Wszystko o modelu 9803

awujotka

New member
Bez reklam
A zapomniałam - wg mnie - najlepiej WSZYSTKO oglądać w trybie film. Wtedy "teatr" jest zminimalizowany....:)
 
Ostatnia edycja:

jurasick

New member
Hmm Kiki co z ty m testem? Ciekawi mnie jak sie zachowuje po kalibracji ten tv.
Poki co to pierwszy zachwyt opadl i zaczalem mu sie blizej przygladac na szczegoly, jesli chodzi o to co pisza na avforums apropo czerni to chyba sie z tym zgodze, gubi detale. Jesli chodzi o 24mhz to jeszcze nie wiem bo mam analogowa cyfre sd i to wszystko, za chiny nie moge zlapac naziemnej telewizji zwyklej analogowej, mimo , ze mam pare kilometrow do masztu.
Czasami jak divixa z nagrywarki puszczam, to na chwile biel zamienia sie w czerwien, roz, ale to akurat moze byc wina dvd chociaz pewien nie jestem.
Dam mu jeszcze szanse, dzis bede ogladal hd z komputera, zobaczymy.
Dobrze, ze niby moge go zwrocic :) znowy zaczalem myslec o 46z4500 :(

O jakie duchy chodzi bo tego nie zauwazylem?
 

awujotka

New member
Bez reklam
Duchy - czasami przy szybkiej akcji czy ruchu kamery zostaje cień poprzedniej klatki i wygląda to jak duch własnie - bo widzisz coś, czego już nie powinieneś.

Sygnał z anteny - jak chcesz cyfrowy (DVB-T) - przestaw kraj na Francję - inaczej nie odbierzesz:(, a analogowy powinien złapac bez problemu, przynajmniej u mnie stroił, ale jakośc marna, mimo że do masztu rzut beretem, ale może to była wina antenki - taki kawałek metalu od 14-calowego crt-ka, chociaż na tym drucie cyfrówka śmigała nawet w HD w jakośc świetnej (TVP HD).

46Z4500 - :grin:
 

cacumen

Member
Bez reklam
Potwierdzam wszystkie uwagi z forów angielskich i niemieckich , a również
kilku osób powyżej.
1) Największe możliwości w "FULL HD"-szczególnie Bluray i filmy z satelity
lub z twardego dysku. Nie mam do tego generalnie większych uwag.
Oczywiście odpowiednie ustawienia obrazu i jakość(bitrate) materiału
ma swoje znaczenie.
2)Telewizja analogowa za pośrednictwem przeciętnej anteny ze wzmocnieniem
, niestety tu już słabo mimo ręcznej regulacji ustawienia anteny i wzmocnienia. Funkcje polepszenia obrazu pomagają , ale efekt końcowy przy tej cenie sprzętu niesatysfakcjonujący(albo ziarnisty bądź rozmyty) obraz.
Mój stary "kineskopowy" Philips dawał lepszy minimalnie obraz , a ma...8 lat!!
3)telewizja analogowa satelitarna sprawdzana na trzech odbiornikach 'Pace"
Pioneer" i Hirschmann a dodatkowo na hybrydzie "Lemon Volksbox".
Trochę lepiej jak powyżej , ale "szumy" nadal zbyt wysokie a ich likwidacja sprzętowa powoduje zamazanie a nie oczyszczenie szczegółów.
Nie sprawdzałem DVB-T , bo nie mam w pobliżu nadajnika.
Obraz z odtwarzacza DVD bardzo przyzwoity , ale nie rewelacyjny.
Małe podsumowanie: typowy przykład eleganckiego LCD do odbioru obrazu
HD a najlepiej Full HD .
W SD jak na taki drogi odbiornik mało atrakcyjny obraz-dla mnie niewystarczający , bo na razie u mnie przewaga programów w niższej rozdzielczości a do tego czasu , gdy te proporcje ulegną zmianie , będą lepsze i tańsze modele.
Odpowiedniego LCD szukam już od wiosny i sprawdziłem przynajmniej kilka modeli od SONY przez Sharpa , Samsunga do Philipsa włącznie i konkluzja jest jednoznaczna :
Producenci wyraźnie wspierają format HD jako przyszłościowy a SD odchodzi w zapomnienie.Istotna jest wielkość ekranu im mniejsza tym obraz SD jest
bardziej akceptowalny a "bajery" typu podświetlenie "LED" nie mają takiego znaczenia.
W omawianym egzemplarzu można też dostrzec inne "niedopatrzenia" jak
dostrzegalne postrzępienia w przesuwających się napisach informacyjnych
np. TVP INFO , brak odpowiedniego kontrastu przy większym kącie obserwacji powyżej 120 stopni( zjawisko "zamglenia" i 'różowienia' szczególnie jasnych części obrazu).
Natomiast "pozytywy" to znakomity dźwięk bez dodatkowego wsparcia sprzętowego , prawie genialna "czerń" , znakomicie rozbudowany teletext
i wsparcie dla napisów telewizyjnych i precyzyjne autoformatowanie wielkości obrazu z możliwością ręcznej korekcji w każdej chwili.
"Egzaminowałem " tego Philipsa prawie 2 tygodnie i na szczęście jest
promocja "30 dni" , bo swoją ceną do pełnych możliwości, nie przekonywuje mnie a jestem dosyć wymagający .
Dodam , że wgrałem najnowszy firmware ze strony Philipsa , ale bez widocznej poprawy.
W tej chwili na dzień dzisiejszy oczekuję na sprawdzenie serii "SHARP DX"
, bo podobno jest dopracowany do obu standartów , bo inaczej trzeba...
czekać dalej!?!
Chciałem dodać , że nie jestem specjalistą od elektroniki użytkowej tylko
"zaawansowanym" jej użytkownikiem.
 
Ostatnia edycja:

jurasick

New member
cacumen napisał:
Potwierdzam wszystkie uwagi z forów angielskich i niemieckich , a również
kilku osób powyżej.
1) Największe możliwości w "FULL HD"-szczególnie Bluray i filmy z satelity
lub z twardego dysku. Nie mam do tego generalnie większych uwag.
Oczywiście odpowiednie ustawienia obrazu i jakość(bitrate) materiału
ma swoje znaczenie.
2)Telewizja analogowa za pośrednictwem przeciętnej anteny ze wzmocnieniem
, niestety tu już słabo mimo ręcznej regulacji ustawienia anteny i wzmocnienia. Funkcje polepszenia obrazu pomagają , ale efekt końcowy przy tej cenie sprzętu niesatysfakcjonujący(albo ziarnisty bądź rozmyty) obraz.
Mój stary "kineskopowy" Philips dawał lepszy minimalnie obraz , a ma...8 lat!!
3)telewizja analogowa satelitarna sprawdzana na trzech odbiornikach 'Pace"
Pioneer" i Hirschmann a dodatkowo na hybrydzie "Lemon Volksbox".
Trochę lepiej jak powyżej , ale "szumy" nadal zbyt wysokie a ich likwidacja sprzętowa powoduje zamazanie a nie oczyszczenie szczegółów.
Nie sprawdzałem DVB-T , bo nie mam w pobliżu nadajnika.
Obraz z odtwarzacza DVD bardzo przyzwoity , ale nie rewelacyjny.
Małe podsumowanie: typowy przykład eleganckiego LCD do odbioru obrazu
HD a najlepiej Full HD .
W SD jak na taki drogi odbiornik mało atrakcyjny obraz-dla mnie niewystarczający , bo na razie u mnie przewaga programów w niższej rozdzielczości a do tego czasu , gdy te proporcje ulegną zmianie , będą lepsze i tańsze modele.
Odpowiedniego LCD szukam już od wiosny i sprawdziłem przynajmniej kilka modeli od SONY przez Sharpa , Samsunga do Philipsa włącznie i konkluzja jest jednoznaczna :
Producenci wyraźnie wspierają format HD jako przyszłościowy a SD odchodzi w zapomnienie.Istotna jest wielkość ekranu im mniejsza tym obraz SD jest
bardziej akceptowalny a "bajery" typu podświetlenie "LED" nie mają takiego znaczenia.
W omawianym egzemplarzu można też dostrzec inne "niedopatrzenia" jak
dostrzegalne postrzępienia w przesuwających się napisach informacyjnych
np. TVP INFO , brak odpowiedniego kontrastu przy większym kącie obserwacji powyżej 120 stopni( zjawisko "zamglenia" i 'różowienia' szczególnie jasnych części obrazu).
Natomiast "pozytywy" to znakomity dźwięk bez dodatkowego wsparcia sprzętowego , prawie genialna "czerń" , znakomicie rozbudowany teletext
i wsparcie dla napisów telewizyjnych i precyzyjne autoformatowanie wielkości obrazu z możliwością ręcznej korekcji w każdej chwili.
"Egzaminowałem " tego Philipsa prawie 2 tygodnie i na szczęście jest
promocja "30 dni" , bo swoją ceną do pełnych możliwości, nie przekonywuje mnie a jestem dosyć wymagający .
Dodam , że wgrałem najnowszy firmware ze strony Philipsa , ale bez widocznej poprawy.
W tej chwili na dzień dzisiejszy oczekuję na sprawdzenie serii "SHARP DX"
, bo podobno jest dopracowany do obu standartów , bo inaczej trzeba...
czekać dalej!?!
Chciałem dodać , że nie jestem specjalistą od elektroniki użytkowej tylko
"zaawansowanym" jej użytkownikiem.

A jakie telewizory sprawdzales do tej pory?

Z kolorami zgadzam sie lekka wariacja, potwierdzam rozowienie, praktycznie do kazdego materialu jaki mialem okazje ogladac wprowadzalem korekty (jestem wymagajacy jesli chodzi o wyswietlanie kolorow, moze kalibracja sprzetowa dalaby jakies rezultaty?).
Ciekawe co na to Kiki :)?

Ogladalem dzis film na 720p i 1080p z kompa plynnosc wydaje sie byc wystarczajaca (tak mowil moj kolega, ktory dzisiaj ze mna testowal tv, posiadacz philipsa z zeszlego roku, nie pamietam modelu) dla mnie minimalne klatkowanie jest :)
Kolega rowniez potwierdzil, ze dobrej jakosci xvid wyswietla przepieknie. Tu sie zgadzam :) miodzio.
Rowniez nie odczulem zadnej zmiany po wgraniu nowego firmware
Dzwiek zadziwil mnie pozytywnie :)
Ogolnie dam mu jeszcze szanse :) ma jeszcze jakies 2 tygodnie zeby mnie do siebie przekonac :)))
 

cacumen

Member
Bez reklam
Na początku grudnia miałem przez 10 dni Sony 40z4500 a w listopadzie
samsungi 40 cali 786 z podświetleniem LED i serii 8 którego dokładnego modelu
już nie pamiętam a przedtem 40 cali 100hz Sharp Aquos. Każdy z nich miał swoje zalety , ale poza Sony głównie w niższej cenie i słabszym wyposażeniu.
Kłopoty barwowe Philipsa nie występują już w 9903 , ale cenowe na pewno.
Kalibracja pomoże minimalnie , bo jak mi podpowiadano to wina samego panelu i używanej matrycy LCD. Zostały one zoptymalizowane pod silny sygnał wejściowy Full HD i tutaj wszystko jest zbliżone do ideału.
Na zagranicznych forach podają precyzyjne ustawienia obrazu pod HD w zależności od urządzenia połączonego z odbiornikiem np. dla konsoli , HDTV
czy Bluray'a. a ja szukam rozsądnego kompromisu między SD a HD , a tutaj
brak atrakcyjnej cenowo alternatywy w przedziale 37-42 cale z zachowaniem parametrów audio-video i odpowiednich gniazd połączeniowych.
Philips byłby do akceptacji w cenie do 6500zł maksimum!!!!Proponuję się przyjrzeć dokładnie nowej serii Sharp Aquos DX , bo zapowiedzi są obiecujące a ceny mniejszych modeli "przyswajalne"
Dalsze przyglądanie się 9803 niewiele zmieni , bo taki to model na Full HD
nadaje sie jak najbardziej-do SD niestety już o wiele mniej.......
 

jurasick

New member
cacumen napisał:
Na początku grudnia miałem przez 10 dni Sony 40z4500 a w listopadzie
samsungi 40 cali 786 z podświetleniem LED i serii 8 którego dokładnego modelu
już nie pamiętam a przedtem 40 cali 100hz Sharp Aquos. Każdy z nich miał swoje zalety , ale poza Sony głównie w niższej cenie i słabszym wyposażeniu.
Kłopoty barwowe Philipsa nie występują już w 9903 , ale cenowe na pewno.
Kalibracja pomoże minimalnie , bo jak mi podpowiadano to wina samego panelu i używanej matrycy LCD. Zostały one zoptymalizowane pod silny sygnał wejściowy Full HD i tutaj wszystko jest zbliżone do ideału.
Na zagranicznych forach podają precyzyjne ustawienia obrazu pod HD w zależności od urządzenia połączonego z odbiornikiem np. dla konsoli , HDTV
czy Bluray'a. a ja szukam rozsądnego kompromisu między SD a HD , a tutaj
brak atrakcyjnej cenowo alternatywy w przedziale 37-42 cale z zachowaniem parametrów audio-video i odpowiednich gniazd połączeniowych.
Philips byłby do akceptacji w cenie do 6500zł maksimum!!!!Proponuję się przyjrzeć dokładnie nowej serii Sharp Aquos DX , bo zapowiedzi są obiecujące a ceny mniejszych modeli "przyswajalne"
Dalsze przyglądanie się 9803 niewiele zmieni , bo taki to model na Full HD
nadaje sie jak najbardziej-do SD niestety już o wiele mniej.......

a jak z4500 sie spisal? mysle o podmianie na 46z4500, ale moze nie ma po co :) bo 42 mi odpowiada :) mysle bardziej o obrazie
 

cacumen

Member
Bez reklam
Przy kupnie nowego LCD jest kilka istotnych spraw:
1)Wielkość ekranu-wszystkie powyżej 37 cali mają rozbudowane układy "polepszające" odbiór z uwagi na to , że są bardziej widoczne przy podobnej
wielkości piksela-dla SD i wymagającego widza najczęściej mało skuteczne
2)Okres eksploatacji-przy częstej zmianie sprzętu(co 2-3lata) nie trzeba przejmować się pewnymi usterkami i kupować nową lepszą już generację,
a przy tym relatywnie tańszą
3)Przeznaczenie-uniwersalne tj.konsola+BluRay+SD+HD+Pc+Network , wtedyistotna jest ilość HDMI+RGB+Component+S-video+USB+Dlan+tunery DVB S T C
w MPEG-2 i 4+CI albo lepiej Cam multistream Universal , w mniejszych nie da się tak łatwo ulokować wszystkiego , co do tego potrzebne a na dodatek stymuluje to sprzedaż większych ekranów , dających większy zysk producentowi.
Przeznaczenie-telewizja SD+HD swobodnie wystarczą przyzwoite egzemplarze Samsunga , LG bądź Panasonica , bez 100 HZ , podświetlenia LED czy Ambilight.
4)Faktyczne wykorzystanie sprzętu tj. przeciętny czas korzystania , jeżeli poniżej 3 godzin dziennie można kupić tańsze egzemplarze nawet plazmę
,bo ekonomicznie kupowanie drogiego modelu jest nieuzasadnione i praktycznie jest on niewykorzystany.
5)Indywidualne potrzeby i możliwości finansowe konkretnego nabywcy
-najczęściej rozważna alternatywa bądź ..... "atrakcyjny" element wyposażenia mieszkania???
Po krótkiej dygresji" ad rem":
Sony 40 z4500 a Philipps 9800
1)Odświeżanie matrycy 8ms a 2ms-niestety 200Hz nie niweluje tej różnicy
2)Kontrast dynamiczny Sony 80000:1 tam więcej o....25 razy najbardziej odczuwalne w poziomie czerni i odcieniach szarości
3)Autoformatowanie obrazu odczuwalnie lepsze niż w Sony
4)Temperatura barwowa i odcienie kolorystyczne też na korzyść Philipsa
co jest konsekwencją 17-bitowej a nie ledwie 10 bitowej obróbki obrazu
5)Zgodnie ze specyfikacją techniczną Sony przy połączeniu z Pc obsługuje maksimum HD Ready a nie jak Philips Full HD
6)Zdecydowanie lepiej rozbudowany teletext z pamięcią 1200 stron a nie 500 jak u Sony
7)Natomiast Sony ma lepszego pilota z podświetlaniem i dużymi przyciskami
precyzyjnie reagującymi w każdym momencie , lepsze menu i nawigację z dostępem do wszelkich funkcji , pełne Dolby Digital+,przydatny Mediaport oprócz standartowej funkcji Usb , lepsze algorytmy DNR i uwypuklenie detali
w niektórych scenach przy zachowaniu ostrości i niewielkim rozmyciu obrazu.Dla mnie przy cenie maks.5000zł można kupić.

Są to moje wszystko subiektywne odczucia , bo poszukuję sprzętu , który ma mnie zadowolić a oto nie tak łatwo.
Na koniec dodam ,że jeżeli chodzi o obraz to chyba dotychczas seria 'Kuro"
Pioneera była zbliżona do ideału-z wyposażeniem już gorzej.
 

desmo71

New member
co jest z tą szybkością philipsów?

szybki soft[/quote] -tu się nie zgodzę - spedziłem ostatnio chwilę na równoległym porównaniu obrazu na tym tv, z w4500, pv8, essence 001 ( ta sama elektronika co w 9608/9708 i jakimś 4 x tańszym samsungiem - niestety na obydwu philipsach ruch był wolniejszy w stosunku do wszytkich pozostałych tv - wyglądało to tak jakby biathlonista na philipsie poruszał wolniej kończynami ( wszytkie podpięte do podobnie średniego sygnału kablowego w warunkach MM ) - defekt występował zarówno z włączonymi i wyłączonymi polepszaczami...czy ktoś miał podobne obserwacje lub może jest jakieś proste rozwiązanie problemu sprawdzone np w serii 9608/9708
 

jurasick

New member
desmo71 napisał:
-tu się nie zgodzę - spedziłem ostatnio chwilę na równoległym porównaniu obrazu na tym tv, z w4500, pv8, essence 001 ( ta sama elektronika co w 9608/9708 i jakimś 4 x tańszym samsungiem - niestety na obydwu philipsach ruch był wolniejszy w stosunku do wszytkich pozostałych tv - wyglądało to tak jakby biathlonista na philipsie poruszał wolniej kończynami ( wszytkie podpięte do podobnie średniego sygnału kablowego w warunkach MM ) - defekt występował zarówno z włączonymi i wyłączonymi polepszaczami...czy ktoś miał podobne obserwacje lub może jest jakieś proste rozwiązanie problemu sprawdzone np w serii 9608/9708[/quote]

Jesli chodzi ci o dzialanie oprogramowania to menu chodzi szybko, z tym nie ma problemu, ja mam problem z ustawieniem kolorow, kontrastu i balansu bieli, mam rowniez wrazenie, ze tv ma problem z ostroscia, probowalem recznie sobie skalibrowac na darmowych tablicach kalibracyjnych i efekt mnie nie zadowolil, mam wrazenie, ze starszy philips kolegi z zeszlego roku lepiej sobie z tym poradzil (glownie sd, HD wyglada duzo lepiej). Powoli zaczynam myslec nad zamiana i chyba skorzystam z promocji w ktorej wzialem udzial i oddam ten tv :(
 

cacumen

Member
Bez reklam
[/quote]Jesli chodzi ci o dzialanie oprogramowania to menu chodzi szybko, z tym nie ma problemu, ja mam problem z ustawieniem kolorow, kontrastu i balansu bieli, mam rowniez wrazenie, ze tv ma problem z ostroscia, probowalem recznie sobie skalibrowac na darmowych tablicach kalibracyjnych i efekt mnie nie zadowolil, mam wrazenie, ze starszy philips kolegi z zeszlego roku lepiej sobie z tym poradzil (glownie sd, HD wyglada duzo lepiej). Powoli zaczynam myslec nad zamiana i chyba skorzystam z promocji w ktorej wzialem udzial i oddam ten tv :([/quote]



Popieram decyzję i radzę poczekać na Sharpa"DX". Mnie pełnej kalibracji i podrasowania dokonał znajomy serwisant"Philipsa" i efekt nie przekonywujący.
Za 7000zł wymagam więcej i oddaję w tym tygodniu a będę 'bawił się' Samsungiem 40856 o podobnych parametrach , ale znacznie szerszymi możliwościami regulacji w obrazie i 3000zł tańszym ,. stylizacyjnie o połowę węższym. Dla mnie "ambilight" nic nie wnosił a podświetlenie ledowe w porównaniu z "aureą" "słabiutkie. A jak Samsung zawiedzie to jak pisałem wyżej "Sharp DX'. Nie ma ideału , ale trzeba go poszukiwać......
 

desmo71

New member
szybkość czy może płynność ruchu

nie chodzi mi o szybość działania menu ale o sposób wyświetlania ruchu przez te philipsy ( dotyczy też essence 001 a więc pewnie także 9708 )
może to wina matrycy, może elektroniki - rzecz widać gdy stoi obok inny tv - na philipsie ruch miał opóźnienie -np postać idąca, wolniej poruszała nogami, później osiągała ten sam punkt itd , nie pomagało wyłączanie tych wszystkich , engine..., motion..., 100Hz etc

a co do sharpów - lepiej radzą sobie z sd bo mają mniej ostry obraz - niektórym to przeszkadza
 

cacumen

Member
Bez reklam
desmo71 napisał:
nie chodzi mi o szybość działania menu ale o sposób wyświetlania ruchu przez te philipsy ( dotyczy też essence 001 a więc pewnie także 9708 )
może to wina matrycy, może elektroniki - rzecz widać gdy stoi obok inny tv - na philipsie ruch miał opóźnienie -np postać idąca, wolniej poruszała nogami, później osiągała ten sam punkt itd , nie pomagało wyłączanie tych wszystkich , engine..., motion..., 100Hz etc

a co do sharpów - lepiej radzą sobie z sd bo mają mniej ostry obraz - niektórym to przeszkadza
W SD nie może być zbyt ostry obraz , bo zawiera wiele mniej szczegółów od HD a na dużym ekranie objawia się uciążliwymi"szumami" , nie do usunięcia , bo ich wygładzanie prowadzi do"rozmycia" a to jest bardzo nieprzyjemne do oglądania.
Natomiast precyzja i płynność ruchu jest do ustawienia , sam to sprawdzałem dziś na skoczkach narciarskich-bez opóźnień w odpowiednim tempie. Piszę o 9803h/10.
 

jurasick

New member
cacumen napisał:
Popieram decyzję i radzę poczekać na Sharpa"DX". Mnie pełnej kalibracji i podrasowania dokonał znajomy serwisant"Philipsa" i efekt nie przekonywujący.
Za 7000zł wymagam więcej i oddaję w tym tygodniu a będę 'bawił się' Samsungiem 40856 o podobnych parametrach , ale znacznie szerszymi możliwościami regulacji w obrazie i 3000zł tańszym ,. stylizacyjnie o połowę węższym. Dla mnie "ambilight" nic nie wnosił a podświetlenie ledowe w porównaniu z "aureą" "słabiutkie. A jak Samsung zawiedzie to jak pisałem wyżej "Sharp DX'. Nie ma ideału , ale trzeba go poszukiwać......

A wiesz czy sa jakies kruczki odnosnie oddania? Nie bedzie problemow, posiadam wymagana dokumentacje, ale np instrukcje sila rzeczy rozpakowalem.
pozdrawiam
p.s Wiem ze cena zaporowa, ale powoli sie zastanawiam nad 46x4500, zeby wreszcie zakonczyc temat tv :)
 

krecha2

New member
Ja miałem sharpa x20e, teraz jestem miesiac bez tv bo nie moge sie zdecydowac co kupic:roll: powaznie mysle nad samsungieem A 956, lub sony w4500 , ale nie moge sie zdeccydowac.Tak samo chcilbym juz temat tv miec za soba.
 

cacumen

Member
Bez reklam
krecha2 napisał:
Ja miałem sharpa x20e, teraz jestem miesiac bez tv bo nie moge sie zdecydowac co kupic:roll: powaznie mysle nad samsungieem A 956, lub sony w4500 , ale nie moge sie zdeccydowac.Tak samo chcilbym juz temat tv miec za soba.


Zachęcam do cierpliwości , za kilka tygodni wchodzą najnowsze rozwiązania
technologiczne większości poważnych producentów tj.standard 200hz ,rozbudowa portów medialnych z obsługą Full HD , jeszcze cieńsze obudowy a więc lżejszy telewizor-krótko mówiąc , kogo stać już znajdzie odpowiedni sprzęt.
A pozostali z mniejszym portfelem kupią wyraźniej taniej dziś aktualne modele.

Koledzy powyżej podane przez Was LCD są naprawdę niezłe , ale ich cena nawet w sklepach internetowych przynajmniej o 1000zł za wysoka w stosunku do tego , co mają do zaoferowania.
Popatrzcie na angielskie i niemieckie strony elektroniki na zimę 2009 a najlepiej na konsumencką wystawę elektroniki użytkowej zaczynającej się
jutro w USA w Las Vegas-przy szybkim łączu możliwy streaming największych nowości praktycznie "live" tylko trzeba pamiętać o różnicy czasu.

 

mario_many

New member
Witam wszystkich,kto wie kiedy bedzie w sprzedazy wersja 47 9803 ? A przy okazji czy ktos porownywal philipsa 9803 do plazmy panasonica PY 85 bo podobnie jak philipsa 9803 uwazam za najlepiej swiecacego z LCD-ow w przystepnej cenie to wsrod plazm wytypowalem wlasnie panasa 46 cala PY 85,ktory jest chyba nawet tanszy i to o jakies 2000.:eek:k:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
zapytanie o Philipsa 9803

Witam proszę mi pomóc jestem zainteresowany kupnem modelu 42 PFL 9803 tylko zaintrygowała mnie pewna uwaga na stronie Philipsa przeczytałem pytanie ( chodziło o ten właśnie model ) : "Z telewizora dochodzą krótkie odgłosy trzaskania w okolicach godziny 5:00 rano. Czy jest to normalne? " a odpwoiedz do tego pytania zabrzmiała: "Telewizor wydaje odgłosy trzaskania, gdy na krótki czas wybudza się z trybu gotowości w celu wykonania testu wewnętrznego i pobrania ewentualnych, koniecznych aktualizacji. Jest to zjawisko normalne."

Moje pytanie brzmi czy Wy coś zauważyliście mający ten model LCD bo ja starałem się dodzwonić na infolinię i do serwisu w Radomiu i powiem że za bardzo odpowiedzi to nie otrzymałem. Część z Was ma ten model LCD proszę napisać czy coś zauważyliście czy coś takiego jest i jak długo to buczenie i trzaski słychać jeśli w wogóle coś słychać i jak bardzo jest to uciążliwe i czy te trzaski potrafią wybudzić ze snu?.... :D bo to równie może być czyjaś fantazja. Dzwoniłem też do kilku sklepów i pytałem się o to i oni nic na ten temat nie słyszeli żeby coś takiego było w tym modelu. Pozdrawiam wszystkich gorąco i proszę o swoje spostrzeżenia tych wszystkich co mają ten model Philipsa. Dzięki :)
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
zapytanie o Philipsa 9803

Witam proszę mi pomóc jestem zainteresowany kupnem modelu 42 PFL 9803 tylko zaintrygowała mnie pewna uwaga na stronie Philipsa przeczytałem pytanie ( chodziło o ten właśnie model ) : "Z telewizora dochodzą krótkie odgłosy trzaskania w okolicach godziny 5:00 rano. Czy jest to normalne? " a odpwoiedz do tego pytania zabrzmiała: "Telewizor wydaje odgłosy trzaskania, gdy na krótki czas wybudza się z trybu gotowości w celu wykonania testu wewnętrznego i pobrania ewentualnych, koniecznych aktualizacji. Jest to zjawisko normalne."

Moje pytanie brzmi czy Wy coś zauważyliście mający ten model LCD bo ja starałem się dodzwonić na infolinię i do serwisu w Radomiu i powiem że za bardzo odpowiedzi to nie otrzymałem. Część z Was ma ten model LCD proszę napisać czy coś zauważyliście czy coś takiego jest i jak długo to buczenie i trzaski słychać jeśli w wogóle coś słychać i jak bardzo jest to uciążliwe i czy te trzaski potrafią wybudzić ze snu?.... :D bo to równie może być czyjaś fantazja. Dzwoniłem też do kilku sklepów i pytałem się o to i oni nic na ten temat nie słyszeli żeby coś takiego było w tym modelu. Pozdrawiam wszystkich gorąco i proszę o swoje spostrzeżenia tych wszystkich co mają ten model Philipsa. Dzięki :)
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
zapytanie o philipsa 9803

Witam proszę mi napisać czy ten lcd posiada system 24p true cinema? bo w żadnej specyfikacji nie mogę tego znaleść choc w sklepie mówią że posiada tylko czego nie ma tego w żadnej specyfikacji ? pozdrawiam i czekam na pomoc.
lolek
 
Do góry