Wszystko o modelu 9803

jarek12345

New member
c-4 napisał:
Hej, czy ktos moze podac jakies namiary na sklep internetowy gdzie mozna go kupic ponizej 8000 zł. Mogą to być sklepy zagraniczne lub jakies aukcje, bardzo prosze o linki.


za 7900zl sprzedaje go jeden gostek na allegro .TV ma 1 miech i podobno wszystko jest z nim ok (ma gware itd). mozesz pogadac moze troche jeszcze zejdzie z ceny -jest z wawy .pozdr


.
 

borecki

New member
Hej @C-4,

na zagraniczne nie masz sie co patrzec. Ja mieszkam u niemcow i ceny sa tam beznadziejne tzn. najmniej ok 2700 Euro za pfl 9803! W Polsce mozna kupic za duzo mniej, przy tym kursie euro.

Sam chcialbym kupic w polsce, tylko nie wiem czy program z analogowej anteny niemieckiej bedzie chodzil na polskim philku :( Dawno temu slyszalem od znajomych, ze trzeba bylo w starych kineskopach cos przestawiac ze zwgledu na glos! Jesli ktos ma takie doswiadczenie, prosze o rade!
 

awujotka

New member
Bez reklam
W menu podczas pierwszej instalacji (później również można dokonać zmiany) wybierasz system dźwięku, język menu i kraj instalacji. Mój egzemplarz jest wyprodukowany w Belgii, nie sądzę, aby był robiony tylko i wyłącznie na polski rynek. Uważam, że spokojnie, jak kupisz w Polsce, odbierzesz sygnał w Niemczech. Mój poprzedni tv był kupiony właśnie w Niemczech i nie miałam żadnych problemów z odbiorem w Polsce. pozdrawiam
 

awujotka

New member
Bez reklam
Przekazuję dane co do odbioru w W-wie DVB-T, czyli naziemnej tv cyfrowej:
Przetestowałam swój tv (9803) i aby zdekodował obraz musiałam wybrać jako kraj instalacji Francję. Oczywiście jak jest ustawiona Polska nie widzi i nie stroi kanałów cyfrowych, po wybraniu Niemiec, Czech - "nie rozpoznany format wizji". Głos był, epg działało, ale wizji niet. Mym oczom obraz ukazał się dopiero po wybraniu właśnie Francji.
Oto lista:
1. TVP HD - jakość zdecydowanie lepsza niż w N-ce
2. TVPInfo
3. TVPSport
4. TVP1
5. TVP2
6. PR1
7. PR2
8. PR3
I to by było na tyle... do oglądania, dodam że na zwykłej antenie (kiju) od starego 14-calowego CRT-ka.
 

xxxxxx

New member
Dzisiaj wreszcie zobaczyłem 9803

Dzisiaj wreszcie zobaczyłem na własne oczy 9803(w porównaniu obok 9703)
Świetny telewizorek! Nie ma się za bardzo do czego przyczepić.
9703 przy nim to kicha.Jak ktoś planuje zakup LCD 42" to może go brać w ciemno na pewno nie pożałuje.
 

cully

New member
krakow

xxxxxx napisał:
Dzisiaj wreszcie zobaczyłem na własne oczy 9803(w porównaniu obok 9703)
Świetny telewizorek! Nie ma się za bardzo do czego przyczepić.
9703 przy nim to kicha.Jak ktoś planuje zakup LCD 42" to może go brać w ciemno na pewno nie pożałuje.

ja jednak przed wydaniem tych paru groszy chcialbym ten tv przynajmniej raz wczesniej zobaczyc. moze ktos go widzial w krakowie :(
 

c-4

New member
Hej, nie wiem czy to gdzieś było, ale czy ktoś mógłby porównac 9803H z samsungiem 46A956. Wiem, że to telewizory o różnych przekątnych, ale oba mają mpeg4, LAN i są na ledach. Widziałem już oba w sklepie i dalej mam dylemat. Philps droższy i to nawet sporo. Proszę o jakieś opinie
 

MINIDYSK

New member
Witam wszystkich użytkowników Philipsa 9803 , po długich rozważaniach ,porównywaniach wreście padł wybór na Philipsa .Jest to telewizor cudeńko , jakość obrazu i dzwięku wspaniała , tylko jeden malutki szczegulik nie działa telegazeta po podłączeniu przez HDMI , może ja coś żle podłączyłem .Proszę użytkowników o poradę , a i ja chętnie odpowiem na pytania. Pozdrowienia.
 

carlos.waw

New member
c-4 napisał:
Hej, nie wiem czy to gdzieś było, ale czy ktoś mógłby porównac 9803H z samsungiem 46A956. Wiem, że to telewizory o różnych przekątnych, ale oba mają mpeg4, LAN i są na ledach. Widziałem już oba w sklepie i dalej mam dylemat. Philps droższy i to nawet sporo. Proszę o jakieś opinie

Witam,

Też się zastanawiam nad tymi modelami. Philips droższy a Samsung nie ma matowego ekranu - czy zatem oglądanie w porze dziennej daje dyskomfort. I jeszcze jak jest z niezawodnością Samsunga???
 

ANDGAJ

New member
O niezawodności Samsunga moze coś w sąsiednim dziale rzekną ;)

Moja półgodzinna zabawa z pilotami przy tych TV (stały obok siebie 2m ) nie dała konstruktywnej oceny.Przynajmniej dla mnie.
Może tylko to, że Phil troszkę lepiej radzi sobie z SD -prawdopodobnie moja ocena wynika z mniejszego o 4" ekranu.
I lepiej formatuje obraz z 4:3 na 16:9.
Przy źródle z BD obraz z Samsunga bardziej mi się podobał bo....większy obraz ;) .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ostrość genialna nawet z DVD , obróbka z dobrego dvd rewelacja:

Z lewe 9803 z prawej 9703 . Myślałem że muszę już się udać do okulisty. Okazało się że ogladając
filmy na 9803 - czy odżyły na całego.
Test wkrótce . Siedziałem na testem tego telewizora cztery tygodnie.
Rekord świata :D
Zapowiada się niezwykle ciekawo.

001_P1130216.JPG



001_P1130218.JPG


002_P1130219.JPG
 
Ostatnia edycja:

ANDGAJ

New member
Moje pół godziny to betka :)
Pytanie z mojej strony: jak oceniasz formatowanie z 4:3 do 16:9 w opcjach zoom, auto itd. w porównaniu do innych LCD?
Chodzi oczywiście o zniekształcenia "w szerz" np. twarzy w centrum ekranu.

A test będzie pod choinkę? :)

001_P1130216.JPG
 

pilifs

New member
Czy to jest obecnie najlepszy tv do oglądania sd + hd w bardzo jasnym pokoju z odległości 3m? Chyba stanę się na chwilę "niebieski", żeby przeczytać test Kikiego :cool:
 

jurasick

New member
No i stalo sie :))) nie doczekalem sie testu, nie wytrzymalem presji :)) i kupilem 9803 jutro ma do mnie dojechac, takze sylwester przed telewizorem :)))

Moze ktos ma juz jakies dobre ustawienia tego tv?

Mam nadzieje, ze jakosc sd z cyfry bedzie zadowalajaca bo na wlasne oczy sd nie widzialem.

p.s. jedna rzecz mnie martwi, tylko 42 cale z 4 metrow, ale coz jakos sony nad ktorym sie mocno zastanawialem mnie nie powalil, chcialem 46z4500, ale led zwyciezyl :)
Jest jeszcze jedna opcja jak cos bedzie nie tak to ponoc do 30 dni moge go oddac i philips zwroci mi pieniadze, (zalapalem sie na ostatni dzien takiej promocji) huehueh ciekawe jak to dziala, ale moze tak mi sie spodoba, ze nie bede chcial go oddac :)

pozdro 4 all
 

pilifs

New member
W EuroAGD, przecenili na 7 999,-. Jest teraz tańszy od 9703 (8 499).
To który jest lepszy? :confused:

W recenzjach narzekają na zanikanie szczegółów w ciemnych scenach ze względu na wyłączanie a nie przygaszaszanie LEDów. Kiedy polski test? I nie chodzi o subiektywną ocenę użytkownika, choć każdą z chęcią przeczytam.
 

jurasick

New member
Podlaczony :)
Niestety przez eurozlacze bo CYFRA + nie ma dekoderow HD!!!!@#@#@!!!!
do polowy stycznia albo dluzej!!!!!! To jakis absurd! grrrr
Pierwsze wrazenie ogolnie pozytywne jesli chodzi o sd skalowanie przyjemne
aczkolwiek mam wrazenie, ze poruszajace pojazdy delikatnie sie przycinaja, nie wiem czy to wynika z euro? do sd mam 100hz wylaczone. Chyba sie trzeba troche nim pobawic.
Moze ktos podesle swoje ustawienia do sd pls :) bo zaraz goscie przychodza :)
Wszystkiego dobrego w nowym roku!
 

pilifs

New member
awujotka - miałaś/masz ten tv. Narzekałaś na wielkość i "teatr".

Pierwszego raczej nie da się wyregulować a co z prezentacją ruchu?
 

awujotka

New member
Bez reklam
tv sprzedany, wielkośc wygrała, teraz jest sony 46 cali.
"teatr" mi nigdy nie przeszkadzał, czasami latały "duchy", ale ten typ ta ma...


wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, jak najmniej rozterek związanych z naszymi telewizorkami i jak najlepszego odbioru:)
 
Do góry