Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

mojz37

New member
Tak, chodzilo mi o funkcje HD natural motion. Piszę z pracy, więc niestety nie mam menu przed oczami.

KEILAQ, powiedz jeszcze przy jakich ustawieniach masz podłączonego swojego kompa. Jeżeli jesteś w game mode (wyłączone funkcje) to faktycznie laga możesz nie widzieć, ani nie czuć, bo wtedy jest minimalny. Ktoś go nawet zmierzył na AVforum - 32 ms.

Z 9603 jestem bardzo zadowolony, ale skoro i tak wyłączam te funkcje (natural motion i 100Hz) to mogłem kupić TV o 2k tańszy. Jedyne co go wyróżnia i za co warto dopłacić trochę $ to Ambilight. Już przy dwóch kanałach pełen wypas. Ostatnio robiłem parapetówkę - mp3 z kompa + wizualizacje na ekranie TV. Oświetlenie jak w dobrym klubie. Gorąco polecam!!!
 

ProSiaczek

New member
W zasadzie nie powiedziałem ostatecznego słowa na nie

Urad na taką wiadomość czekałem od początku !!!!!

mojz37 ja też jestem ciekawy jak wygląda sprawa z PS3, czy nie występuje lag.
 

urad

New member
Mała errata co do Digital Audio Out, niestety... DTS nie przechodzi :( moj amplituner na sygnał DTS widzi PCM tylko ...
 

mojz37

New member
Urad, teraz to już totalny mętlik w głowie mam...

Czyli niezależnie, czy na wejsciu masz DD czy DTS, telewizor konwertuje na PCM, tak? Dziwne... Przecież zarówno DTS jak DD przez koaksjala powinny przejść w niezmienionej formie. Mega babol.

A tak na marginesie, co to za format PCM? Nie spotkałem się nigdy... Czy słychać różnicę między DD i DTS. Czy większość wzmacniaczy to obsługuje?
 

urad

New member
testowalem na roznych filmach wczoraj i tak :

film z dzwiekiem Dolby Digital - na amplitunerze pojawil mi sie napis Dolby Digital (czyli OK)

film z dzwiekiem DTS - na amplitunerze pojawil mi sie napis PCM zamiast DTS (czyli lipa)

PCM to cyfrowy format ale tylko w werskji stereo - tak przynajmniej odbiera moj amplituner.
 

marcels3

New member
Witam Wszystkich!
Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora 42PFL9703. Przed zakupem czytałęm wszystkie Wasze opinie i sugestie i muszę przyznać że trochę się wystraszyłem problemu z opóźnieniem dźwięku. Po podłączeniu audio z Fergusona 8800 bezpośrednio do amplitunera Pioneer VSX817 przewodem optycznym stwierdzam że różnica w czasie pomiędzy dźwiękiem na głośnikach kina domowego a na głośnikach telewizora jest znikoma. Ciężko ją zmierzyć, ale są to milisekundy. Więc przyszłych nabywców tego modelu moge uspokoić że nie jest to dużym problemem (przynajmniej jak dla mnie).
Uważam że większym problemem, na który tutaj tylko raz zwrócono uwagę jest dopasowanie wyświetlanego obrazu przy sygnale puszczonym przez HDMI. Nie ma możliwości rozciągnięcia lub powiększenia obrazu. Częśc audycji i filmów nadawana jest w formacie który nie wypełnia całego ekranu i nic z tym nie można zrobić. Na N-ce przy programach nadawanych w technologi HD jest możliwość rozciągnięcia lub powiększenia (pewnie traci się wówczas na jakość i nie jest to FULL HD), ale przy programach
z cyfry czy polsatu które odbieram za pomocą już wspomnianego Fergusona nie ma takiej możliwości. Pewnie tak już musi być?
Pozdrawiam
Marcel
 

NickSon

Member
marcels3 napisał:
Witam Wszystkich!
Częśc audycji i filmów nadawana jest w formacie który nie wypełnia całego ekranu i nic z tym nie można zrobić.
Ale co chcesz zrobić z tym obrazem? przecież to największy idiotyzm rozciągać wycinać obraz jeśli obraz jest po bokach na maxa to kazdy zabieg jest bez sensu. Philips i tak ma chyba najlepiej roziwązany system formatów i dostosowywania. Ja np obraz 4:3 oglądam bez zmian, ale są tacy co cmokają na jakośc obrazu itd a potem sobie go pogoraszają rozciąganiem i ucinaniem... jajowate gęby im nie przeszkadzją :)
 

marcels3

New member
NickSon napisał:
Ale co chcesz zrobić z tym obrazem?
Chciałbym ogladać obraz na całym ekranie a nie tylko w jego części. Rozumiem że jest to wina nadawców, że nie puszczają sygnału w jednym formacie, ale nie rozumiem dlaczego nie mogę na własne życzenie powiększyć obrazu kosztem zniekształcenia go. Poprzednio używałem telewizorów CRT Philips i Thomson i tam nie było problemów. Tutaj te funkcję są zablokowane dla sygnału HD.
 

KIELAQ

New member
Rzeczywiście podczas oglądania kanałów w HD są czarne pasy na górze i na dole i nic się nie da z tym zrobić . Ale gdyby wyskalować taki obraz na cały ekran proporcje byłyby fatalne . Ja wolę tak jak jest . Zauważyłem że Philips skaluje w taki sposób , że wypełnia ekran na szerokość i zachowuje proporcje obrazu . Powoduje to czasem powstawanie czarnych pasków na górze i dole szczególnie przy sygnale HD . Ale zachowuje proporcje obrazu co moim zdaniem jest najważniejsze . Problem zostanie rozwiązany kiedy sygnał telewizyjny będzie w jakości Full HD ale na to trzeba poczekać pewnie z 10 lat :)
 

mojz37

New member
Dvb-t

Wiem, ze temat byl juz poruszany wczesniej w watku, ale pozwolcie ze zapytam ponownie. TV z literką D na koncu ma dekoder MPEG2 a brak mu MPEG4. Czy jest mozliwość dołożenia MPEG4 do tego TV? Chodzi mi o update softu lub za pomocą tego slotu 'common interface'.

Czy w Polsce mozna już oglądać kanały DVB-T. Jeżeli tak to jakie i jak zakodowane?
 

urad

New member
WARSZAWA/PKIN KANAŁ 48, 690 MHz, ERP = 1,35 kW, Polaryzacja HKompresja: MPEG-4
Operator: DVB-T Warszawa
Lista kanałów telewizyjnych: TVP1, TVP2, TVP INFO/TVP Warszawa, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport, TVP Polonia Radio: Polskie Radio Program 1, Polskie Radio Program 2 KANAŁ 55, 746 MHz, ERP = 1,3 kW, Polaryzacja HKompresja: MPEG-4
Operator: POT http://www.potv.pl
Lista kanałów telewizyjnych: TVN, TVN Siedem, POLSAT, TV4, TVN HD Test
Nie są kodowane - Free To Air
 

marcels3

New member
mojz37 napisał:
Czy jest mozliwość dołożenia MPEG4 do tego TV? Chodzi mi o update softu lub za pomocą tego slotu 'common interface'.
Jest to możliwe ale jedynie sprzętowo.
Prościej jednak będzie dokupić gotowy tuner MPEG4. Chyba że chcesz poczekać podobno do jesieni gdy wyjdą modele z literką H które będą miały wbudowany tuner pozwalający oglądać sygnał w standarcie MPEG4. Sądze jednak że w obecnych czasach każdy używa do TAKIEGO telewizora sygnału z tunera satelitarnego i cyfrowy tuner telewizji naziemniej nie ma aż takiego wielkiego znaczenia. Chyba że będzie ostra burza i sygnał z satelity zaniknie, ale wówczas lepiej i telewizor wyłączyć.
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
urad napisał:
Mam ultra dobrą wiadomość!
Na wyjściu Audio Out jest dźwięk 5.1 !!!!

Napisz proszę w jaki sposób połączyłeś sprzęt z dźwiękiem wielokanałowym (nie wiem czy to było DVD czy BR czy tuner n-ki albo komputer) z telewizorem. Czy było to połączenie wyłącznie przewodem HDMI, czy też dźwięk doprowadziłeś w jakiś inny sposób, ewentualnie jaki. Ja telewizor mam od wczoraj (37''9603) i na sofcie 0.25.21.0 przy połączeniu dvd przez HDMI na wyjściu cyfrowym telewizora otrzymałem sygnał DOLBY DIGITAL (tak mi wskazał ampli i dźwięk miałem na wszystkich 6-ciu głośnikach. Nie był to na pewno PRO LOGIC, bo inaczej tak musiał by pokazać mi wyświetlacz na ampli). Dlatego napisz jakich użyłeś połączeń.
 

AndysTV

New member
MPEG-4 w TV LCD Philipsa

mojz37 napisał:
... Czy jest mozliwość dołożenia MPEG4 do tego TV? Chodzi mi o update softu lub za pomocą tego slotu 'common interface'.
6 !!!
Dziekuję wszystkim za bardzo ciekawy wątek o 9703 (poprzednio 9732), :D który chcę sobie kupić, dużo się naczytałem, ale jednak chyba poczekam chwilke na nowszy dekoder DVB-T, zapytałem ostatnio o to Philips Polska i co mi odpisali:
[Product Name] 42PFL9703D/10
[Comment / Question]
Kiedy odbiornik DVB-T MPEG-4 AVC w TV dostepnych w Polsce ? W zwiazku z przejsciem w Polsce nadawcow na nadawanie cyfrowe programow TV i ich wyborem nadawania DVB-T MPEG-4 AVC prosze o informacje kiedy beda dostepne w Polsce Wasze odbiorniki TV mnp. 42PFL9703 z wbudowanym tunerem do odbiory cyfrowej TV w tym systemie kodowania? Oferujecie taki model z indeksem H we Francji, kiedy bedzie on dostepny w Polsce? Dzis oferowane przez Was modele sa bezuzyteczne (maja dekoder MPEG-2). Jestem przed dokonaniem zakupu TV 42" jw. ale chcialbym uzywac wbudowanego tunera DVB-T zgodnego ze standardem wybranym w Polsce. Czy jesli dzis kupie TV z tunerem MPEG-2 w przyszlosci bedzie mozliwa wymiana jego modulu na MPEG-4 w ramach gwarancyjnej aktualizacji, czy za dodatkowa oplata?

Informujemy, że modele z wbudowanym tunerem obsługującym telewizję w formacie mpeg-4 będą dostępne pod koniec 2008 roku.
Dokładna data wprowadzenia tych modeli na rynek nie jest jeszcze ustalona. Gdy zakupi Pan telewizor z tunerem mpeg-2 będzie Pan mógł odbierać telewizję w formacie mpeg-4 po zastosowaniu karty CAM do złącza Common Interface. Tego typu karty są już oferowane na rynku, jednak nie są produkowane przez Philisa.

Proszę o nie komentowanie pytani bo miało ono na celu wyciągniecie od nich max. informacji a nie odpowiedzi typu TAK/NIE.
Swoją drogą to żałosne, że oferują przecież drogie modele z nieużytecznym tunerem DVB-T MPEG-2, czy to do czegokolwiek się w przyszłości nada?
A konkurencja problemu z tym nie ma i w nawet tańszych modelach SONY już sprzedaja z MPEG-4 !!!:???: Propozycja kart CI firmy zewnętrznej też generuje problemy , jak wynika z opisów na sieci i są to konwertery MPEG-4 na MPEG-2, o ile dobrze zrozumiałem ich opisy (czy to nie zmniejsza jakości wejściwego sygnału do jakości DVD lub SD co gorsza?
Ciekawe jest jeszcze to że model 42PFL9603 jest droższy w jednej z dużych sieci niż 42PFL9703, ale to może dlatego, że ten ostatni sprzedają tylko przez zamówienia internetowe. Pozdrawiam wszystkich philipfanów :grin:
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
urad napisał:
DVD połączone przez HDMI

Podaj markę i symbol jeśli możesz tego odtwarzacza. Ja używam Pioneera dv-400 z obsługą divx i z tego względu go wzięłem. Ma trochę dziwny problem, mianowicie gdy na oryginalnej płycie wykrywa więcej niż jedną ścieżkę dźwiękową, przez HDMI pcha na telewizor tylko dźwięk stereo, stąd dla naszych testów odpowiednimi programami przerabiałem te płyty w komputerze poprzez wyrzucenie niepotrzebnych ścieżek audio,
pozostawiając tylko tą w systemie 5.1 . Mam nadzieje, że twój model dvd nie robi takich cudów, więc dlatego pytam o markę, bo być może trzeba będzie zainwestować w drugi odtwarzacz tylko dla płyt dvd. Jeśli chodzi o pioneera i odtwarzanie divx, to po wgraniu świetnego oprogramowania wykonanego przez Polaków (oryginalny soft pioneera do pięt temu nie dorasta), mamy wspaniały obraz i kilka rodzajów dużej czytelnej czcionki.
Jeśli chodzi o telewizor 9603 wg moich testów przy sofcie 0.25.21.0 nie przepuszcza wielokanałowego dźwięku DTS, tylko zamienia go na dwu kanałowy.
 

marcels3

New member
xw9 napisał:
Jeśli chodzi o pioneera i odtwarzanie divx, to po wgraniu świetnego oprogramowania wykonanego przez Polaków (oryginalny soft pioneera do pięt temu nie dorasta), mamy wspaniały obraz i kilka rodzajów dużej czytelnej czcionki.
O jakim oprogramowaniu piszesz? też mam tego Pioneera
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
marcels3 napisał:
O jakim oprogramowaniu piszesz? też mam tego Pioneera
http://forum.pioneerdivx.net/
Należy się zarejestrować aby można było je pobrać. Następnie na górze forum, obok miejsca gdzie będzie widniał twój login jest opcja DOWNLOAD, która przenisie cię do działu Zmodyfikowane firmware Pioneer i tam pobierzesz je dla swojego odtwarzacza. Wypalić i postępować ŚCIŚLE wg instrukcji, która znajduje się w pobieranym pliku, a przede wszystkim podczas aktualizacji gdy wyjedzie płyta po zabraniu jej NIE WOLNO zamykać napędu. Zamknie się sam, gdy aktualizacja dobiegnie końca, później pozstaje tylko ustawienie polskiego menu i innych ustawień m.in czcionki. Wszystkie ustawienia są zapamiętywanie po wył. i wł. odtwarzacza. Proponuję poczytać tamto forum, tam znajduje się reszta odpowiedzi, szczególnie w dziale dla modelu 575.
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chciałem zmodyfikować oprogramowanie dla swojego telewizora 37"9603 i dostałem taką odpowiedź:
Error message: no data exception for interface id (UDFTV0002). Your reference: Request ID (web09_99034).
Czy to oznacza, że nie ma nowego softu, czy też coś innego.
 

urad

New member
mam pioneer DV-400, ale juz mi powoli zaczynają ręce opadac z tym kombinowaniem, teraz mam podpiety dzwiek prosto z DVD do amplitunera i mam w nosie to opóźnienie. Aż tak bardzo mnie ono nie denerwuje.
 
Do góry