Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

bro-var

New member
Wczoraj ogladalem formule 1 na tv Pfilips pfl329603D i nie jest dobrze... obraz strasznie smużył przez brak 100Hz. Czy jest możliwość włączenia tego w menu serwisowym ?
Narazie tylko z zagranicznych stron wyczytałem, taką konfiguracje na pilocie 123654 - ale to są zbędne informacje o tv a nie ustawienia opcje.
Albo co sie stanie jeśli wgram plik aktualizacyjny z modelu pfl379603D a nie z modelu pfl329603D...
Czy ktoś próbował starszych, nowszych modelach tej sztuczki niby rozmiary i nr takie same plików aktualizacyjnych. Jeśli by się coś nie powiodło to można wrócić do wcześniejszej konfiguracji pliku ?

Prosze o Pomoc - Bardzo...
 
Ostatnia edycja:

Siege

New member
32" telewizor panoramiczny LCD, 100 Hz Perfect Pixel HD Engine, AmbiLight, Clear LCD, Digital Natural Motion, 4 biliony kolorów.To ma czy nie ma 100hz ?
 

bro-var

New member
Siege napisał:
32" telewizor panoramiczny LCD, 100 Hz Perfect Pixel HD Engine, AmbiLight, Clear LCD, Digital Natural Motion, 4 biliony kolorów.To ma czy nie ma 100hz ?
Perfect Pixel HD Engine ma ale 100hz nie.
Więc mam nadzieje, że podmiana pliku z modelu 37cali by nie zaszkodziła czekam na pomoc, bo 3699zl wydane na bubla.
 
Ostatnia edycja:

simon_ttp

New member
Mam kilka chyba prostych pytań dotyczących 9603. Być może na niektóre z nich pojawiły się już odpowiedź w tym wątku, ale ma on 71 stron i przy 9-tej wymiękłem :???:

Przymierzam się do tego modelu i...
1. Rozumiem, że model 9603D nie odbierze polskiego DVB-T w MPEG-4. Czy model 9603H poradzi sobie z tym? Czy jest możliwość kupna w Polsce modelu "H"?
2. Mam dość zaskakujące doświadczenia z 32PFL7332/10 odnośnie współpracy z urządzeniami podłączonymi po Euro i HDMI. Typowym zachowaniem telewizorów (przy najmniej w przypadku złącza SCART Euro) jest ich automatyczne włączanie po włączeniu urządenia podpiętego do nich (sygnał na 8 nodze eurozłącza). 7332 nie reaguje na to. Czy tak samo jest w modelu 9603? To dla mnie duża wada, bo korzystam jedynie z tunera cyfry i każdorazowe włączanie/wyłączanie (bo funkcja działa także przy wyłączaniu) telewizora byłoby uciążliwe,

chyba miałem jeszcze o coś zapytać, ale już nie pamiętam. Te dwa pytania są jednak dla mnie kluczowe.
 

pkoso

New member
Mam podlaczona po euro cyfre, niestety nie uruchamia sie automatycznie oraz nie wylacza sie po wylaczeniu cyfry - natomiast ten sam pilot od cyfry obsluguje rowniez tv - wiec nie trzeba uzywac wogole do codziennego ogladania pilota telewizyjnego. Ja uzywam tylko wtedy gdy cos zmieniam w ustawieniach tv
 

pkoso

New member
bro-var napisał:
Perfect Pixel HD Engine ma ale 100hz nie.
Więc mam nadzieje, że podmiana pliku z modelu 37cali by nie zaszkodziła czekam na pomoc, bo 3699zl wydane na bubla.
Spokojnie z tym bublem - mozna by powiedziec: "widzialy galy co braly" - watpie czy wgranie softu pomoze jesli tv nie posiada ukladu elektronicznego ktory obsluguje 100hz cytuje ze strony phila:
Funkcje poprawy obrazu Technologia Perfect Pixel HD Engine , Technologia Perfect Natural Motion , Technologia Perfect Contrast , Tryb filmowy 3/2 – 2/2 pull down , Filtr grzebieniowy 3D , Active Control z czujnikiem oświetlenia , Eliminacja poszarpanych linii , wybieranie kolejnoliniowe , Rozdzielczość obrazu 1080p 24/25/30 Hz , Rozdzielczość obrazu 1080p 50/60 Hz
Czas odpowiedzi (typowy) 4 (odpowiednik BEW) ms

Ani slowa o 100hz
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
bro-var napisał:
Perfect Pixel HD Engine ma ale 100hz nie.
Więc mam nadzieje, że podmiana pliku z modelu 37cali by nie zaszkodziła czekam na pomoc, bo 3699zl wydane na bubla.
Ja myslę że po wgraniu innego firmware o ile sie da ,bedzie czekał cie serwis.
Po drugie co się uczepiłeś tych 100hz myślisz że od razu będziesz miał super obraz jak w HD? wina jakości obrazu leży po stronie jakości jakie sa one nadawane niestety u nas kiepskie jak w Arabi sex telefon.Jedynie TVN z cyfry dobrze wypada .Lepiej spróbuj podmienić kable (jeżeli masz euro) na lepsze albo tuner pożycz od kolegi , sprawdź jakość .Nie radze bawić się wgrywaniem innego softu chyba że cie stać.
 

Agrescik

New member
42 pfl 9603

A jaki uchwyt polecacie do tego TV ??? Najprostszy. Nie musi sie odchylac w zadna ze stron. Najbliższy sciany. Najtańszy. Jest cos takiego ? ???

:p
Pozdrawiam.
 

albert123

New member
Witam wszystkich!
Chcialbym Was zapytac o kanal TVP HD. Ponoc nadaja z nadajnikow naziemnych a moj 42pfl9603 ma ponoc DVB-T. Czy mozna odtwarzac tvp hd bezposrednio z tel. jesli tak to jak to zrobic?
pozdrawiam
 

dudi001

New member
Też jestem szczęśliwym posiadaczem 9603. Podobnie jak Agrescik:

Agrescik napisał:
...
A mam pytanko. W jaki sposob skorzystac lub jak dziala korekcja dzwieku (np na reklamach)
NIe zauwazylem ze mi to funkcjonuje. Jedynie moge stwierdzic ze moge sobbie skorygowac poziom dziweku na roznych kanalach do jednolitego.

Moze cos nie tak robie i mi to nie bangla???


Pozdrawiam forumowiczow.

nie działa mi automatyczna regulacja dźwięków. Na nce są kanały jak BabyTv, które słucham na głośności 30 i przełączenie na inny kanał powoduje ryk telewizora... Czy ktoś mógłby potwierdzić, czy mu działa ta funkcjonalność? Jeżeli tak to na jakiej platformie/ dekoderze..
 

marcels3

New member
urad napisał:
bo piszą: 22-Aug-2008 09:20 26M
Nie patrz kiedy go zapisałeś na swoim dysku tylko sprawdź datę ostatniej modyfikacji spakowanego pliku. Ta data to 2008-07-25.
To tak tylko na marginesie bo znaczenia to wielkiego nie ma.
Pozdrawiam
 
Do góry