Wszystko o serii 50b850 oraz 58b850

vorpane

New member
Witam Panów,
to co, jak z tym licznikiem godzin? Da się to sprawdzić w menu serwisowym? Czy jest to "Panel display time" widoczny tu

ht tp://ww w.avsforum.com/avs-vb/attachment.php?attachmentid=143261&d=1242844292 ?

Niby tak, ale gościowi wyświetla 0 godzin. Da się go resetować?
Dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

Antałek

New member
Czytam to forum z zaciekawieniem. Podajecie dużo konkretnych wiadomości.
Nie mam tego telewizora, ale przymierzam się do zakupu.
Mam pytanie - może naiwne - ale proszę jednak o odpowiedź.
Czy ten telewizor ma taką funkcję powodującą, że po jej włączeniu automatycznie przeskalowuje się obraz do formatu panela, bez względu na format wejściowy.
Czyli jak będę przerzucał kanały, mające różne formaty obrazu np. 4:3, 16:9 lub inne czy za każdym razem mam wpisywać format w menu aby oglądać ten obraz na całym ekranie, czy telewizor sam przeskaluje obraz do formatu panela automatycznie.
Wiem, że taką funkcję ma Panasonic (widziałem u kolegi) i działa to dobrze. Skalowanie było bardzo dobre, nawet obrazy 4:3 przeskalowywał na cały ekran - wprawdzie lekko przycinał od góry i dołu, natomiast format 16:9 był już na całym ekranie. Nie trzeba było za każdym razem przy każdym kanale ingerować.
Natomiast u innego kolegi który miał Sama 650 nie działało to dobrze. Obraz jak był ustawiony na jakiś format np. 16:9 to nawet wtedy pokazywał pasy od góry i od dołu a obraz był zawężony. Na auto przy obrazie 16:9 było dobrze ale znowu przy skalowaniu obrazu 4:3 to zostawiał pasy nie tylko od góry i dołu, ale także po lewej i prawej stronie.
Wprawdzie, dopiero kilka dni temu ten kolega zakupił ten telewizor i może coś źle ustawił).
Zatem proszę o odpowiedź osób, które mają doświadzenie i wiedzę, jak to jest w tej sprawie. Proszę się nie dziwić mojemu pytaniu, ale czasami proste i oczywiste rzeczy są najtrudniejsze, zwłaszcza, że producenci - każdy sobie rzepkę skrobie.

Dziękuję z góry za pomoc.
 

vorpane

New member
Okej, już wszystko wiem z avsforum :)
Licznik godzin to jest właśnie ta wartość (panel display time) i da się ją resetować.

Mam natomiast pytanie, jak Wam działa DLNA z filmami HD? Chodzi mi o bitrate, który wg moich obliczeń w filmach MKV o rozmiarze 4,5 GB i czasie trwania 2 godziny przekracza bitrate połączenia wi-fi czyli 54 Mbps. Wynosi około 78 Mbps. Czy więc to ma prawo działać?
 

nbaraka

New member
Czy ten telewizor ma taką funkcję powodującą, że po jej włączeniu automatycznie przeskalowuje się obraz do formatu panela, bez względu na format wejściowy.
(...)
Natomiast u innego kolegi który miał Sama 650 nie działało to dobrze.

W modelu 850 jest tak samo jak w 650, czyli skalowanie jest wybiórcze i trudno wyczuć co powoduje, że na niektórych materiałach ekran się skaluje, a na niektórych pozostaje z pasami/rozciągnięty/ściśnięty. Zazwyczaj po prostu automat nie działa i trzeba ręcznie manewrować pilotem żeby obraz był zdatny do oglądania.
 

vorpane

New member
I kolejne pytanie ;]

Zadziałało już komuś Cinema Smooth z nowym firmware bez grzebania w menu serwisowym? Obojętnie czy w serii 850 czy 650. Bo te 50Hz jest nie do zniesienia...
 

prez8s

New member
Oglądałem dzisiaj dość dokładnie w eurortvagd tego 50B850. Obraz w porównaniu z innymi TV z tej półki jest naprawdę rewelacyjny. Dużo lepszy niż wszystkie LCD czy LED w tym sklepie, porównywałem także z B650 i też bez porównania, B850 ma lepszą ostrość i kontrast, świeci lepiej niż nie jeden LCD-ek, a jest cienki jak LED. Chyba najlepszy telewizor jaki widziałem do tej pory. Spodobał mi się bardzo, jednak co zauważyłem z negatywnych kwestii to telewizor ten strasznie się grzeje, ekran jest tak gorący że aż dziwne że nie pęknie, choć nie wiem czy to szkło, bo raczej wygląda na plastik. Bzyczy trochę, z odległości 1m bez trudu to słychać, jednak nie wydaje się to jakoś specjalnie uciążliwe. Zastanawiam się jak jest z jego wytrzymałością mechaniczną, bo jest taki cienki i sprawia wrażenie naprawdę bardzo delikatnego i wątłej wytrzymałości, aż strach to wieźć do domu.
 
Ostatnia edycja:

markatan

New member
Tak się grzeje bo pewnie ma na maksa kontrast + kontrast dynamiczny , podświetlenie matrycy i jeszcze wyłączone oszczędzanie energii.
Wtedy taki smok to i ze 400W siorpnie z sieci.
No i musi się ta moc gdzieś wydzielić.
 

tom97

New member
Witam Panów,
to co, jak z tym licznikiem godzin? Da się to sprawdzić w menu serwisowym? Czy jest to "Panel display time" widoczny tu

ht tp://ww w.avsforum.com/avs-vb/attachment.php?attachmentid=143261&d=1242844292 ?

Niby tak, ale gościowi wyświetla 0 godzin. Da się go resetować?
Dziękuję.



proszę o podpowiedź jak wejść w menu serwisowe (jaka kombinacja klawiszy)?

kiedyś o tym czytałem i teraz nie mogę znaleść
 

cezaryece

Member
A ja mam pytanie o działanie funkcji PIP, w którą podobno jest wyposażony ten TV, ale nigdzie nie widziałem jakiegoś szerszego opisu jej działania i możliwości. Jak wygląda ten podgląd drugiego źródła w praktyce i co może być drugim źródłem?
Chciałbym oglądając COKOLWIEK ze złącz HDMI (czyli DVD, dekoder CTV) oraz podczas odtwarzania z USB mieć podgląd z tunera analogowego (analogowa CTV), albo podczas odtwarzania filmu z USB mieć podgląd z dekodera CTV... Czy jest to możliwe?
 

ulteo

New member
Witam mam problem z moim samem dzisiaj sie wylaczyl i nie chce sie wlaczyc;/
Swieci czerwona dioda i slychac prace przelacznika (to charakterystyczne pstrykniecie) i tak sobie pstryka caly czas a matryca nie reaguje)

Jak sie resetuje wszystkie ustawienia telewizora?
Może to cos da?
Infolinia samsunga nie dziala w weekendy:(
Prosze o pomoc.
 

troolek1986

New member
nowy firmware 3002 do ps50b850

witam.. mam na swoim tv firmware z 25 stycznia 2010 pod numeem 3001.. chcialbym wrzucic to nowe 3002 lecz na stronie pisze zeby wgrac najpierw 3001 5 pazdziernik , a ono jest nowe czy to samo? lecz jak wgrac ja juz mam pod tym numerkiem i nie wykrywa aktualizacji..pytanie brzmi czy wgrywac odrazu 3002 czy lepiej nie? pozdrawiam:-?
 
Do góry