Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

kamilyo

New member
Dzięki Rottary! Zmiana modelu w menu serwisowym na pb650 udana w 100% :) . Skalibrowałem ekran według tych ustawień ze stronki plasmatvbuyingguide :
White Balance Settings
:
Red-Offset 22
Red-Gain
33
Green-Offset
25
Green-Gain
25
Blue-Offset
12
Blue-Gain
33

Picture Settings
:
Picture Mode Movie
Black Tone:
Off
Color Temp
Warm 2
Dynamic Contrast:
Off
Brightness
56
Gamma:
0
Contrast
90
Color Space:
Auto
Color
53
Flesh Tone:
Off
Tint
G35/R65
Edge Enhancement: Off
Sharpness
10
Digital NR:
Auto
Cell Light
8
HDMI Black Level:
Low
Film Mode:
Auto

Wszystko wygląda extra tylko mam wrażenie że biel jest teraz trochę zbyt żółta w niektórych scenach. Czy ktoś mógłby wypróbować te ustawienia i dać znać czy tak powinno być, czy może w tych ustawieniach kalibracji jest jakis błąd?
 

SAT-FAN

New member
Mam jedno pytanie dotyczące ustawienia obrazu ,a mianowicie jak powiększyć na pełny ekran obraz,tzn.rozciągnąć go na 16:9 jak jest nadawany w 4:3 np.na Eurosport HD . W starym tv CRT miałem przycisk i zmieniałem bez problemu,tam sie to chyba Wide nazywało,tu jakoś nie mogę na boki rozciągnąć,w górę się udało.To samo jak zdjęcia oglądam z pendrive ,to po boku mam czarne pasy,to trochę denerwuje ,i też bym chciał to rozciągnąć na cały ekran ,wiem że można pojedyńczo powiększać,ale nie o to chodzi żeby się bawić z każdym zdjęciem.Będę wdzięczny za poradę.
 

bubusia

Member
chyba juz o tym bylo, ale jakos nie moge znalezc-czas, wydaje mi sie ze telewizor co jakis czas sie wlacza i zaraz wylacza, ostatno to zauwazylem, czy jest to kwestia ustawien, co nalezy zmienic?
 

SULIx

Member
chyba juz o tym bylo, ale jakos nie moge znalezc-czas, wydaje mi sie ze telewizor co jakis czas sie wlacza i zaraz wylacza, ostatno to zauwazylem, czy jest to kwestia ustawien, co nalezy zmienic?

Owszem było. A było opisane jako wyłączenie funkcji aktualizacji: MENU - POMOC TECHNICZNA /ikona z"?"/- AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA - TRYB GOTOWOŚCI - WYŁĄCZ
 

kamilyo

New member
Pomocy!

Buszując w menu serwisowym zmieniłem niechcący ustawienie typu panelu.Ustawienie to jest zlokalizowane w tym samym podmenu gdzie zmienia się model na b650. Czy jakaś dobra dusza mogła by sprawdzić co tam powinno być prawidłowo? W tej chwili mam na chybił trafił ustawione: 50FMFU4, ale są tam jeszcze 2 inne nazwy z 50 na początku( 50FSML4 oraz 50FSPL4) i nie wiem czy to jest ta właściwa??? (Instrukcja jak wejść do menu serwisowego jest na początku wątku)
 

winnetou

New member
No właśnie u mnie tez występuje ten problem migania ekranu przy ciemnych scenach..., rozjaśnia się i przyciemnia. Kontrast dynamiczny wyłączony, oszczędzanie energii również i dalej to zjawisko występuje.

u mnie problem zniknął po włączeniu dynamicznego kontrastu, na wyłączyn ten efekt wystepował
 

SULIx

Member
Mam jedno pytanie dotyczące ustawienia obrazu ,a mianowicie jak powiększyć na pełny ekran obraz,tzn.rozciągnąć go na 16:9 jak jest nadawany w 4:3 np.na Eurosport HD . W starym tv CRT miałem przycisk i zmieniałem bez problemu,tam sie to chyba Wide nazywało,tu jakoś nie mogę na boki rozciągnąć,w górę się udało.To samo jak zdjęcia oglądam z pendrive ,to po boku mam czarne pasy,to trochę denerwuje ,i też bym chciał to rozciągnąć na cały ekran ,wiem że można pojedyńczo powiększać,ale nie o to chodzi żeby się bawić z każdym zdjęciem.Będę wdzięczny za poradę.

W tym tv jak wiadomo przycisk P.SIZE służy do zmiany geometrii obrazu. Dodatkowo na max powiększeniu /dopasowaniu/ obraz można przestawiać góra dół eliminując np logo stacji. Przechodząc kursorami pilota na sąsiednią ikonę na ekranie obraz można rozszerzyć lub spłaszczyć/kursory na pilocie/.Nie ma możliwości ustawić na stałe powiększenia obrazu przy przeglądaniu fotek np.pendriv'a. Każdą fotkę można powiększyć tylko indywidualnie. Jedyna możliwość aby jpg były na stałe powiększone przy wyświetlaniu to wejść na tv sygnałem przez hdmi np. z twardego dysku nagrywarki czy innego źródła. Może jakimś adapterem usb na hdmi aby pominąć wejście usb. Wtedy ekran można dowolnie dopasować jak w trybie tv.
 

bubusia

Member
Owszem było. A było opisane jako wyłączenie funkcji aktualizacji: MENU - POMOC TECHNICZNA /ikona z"?"/- AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA - TRYB GOTOWOŚCI - WYŁĄCZ

Dzieki

Co do ustawien balansu bieli( ustaw kolegi wyzej) to wydaja sie optymalne, jedynie offset niebieski wydaje sie lepszy na 20-22, czern nie wpada wtedy w zielen

Miganie juz nie wystepuje, przynajmniej nie zauwazam, kontrast dyn. wlaczony na minimum

Obraz b dobry-hd, dobry na cyfrze sd
 
Ostatnia edycja:

ulti

New member
Co do ustawień i niby żółtej bieli.
Kolego nic dziwnego jesli zrobiles temperature koloru najciepleszy, wtedy masz nienaturalny obraz :/
zrob normalny to zobaczysz prawdziwą biel!
 

kamilyo

New member
Buszując w menu serwisowym zmieniłem niechcący ustawienie typu panelu.Ustawienie to jest zlokalizowane w tym samym podmenu gdzie zmienia się model na b650. Czy jakaś dobra dusza mogła by sprawdzić co tam powinno być prawidłowo? W tej chwili mam na chybił trafił ustawione: 50FMFU4, ale są tam jeszcze 2 inne nazwy z 50 na początku( 50FSML4 oraz 50FSPL4) i nie wiem czy to jest ta właściwa??? (Instrukcja jak wejść do menu serwisowego jest na początku wątku)

czy znajdzie się ktoś mogłby mi z tym problem pomóc?:(
 

kamilyo

New member
U mnie jest typ: 50FSpL4 :grin:

Po zmianie typu na taki jaki piszesz tv zaczął bzyczeć. Zrobiłem jeszcze factory reset i nic nie pomogło. Zastanawiam się do czego są te ustawienia?! W tej chwili wróciłem do 50FMFU4 i mam nadzieje że przez to nie uszkodzę sobie panelu... Czy ktoś jeszcze może potwierdzić że powinno być 50FSpL4 w samsungu 50b550?
 

Norbikk

New member
Czy mozna przestwaic w b551 na b560 z softem 2009/07/17-001011?
Czy kupujac ten model tv dostaliscie polska instrukcje bo dzis do mnie dotarł tv i nie mam polskiej instrukcji ani karty gwarancyjne.
Chyba musze to reklamowac.
 
Ostatnia edycja:

HILUX

New member
powinna być polska gwarancja i polska instrukcja obsługi

oddaj Tv jak możesz ( 10 dni ) lub zgłoś na policję .. nie wiem.

Są różne triki sklepów - podaj jaki to sklep !!! na forum.

Ja też mówiąc delikatnie zostałem chyba trochę wydymany :-x

sklep NEO24.PL ... ma dobre opnie internautów ... A ja Tv dostałem bez naklejek - stan idealny - Tv nowy ... ale z oddaniem w 10 dni pewnie byłby problem .. myślę, że to o to chodzi .. bo po co by zrywali naklejki.

Po drugie dostałem polskie papiery - ale gwarancja niepodbita ani nie podpisana = pusta ... tylko naklejki od NEO24.PL które mam nakleić na kartę .. nie wiem czy takie coś zostanie w razie co uznane przez serwis samsunga ... nie dzwoniłem bo nie chcę się denerwować :-x

na szczęście jak na razie TV działa bez zarzutu

ale właśnie jestem na etapie kupowania kina domowego i przestałem patrzec na to co najtańsze w necie - musi by autoryzacja polskiego dystrybutora i wuj :-x a, że minimalnie drożej to trudno.

TV w owym czasie miałem kupić w komputroniku ... bym zapłacił 80zł więcej ale spał spokojniej. Ale nie chciało mi się czekac bo nie mieli TV na stanie i nie napisali kiedy możliwa dostawa.
 

sliver001

New member
prześledziłem cały ten wątek ale nie padła odpowiedz na pytanie czy po upgrade poprzez menu serwisowe na wyższy model b650 jest możliwość powrotu do pierwotnych ustawień czyli powtórnej zmiany na 550?

mam jeszcze jedno pytanie - przymierzam się do zakupu b550/551 ale trochę się naczytałem o wadach matrycy w postaci pionowych lub poziomych pasków - czy w przypadku ich wystąpienia serwis naprawia tv w ramach gwarancji czy takie paski mieszczą się w normach samsunga i nie da się z tym nic zrobić?
 

Norbikk

New member
Sklep w którym kupilem to redcoon-pl
Zadzownilem do nich to instrukcje maja dosłac a odnosnie gwarancji to faktura ma byc gwarancja bo maja servis dla samsunga podpisane niby z inna firma www-guadra-net-pl-pl
No niby to pisze wszystko na stronie i mozna bylo przeczytac przed kupnem......
Troche nie chce mi sie tego odsyłac bo ładnie chodzi i duzo zamieszania a tv pochodzi z niemiec najprawdopodobniej to moze i jakosc lepsza niz na polske :D


Ponawiam moje pytanie czy ktos przestawiał na b650 w sofcie 2009/07/17-001011?
 

HILUX

New member
mam jeszcze jedno pytanie - przymierzam się do zakupu b550/551 ale trochę się naczytałem o wadach matrycy w postaci pionowych lub poziomych pasków - czy w przypadku ich wystąpienia serwis naprawia tv w ramach gwarancji czy takie paski mieszczą się w normach samsunga i nie da się z tym nic zrobić?

Naczytałeś się opinii jednej osoby napisanej w 754 miejscach w necie i chyba jeszcze jakaś osoba dopatrzyła się w B650 jakiegoś cienia czy kij wie co to było ... Samsungów zostało sprzedane pewnie parę tysięcy... Oprócz pasków może wyskoczyć 100 innych przypadków ... najbezpieczniej nie kupować a TV oglądać u sąsiada przez okno :p
Jak serwis to nie wiem i mam nadzieję, że nigdy się nie dowiem ;-)
Są osoby niezadowolone ( właśnie ten osobnik od pasków ) jak i zadowolone gdzie serwis naprawił bardzo sprawnie i uznał gwarancję mimo zmian w menu serwisowym przez danego klienta ... więc zależy gdzie oddasz.
 
Do góry