WIELKOSC TELEWIZORA - luzna dyskusja

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Wiem,patrzyłem jakiś czas temu.Pewnie w ciągu roku czy dwóch stanieją,chodzi mi o samą jakość tzn. dobry kontrast z żyletą...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest pięknie, no chyba że szukasz cudów na kiju ;)
Przejdź się na targi w tym roku, będą prezentacje to sobie sam zobaczysz.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
No ale żyletę chyba nie masz taką jak na swoim monitorze ?

Gdzie i kiedy te targi ?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No nie, tak dobrze nie ma, ale nie ma co porównywać.
Możesz sobie stawiać na biurku 16K monitor, a i tak projektor 4k da Ci 100x większe wrażenia z odbioru filmu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak co ma lepszego, daje większą przekątną, a w przypadku projektora 4K dostajesz przy tym także jakość. Nie będzie to taka sama żyleta jak przy tv 55" , ale już na tyle dobra że się nie pozbierasz z wrażenia po dobrym seansie.
Jeżeli pytasz o sposób wyświetlania obrazu, to naturalnie że się różni od telewizora,
inaczej ten wyświetlany obraz wygląda na "ścianie" (czyt.ekranie do projekcji), a inaczej na telewizorze który świeci. Podobnie są różnice pomiędzy plazmami a lcd/led. Ja osobiście wolałbym 130" tv, od 130" projektora. Tyle że to gdybanie, bo nikt z nas raczej nie kupi sobie tv o takiej przekątnej.
Wszystko rozbija się o tą przekątna, ale tak żeby zachować przy tym jeszcze jakość.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Jak co ma lepszego, daje większą przekątną, a w przypadku projektora 4K dostajesz przy tym także jakość. Nie będzie to taka sama żyleta jak przy tv 55" , ale już na tyle dobra że się nie pozbierasz z wrażenia po dobrym seansie.
Jeżeli pytasz o sposób wyświetlania obrazu, to naturalnie że się różni od telewizora,
inaczej ten wyświetlany obraz wygląda na "ścianie" (czyt.ekranie do projekcji), a inaczej na telewizorze który świeci. Podobnie są różnice pomiędzy plazmami a lcd/led. Ja osobiście wolałbym 130" tv, od 130" projektora. Tyle że to gdybanie, bo nikt z nas raczej nie kupi sobie tv o takiej przekątnej.
Wszystko rozbija się o tą przekątna, ale tak żeby zachować przy tym jeszcze jakość.

A co cię przekonuje do takiego klamota jakim jest TV ??Pisałem w poście innym Uwolnij się od tych TV .Projektor to skrzyneczka ważąca około 5KG a tv 130cali?? Łojeju nawet nie myślę... Nawet jakby to Oled był to ta wielkość jak to wnieść.No właśnie TV jest jak żyleta a projektor ma delikatny obraz z ostrością też jest ok.Przynajmiej w oczy mi nic nie świeci jak w telewizorach...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Robertuss, wielokrotnie pisałem już co mnie przekonuje do TV i dlaczego nigdy (prawdopodobnie) nie zrezygnuje z tego "klamota".
Projektor już miałem i na pewno kiedyś zakupie ponownie.
 
Do góry