Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

cezaryece

Member
@ 60Hz vs. 100Hz - info dotyczy DOSTARCZANEGO sygnału, a nie wyświetlanego obrazu
@bzyczenie - mi nie przeszkadza nawet o 3 w nocy
@kabel sieciowy - jest to "zwykła" wtyczka jak w kablach sieciowych do komputera; jedyna róznica, ze jest złamana pod katem 90 st.; jesli nie montujesz na scianie możesz z powodzeniem uzyć dłuższego zwykłego kabla od kompa
 

p.sacharczuk

New member
Oki. 2 kwestie już wyjaśnione :) A kwestia menu serwisowego? Co do bzyczenia to też nie za bardzo mi to przeszkadza :) Ale jak by faktycznie te wkładki wygłuszyły to dlaczego ich nie wstawić. Dlatego liczę na opinie osób które maja taka sytuacje :) A jeszcze temat kalibracji?? Czy musi to robić konkretna firma?? Czy sa jakieś płyty dvd ewentualnie blue-ray do automatycznej kalibracji??
 

lucgfx

New member
Witam.

Elgator - jestem w stanie zaryzykowac ze tak powiem utrate gwarancji, ale pojawil sie tutaj kiedys post od osoby ktora zmienila ustawienia i tv zostal uszkodzony (wlacza sie tylko na AV1, nie reaguje na przyciski, pilota itp).

Dlatego najbardziej interesuje mnie jakie macie wersje z ktorymi to zadzialalo. Wersja softu:

2009/09/30_002008
 

lucgfx

New member
Wszystko co wiem o tym TV:
- soft pokazywany przez menu standardowe: 2009/09/30_002008
- w menu serwisowym informacja: T-CHL5DEUC-2008.0

Ok zmieniem opcje modelu w TV, wszystko dziala jak nalezy. Dziekuje wszystkim :). Zostawiam powyzej informacje o sofcie jaki byl w TV i na ktorym wszystko poszlo ok.
 
Ostatnia edycja:

pawelt

New member
WItam, właśnie zamówiłem w portone.pl samsunga ps50b551
Wszystko spoko, wreszcie wymarzony tv, tylko boję się transportu przez firmę kurierską z Tych do Warszawy :/

aha, jakie wieszaki naścienne macie? mi by się przydał taki, który choć minimalnie pozwala na obrót w lewo-prawo o kilka stopni.
 

demografik

New member
Czy maci eproblemy z wyświetlaniem pełnego HD na tym TV z podłączonego PC? U mnie jeśli wezmę obraz rozszerzony czyli z prawej strony PC a lewa TV czy nawet na samym tylko TV nie mogę rozszerzyć obrazu na całym ekranie. Przy klonowaniu gdzie PS i TV chodzi na 1440x900 mam na całym ale wtedy nie pracuję w natywnej rozdzielczości więc czerń nie jest czarna etc(choć i tak plazma radzi sobie duuużo lepiej z tym niż LCD).

Jak to u was wygląda?
 

kedziorek113

New member
Miałem problem z odtwarzaniem filmów po konwersji na pełnym ekranie wystarczy podać rozdzielczość 720*404 i wszystkie pasy czarne znikają. Serdecznie polecam ten program niestety tylko do Avi program AVI ReComp. Pozdrawiam
 

elgator

New member
Wszystko co wiem o tym TV:
- soft pokazywany przez menu standardowe: 2009/09/30_002008
- w menu serwisowym informacja: T-CHL5DEUC-2008.0

Ok zmieniem opcje modelu w TV, wszystko dziala jak nalezy. Dziekuje wszystkim :). Zostawiam powyzej informacje o sofcie jaki byl w TV i na ktorym wszystko poszlo ok.

Mam tą samą wersję softu i działa wszystko bez problemu
 

widmoboy

New member
Mam problem z moim 50B550. Raz na jakiś czas dźwięk zmienia się w takie ćwierkanie. Muszę zmienić kanał i po powrocie jest ok.
Telewizor podłączony do N-ki po HDMI.
 

horachte

New member
Mam problem z moim 50B550. Raz na jakiś czas dźwięk zmienia się w takie ćwierkanie. Muszę zmienić kanał i po powrocie jest ok.
Telewizor podłączony do N-ki po HDMI.

Potwierdzam, u mnie także na N po HDMI jest ćwierkanie (aczkolwiek bardzo nie mile dla uszu) pomaga zmiana kanału lub chwilowe wyciszenie dekodera (MUTE)
 

gopiter

New member
Skoro pomaga wyciszenie dekodera to wydaje sie że to z nim jest problem a nie z samym TV.U mnie również jest podłączony do dekodera N i nie mam żadnych problemów.
 

SULIx

Member
zmiany kontrastu

Ciekawe, że mało kto dostrzega poważny problem w tym TV to jest niepożądane zmiany kontrastu. Filmik obrazujący ten problem do przeglądnięcia tutaj YouTube - Samsung Plasma B Series Brightness Problem Problem szeroko dyskutowany, opisywany na oddzielnej stronie forum ; http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/50907-seria-b-poziom-czerni-automatyczne-zmiany-jasnosci.html Niektóre światowe strony Problem with Samsung plasma TV PS50B550 (PN50B55... - JustAnswer Difference in Samsung Plasma models PS50B550 - Page 2 - AVForums.com Advice Re: Alternative To Samsung Plasma - DTV Forum Australia - Australia's Leading Digital TV and AV Forum Firma Samsung zaczyna cierpieć na chorobę firmy Sony. Zbyt duże samozadowolenie z równoczesnym lekceważeniem klientów ...
 

cactusek

New member
Bez reklam
Bo to są pojedyncze przypadki a nie jakies standard tych modeli TV. Znak kilka osob ktore mają te odbiorniki i jakoś nie mają takich objawów. A jak ktoś ma to niech reklamuje w serwisie.
 

SULIx

Member
Ciekawe, bo jeśli komuś chciałoby się przetestować te rzekomo bez usterki to okazałoby się, że jest to standardowy błąd. Występuje prawdopodobnie w całej serii a tylko niewielka część dobrych obserwatorów dostrzega problem. Niestety tylko nieliczni mają świadomość poważnej miny i chce im się to reklamować. Dlatego Samsung "nie widzi problemu". Moje 13 letnie dziecko dziwiło się dla czego oddaje TV do serwisy do czasu jak nie pokazałem mu o co chodzi na przykładach w kilku filmach i programach TV. Można z tą usterką żyć tylko po co ??
 

cactusek

New member
Bez reklam
Na podstawie swojego przypadku i kilku osob z forum i to zagranicznego nie możesz twierdzić że to standard bo kilka osob to sprawdzało na swoich telewizorach, gapili sie gapili i nie mogli tego dojrzeć. Także nie uogólniaj.
Skoro ktoś ma taki problem to do serwisu i muszą naprawić, łaski nie robią. Więc tragedii nie ma.
 

SULIx

Member
Otóż panowie w autoryzowanym serwisie otworzyli kopary ze zdziwienia bo na własnych urządzeniach testowych błąd u nich nie występuje.A widać go bardzo dobrze w szczególnych sytuacjach. Musiałem w serwisie odtworzyć swój materiał nagrany na dvd i nikt nie miał wątpliwości. Samsung miał problemy migotania już w swoich poprzednich modelach telewizorów. Ciągnie się to niestety bo większości użytkowników nie chce się tego reklamować lub nie wiedzą jak to zareklamować. Skoro tv pozornie pięknie działa z "tylko" jednym ALE ... Jeśli kogoś to na prawdę interesuje a jest przed zakupem Samsunga to powinie znać informacje i magiczne angielskie słowo "flicker". W wyszukiwarce z dodatkiem plazma Samsung można sobie sporo poczytać. Również gdy ktoś zna język hiszpański lub szwedzki. Takie forum jak to jest właśnie po to aby przyszły kupiec Samsunga był świadom takich sytuacji. To nie jest kilka przypadków kol. cacatusek tylko poważna sprawa. To jest lekceważenie klientów przez Samsunga. Serwis tego NIE naprawia bo nie ma procedur.Dla nich problem nie istnieje. Klienci którzy wymieniali wadliwe TV dostawali nowe z tym samym problemem. To samo można poczytać na forach światowych.
 
Ostatnia edycja:

kazanek

Member
Zgadzam się z kolegą SULIx . To nie są jakieś sporadyczne przypadki ! Widziałem bez mała kilkanaście sztuk serii B i na wszystkich Tv występuje ten problem . To , że ktoś tego niezauważa tej wady nie znaczy że jego odbiornik jest wolny od tej przypadłości . Być może korzystacie z dekoderów sat i BD z wyjściem 60Hz . Ja sam zrezygnowałem z tv N ( białego dekodera ) tylko dlatego , że nie mogłem znieść tych ciągłych zmian kontrastu . A podejście producentów do klienta można łatwo zauważyć choćby po wydawaniu firmware do sprzętu - dopóki jest w sprzedazy wydają co rusz ugrade , jak wchodzi nowy model to już nie ma tematu :niewiem:
 

nochal_76

New member
problemy z migotaniem obrazu i słaba czerń

Witam wszystkich,

jestem posiadaczem tego telewizora od paru miesięcy i muszę niestety potwierdzić problem z "migotaniem" obrazu tj. rozjaśnianiem lub przyciemnianiem w niektórych scenach, głównie ciemnych, ale może po prostu na jasnych tego nie widać tak dokładnie. Mój kolega, też posiadacz tego modelu, też to ma.
Problem występuje na różnych źródłach: dekoder kablówki, dvd po hdmi a nawet filmy po usb. Kiedyś tego nie było, albo tego nie zauważałem, teraz powoli doprowadza to mnie do szału. Obraz miga nawet na przewijanych pasach (opcja w menu przewdziałająca wypalaniu).
Pomaga, ale niestety nie naprawia problemu, zresetowanie ustawień danego trybu ustawień obrazu (dynamiczne, standard, eco, film), przynajmniej na przewijanych pasach się nie pojawia, a na wyświetlanym materiale mignięcia są rzadsze i występują, wg moich obserwacji, tylko przy zmianach scen.
Powoli dojrzewam do zareklamowania.
Nie wiem co samsung zrobił i po co :/ Mam nadzieję, że może poprawią to softem, trzeba więc im zgłaszać ten problem.

Jeszcze słowo odnośnie wyświetlanej czerni: generalnie BARDZO słabo. Tego nawet nie można nazwać czarnym tylko ciemnoszarym i im gorszy sygnał tym jest jaśniejszy. Wiele się nasłuchałem i naczytałem o wspaniałej czerni plazm, ale to co prezentuje 550-tka jest wielkim rozczarowaniem (np. co to za parametr Podświetlenie w plazmie?!) :/ Nie sądzę, aby w LCD mogło to być bardziej skopane.

Nie zdawałem też sobie sprawy z efektu powidoków, który jest wg mnie bagatelizowany; mnie on bardzo przeszkadza.

No, ale telewizor ma też oczywiście plusy, które mimo wszystko przeważają: piękne kolory, mocne świecenie, dobra jakość obrazu z SD. przekątna, cena i oczywiście możliwość odblokowania możliwośći wyświetlania filmów HD z dysku zewnętrznego.

Oczywiście wszystko powyższe to moje własne doświadczenia nabyte w czasie posiadania tego telewizora i porównanie mam tylko do byłego CRT'ka (tu to była czerń). Najlepiej byłoby przez jakiś czas potestować technologię LCD żeby mieć porównanie. W każdym razie warto porównywać zanim się dokona wyboru.

Pozdrawiam,
Nochal
 
Do góry