Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

bubusia

Member
witam, po ponad miesięcznym użytkowaniu muszę stwierdzić ze obraz jest naprawdę dobry, jedyna wadą, która mnie drażni i której nie mogę się pozbyć jest to miganie w ciemnych scenach-rzadkie ale jednak, zauważyłem że występuje ono przy 50hz, przy 60 juz nie- porównywałem na arrivie 110. Czy ktoś wie co z tym zrobić?
 

tomi30

New member
2 bad pixele

Witam dzisiaj stałem sie posiadaczem tej plazmy, i mam maly problem gdyż pojawiły sie 2 bad pixlele, jeden swieci na czerwono drugi na niebiesko,teraz pytanko zadzwonic do samsunga?? czy oddac go do sklepu??plazma zamawiana była przez internet ze sklepu RTVeuroAGD
 

jabbaba

New member
jutro będę raczej zamawiać ten model, myślę jeszcze o LG 50PS2000 ale chyba ten samsung będzie lepszy, co myślicie?
 

SULIx

Member
witam, po ponad miesięcznym użytkowaniu muszę stwierdzić ze obraz jest naprawdę dobry, jedyna wadą, która mnie drażni i której nie mogę się pozbyć jest to miganie w ciemnych scenach-rzadkie ale jednak, zauważyłem że występuje ono przy 50hz, przy 60 juz nie- porównywałem na arrivie 110. Czy ktoś wie co z tym zrobić?

Było już o tym mówione. Widać nie każdemu chce się poszukać na wpisach.
Sprawdź ustawienia kontrastu. Wejdź w: Menu-Obraz-Ustawienia zaawansowane-Kontrast dynamiczny(powinno być np.) Średni. Opcja -kontrast- nie powinna być na WYŁĄCZONA. Zdarza się choć rzadko, że włączona opcja -Oszczędzanie energii- również ma wpływ na ciemniejsze sceny.
 

SULIx

Member
Witam dzisiaj stałem sie posiadaczem tej plazmy, i mam maly problem gdyż pojawiły sie 2 bad pixlele, jeden swieci na czerwono drugi na niebiesko,teraz pytanko zadzwonic do samsunga?? czy oddac go do sklepu??plazma zamawiana była przez internet ze sklepu RTVeuroAGD
Daj znać z ciekawości jak załatwiłeś reklamację i czy przyniosła skutek.
W tym wypadku masz kłopot z subpikselami. Bywa, że potrafią się samoczynnie odblokować.
Jeśli chcesz można próbować dać sygnał z kompa na cały ekran tv i próbować specjalnym programem lub filmem służącym do naprawy badpixels wcześniej pobranym i zainstalowanym np. ze strony JScreenFix - Fix stuck pixels Swego czasy pomogło mi to odblokować piksel w monitorze LCD Powodzenia
 

tomi30

New member
Witam,telewizor wymienili mi bez problemu na taki sam model,tylko teraz jest 1 kropka czerwona,ale swieci ona na dole ekranu tak 5cm od dolnej krawedzi,ale daje sobie juz spokój z wymiana.Jesli chodzi o obraz HD to naprawde jestem zadowolony,to samo jest z grami na PS3 po prostu rewelacja.Teraz sprawa powidoków,nawet przy ogladaniu 10 min programu TVN,TVP itp. to przy ciemnych scenach widac logo stacji,ale nie przejmuje sie tym bo powidoki znikaja bardzo szybko.
 

bubusia

Member
Było już o tym mówione. Widać nie każdemu chce się poszukać na wpisach.
Sprawdź ustawienia kontrastu. Wejdź w: Menu-Obraz-Ustawienia zaawansowane-Kontrast dynamiczny(powinno być np.) Średni. Opcja -kontrast- nie powinna być na WYŁĄCZONA. Zdarza się choć rzadko, że włączona opcja -Oszczędzanie energii- również ma wpływ na ciemniejsze sceny.
Nie kazdy tez uwaznie czyta posty, bo gdyby to robil to raczej zauwazylby, ze wyzej opisany manewr juz byl wyprobowywany i nie do konca zdal egzamin

A wracając do tematu podejrzewam ze moze to miec cos wspolnego z 50h odswiezaniem i jednoczesnie slabszym sygnalem, na 60h ani razu nie zauwazylem tego efektu
 
Ostatnia edycja:

PS50B550

New member
A wracając do tematu podejrzewam ze moze to miec cos wspolnego z 50h odswiezaniem i jednoczesnie slabszym sygnalem, na 60h ani razu nie zauwazylem tego efektu
A jak ustawiłeś 60Hz bo ja jakoś nie widzę tej funkcji? A tak przy okazji zauważyłem ze Real 100Hz jest oryginalnie w menu serwisowym wyłączone. Można je sobie włączyć.
 

SULIx

Member

SULIx

Member
Witam,telewizor wymienili mi bez problemu na taki sam model,tylko teraz jest 1 kropka czerwona,ale swieci ona na dole ekranu tak 5cm od dolnej krawedzi,ale daje sobie juz spokój z wymiana.Jesli chodzi o obraz HD to naprawde jestem zadowolony,to samo jest z grami na PS3 po prostu rewelacja.Teraz sprawa powidoków,nawet przy ogladaniu 10 min programu TVN,TVP itp. to przy ciemnych scenach widac logo stacji,ale nie przejmuje sie tym bo powidoki znikaja bardzo szybko.
Z tymi badpixels masz jakiego pecha.Odnośnie powidoków sprawdź na głównym Forum temat tkz. "Docieranie plazmy".Rzeczywiście odpowiednimi ustawieniami można w znaczący sposób ograniczyć efekty powidoków.Można też bawić się geometrią obrazu tv w opcjach: Szer.pow^vPrzenieś oraz Powiększenie przesuwając obraz /nim zgaśnie z ekranu komunikat/ w górę lub w dół kursorami pilota.( ^ v )Na niektórych programach można się pozbyć logo.Z grą na plazmowcu bym jednak uważał. Można przesadzić i trwale uszkodzić panel. Wszystko zależy ile siedzisz przy gierce.
 
Ostatnia edycja:

Artur_K

New member
Nigdzie nie widziałem sugestii, że kontrast dynamiczny ma być wyłączony.

Specjalnie załączyłem link w który są ustawienia ze stronki plasmatvbuyingguide :Picture Settings:
Picture Mode Movie
Black Tone:
Off
Color Temp
Warm 2
Dynamic Contrast:
Off

Wyraźnie napisane że wyłączony.
 

Miczq

New member
kopot1 - Gdybyś sie zdecydował to wgraj v1 (mniej modyfikuje więc mniejsze ryzyko) jednak osobiście odrazam, w b650 chodzi ale w 550/551 nie musi, a szkoda tv.
 
Ostatnia edycja:

kopot1

New member
Sprobuje jednak jutro, bo dzisiaj mam gosci i chce sie pochwalic dzialajaca plasma :) . Nie bede jednak wgrywal tego firmware z tej stronki, tylko zmodyfikuje SamyGO Firmware Patcher'em oryginalne fw T-CHL5DEUC 2008.0 ps550 i wrzuce do Tv.
 
Do góry