Wieszanie TV na ścianie z dziurawki 8cm

Pan_S

New member
Ja bym zrobil na sruby zamkowe. Tzn tak:
Zaznacz gdzie ma być wieszak, przewierc na wylot i od tamtej strony powkładaj śruby zamkowe (dobierz na długość itak przykręc wieszak. Od strony przyszłej szafy bedą widoczne metalowe placki tylko które później bedą niewidoczne. Jak dla mnie innej opcji nie ma :)

Też bym tak kombinował patrząc na tą sytuację.

Na wylot najbardziej bezpieczne rozwiązanie.

Proponowałem kilka postów wyżej.
 
Do osb to ja bym kręcił czarnymi wkretami do drewna, ewentualnie tymi na klucz 10, u mnie wiszą na takich grzejniki i nie ma problemu. Tez na osb
 

boss509

Member
Mam nadzieję, że przez 8 lat nic się nie zmieniło w tej kwestii, a jeśli już to na lepsze. Chcę powiesić telewizor 65 cali o wadze 16,6 kg na uchwycie ruchomym o wadze 9,3 kg. Ściana działowa z bloczków Silka o grubości 8 cm, w dodatku z dziurami (dobrze, że nie z papieru). Z drugiej strony stoi szafa wnękowa. Na kartce do wywiercenia otworów jest narysowanych 5 otworów do mocowania i w zestawie jest 5 kołków UX10*60. Stolarz powiedział, że stosuje kołki do pustych przestrzeni Fischer, które rozchodzą się na 4 strony i na luzie powinno utrzymać te w sumie 26 kg, więc może nie będę ryzykował i brał tych z zestawu, tylko kupię te Fischera. Jeśli jednak macie jakieś sugestie albo chcecie potwierdzić to co mówi stolarz (jednocześnie mnie uspokoić), to będę wdzięczny.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Może się źle wyraziłem.
Napiszę więc jeszcze raz - odpowiednie.
Jacek wiesza rocznie setki modeli na różnych ścianach , więc podpowie znając dokładniej potrzeby.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Może się źle wyraziłem.
Obawiam się ,że niestety tak.
Napiszę więc jeszcze raz - odpowiednie.
A ja jeszcze raz zapytam.Odpowiednie ,czyli... jakie?
Jacek wiesza rocznie setki modeli
Bez przesady z tymi "setkami". ;)
podpowie znając dokładniej potrzeby.
Potrzeby zostały określone.
Chcę powiesić telewizor 65 cali o wadze 16,6 kg na uchwycie ruchomym o wadze 9,3 kg. Ściana działowa z bloczków Silka o grubości 8 cm, w dodatku z dziurami (dobrze, że nie z papieru). Z drugiej strony stoi szafa wnękowa. Na kartce do wywiercenia otworów jest narysowanych 5 otworów do mocowania i w zestawie jest 5 kołków UX10*60
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Możesz użyć kotwy chemicznej ( dwuskładnikowa ) , pręty gwintowane 10mm , podkładki i nakrętki.
Tv powiesisz po 15-20 minutach
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Tniesz na 10 cm ? 12 cm ?
Fi 10 jest optymalnym rozmiarem . 4 - 6 takich prętów utrzyma spokojnie 100 kg .
Najważniejsza jest kotwa chemiczna , wyczyszczenie otworów po wierceniu
 
Do góry