych wypowiedzi wnioskuję, że nie jest aż tak kolorowo.
 
Ostatnia edycja:

kazan56

New member
Czegoś nie rozumiem w kwestii podłączenia dysku twardego przez usb.Przecież w instrukcji pisze wyrażnie że obsługiwane są wyłącznie pamięci usb i czytniki kart pamięci.Dyski twarde na usb i kocentratory nie są obsługiwane.Obsługiwane są wyłącznie systemy plików fat16 i fat 32, ntfs nie są obsługiwane, a oznacza to że z pendra można puścic film do 4 giga pojemności.:cry:
 

tesla74

New member
kazan56 napisał:
Czegoś nie rozumiem w kwestii podłączenia dysku twardego przez usb.Przecież w instrukcji pisze wyrażnie że obsługiwane są wyłącznie pamięci usb i czytniki kart pamięci.Dyski twarde na usb i kocentratory nie są obsługiwane.Obsługiwane są wyłącznie systemy plików fat16 i fat 32, ntfs nie są obsługiwane, a oznacza to że z pendra można puścic film do 4 giga pojemności.:cry:
50B850 obsługuje system plików NTFS. Odtwarzałem z Pendrive sformatowatowanego na NTFS plik mkv o rozmiarze 6GB.
Jedno z wejść USB ma oznaczenie "HDD" i umożliwia podpięcie dysku twardego na USB. Sprawdzałem to i działa.

@pantek
Jest darmowy program, który przerabia mkv z dts na mkv z DD. Trwa to jakieś 15 min. Nie pamiętam teraz nazwy programu. Przeszukaj jeszcze to forum albo AV forum - nie wiem gdzie to wynalazłem.
 

pantek

New member
tesla74 napisał:
@pantek
Jest darmowy program, który przerabia mkv z dts na mkv z DD. Trwa to jakieś 15 min. Nie pamiętam teraz nazwy programu. Przeszukaj jeszcze to forum albo AV forum - nie wiem gdzie to wynalazłem.

Miałem nadzieję że ktoś wie czym to obrobić. Dwa dni już szukam i nic. Nie mogę znaleźć programu który zrobiłby to. Zastanawiałem się równierz czy nie można by mu podać kodeków do audio żeby czytał DTS ???

Odnośnie odtwarzania z dysku: oczywiście że działa mam sformatowany w NTFS i wszystko śmiga. Przeczytałem gdzieś że pierwsze softy tego telewizora nie radziły sobie z tym. Ale tylko to czytałem. Pierwsze co zrobiłem jak już wyjąłem go z pudełka to nowy soft ze strony producenta....
 

daruddg

New member
po co podpinać dysk twardy??

j.w. po co jak można podpiąć kompa po hdmi, jest jeszcze złącze PC, podłączam kompa i jade z kompa. Dla mnie to najlepsze rozwiązanie, czy może się myle. A wogóle to jak lepiej podpiąć kompa do TV, przez HDMI czy PC.
 

markatan

New member
A czy tym Popcorn MKV AudioConverter'em można wmiksować inną ścieżkę dźwiękową?
A tak w ogóle to którą ścieżkę ( jeżeli jest więcej niż jedna ) odtworzy TV ?
 

tesla74

New member
markatan napisał:
A czy tym Popcorn MKV AudioConverter'em można wmiksować inną ścieżkę dźwiękową?
A tak w ogóle to którą ścieżkę ( jeżeli jest więcej niż jedna ) odtworzy TV ?
Nie wydaje mi się aby Popcorn MKV AudioConverter miał możliwość miksowania scieżek audio. Chyba da się to zrobić przez program mkvmerge, choć nie próbowałem. Pogooglać trzeba.

Mam do Ciebie pytanie jak spisuje się Harmony One z Samem? Ilość pilotów na stole doprowadza mnie do szału i myślkę o Logitechu. Oryginalny pilot Sama ma kolorowe przyciski (czerwony, zielony, żółty i niebieski) do obsługi pewnych funkcji - jak sobie z tym radzi Harmony One? Na jego fotkach nie widać takich przycisków. Podziel się proszę swoimi doświadczeniami.
 

smiglostopy

New member
tesla74 napisał:
Mam do Ciebie pytanie jak spisuje się Harmony One z Samem? Ilość pilotów na stole doprowadza mnie do szału i myślkę o Logitechu. Oryginalny pilot Sama ma kolorowe przyciski (czerwony, zielony, żółty i niebieski) do obsługi pewnych funkcji - jak sobie z tym radzi Harmony One? Na jego fotkach nie widać takich przycisków. Podziel się proszę swoimi doświadczeniami.

Co prawda nie do mnie, ale nabije sobie posta;) Ja mam Harmony 550. Duzo starszy model niz One. Kupilem go jakies 2-3 lata temu bo tez nie moglem zniesc sterty pilotow. Obsluguje mi 4 urzadzenia (TV, DVD, Ampli i Tuner kablowki) i spisuje sie bardzo dobrze. Wszystkie przyciski mozesz manualnie zaprogramowac, np. przypisac czerwony do "1", zielony do "2", itd. W "One" na pewno tez jest taka mozliwosc. Bez problemu ustawilem tuner kablowki, mimo ze nie bylo go na liscie urzadzen w bazie danych. Jedyny mankament to fakt, ze trzeba sie troche naklikac zeby dostac sie do mniej standardowej opcji. Przy prostych opcjach jak glos, zmiana programow, zmiana zrodla: dvd, cd, tv, itp, sprawuje sie bez zarzutu. Z moim obecnym samsungiem, podobnie jak z poprzednim, nie ma zadnych problemow.
 
Do góry