Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

karzewnikA

New member
podłączyłem dziś nowo kupionego samsunga PS50B550 i już mam problem. mój tv poprzez złącze hdmi nie widzi tunera n. co może bys tego przyczyną?
 

SULIx

Member
Nie mam n-ki ale może to coś da Jak prawidłowo podłączyć dekoder telewizji "n"?
Tutaj cytat ze strony jw.
HDMI (2)
Inaczej postępujemy podczas podłączenia telewizora plazmowego i LCD.
Warto dokonać testu i porównania, które łącze jest dla nas najlepsze. Bierzemy pod uwagę wyjście HDMI i YpbPr zwane komponentem w celu uzyskania wysokiej rozdzielczości HD 1080i.
W pierwszej kolejności podłączamy kabel HDMI. Na przednim panelu dekodera za pomocą przycisku RES tym razem wybieramy rozdzielczość 1080.
Ważne: jeśli podczas oglądania programów słyszymy przerywany dźwięk dokonujemy małej zmiany w ustawieniach i podłączeniu. Przycisk RES w trybie 1080 przytrzymujemy kilka sekund do momentu aż dekoder wejdzie w tryb DVI. Na wyświetlaczu pojawi się potwierdzenie trybu 1080 DVI. Wówczas z dekodera z wyjścia AUDIO dźwięk podłączamy dodatkowym kablem do telewizora , który posiada wejście AUDIO razem z wejściem HDMI. Najczęściej jest to kabel Jack-2 RCA lub 2 RCA-2 RCA popularnie zwanym cinch.
Utrudnienie to jest spowodowane technologią HDCP , która istnieje w celu ochrony programów przed kopiowaniem. Jest natomiast zaleta podłączenia w trybie DVI , a mianowicie pilotem dekodera możemy regulować poziom głośności oglądanych programów bez poszukiwań pilota od telewizora.
Gdy telewizor nie posiada wejścia audio sparowanego z wejściem HDMI dokonujemy podłączenia za pomocą kabla komponent. Uzyskamy równie wysoką jakość jak za pomocą kabla HDMI.
 

SULIx

Member
Zdaje się, że wgranie nowego softu rozwiązuje efekt całkowitego wygaszania ekranu w ciemnych scenach. Jest to prawdopodobnie poprawione.Ostatnio tego nie zaobserwowałem.
 

SULIx

Member
W nowym sofcie pojawiła się funkcja cinema smooth /gładkie krawędzie/ dostępne w trybie odtwarzacza 24 Hz. menu- obraz- opcje obrazu- tryb film
 

poll-70

New member
Witam .Pozmianie modelu B550 na B650 wszystko pięknie działa tylko po włożeniu pena z filmem mkv wyświetla że nie obsługiwany format. Inne formaty filmów działają bez problemowo.Czego to może być przyczyna? Proszę o poradę , pozdrawiam .
 

kopot1

New member
Ja mam to samo co kolega powyżej tylko że w wersji TV PS50B850 .
Komunikat : KODEK NIE OBSŁUGIWANY !!!

Ta informacja prawdopodobnie wyswietla sie poniewaz audio jest w formacie DTS, ktorego zaden model do tej pory nie obsluguje.
Polecam AudioConverter - szybko i bez bolu przerobi audio na AC3.
 
Ostatnia edycja:

conrdd

New member
Czy użytkuje ktoś tytułowego Samsunga nie powieszonego ale na dołączonej podstawie? Jak wygląda stabilność tego rozwiązania? W MM wszystkie większe Samsungu były powieszone na dedykowanych stolikach - ja mam jednak osobny stolik pod komplet mebli i nie chciałbym go zmieniać. Tyle że niemal 35kg na niepozornej podstawie nie budzi zaufania.
 

sajmer

Member
Ja mam na podstawie PS50B551 - nie widzę żadnych problemów - podstawa nie jest wątła :) JEst ciężka i solidna po "nałożeniu" TV przekręca się jeszcze całość 4 długimi śrubami , także nie ma się co obawiać.
 

poll-70

New member
Witam wszystkich ! Czy ktoś ma jeszcze problem z formatem mkv . Może komuś udało się coś z tym zrobić. Kończą mi się już pomysły . Wszystko śmiga aż miło a mkv za cholerę nie chce czytać . Bardzo proszę o jakieś pomocne pomysły lub informacje sprawdzone . Z tego co widać na forum jest to temat powtarzający się u kilku osób . Dzięki i pozdrawiam .
 

electro

New member
Niechce czegoś zakręcić, ale kiedyś też miałem problem z jakimś mkv i po zmianie rozszerzenia na avi ruszył, dzwięku nie było, ale obraz był poprawny
 

kopot1

New member
Witam wszystkich ! Czy ktoś ma jeszcze problem z formatem mkv . Może komuś udało się coś z tym zrobić. Kończą mi się już pomysły . Wszystko śmiga aż miło a mkv za cholerę nie chce czytać . Bardzo proszę o jakieś pomocne pomysły lub informacje sprawdzone . Z tego co widać na forum jest to temat powtarzający się u kilku osób . Dzięki i pozdrawiam .

Jakie dokładnie pliki mkv Ci nie czyta ?
Daj linka do pliku ( raczej ściągnąłeś go z sieci ) z którym masz problem!
 

borysj5

Member
Witam.
Dawno nie czytałem wątku ale widze ze jest problem z którym sobie poradziłem. Miganie czerni w ciemnych scenach da sie wyłączyc. Ten Tv nie rozjasnia obrazu i nie przyciemnia a wyłącza matryce całkowicie w ciemnych scenach. Taki ot Eco gadżet. W trybie Film (lub Eco -nie sprawdzalem) i przy wyłaczonej Tonacji czerni ten objaw nie wystepuje.
Problem Mkv był juz chyba kiedys poruszany. Sprawdzcie material zródłowy. Krąży w sieci sporo filmow "MKV" kodowanych w sposób z którym nie radzi sobie nasz TV. Jak do tej pory probowałem jedynie mkv 720p lub1080p i te chodzą. Trzeba pamietac ze MKV to nie jest format a tzw kontener w którym moze byc Video, audio napisy itd wszystko razem mozna zakodowac różnymi kodekami i tu powstaja różnice w tych plikach. TV to nie jest wszechstronny odtwarzacz i na czyms moze polec. Polecam testy ze sprawdzonym materiałem.
 

conrdd

New member
Czyli łopatologicznie - rozjaśnianie i i ściemnianie obrazu przy 50Hz wynika po prostu z pracy ekranu telewizora w trybie Eco a nie z rocznika TV? A ponieważ przyjmuje się iż przez pierwsze 200-300 godzin plazma powinna pracować w trybie fabrycznym stąd użytkownicy samsungów (forumowi - czyli uświadomieni) z roku produkcji 2010 nie narzekali bo po prostu jeszcze się w tryb Eco nie przestawili.

Dobrze myślę?

Bo jeśli tak to niepotrzebnie molestuję sprzedawców iż chcę PS50B551 TYLKO rocznik 2010 ;)
 

SULIx

Member
Czyli łopatologicznie - rozjaśnianie i i ściemnianie obrazu przy 50Hz wynika po prostu z pracy ekranu telewizora w trybie Eco a nie z rocznika TV? A ponieważ przyjmuje się iż przez pierwsze 200-300 godzin plazma powinna pracować w trybie fabrycznym stąd użytkownicy samsungów (forumowi - czyli uświadomieni) z roku produkcji 2010 nie narzekali bo po prostu jeszcze się w tryb Eco nie przestawili.

Dobrze myślę?

Bo jeśli tak to niepotrzebnie molestuję sprzedawców iż chcę PS50B551 TYLKO rocznik 2010 ;)
To są dwie różne sprawy;
1. Ecogadżet- całkowite wygaszanie matrycy w ciemnych scenach.
2. Migotanie /choć pewnie nie dla każdego tak samo widoczne/ w ciemnych scenach bez wyraźnego kontrastu z elementami jasnymi. Występuje podobno tylko w 50 Hz. Ja niestety nie mam czym tego zweryfikować.
Podobno problem nie występuje w tv produkowanych w 2010 r.Choć na razie zbyt mało jest tych tv i ich właścicieli na forum. Jak widzisz na wszelki wypadek trzeba by jednak kupować produkcję 2010.
Z migotaniem w trybie 50 Hz jednak bym nie tragizował bo naprawdę występuje sporadycznie i jest bardzo uzależnione od ustawienia kontrastu. Przy kontraście np. ustawionym na 95 a jasności na ok 50 temat u mnie zupełnie nie występuje. Mam na czym sprawdzić bo ściągnąłem film do kalibracji obrazu. Polecam tu: TVblink.com HDTV Downloads Jakość wprawdzie "tylko" DVD ale można coś poustawiać np. Jasność.W pogoni za czarnym u mnie była zbyt nisko ustawiona./fotka z widokiem skał w półcieniu/ I dowiedzieć się np. że tryb z przeplotem daje jednak mniej skaczący obraz.Test - przelatujące kostki Rubika"
 

honki

New member
Z migotaniem w trybie 50 Hz jednak bym nie tragizował bo naprawdę występuje sporadycznie i jest bardzo uzależnione od ustawienia kontrastu. Przy kontraście np. ustawionym na 95 a jasności na ok 50 temat u mnie zupełnie nie występuje.
U mnie z kontrastem 95 i jasnością 48 niestety łapię się na tym, że przyuważam (przy jasności 50+ kolor czarny zaczyna mi się aktywizować i nabiera zielonych kropek :D ). Natomiast jestem absolutnie pewien, że nie każdemu musi to przeszkadzać.

Mam na czym sprawdzić bo ściągnąłem film do kalibracji obrazu.
Super dobry link, jutro chętnie na to spojrzę :)

Co do jakiegoś fragmentu testowego gdzie widać "migotanie komór" - postaram się wyciąć jedną ze scen z Jackiem Bauerem, zdaje się w 5 odcinku bieżącej serii - doskonale widać migotanie przez całą scenę, telewizor próbuje to jaśniej to ciemniej ciągle to pokazać, tak jest tam zmyślnie dobrane ciemne tło do jasnych twarzy. To był mój koronny argument w serwisie :p
 
Do góry