Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

marcin80

New member
Dzisiaj odebrałem TV z Media kupiłem za 7599 zł. Rozmawiałem ze sprzedawcą na temat matryc montowanych w PHILIPSACH podobno to te same co w TV LG JVC PANASONIC i TOSHIBA Teraz staram się załatwić tuner cyfrowy POLSATU po uruchomieniu TV podzielę się wrażeniami.

P.S. ktoś pytał o wymiary pudełka 116x32x81
 

urad

New member
Hejka, w Chipie 05/2009 na stronie 114 jest artykuł "Co potrafi współczesna technika TV" i wyjaśniony jest m.in. efekt "teatru" jaki występuje w Philipsach przy 100Hz i dlaczego tak się dzieje, polecam.
 

M4R

New member
Wiem że spora część z was używa tego tv z konsolami. Mój problem polega na tym że nie da się używać 100Hz bez włączenia natural motion (42pfl9603). Da się rozwiązać w jakiś sposób ten problem? Jak wiadomo natural motion potrafi robić nawet 1s input lag co w grach jest niedopuszczalne, a 100Hz bardzo się przydaje podczas dynamicznej akcji.
 

M4R

New member
Tego trybu właśnie używam. Problem w tym że 100Hz znacznie poprawia ostrość podczas szybkiego ruchu, a z tej funkcji widocznie nie da się korzystać podczas grania - trochę to irytuje.
 

pRzeKop

New member
Da się, ale jak sam zauważyłeś dopiero po włączeniu Digital Natural Motion.
Moim zdaniem nie jest to jednak potrzebne. Gram na wyłączonym ponieważ obraz jest bez zastrzeżeń.
 

M4R

New member
Dla mnie obraz jest ok w grach typu wyścigi, piłka, natomiast w shooterach 100Hz bardzo by się przydało. Wystarczy w jakimś fpsie spróbować się szybciej obrócić - w efekcie czego cały obraz jest mocno rozmyty.
Może to poprawią przy jakiejś aktualizacji? Natural motion nie da się używać w grach bo jest ogromny input lag więc jednocześnie 100Hz odpada. Mi trochę to przeszkadza, a ten TV do najtańszych modeli nie należy.
 

starymada

New member
pRzeKop napisał:
Osobiście wolałem nie dopłacać za samą górną listwę Abilight (to jest jedyna różnica) w 9703, więc kupiłem 9603.

pRZeKop - porownywalem te 2 TV i roznica jest jeszcze taka, iz 9703 ma funkcje Perfect Colors i Wide Color Gamut. W tescie np. trustedreviews opisuja, ze ta roznica jest widoczna. Pytanie czy ktos ja widzial na oczy i czy rzeczywiscie warto doplacic. Czekam na opinie, pozdr
 

urad

New member
Czy mozna jakoś zmusić ten TV aby pokazał informację z jaką iloscią klatek jest wyswietlany obraz ? czy to jest 24 fps czy tez 50/60 fps ????
 

albert123

New member
Nowy soft do 9603?

Witam wszystkich!
Mam Pytanko odnosnie nowego softu czy ktos juz zainstalowal czy sa jakies roznice na plus a moze na minus?
pozdrawiam
 

coroner-666

New member
witam
na oficjalnej stronie philipsa ukazalo sie nowe oprogramowanie oznaczone nr "94". niestety brak jakiejkolwiek informacji odnosnie zmian w stosunku do poprzedniej wersji
pozdrawiam
 

pawlog

New member
Witam
Czytałem kilka miesciecy temu wiekszosc postow w tym temacie.
Jednak telewizor kupilem miesiac temu i dopiero teraz pojawilo sie pytanie. Wertowalem te 90 stron raz jeszcze ale niestety nie znalazlem odpowiedzi.
A mianowice co zrobic zeby podczas ogladania filmow bluray (ps3) zniknal ziarnisty obraz.
Wyglada to tak ze w niektorych scenach obraz jest jakby wlasnie piaskowy nie jest idealnie czysty na wiekszosci filmach jest dobrze jednak te kilkanascie scen podczas filmu pssuje dobry humor.
I jedna moze jeszcze sprawa jak to u was jest z meczami pilki noznej?
U mnie pilka przy dluzszym locie, silniejszym strzale jest rozmazana.
Czy jest to kwestia ustawien czy softu?
Dzieki za ewentualne sugestie.
Pozdrawiam
 

urad

New member
"co zrobic zeby podczas ogladania filmow bluray (ps3) zniknal ziarnisty obraz"

heh - proste - kupić film który został zrobiony bez efektu ziarna, ale chyba się rozczarujesz bo pozostaną ci wtedy tylko animacje Pixar'a do wyboru ;-)
 

toms83qwe19

New member
pawlog napisał:
Witam
A mianowice co zrobic zeby podczas ogladania filmow bluray (ps3) zniknal ziarnisty obraz.
Wyglada to tak ze w niektorych scenach obraz jest jakby wlasnie piaskowy nie jest idealnie czysty na wiekszosci filmach jest dobrze jednak te kilkanascie scen podczas filmu pssuje dobry humor.
Pozdrawiam

Jeśli film został w ten sposób nagrany na nośnik, to nic z tym nie zrobisz. Ale sprawdź czy nie masz włączonych jakiś systemów wyostrzających obraz.
 

coroner-666

New member
witam
zmiany w najnowszym sofcie

Q591E_0.94.0.0
---------------
• Audio issue solved when switching between HDMI sources.
• Optimalisation Audio SPDIF for HTS3367.

pozdrawiam
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Po to chyba dołożyliśmy za te systemy , żeby działały co nie? jak wyłączysz to masz tv nie 96xx tylko 56xxco kosztuje ok. 3tyś a nie 5tyś
 
Ostatnia edycja:

pRzeKop

New member
Nie bardzo kumam: Leeonsjo, jak chcesz wyłączać "zmiany w najnowszym sofcie"? ;)
(Cytuj posta, na którego odpowiadasz, jeśli chcesz byc zrozumiany)

Mnie aktualziacje cieszą. Tym bardziej, że dotyczą SPDIF, z którym miewam problemy.
 

urad

New member
aja nadal nie odbieram kilku kanałów z TV kablowej :( tak wieć TV w tym tygodniu ląduje w serwisie... do tego dochodzą problemy z uruchomieniem matrycy podczas włączania (jest tylko dzwiek) i problemy z budzikiem... nie da sie go czasami wylaczyc... mimo ze TV ma juz ponad rok ciągle ten soft jest wg mnie niedopracowany :(
Mogli by też poprawić grafikę bo jest za "mdła" i nieostra
 
Do góry