Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

pRzeKop

New member
Jak dla mnie to mogli by poprawić przekazywanie dźwięku przestrzennego na coaxiala.
Czego nie podłącze do TV (konsola, PC, dvd) to z 5.1 wychodzi nie wiadomo co.
Na kinie przez moment mignie DD, a później dźwięk nie jest nawet stereo. Nie jest to wina kina - na słuchawkach podłączonych do TV dźwięk (który wg klawisza info na tv jest 3/2) wszystko słychać w prawej słuchawce i przytłumione w lewej (nie wiem jak to opisać :).
Gdy omijam TV i podłącze dźwięk do kina jest ok. Niestety w kinie mam jeden coaxial i jeden spdif.
Cieszyłem się z tego wyjścia w TV. Liczyłem, że wszystko podłącze po HDMI i wyprowadzę dźwięk jednym kablem :(

Pisałem do Philipsa, to mnie olali. Odpisano mi, że na tym wyjściu nie da się uzyskać 5.1. Jednak z PC część filmów odtwarza się poprawnie.
Podejrzewam, że TV nie radzi sobie ze wszystkimi formatami dźwięku
 

radgal1

New member
Spróbuj wrócić pRzeKop do softu 058.015, który jeszcze jakoś sobie radzi i przepuszcza dźwięk 5.1.
Też pisałem do Philipsa i też mnie olali...
Pozdr
 

pRzeKop

New member
a gdzie mogę go znaleźć starsze wersje?
na oficjalnej stronie jest zawsze najnowsza
jeśli masz, to przoszę może wrzucić tu
Kod:
 chomikuj.pl/pRzeKop/philips
albo na forum, ale jest limit chyba 20MB
 

dodekxxx

New member
mpeg 4

Czy może ktoś wie co zrobic aby philips 9613 z literką D na końcu właczyc mpeg 4 ? jest taka pocja w menu serwisowym present i not present ale nie wiem czy to wszystko ktos juz przerabiał ten temat nie oficjalnie dowiedziałem sie ze w philipsach jest taka mozliwosc. Mam jeszcze drugie pytanie jakie pliki video obsługje ten telewizor po złączu usb i po lan i czy moze ktos z was juzzapoznał sie ze stronką DLNA i jak to ugrysc i co to daje? Z góry dziekuje za pomoc.
 

luki_R

New member
Nie wiem czy we wszystkich Philipsah, ale włączenie MPEG4 w menu serwisowym przeważnie wiąże się z uwaleniem TV i koniecznością wizyty w serwisie.
 

marcin80

New member
Witam

Jutro mam odebrać TV PHILIPS 42PFL9703D w MediaMarktcie. Chciałbym poznać Wasze opinie na temat pracy tego telewizora w następujących zastosowaniach oraz sugestie dotyczące konfgiguracji.
Mam dekoder polsatu echostar dsb-717 tylko z eurozłączem. Chciałbym oglądać filmy z komputera na TV karta graficzna ma wyjście DVI.
Do tego chciałbym podłączyć kino domowe onkyo. Czytając Wasze wypowiedzi pojawiał się problem z dźwiękiem (jakieś przesunięcia) prosze powiedźcie mi dokładnie o co chodzi za telewizor zapłacę 8000zł chciałbym być zadowolony.

Pozdrawiam
 

MacGege

New member
Mam model z słabszej serii 7603 , nie zauważam żadnych problemów z przesunięciem dźwięku ani przy oglądaniu DVD, ani przy oglądaniu telewizji (eNka).
Jedyne co mogę sugerować to wymianę dekodera polsatu na taki co ma HDMI
 

marcin80

New member
źle się wyraziłem miałem na mysli ten problem

pRzeKop napisał:
Jak dla mnie to mogli by poprawić przekazywanie dźwięku przestrzennego na coaxiala.
Czego nie podłącze do TV (konsola, PC, dvd) to z 5.1 wychodzi nie wiadomo co.
Na kinie przez moment mignie DD, a później dźwięk nie jest nawet stereo. Nie jest to wina kina - na słuchawkach podłączonych do TV dźwięk (który wg klawisza info na tv jest 3/2) wszystko słychać w prawej słuchawce i przytłumione w lewej (nie wiem jak to opisać :).
Gdy omijam TV i podłącze dźwięk do kina jest ok. Niestety w kinie mam jeden coaxial i jeden spdif.
Cieszyłem się z tego wyjścia w TV. Liczyłem, że wszystko podłącze po HDMI i wyprowadzę dźwięk jednym kablem :(

Pisałem do Philipsa, to mnie olali. Odpisano mi, że na tym wyjściu nie da się uzyskać 5.1. Jednak z PC część filmów odtwarza się poprawnie.
Podejrzewam, że TV nie radzi sobie ze wszystkimi formatami dźwięku
 

MacGege

New member
rozumiem że nie posiadasz żadnego amplitunera, wzmacniacza itp który będzie odpowiedzialny za dźwięk. Jeżeli takie urządzenie posiadasz to na pewno dźwięku nie będziesz wyprowadzał na TV.
Przyznam się nie testowałem dzwięku przez TV, jedyne kable jakie mam podpięte do niego to 2 x HDMI i RBG i wszystko hula jak należy.
 

pRzeKop

New member
Nie dotykaj tego menu, bo i tak nie będzie dział MPEG4.
No właśnie mój problem dotyczy dźwięku przeprowadzonego przez TV do kina. Jeśli masz sporo wejść cyfrowych w amplitunerze, to powinieneś podłączać urządzenia bezpośrednio.
Jeśli zależy ci na jakości to nie używaj kabi EURO.
Ceny tak podskoczyły czy tylko w sklepie dla idiotów jest taka drożyzna? Ja pod koniec roku kupiłem ten model (bez górnych diód, więc w zasadzie 42PFL9603) za nieco ponad 5tys.
 

marcin80

New member
Zdecydowałem się na sklep dla idiotów po przykrych doświadczeniach przy zakupach przez neta. Wolę obejrzeć dokładnie to co kupuje niż odsyłać towar kilka razy. Wiem że przepłacam ale media w moich okolicach to największy sklep, a nie mam czasu jeździć gdzie indziej. Czyli podsumowując warto kupić ten telewizor za 7999zł?!
 

pRzeKop

New member
Osobiście wolałem nie dopłacać za samą górną listwę Abilight (to jest jedyna różnica) w 9703, więc kupiłem 9603. Używam go z Nką, Playstation3 i kompem. Jestem zadowolony. :eek:k:
Gdybym miał lepsze kino domowe i mógł to wszystko po podłączać inaczej to pewnie bym był w pełni szczęśliwy.

Przepłacasz prawie 3 tysiące! Jeżeli masz zamiar wydać 8tyś to polecałbym Ci serię 9803. To jest już pólka wyżej - LEDowe podświetlenie matrycy.
Ja znalazłem sobie sklep internetowy z możliwością odbioru osobistego i wszystko poszło gładko.
 

urad

New member
Czy ktoś moglby zerknąc w menu serwisowym jaki typ tunera ma ustawiony? moj TV po powrocie z serwisu nie odbiera pewnych częstotliwości TV kablowej, może ktoś z serwisu ustawił mi błedny typ tunera ???
u mnie jest tak:
Options -> Miscellaneous -> Tuner type -> TD1716 Mk4
 
Do góry